Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

sztefan2

New member
kurcze, chętnie bym u kogoś, mówiących, że nie bzyczy posłuchał tego TV, bo może ja mam coś za ostry słuch :D

Czy jest ktos na forum z Wroclawia i posiada mozel B850: bzyczacy, nie bzyczacy wedlug niego ? Ja oddalem bo wedlug mnie byl nieznosnie glosny bzyk ale moze mam sluch absolutny :) Chetnie podjechalbym na 5 minut i posluchal innego modelu. Prosze o info.
 

GRajza

New member
e tam nie wierzą ;)
jak był za taką cenę, to i tak cud, że 4 godziny ;)
cena nie do zastanawiania się nawet ;)

Co do wizyty na południu, to dzięki ;) daleko trochę ;)
ale jak ktoś się chce pochwalić cichym w Wwie, to chętnie się zdołuję :D

100Hz - zaciekawiło mnie
w instrukcji jest tylko info o Demo Real 100Hz
u mnie też wyświetla 50, może trzeba coś przestawić??
 

CreativePL

New member
a czego oczekiwałeś??
tak ma być...TV nie obsługuje nic powyżej 60Hz (ntsc), 50Hz (pal), a marketingowe 600Hz czy temu podobne to tylko postprocesing sygnału wejściowego 50/60Hz.
Tak więc nie podepniesz np. ps3, aby grać w gry 3d które wymagają 120Hz.
Nic powyżej 60Hz... pff co to jest, w którym roku my żyjemy, żeby tv nie miał 100Hz

To już mój Panasonic 42PV80 ma 100Hz, a ja się tu zastanawiam nad wymianą jego na Samsunga...
 

GRajza

New member
Ja nie łapię, producent podaje

Wyświetlanie 600Hz Tak
Odświeżanie 100Hz Technologia 100 Hz Motion Plus

to w końcu ma te 100hz czy nie?
jak ma - dlaczego leci 50hz (przynajmniej tak podaje w okienku info)
jakoś się to wł\wył.?
 

RHJG

New member
Bez reklam
1oohz

Ja nie łapię, producent podaje

Wyświetlanie 600Hz Tak
Odświeżanie 100Hz Technologia 100 Hz Motion Plus

to w końcu ma te 100hz czy nie?
jak ma - dlaczego leci 50hz (przynajmniej tak podaje w okienku info)
jakoś się to wł\wył.?
tego sie nie wył/wł ma byc 50hz
Witam,pozwole sobie zacytowac kolege;
1. Wszystkie standardowe telewizory dostępne na rynku przyjmują sygnał 60p/60Hz/60fps, zależy jak producent czy sklep to nazywa. (Telewizorów LCD/PDP nie dotyczy pojęcie odświeżania obrazu w rozumieniu z czasów odbiorników CRT).
2. Wszystkie standardowe telewizory dostępne na rynku wyświetlają 60 klatek na sekundę.
3. 100Hz Motion Plus, 200Hz Motionflow, 400Hz, 600Hz nie odnoszą się do pojecia "refresh rate" tylko do "motion compensation", oznaczają ile klatek pośrednich dla źródła może wyliczyć procesor telewizora, a z nich i tak wybierze 60 które faktycznie wyświetli. To w znakomity sposób zredukuje efekt judder, bo zamiast powtarzać np. 24 klatek wejściowych, panel wyświetli 60 różnych klatek prezentujących wyliczony płyny efekt ruchu obiektów na ekranie.
4. Jak było punkt wyżej wyjaśnione, ekran i tak wyświetla 60 klatek więc w przypadku oglądania materiału nagranego z prędkością 60p albo obrazu z komputera który też wysyła sygnał 60p w większości wypadków nie ma sensu włączać systemów 100/200Hz motion compensation w telewizorze.
5. Na rynku pojawiły się pierwsze telewizory z oznaczeniem 3D które mają możliwość przyjąć i wyświetlić sygnał 120p/120Hz/120fps. Służy to możliwości podłączenia okularów migawkowych i wyświetlania obrazu 3D z przeplotem klatek, po 60Hz dla każdego oka.
 

zibonek

New member
Panowie Tivi i Jarecki77

Sprawdźcie dobrze czy nie macie w nazwie modelu cyfry 5 przedrapanej na 8. Chyba, że ten Wasz 850 spadł z półki lub był wystawiony w sklepie przez pół roku.

Pozdrawiam fantastów, ale to chyba nie to forum.
 
Ostatnia edycja:

jarecki77

New member
Panowie Tivi i Jarecki77

Sprawdźcie dobrze czy nie macie w nazwie modelu cyfry 5 przedrapanej na 8. Chyba, że ten Wasz 850 spadł z półki lub był wystawiony w sklepie przez pół roku.

Pozdrawiam fantastów, ale to chyba nie to forum.

TV to ps50b850 - nowy zafoliowany w nigdy nie otwieranym pudełku, Czas pracy matrycy to 1 godz. po jednej godzinie pracy u mnie w domu.
Przedrapany to ty masz mózg.

@RHJG - dziekuje za rzeczowe wyjasnienie
 
Ostatnia edycja:

boby7

Member
2. Wszystkie standardowe telewizory dostępne na rynku wyświetlają 60 klatek na sekundę
Chcesz przez to powiedzieć, że według Twojego kolegi wszystkie obecne telewizory generują obraz wyłącznie w 60Hz, niezależnie od częstotliwości źródła i zastosowanych przez TV interpolacji typu "motion fow"?
 

BelYaal

New member
Chyba zaleznie wlasnie od zrodla.
Moja 850 przelacza sie automagicznie na 24 przy filmach BR.
W PS3 zapodalem, ze filmy z kamerki (AVCHD) ma odtwarzac z predkoscia 50 i tak sie przelacza z 60, gdy taki filmik zapodaje.
 

neon1979

New member
Oczywiście że może, ja też mogę tylko po co?
Jaki miałbym ja czy jarecki77 cel w tym aby podawać nie prawdziwą kwotę zakupu tego TV?
Po to żebyś u wiarygodnił swoje posty!!!! Pokazał że nie kłamiesz
A co do drugiego pytania to dotyczy ono tysięcy internautów którzy wypisują niezliczoną ilość głupot na takim lub innym forum!!!
 

jarecki77

New member
Po to żebyś u wiarygodnił swoje posty!!!! Pokazał że nie kłamiesz
A co do drugiego pytania to dotyczy ono tysięcy internautów którzy wypisują niezliczoną ilość głupot na takim lub innym forum!!!

Kolego ja nie będe ujawniał faktury która jest pomiędzy mną a sprzedawca. Jeśli nie wierzysz zadzwon sobie do neo24.pl i spytaj jaką cenę mieli dnia 09/02/10 i kiedy promocja się ewentualnie powtórzy - przecież to nie jest tajemnica. Dokładna kwota tego tv była 3146zł + koszt wysyłki.

TIVI - miałeś rację lepiej się nie wychylać :)

Jeszcze jedno pytanie - kilka postów wcześniej czytałem że ktoś ma jakieś widżety z Yahoo.
U mnie jest: Pogoda, wiadomości, repertuar kin, giełda - od czego to zależy soft mam najnowszy ze strony samsunga
 

VANT

New member
Chcesz przez to powiedzieć, że według Twojego kolegi wszystkie obecne telewizory generują obraz wyłącznie w 60Hz, niezależnie od częstotliwości źródła i zastosowanych przez TV interpolacji typu "motion fow"?
nie do końca rozumiesz....chodzi o to że znakomita większość (nie wszystkie bo właśnie wchodzą na rynek tv 120Hz) a 60Hz to maksymalne odświeżanie które TV akceptuje na swoich wejściach, więc nie podasz mu np. z ps3 czy pc 100Hz bo nie przyjmie takiego formatu.
 

Tivi

New member
Po to żebyś u wiarygodnił swoje posty!!!! Pokazał że nie kłamiesz
A co do drugiego pytania to dotyczy ono tysięcy internautów którzy wypisują niezliczoną ilość głupot na takim lub innym forum!!!
Ale komu mam udowadniać?
Jak nie wierzy jeden z drugim to ich sprawa.
Ja na to laskę kładę.
:razz:
 
Do góry