Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

jawrob

New member
powidoki?

Witam!

Ostatnio po paru miesiacach uzytkowania PS50b850 zaczely sie pojawiac na ekranie pozostalosci po poprzednim programie oraz zielone plamy np przy twarzy aktora lub na scenie widoku nieba ..Co moze byc przyczyna i jak to zlikwidowac?

Jawrob
 

Jorik69

New member
Żal...

Dziś oglądałem w sklepie PS50B850. Nówka, jeszcze w kartonie. Śliczny! Prawie nie bzzzyczał... Miałem szczerą ochotę go kupić, ale po tych wszystkich przejściach z poprzednim paskudnie bzzzyczącym nie potrafię...

50 LG serii 6000 którą kupiłem za 1/3 ceny 850 ustępuje jej nieco pod względem obrazu, wiele pod względem obudowy (sporo grubsza) ale za to ma o wiele lepszy dźwięk, a po wyłączeniu dźwięku jest bezgłośna. I chyba na razie poczekam na nowe, daj Boże równie ciche modele.

Przy okazji - teraz nowe odbiorniki już seryjnie mają obudowy powyklejane matą wygłuszającą - taką samą, jak serwis montował w ramach "naprawy" w tych najbardziej bzzzyczących. Rzeczywiście wytłumia to hałas dość skutecznie, bo wyraźnie głośniej go słychać od strony ekranu niż z tyłu. Tyle, że moim zdaniem upośledzone chłodzenie nie służy zbyt dobrze układom w środku. Ale pewnie zdaniem szajsunga jak "ulepszone" odbiorniki zaczną padać po okresie gwarancji to nawet lepiej - będzie popyt na nowe, nieprawdaż?
 

ryki67

New member
Dziś oglądałem w sklepie PS50B850. Nówka, jeszcze w kartonie. Śliczny! Prawie nie bzzzyczał... Miałem szczerą ochotę go kupić, ale po tych wszystkich przejściach z poprzednim paskudnie bzzzyczącym nie potrafię...

50 LG serii 6000 którą kupiłem za 1/3 ceny 850 ustępuje jej nieco pod względem obrazu, wiele pod względem obudowy (sporo grubsza) ale za to ma o wiele lepszy dźwięk, a po wyłączeniu dźwięku jest bezgłośna. I chyba na razie poczekam na nowe, daj Boże równie ciche modele.

Przy okazji - teraz nowe odbiorniki już seryjnie mają obudowy powyklejane matą wygłuszającą - taką samą, jak serwis montował w ramach "naprawy" w tych najbardziej bzzzyczących. Rzeczywiście wytłumia to hałas dość skutecznie, bo wyraźnie głośniej go słychać od strony ekranu niż z tyłu. Tyle, że moim zdaniem upośledzone chłodzenie nie służy zbyt dobrze układom w środku. Ale pewnie zdaniem szajsunga jak "ulepszone" odbiorniki zaczną padać po okresie gwarancji to nawet lepiej - będzie popyt na nowe, nieprawdaż?

Hej
czy to jest LG 50PQ6000
jeżeli tak no to nie ma nawet co proównywać, przecież to nawet nie jest TV HD a jedynie HDready,
a cena w najtanszym sklepie ne ceneo 3349zł - jak na tą jakość za Duuuuuużo wygórowana
pozdrówka
 

ulti

New member
Tak czytam i czytam aż w końcu doszedłem do samego końca... uf
Witam wszystkich w końcu.
Piszę ponieważ chce sie podzielić tez moimi doświadczeniami.
Sam Chciałem kupić ten tv ale u kolegi jak usłyszałem to bzyczenia zanim tu na to forum wszedłem to mi się odechciało.
Kupiłem 430, jest to najtańszy tv 50calowy.
Jestem bardzo zadowolony, nic nie bzyczy i nie ustępuje jakością z tą 850-tką!
Jeśli ktoś pisze, że to nawet nie HD to jest w wielkim błędzie, to jest HD tylko nie Full.
Nie zależało mi na full bo i tak na dzień dzisiejszy nie ma stacji która nadawała by w full bo nie maja takiego przesyłu, a nawet te, które są w tym HD (720p) to i tak są dodatkowo kompresowane aby zmniejszyć ilość przesyłanych danych. Jak na razie nie zanosi się na zmiany a blurea nie mam i nie mam zamiaru miec.
W sieci jest od groma filmów w mkv w 720p zadziej 1080p, tylko te 1080 nawet nie będzie w tv 1080p tylko 1080i czyli linii.
Wybrałem tez ten model bo wszystkie bajery, które ma 850 a nawet wiecej to mam w kompie, którego mam podłączonego do tv. (więcej czasu spędzam przy kompie niż przed TV - stąd to rozwiązanie)
Ostatnio nawet pokusiłem się porównać jak sobie radzi 850 z materiałem 720p, z którego kolega też kożysta (blurea tez nie ma) i powiem ze mój lepiej daje rade niż przeskalowanie 850, przyczyna oczywista :)
Dodatkowo taka moja uwaga co do wypowiedzi na forum.
Szkoda, że brak czasem kultury :(
Sprawdza się cytat pewnej osoby:
"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym ze na świecie jest tylu idiotów" S. Lem
Przykre ale prawdziwe.
Więcej miłości!
Pozdrawiam
 

alpacino11

New member
Biel????

Witam jestem wlascicielem tego tv od 3 dni.
Niestety mam duży problem z bielą która praktycznie nie istnieje , po podłaczeniu tv do komputera( np: odpalona przegladarka) biel jest wrecz szara!!!!! .Podobnie jest w na scenach gier w PS3 (w momencie odpalania gier z jasnym powitalnym tłem - nic a nic nie przypomina to bieli.
O co chodzi???? prosze o wskazówki. Z góry dzieki i pozdrawiam
 

ryki67

New member
Tak czytam i czytam aż w końcu doszedłem do samego końca... uf
Witam wszystkich w końcu.
Piszę ponieważ chce sie podzielić tez moimi doświadczeniami.
Sam Chciałem kupić ten tv ale u kolegi jak usłyszałem to bzyczenia zanim tu na to forum wszedłem to mi się odechciało.
Kupiłem 430, jest to najtańszy tv 50calowy.
Jestem bardzo zadowolony, nic nie bzyczy i nie ustępuje jakością z tą 850-tką!
Jeśli ktoś pisze, że to nawet nie HD to jest w wielkim błędzie, to jest HD tylko nie Full.
Nie zależało mi na full bo i tak na dzień dzisiejszy nie ma stacji która nadawała by w full bo nie maja takiego przesyłu, a nawet te, które są w tym HD (720p) to i tak są dodatkowo kompresowane aby zmniejszyć ilość przesyłanych danych. Jak na razie nie zanosi się na zmiany a blurea nie mam i nie mam zamiaru miec.
W sieci jest od groma filmów w mkv w 720p zadziej 1080p, tylko te 1080 nawet nie będzie w tv 1080p tylko 1080i czyli linii.
Wybrałem tez ten model bo wszystkie bajery, które ma 850 a nawet wiecej to mam w kompie, którego mam podłączonego do tv. (więcej czasu spędzam przy kompie niż przed TV - stąd to rozwiązanie)
Ostatnio nawet pokusiłem się porównać jak sobie radzi 850 z materiałem 720p, z którego kolega też kożysta (blurea tez nie ma) i powiem ze mój lepiej daje rade niż przeskalowanie 850, przyczyna oczywista :)
Dodatkowo taka moja uwaga co do wypowiedzi na forum.
Szkoda, że brak czasem kultury :(
Sprawdza się cytat pewnej osoby:
"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym ze na świecie jest tylu idiotów" S. Lem
Przykre ale prawdziwe.
Więcej miłości!
Pozdrawiam

Witam
kolego przeczytaj swoj post jeszcze raz ze zrozumieniem i moze wyedytuj bo sie troche gubisz w zeznaniach.
- następna sprawa to to jest wątek o 850, jak Ci się ten Tv nie podoba to napisz o swoim w swoim dziale,
- kto Ci naopowiadał że 850 nie wyświetla 1080p :eek:
- stwierdzeniem typu "więcej czasu spędzam przy kompie niż przed TV" w tym wypadku wogóle nie powinienes sobie glowy zawracac tym forum :D
itp itd nie chce mi sie juz wiecej pisac:blagam:
 

ulti

New member
Witam
kolego przeczytaj swoj post jeszcze raz ze zrozumieniem i moze wyedytuj bo sie troche gubisz w zeznaniach.
- następna sprawa to to jest wątek o 850, jak Ci się ten Tv nie podoba to napisz o swoim w swoim dziale,
- kto Ci naopowiadał że 850 nie wyświetla 1080p :eek:
- stwierdzeniem typu "więcej czasu spędzam przy kompie niż przed TV" w tym wypadku wogóle nie powinienes sobie glowy zawracac tym forum :D
itp itd nie chce mi sie juz wiecej pisac:blagam:

jak ja bym zaczął komentować twoje wypowiedzi to by forum nie starczyło...
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam jestem wlascicielem tego tv od 3 dni.
Niestety mam duży problem z bielą która praktycznie nie istnieje , po podłaczeniu tv do komputera( np: odpalona przegladarka) biel jest wrecz szara!!!!! .Podobnie jest w na scenach gier w PS3 (w momencie odpalania gier z jasnym powitalnym tłem - nic a nic nie przypomina to bieli.
O co chodzi???? prosze o wskazówki. Z góry dzieki i pozdrawiam
jak to o co? :smile: Plazma:bober:- nie czytałeło się forum, (mnóstwo opisów "pięknej" bieli i czerni w plazmach) nie porówywało się w sklepie obrazu na lcd i plazmie a teraz "o co chodzi???"
plazmy tak mają i nic nie poradzisz - ale żeby Cię nie dołować mają też ogromne zalety, na dobrym lcd biel jest o niebo lepsza ale z kolei inne rzeczy są do kitu, nie ma idealnych tv, kupiłeś plazme masz dobry obraz staraj się nie zwracać uwagi na mankamenty i ciesz się oglądaniem (no chyba że się w...sz na bzbzbzbzbbzbzbzbbzzzzzz :D:D:D:D:D:D:D
pozdro

ps. co Cię podkusiło żeby do kompa i ps kupować plazme???
 
Ostatnia edycja:

prez8s

New member
Oglądałem dzisiaj dość dokładnie w eurortvagd tego 50B850. Obraz w porównaniu z innymi TV z tej półki jest naprawdę rewelacyjny. Dużo lepszy niż wszystkie LCD czy LED w tym sklepie, porównywałem także z B650 i też bez porównania, B850 ma lepszą ostrość i kontrast, świeci lepiej niż nie jeden LCD-ek, a jest cienki jak LED. Chyba najlepszy telewizor jaki widziałem do tej pory. Spodobał mi się bardzo, jednak co zauważyłem z negatywnych kwestii to telewizor ten strasznie się grzeje, ekran jest tak gorący że aż dziwne że nie pęknie, choć nie wiem czy to szkło, bo raczej wygląda na plastik. Bzyczy trochę, z odległości 1m bez trudu to słychać, jednak nie wydaje się to jakoś specjalnie uciążliwe. Zastanawiam się jak jest z jego wytrzymałością mechaniczną, bo jest taki cienki i sprawia wrażenie naprawdę bardzo delikatnego i wątłej wytrzymałości, aż strach to wieźć do domu.
 

alpacino11

New member
jak to o co? :smile: Plazma:bober:- nie czytałeło się forum, (mnóstwo opisów "pięknej" bieli i czerni w plazmach) nie porówywało się w sklepie obrazu na lcd i plazmie a teraz "o co chodzi???"
plazmy tak mają i nic nie poradzisz - ale żeby Cię nie dołować mają też ogromne zalety, na dobrym lcd biel jest o niebo lepsza ale z kolei inne rzeczy są do kitu, nie ma idealnych tv, kupiłeś plazme masz dobry obraz staraj się nie zwracać uwagi na mankamenty i ciesz się oglądaniem (no chyba że się w...sz na bzbzbzbzbbzbzbzbbzzzzzz :D:D:D:D:D:D:D
pozdro

ps. co Cię podkusiło żeby do kompa i ps kupować plazme???


Zachęcający był obszerny test który w samych superlatywach okreśał tv.( no może oprocz bzzzzz)
Jednak w sklepach nie miałem możliwości odpalenia PS3 badz tez komputera pod ta plazmą.
Sugerowałem się opiniami o obrazie i białej bieli, w filmach i tv radzi sobie całkiem dobrze , jednak przy PS3 i kompie biel jest nieporownywalnie słabej jakosci (szarość://///) Im więcej bieli tym bardziej szara.
Może jakas kalibracja pomoże????
 

apa-sf

New member
jarecki77: wgrałem wczoraj wieczorem nowy soft, nic nie rzuciło mi się w oczy, ciekawe co tam pozmieniali.

Z innej beczki - ponoć ten telewizor ma funkcję zwielokrotniania klatek ze standardowych 50Hz - jak i gdzie to zobaczyc/włączyć (szukałem na sygnale VGA i HDMI)? Był u mnie znajomy używający LCD samsunga i tam w opcjach ma tę funkcję, w przypadku plazmy jedynie na kartonie widzę logo 600Hz ;)
 

Jorik69

New member
Hej
czy to jest LG 50PQ6000
jeżeli tak no to nie ma nawet co proównywać, przecież to nawet nie jest TV HD a jedynie HDready,
a cena w najtanszym sklepie ne ceneo 3349zł - jak na tą jakość za Duuuuuużo wygórowana
pozdrówka

Tak, pisałem o LG 50PQ6000. Owszem, jedynie HD ready. Nie myślę go tu wychwalać - to forum o 850. Po prostu kilka miesięcy, podczas których miałem bzzzyczącą 850 tak na mnie podziałały, że wolę bezgłośny HD ready od bzzzzyczącego Full HD. Większość źródeł sygnału, jakimi dysponuję nie daje sygnału full HD bez upscalingu. A zatem ilość szczegółów na ekranie jest taka sama. Mimo iż odległość, z której oglądam jest stosunkowo mała (ok. 3m do ekranu) nie mam problemu z rozbiciem obrazu na punkty. Więc obiektywnie na dziś full HD nic mi nie daje. Piszę to na podstawie własnych doświadczeń, inni mogą mieć inne zdanie. Uważam jednak, że podejmując decyzję o zakupie warto taki głos wziąć pod uwagę - zwłaszcza, że nie jest to efekt porównania w sklepie, ale kilkumiesięcznej eksploatacji porównywanych odbiorników.

Co do ceny, to LG kupiłem za 2000, 850 za 6100 (pół roku temu), stąd to porównanie. Nie wiem, jakie masz zastrzeżenia do jakości LG - ja jestem zadowolony. Natomiast o jakości tak wyrobów jak i serwisu szajsunga nie wypowiadam się, bo każdy czytelnik tego forum może sobie wyrobić zdanie sam :grin:
 

jawrob

New member
Witam!

Ostatnio po paru miesiacach uzytkowania PS50b850 zaczely sie pojawiac na ekranie pozostalosci po poprzednim programie oraz zielone plamy np przy twarzy aktora lub na scenie widoku nieba ..Co moze byc przyczyna i jak to zlikwidowac?

Jawrob


Ponawiam,

Czy jest to uszkodznie TV ? Czasami wskakuja takie pasy od gory ekranu znieksztalcajace obraz jakby sie nakladal inny obraz z innego kanalu? Nie wiem co to jest wzywac serwis?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizor jest wyposażony w menu programem do usuwania powidoków.
Proszę uważnie czytać instrukcję.
 

sztefan2

New member
Bzyczy trochę, z odległości 1m bez trudu to słychać, jednak nie wydaje się to jakoś specjalnie uciążliwe. Zastanawiam się jak jest z jego wytrzymałością mechaniczną, bo jest taki cienki i sprawia wrażenie naprawdę bardzo delikatnego i wątłej wytrzymałości, aż strach to wieźć do domu.

W sklepie ja nieslyszalem nic z 1/2metra ale jak postawilem w pokoju i zasiadlem na kanapie to po 2 godzinach wiedzialem ze go oddam i tak zrobilem. Wiozlem na stojaco busem i zabezpieczony pasami - wytrzmal :)
 

VANT

New member
Tak czytam i czytam aż w końcu doszedłem do samego końca... uf
Witam wszystkich w końcu.
Piszę ponieważ chce sie podzielić tez moimi doświadczeniami.
Sam Chciałem kupić ten tv ale u kolegi jak usłyszałem to bzyczenia zanim tu na to forum wszedłem to mi się odechciało.
Kupiłem 430, jest to najtańszy tv 50calowy.
Jestem bardzo zadowolony, nic nie bzyczy i nie ustępuje jakością z tą 850-tką!
Jeśli ktoś pisze, że to nawet nie HD to jest w wielkim błędzie, to jest HD tylko nie Full.
Nie zależało mi na full bo i tak na dzień dzisiejszy nie ma stacji która nadawała by w full bo nie maja takiego przesyłu, a nawet te, które są w tym HD (720p) to i tak są dodatkowo kompresowane aby zmniejszyć ilość przesyłanych danych. Jak na razie nie zanosi się na zmiany a blurea nie mam i nie mam zamiaru miec.
W sieci jest od groma filmów w mkv w 720p zadziej 1080p, tylko te 1080 nawet nie będzie w tv 1080p tylko 1080i czyli linii.
Wybrałem tez ten model bo wszystkie bajery, które ma 850 a nawet wiecej to mam w kompie, którego mam podłączonego do tv. (więcej czasu spędzam przy kompie niż przed TV - stąd to rozwiązanie)
Ostatnio nawet pokusiłem się porównać jak sobie radzi 850 z materiałem 720p, z którego kolega też kożysta (blurea tez nie ma) i powiem ze mój lepiej daje rade niż przeskalowanie 850, przyczyna oczywista :)
Dodatkowo taka moja uwaga co do wypowiedzi na forum.
Szkoda, że brak czasem kultury :(
Sprawdza się cytat pewnej osoby:
"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym ze na świecie jest tylu idiotów" S. Lem
Przykre ale prawdziwe.
Więcej miłości!
Pozdrawiam
Kol. nie ma full czy nie full, jest HDTV i zarówno...odbiorniki tzv ready któe mają rozdzielczość 720i/p jak i 1080i/p zaliczają się do odbiorników HDTV.
Odnośnie kanałów HD nadawanych w polsce...czy widziałeś kiedykolwiek animal planet HD, national geographic hd, nat geo wild HD?? to są kanały nadawane w 1080i, co więcej wszystkie kanały HD polskich platform cyfrowych nadają w tym standardzie, nie żadnym 720i (w p nikt nie nadaje ze względu iż standardem w europie jest pal który ma 50Hz)
Dla Twojej informacji oznaczenie i oraz p nie oznacza jak to piszesz lini tylko rodzaj skanowania/wybierania (z przeplotem "i"-interlaced lub bez "p"-progresive)
 

ulti

New member
Kol. nie ma full czy nie full, jest HDTV i zarówno...odbiorniki tzv ready któe mają rozdzielczość 720i/p jak i 1080i/p zaliczają się do odbiorników HDTV.
Odnośnie kanałów HD nadawanych w polsce...czy widziałeś kiedykolwiek animal planet HD, national geographic hd, nat geo wild HD?? to są kanały nadawane w 1080i, co więcej wszystkie kanały HD polskich platform cyfrowych nadają w tym standardzie, nie żadnym 720i (w p nikt nie nadaje ze względu iż standardem w europie jest pal który ma 50Hz)
Dla Twojej informacji oznaczenie i oraz p nie oznacza jak to piszesz lini tylko rodzaj skanowania/wybierania (z przeplotem "i"-interlaced lub bez "p"-progresive)


pokaz mi gdzie to wyczytales zeby jakakolwiek stacja nadawala wyzej niz 720!
Proszę
 
Do góry