Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

nbaraka

New member
gutekkk napisał:
Duzo ludzi na to narzeka i opisuje swoje przezycia z serwisem i sklepami, a samsung pisze ze nikt nie zglaszal takich problemow.
Jak pisałem wcześniej, około miesiąc temu, gdy już to forum huczało opisując tą wadę, dzwoniłem na infolinię (czyli to Centrum Obsługi Klienta) i człowiek z drugiej strony zapewniał mnie, że jestem pierwszą osobą zgłaszającą ten problem i nie ma żadnych problemów z tą linią telewizorów.

Nie będę odkrywcą (pisano to na zagr forum), że Samsung NIGDY nie przyzna się oficjalnie do tej, czy jakiejkolwiek innej wady telewizora (nawet gdyby kogoś miał porazić ze skutkiem śmiertelnym prąd). Takie przyznanie się oznaczałoby pojawienie się informacji we wszystkich mediach oraz konieczność kosztownej naprawy wszystkich sprzedanych odbiorników. Wiadomo, że takiej 'reklamy' ani takich kosztów nie chcą i mają nadzieję, że sprawa zamknie się w ograniczonym kręgu 'nawiedzonych' użytkowników kilku forów.
Tyle w temacie.
 

jgx

New member
Bez reklam
nbaraka napisał:
Jak pisałem wcześniej, około miesiąc temu, gdy już to forum huczało opisując tą wadę, dzwoniłem na infolinię (czyli to Centrum Obsługi Klienta) i człowiek z drugiej strony zapewniał mnie, że jestem pierwszą osobą zgłaszającą ten problem i nie ma żadnych problemów z tą linią telewizorów.

Nie będę odkrywcą (pisano to na zagr forum), że Samsung NIGDY nie przyzna się oficjalnie do tej, czy jakiejkolwiek innej wady telewizora (nawet gdyby kogoś miał porazić ze skutkiem śmiertelnym prąd). Takie przyznanie się oznaczałoby pojawienie się informacji we wszystkich mediach oraz konieczność kosztownej naprawy wszystkich sprzedanych odbiorników. Wiadomo, że takiej 'reklamy' ani takich kosztów nie chcą i mają nadzieję, że sprawa zamknie się w ograniczonym kręgu 'nawiedzonych' użytkowników kilku forów.
Tyle w temacie.

ot i cała prawda, przykro ale posiadacze bzzz850 i 650 i innych brzęczących modeli muszą sie pogodzić z myslą że ten dzwięk już z mimi pozostanie, a szkoda bo to fajne tv jak za tą kase :( :(
 

ryki67

New member
vbodzio napisał:
ryki67:
oj.. nie chce się szukać! Jak byk jest napisane i narysowane na stronie 4 w jaki sposób trzeba te rdzenie założyć.

Witam
sorry ale ja mam instrukcje do LCD i wniej za chorobe nie ma, natomiast rdzeń ferrytowy znalazłem, możesz mi to jakoś zeskanować albo jakoś inaczej podesłać???
chyba że ktoś inny wie jak to założyć to proszę o pomoc
chodzi mi szczególnie w którym miejscu i na jakie kable
pozdrawiam
 

janek10

New member
Problem z dźwiękiem na mkv

Witam, mam problem, podłączyłem kabel optyczny przez przejściówke z koaxialnym do amplitunera, dzwiek DI mam na tv, na dysku USB ale tylko na filmach DIVIX, na filmach .mkv jest cisza na wszystkich (nie chodzi o nieobsługiwany kodek audio). Jak włączę głośniki tele to na niektórych filmach dźwięk jest....:confused:
 

tesla74

New member
janek10 napisał:
Witam, mam problem, podłączyłem kabel optyczny przez przejściówke z koaxialnym do amplitunera, dzwiek DI mam na tv, na dysku USB ale tylko na filmach DIVIX, na filmach .mkv jest cisza na wszystkich (nie chodzi o nieobsługiwany kodek audio). Jak włączę głośniki tele to na niektórych filmach dźwięk jest....:confused:

Sprawdź na kompie, czy te "nieme" filmy nie mają przypadkiem dźwięku w formacie DTS. Możesz użyć programu media info do tego.

TV nie czyta DTS. Piałem już na tym forum jak rozwiązać ten problem.
 

janek10

New member
tesla74 napisał:
Sprawdź na kompie, czy te "nieme" filmy nie mają przypadkiem dźwięku w formacie DTS. Możesz użyć programu media info do tego.

TV nie czyta DTS. Piałem już na tym forum jak rozwiązać ten problem.


nieee, skoro tv je odtwarza a ampli nie:(
 

Kasper_B

New member
ryki67 napisał:
Witam
sorry ale ja mam instrukcje do LCD i wniej za chorobe nie ma, natomiast rdzeń ferrytowy znalazłem, możesz mi to jakoś zeskanować albo jakoś inaczej podesłać???
chyba że ktoś inny wie jak to założyć to proszę o pomoc
chodzi mi szczególnie w którym miejscu i na jakie kable
pozdrawiam

na stronie samsunga masz instrukcje obslugi w pdf
pozdrawiam
 

ulteo

New member
Mam pytanie do osób które kupowały ten tv w euro rtv agd.
Czy do wziecie kredytu na 5000 wystarcza im 2 dokumenty ze zdjeciem?
 

janek10

New member
tesla74 napisał:
Sprawdź na kompie, czy te "nieme" filmy nie mają przypadkiem dźwięku w formacie DTS. Możesz użyć programu media info do tego.

TV nie czyta DTS. Piałem już na tym forum jak rozwiązać ten problem.


media info pokazuje AC3
 

Kowal2k

New member
Roj74 funkcja Cinema smooth wlaczy Ci sie kiedy bedziesz ogladal film z BD i ustawisz ze film ma byc wyswietlany z 24 kl/s - to ustawienie dostepne jest tylko wtedy (jak dobrze pamietam bo juz nie jestem posiadaczem B850). Jak ustawisz Cinema Smooth to znowu zablokuja Ci sie inne ustawienia od obrazu (albo jedno albo drugie). Co do Auto Szerokosci to nie wiem bo u mnie caly czas bylo nie dostepne.
 

eclipse

New member
ulteo napisał:
Mam pytanie do osób które kupowały ten tv w euro rtv agd.
Czy do wziecie kredytu na 5000 wystarcza im 2 dokumenty ze zdjeciem?

Hej

ja właśnie przywiozłem swoją PS850 do domu z Euro RTV - przy ratach się zastanów - teoretycznie są podane raty 173 zł bez odsetek ale jak przyszło już do konkretów to się okazało z jest jakieś ubezpieczenie itd i w efekcie koszty zakupu na te raty " zero procet" to coś ok 900 zł więcej.

Faktycznie zerowe raty to są na 6 miesięcy ale jeśli nie spłacisz w tym terminie to masz z automatu przedłużane na 30 miesięcy i już z dużym oprocentowaniem ten kredyt. Ja wziąłem tylko te 6 miesięcy i mi wystarczył 1 dowód tożsamości bez żadnych zaświadczeń.

Co do TV to narazie mogę powiedzieć tyle ze to tradycyjnie pazdziernik i Hungary ale u mnie nie słychać żadnego uciązliwego bzyczenia ( jedynie bardzo blisko panelu - z ok 20-30 cm coś tam słychać. Testy narazie tylko na TV z internetem i filmami z USB. Nie mam jeszcze podpietej anteny ale chyba to już niewiele zmieni :)
 

jeziu1

New member
Raty

eclipse napisał:
Hej

ja właśnie przywiozłem swoją PS850 do domu z Euro RTV - przy ratach się zastanów - teoretycznie są podane raty 173 zł bez odsetek ale jak przyszło już do konkretów to się okazało z jest jakieś ubezpieczenie itd i w efekcie koszty zakupu na te raty " zero procet" to coś ok 900 zł więcej.
.........
)
Ubezpieczenie jest dobrowolne i nie musisz go brać. Ja dostałem na 20 rat mogłem na 30 z prawdziwym 0% :p Mogę Ci podesłać skan umowy. Zapłacę za transport i wniesienie 34,95. Pozdro
 

eclipse

New member
jeziu1 napisał:
Ubezpieczenie jest dobrowolne i nie musisz go brać. Ja dostałem na 20 rat mogłem na 30 z prawdziwym 0% :p Mogę Ci podesłać skan umowy. Zapłacę za transport i wniesienie 34,95. Pozdro
a po co mi skan? :p
Być może dostałeś kredyt z innego banku ( mi Lucasa liczyli )albo specjalistka od rat była jakaś niekumata - nieważne bo i tak byłem gotowy na zakup gotówkowy. Ważne ze sprzęt sprawny choć mój był bez naklejek, a cenę za transport tez mi taką podali ale jak się okazało ze to sąsiednia gmina to cena juz skoczyła razy dwa ...

PO pierwszych testach mam takie pytanko do innych użytkowników tego TV: jak u was wygląda sprawa z przewijaniem filmu odtwarzanego przez DLNA ?
U mnie tak ok 30% filmów da się przewijać a pozostałe nie, format każdego to avi podobna wielkość, żadnej logiki nie mogę w tym znaleźć :(
 
Ostatnia edycja:

Jorik69

New member
roj74 napisał:
Jorik69 jakie jeszcze wady wykryłeś w B850 bo mam zgłaszać do serwisu bzzzzyczenie.

Pisałem już o tym - w zasadzie drobiazg, w czasie automatycznego strojenia kanały wstrajały się w B/G zamiast D/K i w efekcie po przełączeniu na taki kanał czasem nie było dźwięku. Rozwiązała to aktualizacja firmware. Z drugiej strony wobec pogróżek szajsunga (o których tylko słyszałem), że wzywanie serwisu do bzzzyczenia będzie skutkowało karami na nieuzasadnione wezwanie (bo niby bzzzzyczenie jest ok), warto mieć jasność w kwestii, że coś zostało naprawione - nawet jeżeli do drobiazg. Jak będzie trzeba, to jeszcze jakiś duperel zawsze się znajdzie ;)

Oczywiście w żadnym razie nie oznacza to, że mam zamiar odpuścić zasadniczy problem....
 

roj74

New member
Kowal2k Dzięki za odpowiedź. Zostaje kwestia tego Auto szeroko. Tyle ludzi kupiło i ciężko napisać czy u nich działa.

Dla tych, którym zależy na informacji kupując w Euro rtv
Z ratami jest tak że pani wciska najpierw ten kredyt z opcją 0% kosztów na 6 rat w kredycie na 18 miesięcy. Koplikacja ta polega na tym że jak nie spłacisz w 6 miesięcy doliczają 1500zł i możesz dalej spłacać do 18 miesięcy. Nie trzeba mieć zaświadczenia o zarobkach jeśli bierzemy kredyt do 5000zł, wystarczają dwa dokumenty. Ja nie brałem ale koledzy piszą że wydzierają od pani 30 rat bez kosztów, należy pamiętać by stanowczo zrezygnować z ubezpieczenia (no chyba jeśli wcale nie zamierza się TV spłacać :wink: ).
Jeśli ktoś rozważa zwrot TV do 10 dni musi wziąć ich transport bo potem nie uwzględnią reklamacji.
Jeśli ktoś chce zgłosić usterkę w serwisie Samsunga musi mieć już podbitą kartę gwarancyjną która znajduje się przylepiona z boku kartona.

Apeluje do posiadaczy -macie aktywną funkcję Auto szeroko
 

roj74

New member
Jorik69 napisał:
Pisałem już o tym - w zasadzie drobiazg, w czasie automatycznego strojenia kanały wstrajały się w B/G zamiast D/K i w efekcie po przełączeniu na taki kanał czasem nie było dźwięku. Rozwiązała to aktualizacja firmware. Z drugiej strony wobec pogróżek szajsunga (o których tylko słyszałem), że wzywanie serwisu do bzzzyczenia będzie skutkowało karami na nieuzasadnione wezwanie (bo niby bzzzzyczenie jest ok), warto mieć jasność w kwestii, że coś zostało naprawione - nawet jeżeli do drobiazg. Jak będzie trzeba, to jeszcze jakiś duperel zawsze się znajdzie ;)

Oczywiście w żadnym razie nie oznacza to, że mam zamiar odpuścić zasadniczy problem....

Ja również zacznę walkę jak podbiję gwarancję w sklepie. Tylko nie zamierzam go oddawać do sklepu, tylko zgłosić usterkę w Samsungu, jako drugą usterkę dorzucę brak funkcji -Auto szeroko, jak mi nikt nie powie jak ją uaktywnić, bo jest nie podświetlona.
 

daruddg

New member
roj74 napisał:
Ja również zacznę walkę jak podbiję gwarancję w sklepie. Tylko nie zamierzam go oddawać do sklepu, tylko zgłosić usterkę w Samsungu, jako drugą usterkę dorzucę brak funkcji -Auto szeroko, jak mi nikt nie powie jak ją uaktywnić, bo jest nie podświetlona.

Pomoge wam panowie z tym auto szeroko, bo widze że się męczycie :), a żaden z posiadaczy tego TV nie kwapi się wam pomóc :(. A więc tak, auto szeroko działa tylko na sygnale z kablówki, bez tunera, zwykłe połączenie antenowe!!!. Jak macie TV sat to wybieracie albo 16:9, albo dopasowanie do ekranu, auto szeroko tu nie zadziala gdyż całym formatowaniem, czy scalowaniem zajmuje sie już tuner sat. Nalezy wejsc w setup tunera i w ustawieniach odnaleść opcje zajmującą sie formatowaniem obrazu, tam ustawić auto szeroko, rozciągnięcie, czy jakoś tak, nazwa zalezy pewnie od tunera.
Podsumowywując auto szeroko tylko na połączeniu antenowym, a jak tam wam nie dziala to serwis, ale najpierw podepnijcie kablówke albo antene jakąś i wyprubujcie, żeby nie ośmieszyć sie przed serwisantem, który w sumie też nie bedzie mial pojęcia czemu nie dziala na TV sat z tunerem, bo serwisanci w polsce to PLACKI !!! z łapanki SAMSUNGA!!!!, niektóźi już się przekonali.
Pozdro dla bzyczących.
P.S. Mam wrażenie jakby mója 850 przestała bzyczeć :), ale mam świst jakby z wiatraczków, których w sumie tam ponoć nie ma :), z góry TV dochodzi ten świst.
 

andrzej ch63

New member
a u mnie dziwna przypadłość ,zauważyłem że na ułamek sekundy tv samoistnie się włącza i szybciutko wyłącza ,gdzieś to było opisywane ale nie mogę znaleźć.
POZDROWIENIA
 
Do góry