Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

Jorik69

New member
Autopoprawka do podanych wcześniej wiadomości

Niniejszym odszczekuję (przeszczekuję?) podane poprzednio wiadomości odnośnie możliwości dochodzenia swoich praw.

Błędnie podałem, że trzeba zgłosić u sprzedawcy zauważoną usterkę w terminie 2 miesięcy. Ale to nie znaczy, że termin nie ma znaczenia:

Jeżeli ktoś kupił odbiornik na firmę nie jest "konsumentem", więc nie może korzystać z instytucji niezgodności towaru z umową na podstawie ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, lecz może korzystać z przepisów kodeksu cywilnego dotyczących rękojmi. Zgodnie z nimi sprzedawca może się uchylić, jeżeli nie zostanie zawiadomiony (formalnie!) o wadach w ciągu 1 miesiąca od ich ujawnienia.

Natomiast konsument chyba nie musi w tym terminie nic zgłaszać (ale i tak bym radził zgłosić), natomiast istotny jest przepis powołanej wyżej ustawy, który mówi, że jeżeli konsument zgłosi wadę w ciągu 6 miesięcy od zakupu, to ciężar dowodu, że towar jest zgodny z umową spoczywa na sprzedawcy. Warto więc dopilnować tego terminu.

Co do tego, czy towar jest zgodny z umową podano w ustawie następujące kryterium: "... domniemywa się, że towar konsumpcyjny jest zgodny z umową, jeżeli nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany, oraz gdy jego właściwości odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju." Tak więc o ile ktoś nie doszuka się wprost zapisów o normie (polskiej lub szajsunga) będzie to pozostawione do oceny biegłego...
 

kwazarr

New member
Dostępny jest już patch dla softu 3000.G do PSxxB85x.
Patch poprawia reskalowanie filmów po USB oraz dodaje odblokowuje telnet.

samygo. sourceforge. net <-usuń_spacje

Dokładny opis modyfikacji oryginalnego softu opisałem w wątku "Samsung PS50B650 LINUX on TV".
www . hdtv . com . pl / forum / showthread . php?t=46222 <-usuń_spacje

Opisana metoda jest dokładnie ta sama i kroki identyczne, należy jedynie oczywiście modyfikacji dokonać na sofcie np: 3000.G

Dzięki temu w TV możemy korzystać ze zdalnych dysków sieciowych montowanych do TV po Sambie lub NFS :lol: Dyski zdalne są przez TV widziane jako zwyczajny napęd USB :)

--
Pozdrawiam
Jacek
 
Ostatnia edycja:

aspon

New member
A ja.... nareszcie wybrałem jaki kupie (ciekawe jak długo wytrwam przy tej decyzji), padlo na Panasonic TX-P50V10E. Wygrał z bzyczeniem, czekam tylko na kaske i kupuję.
 

11mpp

New member
mmx napisał:
Że niby ten TV ma fioletową czerń, czy źle zrozumiałem?

Raczej być może łatwiej przyzwyczaić się do fioletowej czerni LED/LCD niż do brzęczenia w plaźmie.

Wszystko zależy czego więcej się ogląda. Przy filmach kina akcji masz fantastyczny obraz i nie słyszysz bz (wysoki poziom dźwięku). Przy jakichś babskich filmach, gdzie jest wiele dialogów, zazwyczaj obraz z LED/LCD jest akceptowalny, a bz zdecydowanie nie. Podobnie jeśli ktoś ogląda pojedynki taneczne Mucha-Niemucha, Sam nie będzie przeszkadzał, ale już przy czymś takim jak Kawa czy herbata rano w tvp bz jest trudne do zniesienia. Trudno sobie np. wyobrazić oglądanie kanału erotycznego po 23 przy mocno ściszonym dźwięku na tym tv.

Czy ktoś może potwierdzić to co pisałem o bieli, że duża biała plansza jest znacznie bardziej szara, niż biały fragment na ciemnym tle? Czy to tylko ja tak mam?
 

daruddg

New member
Ja moge potwierdzić że bialy jest bialy a czarne jest czarne :p , tak przy calm bialym ekrane biel ulega lekkiemu ściemnieniu, ale to chyba po to aby w oczy nie raziła.
 

ryki67

New member
svd.master napisał:
Jednak ma wadę, która pojawila sie dopiero w domu (kupilem model z ekspozycji ktory swiecil 1 dzien zaledwie). Dodam ze zainstalowalem rdzenie ferrytowe

Witam
kolego możesz mi wyjaśnić co to są dokładnie te rdzenie ferrytowe,
na których kablach je zamontowałeś
i jakie właściwości posiadają ?

pozdrawiam serdecznie
 

vbodzio

New member
rdzenie ferrytowe są dostarczane razem z telewizorem (takie okrągłe, ciężkie).
W instrukcji obsługi dokładnie jest napisane na jakie kable trzeba je nałożyć.
O ile pamiętam to na kabel od zasilania, hdmi i ethernetowy od lanu.
 

tasmak

New member
Ja rowniez nabylem ten telewizor w Euro.
Jako ze wczesniej ogladalem na 40 calowym LCD Samsunga LE40M86 obraz wgniotl mnie w fotel.
HD jest piekne, SD (skalowane przez Dreamboxa 800) co najmniej akcepowalne. Bzyczenia nie uslyszalem.
Wieczorem usiadlem po raz kolejny i ... zaczelo sie. Bzyczenie slychac nawet przy dosc mocno podkreconym dzwieku. Nasila sie przy ciemniejszych scenach. Zeby bylo smiesznie raz jest slyszalne, innym razem nie (nie zaleznie od poziomu dzwieku).
Wkurzony jestem na siebie. Osluchalem dokladnie telewizor w sklepie (gdzie tego nie slychac) i wzialem mimo ze koledzy na forum ostrzegali przed pazdiernikowa produkcja z Wegier. Coz. Bede sie mordowal ;).
No chyba ze Samsung cos wymysli. Czekam na relacje kolegow walczacych z serwisem, choc... jesli dobrze zrozumialem przytoczona gdzies tutaj na forum Polska Norme, generowany dzwiek musi byc glosniejszy niz 30 db, a ten generowany u mnie IMO nie jest. Jest uciazliwy ze wzgledu na modulacje i czestotliwosc. Jak dorwe jakies urzadzenie pomiarowe to sprawdze.
Na dzien dzisiejszy jestem za tym zeby telewizora nie oddawac. Zona troche glowe suszy, ale cos moze damy rade.
 

mmx

New member
tasmak napisał:
Ja rowniez nabylem ten telewizor w Euro.
Jako ze wczesniej ogladalem na 40 calowym LCD Samsunga LE40M86 obraz wgniotl mnie w fotel.
HD jest piekne, SD (skalowane przez Dreamboxa 800) co najmniej akcepowalne. Bzyczenia nie uslyszalem.
Wieczorem usiadlem po raz kolejny i ... zaczelo sie. Bzyczenie slychac nawet przy dosc mocno podkreconym dzwieku. Nasila sie przy ciemniejszych scenach. Zeby bylo smiesznie raz jest slyszalne, innym razem nie (nie zaleznie od poziomu dzwieku).
Wkurzony jestem na siebie. Osluchalem dokladnie telewizor w sklepie (gdzie tego nie slychac) i wzialem mimo ze koledzy na forum ostrzegali przed pazdiernikowa produkcja z Wegier. Coz. Bede sie mordowal ;).
No chyba ze Samsung cos wymysli. Czekam na relacje kolegow walczacych z serwisem, choc... jesli dobrze zrozumialem przytoczona gdzies tutaj na forum Polska Norme, generowany dzwiek musi byc glosniejszy niz 30 db, a ten generowany u mnie IMO nie jest. Jest uciazliwy ze wzgledu na modulacje i czestotliwosc. Jak dorwe jakies urzadzenie pomiarowe to sprawdze.
Na dzien dzisiejszy jestem za tym zeby telewizora nie oddawac. Zona troche glowe suszy, ale cos moze damy rade.

Kuźwa no, już miałem kupować. Innym z Euro jakoś nie bzyczy.
 

depesz

New member
...

No ja jutro mam odbierać w Euro...

Więc jak to jest? Bzyczą czy nie bzyczą??

Gdzie montowany jest i jaką ma datę produkcji ten bzyczący??
 

mmx

New member
andrzej ch63 i depesz, błagam napiszcie jutro od razu jak u was z tym bzyczeniem.

Mam też pytanie do użytkowników konsol. Jest duży input lag? Tryb Game dużo pomaga?
 

Prof1906

New member
potwierdzam

mam ten TV ponad miesiąc zakupiony z Euro i jest cichy najczęściej oglądam w nocy tv ustawiony na 5 a jak gram to z odleglosic 1,5m i nic żadnego buczenia bzyczenia (słyszalen jedynie jak przyłozysz ucho za tv)
 

mmx

New member
Prof1906 napisał:
mam ten TV ponad miesiąc zakupiony z Euro i jest cichy najczęściej oglądam w nocy tv ustawiony na 5 a jak gram to z odleglosic 1,5m i nic żadnego buczenia bzyczenia (słyszalen jedynie jak przyłozysz ucho za tv)
No to super. Jak z input lagiem?

Bede wdzieczny andrzej ch63.
 

andrzej ch63

New member
W związku z tym że jutro odbieram telewizorek , mam pytanko do szczęśliwych posiadaczy PS50B850, czy konieczna jest kalibracja obrazu,czy wystarczą ustawienia ,które można znaleźć w necie ,w niektórych testach opisują że głębię jak i ostrość kolorów i biel można uzyskać dopiero po kalibracji ekranu , a to kosztuje ok 1000 zł,a za swojego samsunga zapłaciłem 173 zł na miesiąc i dla mnie 1000zł za kalibrację to wielka przesada, i coś niezrozumiałego, dlaczego nie robią tego w fabryce,przecież 5000 czy 8000 tyś jak na początku kosztował to nie mało kaski,aby jeszcze trzeba było robić ustawienia w meni serwisowym.
Proszę więc szanownych posiadaczy PS50B850 ,czy bez tej kalibracji da się wytrzymać.
POZDROWIENIA
 

saxon_gd

New member
bzzyyk czy nie bzzzyyk o to jest pytanie...

Witam,

Śledzę od dwóch tygodni ten wątek bo rodzina mnie męczy o nowy odbiornik na święta i jakoś ten Samsung przypadł mi do gustu. Zacząłem już wątpić ale ostatnie wpisy i promocja w EURO przytępiły nieco wątpliwości.

Jutro mam odebrać tego Sama w EURO. Dzisiaj go oglądałem i słuchałem. jedyny egzemplarz w tym sklepie. Sprzęt stał zapakowany na sklepie ale nie włączony. Przy mnie rozpakowywali karton i włączyli - na dzień dobry nie buczał. Model 50", bez nalepek, prod. October, Hungary - to dobrze czy źle bo już sam nie wiem?

Panowie dajcie znać jak zachowują się ostatnio zakupione telewizorki bo mnie rodzina z domu wypisze jak kupię knota jakiegoś ;)

Czy ktoś próbował już podłączać wifi to niego? mam w domu ruter bezprzewodowy i tak sobie myślę, że byłoby fajnie móc korzystać z sieci bez kabla również w tv.

Tak na marginesie pytanko - jaką platformę cyfrową wybrać? Polsat, n-ka czy cyfra+?

Pozdro
 

mmx

New member
saxon_gd napisał:
Witam,

Śledzę od dwóch tygodni ten wątek bo rodzina mnie męczy o nowy odbiornik na święta i jakoś ten Samsung przypadł mi do gustu. Zacząłem już wątpić ale ostatnie wpisy i promocja w EURO przytępiły nieco wątpliwości.

Jutro mam odebrać tego Sama w EURO. Dzisiaj go oglądałem i słuchałem. jedyny egzemplarz w tym sklepie. Sprzęt stał zapakowany na sklepie ale nie włączony. Przy mnie rozpakowywali karton i włączyli - na dzień dobry nie buczał. Model 50", bez nalepek, prod. October, Hungary - to dobrze czy źle bo już sam nie wiem?

Panowie dajcie znać jak zachowują się ostatnio zakupione telewizorki bo mnie rodzina z domu wypisze jak kupię knota jakiegoś ;)

Czy ktoś próbował już podłączać wifi to niego? mam w domu ruter bezprzewodowy i tak sobie myślę, że byłoby fajnie móc korzystać z sieci bez kabla również w tv.

Tak na marginesie pytanko - jaką platformę cyfrową wybrać? Polsat, n-ka czy cyfra+?

Pozdro
Kolega wyżej napisał, ma ten sam model co ty. Niestety dostał bzyczacego bonusa po jakimś czasie. Tak samo może być u ciebie. Ten internet w TV to na nic sie zda, chyba ze nie masz komputera, no ale wnioskuje że masz skoro dysponujesz routerem. Ja mam n i sobie chwale. Polsat odradzam, ponoć nadają w słabej jakości. Jednak moge miec stare wiadomosci wiec jesli sie myle to przepraszam. Cyfre jak i n jak najbardziej polecam.

andrzej ch63, parametry skalibrowane jako takie mozesz znaleźć np. na flatpanelshd.com. Myśle że to ci wystarczy. Ponoć czerń można bardzo dobrze poprawić.
 
Ostatnia edycja:

daruddg

New member
Witam wszystkich, wlasnie wrócilem z dwu dniowego urlopu w Polsce, ale tam bieda :).
Ale do rzeczy, pierwsza sprawa to sprawa bzyczenia, włączylem u teściówki 29CTR wyśmienitej firmy Daewoo :), bzyczy z głośników jak cholera!!!, włączyłem u brata jego 32 Philips, z tych starszych modeli, nie LCD, chyba te przed LCD ciężki jak diabli a obraz jakby teatrowy, i ten też bzyczy z głośników niemiłosiernie, mój CTR21 phillips tez bzyczał i to o wiele bardziej niz ten samsung, ale nie wchodząc na to forum nie zwracalem nigdy na to uwage, moj brat tez nie slyszy bzyczenia u siebie, a bzyczy mu jak diabli z głośników:),proponuje kazdemu nie czytac tego forum bo zrobi sie przewrażliwiony na bzyczenie i bedzie słyszał bzyczenie wszędzie!!!.
Ja do tej pory nie moge sie przemóc i wezwac serwis, moze po nowym roku jak juz serwisanci wyjdą ze świątecznego nastroju.
Podsumowywując: TV bzyczy i to każdy model 850, jeden bardziej a drugi mniej, to zalezy pewnie od akustyki pokoju. Jak wiesz ze ci bedzie bzyczenie przeszkadzalo to go nie kupuj bo cie szlag trafi!!!, a jak uznasz to za normalne to bier go.

Druga sprawa telewizji do tego TV, ja mam polsat cyfrowy i jest ok, nie jest wcale taka słaba jakość jak ludzie piszą, oczywiscie tuner HD podłączony po HDMI, tunerów SD już sie nie bierze!!!, ale tak Dzon Bon tutaj namawiał do N i spojżalem na oferte obecną N i jest rewelacyjna, za 68 zeta masz prawie wsyzstko!!! kanały HD grais na caly okres umowy, i skusiłem sie i wziołem a zaraz będe podłączał i zobacze czy jest skok jakościowy.
Przy obecnej ofercie nie ma sie co zastanawiac tylko brać N, kobita malo mnie nie zabila za drugą TV, ale opłacilem sobie już caly okres umowy wiec nie bede sie jej przypominał rachunkami :), mam nadzieje że jej przejdzie, taką juz mam oszczedna kobite, kupowalem samochód, marudzila ze ma juz jeden, TV kupowalem tez marudzila ze jej 21" wystarcza a teraz trzecia próba :).
 

ryki67

New member
vbodzio napisał:
rdzenie ferrytowe są dostarczane razem z telewizorem (takie okrągłe, ciężkie).
W instrukcji obsługi dokładnie jest napisane na jakie kable trzeba je nałożyć.
O ile pamiętam to na kabel od zasilania, hdmi i ethernetowy od lanu.

Witam
no to chyba coś dostałem takiego ale jak taki rdzeń można załozyć na 3-4 kable??? gdzie się go zakłada? zaraz przy TV czy z metr od TV ?
i co on daje
możesz mi wskazać stronę w instrukcji bo za chorobe nie widzę tego

pozdrawiam

PS. czy KTOŚ Z PANÓW OGLĄDA NAZIEMNE DVB-T Z WARSZAWY
BO MAM PIXELOZE i ZERWANIA DZWIĘKU i nie wiem czy tuner DVB-T się zepsuł w moim TV czy nie??? bo od 3 dni nadają na innym kanale.
PROSZĘ O INFO
 

cezy

New member
daruddg napisał:
Witam wszystkich, wlasnie wrócilem z dwu dniowego urlopu w Polsce, ale tam bieda :).
Ale do rzeczy, pierwsza sprawa to sprawa bzyczenia, włączylem u teściówki 29CTR wyśmienitej firmy Daewoo :), bzyczy z głośników jak cholera!!!, włączyłem u brata jego 32 Philips, z tych starszych modeli, nie LCD, chyba te przed LCD ciężki jak diabli a obraz jakby teatrowy, i ten też bzyczy z głośników niemiłosiernie, mój CTR21 phillips tez bzyczał i to o wiele bardziej niz ten samsung, ale nie wchodząc na to forum nie zwracalem nigdy na to uwage, moj brat tez nie slyszy bzyczenia u siebie, a bzyczy mu jak diabli z głośników:),proponuje kazdemu nie czytac tego forum bo zrobi sie przewrażliwiony na bzyczenie i bedzie słyszał bzyczenie wszędzie!!!.
Ja do tej pory nie moge sie przemóc i wezwac serwis, moze po nowym roku jak juz serwisanci wyjdą ze świątecznego nastroju.
Podsumowywując: TV bzyczy i to każdy model 850, jeden bardziej a drugi mniej, to zalezy pewnie od akustyki pokoju. Jak wiesz ze ci bedzie bzyczenie przeszkadzalo to go nie kupuj bo cie szlag trafi!!!, a jak uznasz to za normalne to bier go.

Druga sprawa telewizji do tego TV, ja mam polsat cyfrowy i jest ok, nie jest wcale taka słaba jakość jak ludzie piszą, oczywiscie tuner HD podłączony po HDMI, tunerów SD już sie nie bierze!!!, ale tak Dzon Bon tutaj namawiał do N i spojżalem na oferte obecną N i jest rewelacyjna, za 68 zeta masz prawie wsyzstko!!! kanały HD grais na caly okres umowy, i skusiłem sie i wziołem a zaraz będe podłączał i zobacze czy jest skok jakościowy.
Przy obecnej ofercie nie ma sie co zastanawiac tylko brać N, kobita malo mnie nie zabila za drugą TV, ale opłacilem sobie już caly okres umowy wiec nie bede sie jej przypominał rachunkami :), mam nadzieje że jej przejdzie, taką juz mam oszczedna kobite, kupowalem samochód, marudzila ze ma juz jeden, TV kupowalem tez marudzila ze jej 21" wystarcza a teraz trzecia próba :).
Jak taka bieda u nas w Polsce to było zostać i wyciągać kraj z biedy w którym się nauczyłeś czytać i pisać a nie dorabiać Niemców czy Angoli Telewizorek jest super nie bzyczy(jedynie jak się przyłoży ucho) brat ma Panasonica TX-P50V10 bzyczy tak samo.
 
Do góry