PS50C6500 vs ps50C700

Wojtek_

New member
Witam Szanowne Gremium!

Po ponad kilkutygodniowym doktoryzowaniu się na temat TV LCD, LED, PLAZMA i ostatnimi wrażeniami wzrokowymi doszedłem do wniosku, że wybór powinien paść na TV Samsunga PS50C6500.

Wszystko by było proste gdyby nie fakt, że cena jego młodszego brata z 3D spadła do 5100zł (Allegro) a nawet do 4650 (też Allegro, ale sprzedawca jak dla mnie mało rzetelny).

W jednej z sieci zaczynającej się na RTV..... PS50C6500 stoi za 4490 zł lub 30 rat x 149,67 zł !!! co robi już znaczną promocję.

W związku z opiniami na temat Juddera, gdzie w modelu 7000 już jest podobno dobrze tłumiony i kilku innym, podobno nowatorskim rozwiązaniom, którymi wyższy model może się pochwalić, nabrałem poważnego dylematu w sprawie kupna nowego TV.

Chciałbym zauważyć, że 3D mnie praktycznie nie interesuje - wolę iść do kina - a TV oglądamy w domu max. 1,5h dziennie.

I na koniec podstawowe pytanie. Czym oprócz 3D i wspomnianego Cancellera Judera wyróżnia się model 7000?

Jeśli mam wyłożyć ok 1100zł więcej za TV (zakup na raty po uwzględnieniu kosztów kredytu) to chciałbym wiedzieć czy jest taka potrzeba. Czy faktycznie Samsung uważa za jedyne słuszne TV tylko z 3D?

Z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości i pomoc przy wyborze modelu. Byle bym tylko większej zagwózdki nie zarobił!

Pozdrawiam
Wojtek
 

Jaras73

New member
[...] Byle bym tylko większej zagwózdki nie zarobił! [...]

I żeby zrobić większy mętlik to dodam, że Samsung wypuścił 2 nowe modele 50 C660/670 (3D) ...:sad:
 

Piopio

New member
Warto dopłacić do C7000.
Plazmy 7 serii mają filtr antyodblaskowy, a seria 6 nie ma.
Uruchomienie 3D jest raczej kosztowne póki co bo trzeba nabyć okulary 3D i odtwarzacz 3D. (300-400 za parę + odtwarzacz za 1400-1500). Niemówiac już o filmach 3D.
Ale za jakiś czas ...
A Panasonic TX-P50G20 ? Dlaczego nie jest brany pod uwagę ?
 

masloww

New member
Bez reklam
C6500 ma filtr antyodlbaskowy i to bardziej skuteczny od C7000, niestety odbywa się to kosztem kontrastu;
sprawdzone wzrokowo w sklepie dla idiotów;
łatwo to porównać patrząc jak się jarzeniówki odbijają; z Samsungów właśnie tylko w C6500 jarzeniówki nie raziły po oczach; w C7000 nie było to tak tragicznie jak w seriach 4 i 5 ale było gorzej niż w C6500; za to kontrast, czerń i ogólne wrażenie jakości obrazu były o klasę lepsze od C6500; a sam wygląd C7000 jest o dwie klasy wyżej niż C6500
 

Wojtek_

New member
A Panasonic TX-P50G20 ? Dlaczego nie jest brany pod uwagę ?

Brałem go pod uwagę na poważnie jeszcze 2 tyg temu, ale po pierwsze za Samsungiem przemówił ładniejszy design i tak mi się wydaje większa medialność.

Jeśli mam być do końca szczery, to wszystko może się zmienić i kto wie czy nie sięgnę również po Panasonica.

PS. I jeszcze jedno, mam kolegę w Autoryzowanym serwisie Samsunga więc liczę na niego w razie jakichkolwiek problemów (po)gwarancyjnych.

Pozdrawiam i....? I co? I mam coraz większą zagwózdkę.....

Ja wiedziałem, że tak będzie.

Idę dzisiaj pooglądać te TV jeszcze raz, choć jak ostatnio pytałem to Panasonic był na magazynie.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Warto dopłacić do C7000.
Plazmy 7 serii mają filtr antyodblaskowy, a seria 6 nie ma.

Mam do Ciebie prosbę, przestań już pisać niepawdziwe informacje o tych filtrach zaczerpnięte na prawde nie wiem skąd. Zarówno C550, C650, C6500 i wyższe modele mają filtr i nie mają odbić. Jak nie wierzysz to obejrzyj sobie te telewizory w sklepie porównując np do Panasonica S20 bez filtra.
 

Piopio

New member
Jakiś tam filtr mają. Fakt.
Topowe Samsungi mają "Real Black Filter".
Niestety w plazmach im drożej tym lepszy filtr aplikują.
 

Wojtek_

New member
Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Byłem wczoraj w sklepie (nie) dla idiotów i oglądałem model 7000, niestety nie mieli modelu 6500, któy widziałem w innym markecie więc nie mogłem ich porównać obok siebie.

Jak do tej pory, po obejrzeniu 7000 i 6500, jestem dalej za 6500, który zrobił na mnie jak dotąd największe wrażenie jako całość (ekran, styl[w porównaniu do Panasonica G20], możliwości).

Tak jak już wspominałem, TV załączany jest u nas max 1,5h dziennie a nawet rzadziej, 3D męczy wzrok i jeśli oglądnę raz na kwartał jakieś 3D (pod warunkiem, że kupię okulary wartości np. PS3) to będzie wszystko.

Po całej lekturze tego wątku, swoich odczuciach i wrażeniach skłaniam się chyba w kierunku 6500.

PS. Wczoraj 7000 stał obok 3 LED i LCD i nie wiem dlaczego, ale czarny był na nim szary. Niestety w sklepie (nie) dla idiotów o sprzedawcę trudno, to nie miałem nawet okazji zapytać na jakich ustawieniach on działa i czy to może być efekt oświetlenia, które w tego typu sklepach jest jak na stadionie.

O wychwyceniu bzyczenia nie wspomnę, bo w warunkach sklepowych to chyba nie jest słyszalne.

Pozdrawiam.
 

smigi

New member
Witam!
Opisywałem już moje wrażenia po zakupie 6500 w innym wątku. Po 2 tyg nie zmieniam opinii, iż zakup jest trafiony w 99%. Nabyłem go w MM za ok 3800 (promocja -22%) więc cena do jakości jest bardzo dobra. Odblaski są ale mniejsze niż w CRT. Dla mnie nie są problemem. Bzyczenie słychać przy wyłączonym dźwięku i o 2 w nocy gdy nie ma tło i .....jeżeli chce się to bzyczenie usłyszeć. Nie zgadzam się z opinią, iż wygląd jest o 2 klasy za 7000, może 1/2. Jest na pewno ładniejszy od G20. ( na forum ktoś napisał że G20 to cegła 8) - bez przesady). To był mój typ nr1 ... ale ta cena. :(
Jedyna niedogodność to to, że nie czyta .txt (w instrukcji jest napisane , że czyta !!) W Samsung PL powiedzieli, najlepiej czyta .SMI. I tu zaczyna się zabawa z konwertowaniem :-?. Nie jestem w te klocki biegły więc mam problem z polskimi znakami. Po tych operacjach czyta MKV, że aż miło.
Jeśli jeszcze ktoś chce o coś zapytać, pytajcie.

Pozdrawiam niezdecydowanych :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Sprawdź txt w formacie klatkowym. Nie wierze żeby nie czytał, niższe modele czytaly wiec 6500 też pewnie czyta. Tylko plik musi być poprawny bo jeśli jest chociaż jedna błędna linia to nie wczyta go w ogóle. Ja jak miałem problem z jakimś txt to konwertowałem go do .srt programem SRT 1.4 Przy okazji naprawia błędy w pliku.
 

cassey

New member
A ja dzis na forum wyczytalem ze c 6500 szarpie obraz przy odtwarzaniu 1080 p, czyli znowu jakas kicha. Czy jacys uzytkownicy tego tv moga to potwierdzic? Domyslam się że w c 7000 nie ma tego problemu?
 

Wojtek_

New member
Tak, gość zasiał ziarno niepewności w wątku:

Video > Plazmy > Samsung PS50C6500 vs LG 50PK760

Postaram się dowiedzieć dzisiaj od kolegi, który pracuje w AAS Samsunga, może coś już wcześniej wyszło w tym temacie.

Nie jestem aż na tyle techniczny, ale dla mnie to raczej jest niemożliwe by TV szarpał w HD gdyż to BD/DVD dekoduje sygnał a TV tylko go skaluje i co najwyżej owe "szarpanie" mogło by się objawiać jakimiś zakłóceniami obrazu.

Ja również jestem zainteresowany tą plazmą choć uwagę moją zwrócił również ostatnio LG 50PK760, którego wątki i oceny obecnie śledzę. Dziwi mnie tylko dlaczego tak mało sklepów ma go w ofercie?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Telewizor niby tylko wyświetla to bo mu odtwarzać BR prześle ale nie wszystkie telewizory sobie radzą z trybem 24Hz. Samsungi mają z tym problemy, widocznie C6500 też.
 

Wojtek_

New member
W Samsungu nic o tej przypadłości nie wiedzą, ale nie wykluczają takiego objawu,który może się ujawnić w momencie niekompatybilności odtwarzacza BR. Nie znam się na tym kompletnie więc odpowiadam ogólnie bez tych wszystkich dodatków technicznych, które mi przekazał.
 

Wojtek_

New member
C 7000 gra bez zarzutu.

Ja ten model zejdzie poniżek 4k PLN to wtedy go kupię. 3D jest ok ale raz na kwartał ale w IMAX a nie po to by się katować regularnie w domu.
Swoją drogą jestem ciekaw jak takie 3D wpływa na psychikę dziecka i jego mózg gdyż jest to sztuczny twór, z którym wcześniej człowiek nie miał styczności. Nasze realne "3D" działa trochę inaczej więc ciekaw jestem jaki to będzie miało wydźwięk za 10-20 lat.
 

jaglu

New member
Pytanie do kolegi smigi:
jak PS50C6500 wyświetla piłkę nożną (sport w ogólności)?
Nie mam i nie planuje na razie żadnego zewnętrznego pudełka z TVHD,
TV będzie mi głównie służył do oglądania filmów, ale chciałbym wiedzieć,
zanim go kupię, czy chociażby Ligę Mistrzów w Polsacie będzie dawało się obejrzeć (mówimy oczywiście o odbiorze tv cyfrowej).
 
Do góry