Samsung PS50B650

lelule

New member
(..) porównywany był tam z panasonikiem 42v10 a jak wiadomo jest to jedna z najlepszych plazm w europie.Samsung w niektórych przypadkach przewyższał panasa,a cena nieporównywalnie niższa i te wszystkie bajery jak internet tv, usb movie,oraz możliwość połączeń wi-fi.(...)

Nie miałem zamiaru być złośliwy, zresztą tak jak pisałem mam Panasa 50V10 i Samsunga 50b650, napisałem tylko opinie, którą odniosłem do stwierdzenia, że Samsung w niektórych przypadkach przewyższał Panasa, według mnie nie przewyższa. Macie okazję poznać opinię użytkownika tych dwóch modeli a rzuciliście się na mnie nawet nie wiem za co? Zdaje sobie sprawę z różnic cenowych ale jeszcze raz napiszę, że odniosłem się tylko do zacytowanego tekstu. Nie chcę nikogo odstraszać od tego TV, napisałem tylko, że ten Samsung mnie rozczarował. Oczywiście też zdaję sobie sprawę, że V10 przegrywa z plazmą Pioneera ale dla mnie różnica pomiędzy b650 a V10 jest znacznie większa, niż V10 do Pioneera. I na koniec - wg mnie lepiej świecił mój stary TH42py8 od tego Samsunga. Oczywiście to wszystko to tylko moja SUBIEKTYWNA ocena. A na koniec łyżka miodu dla b650 :) USB to fajna sprawa, podpinam dysk i można wszystko oglądać, odtwarza prawie wszystko, napisy w divx można powiększać i wyglądają w miarę OK. Aha po zakupie warto wyłączyć w menu opcję: "aktualizacja w trybie stand-by" czy jakoś tak, bo TV sam się na kilka sekund włącza i sam się wyłącza - na początku myślałem, że to jakaś usterka :)

Pozdrawiam!
 

Tara

New member
Własnie stałem się posiadaczem 650tki (miała być 850, ale nie chciałem bzykacza :) ). Wrażenia jak na razie pozytywne. Standardowe tryby obrazu wydały mi się dość wyżyłowane i oczojebne (aż do bólu oczu) więc wklepałem nastawy z pewnego testu. Oto one (nie moge podawać jeszcze linków)

"Ustawienia, które zastosowaliśmy podczas ostatecznych testów obrazu, były następujące:
podświetlenie – 7, kontrast – 95, jasność – 52, ostrość – 5, kolor – 50, odcień – Z50/C50, gamma = -1, tonacja czerni – wył., kontrast dynamiczny – wył., przest. Kolorów – Auto, odcień skóry = -4, uwydatnienie krawędzi – wył. xvYCC – wył., ton kolorów – Ciep. 2, rozm. – dopas. do ekranu, Cyf. Red. szumu – wył. lub niska (zależnie od materiału), tryb film – Auto1. Skalibrowaliśmy także zbieżność R/G/B. Wyniki na załączonych zdjęciach."

Obraz stał się bardziej kinowy, ale zuwazyłem w ciemnych scenach rozjasnianie matrycy co jakis czas. Czy ten typ tak ma, czy te nastawy sa niezbyt szczęśliwe?

Jak zrobić by tv włączał się z pilota cyfry (dekoder HD)?
 

lelule

New member
Rozjaśnianie matrycy w B650 to coś co mnie wkurza w tym TV, mam tak samo i nie wiem czy coś można na to poradzić. Napisałeś o buczeniu B850. Na początku się cieszyłem, że mój B650 nie bzyczy gdy po jakiś 2 miesiącach zaczął bzyczeć, na razie tylko czasem, ale to bzyczenie jest wyjątkowo wkurzające, taki wstrętny wysoki ton. Nie mam pojęcia czy można tunerem sat. wyłączyć ten TV, chyba musiałby być też samsung? Może ktoś będzie wiedział lepiej.

Pozdrawiam!
 

Tara

New member
Sprawdzę jeszcze ustawienia podane wcześniej na forum. Jeśli to nie wina ustawień, to jak dla mnie dyskwalifikuje ten produkt i leci do sklepu. Nie widzę tego efektu na trybach zgranych na tv, ale tak jak już pisałem są one może dobre do oglądania 2 min demka, ale już nie do 2h filmu. Może macie koledzy jakieś optymalne ustawienia?
Wygrzewać go nie zamierzam i chciałbym sobie już wszystko poustawiać.
Mój stary tv włączał się z pod jakiegoś starego Fergusona i myślałem, że tu będzie podobnie.

Kolejna sprawa to soft z Newage. Ładuje się to z poziomu kompa czy wystarczy podpiąć USB i tv zobaczy aktualizacje?

Radoslavm
W Redcon pytałeś o gwarancję krajową, bo słyszałem pogłoski że jej nie ma?
-----------------------------------------------------------------------------
Lelule, problem rozwiazany. Proponuję zastosować ustawiemia podane przez Miczq.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40716&page=50
Problem znika, z reszta nie tylko ten gdyż pikselizacji w skośnych liniach też nie ma. Obraz jest bardziej naturalny, bez przekolorwania.
Dzięki Miczq
 
Ostatnia edycja:

radoslavm

New member
Tara

Z tego co udało mi się ustalić mają oni umowę z Samsungiem na serwis zakupionego u nich towaru. Gwarancja jest niby Samsung Polska. Natomiast jak będzie w rzeczywistości to mam nadzieję, że nie będę musiał się przekonywać:)

Natomiast prawdą jest, że walą trochę w ch. Tak pokrętnie i sprytnie kombinują aby Ci nie powiedzieć, że TV nie jest z Polskiej dystrybucji. Wszak jesteśmy w zjednoczonej Europie i w sumie dynda mi to o ile z ewentualnymi roszczeniami gwarancyjnymi będzie OK.
Ale powinni jasno i wyraźnie o tym informować.
Ja się złapałem na bardzo dużą ilość pozytywnych opinii o sklepie oraz to, że towar mieli na stanie a nie tak jak u większości sprzedawców ma być za parę dni:)
Nie mniej jednak okupiłem to brakiem polskiej instrukcji (choć to żaden kłopot bo jest na samsung.pl), angielskim kablem zasilającym i tą nieszczęsną gwarancją. Aha nie bez znaczenia był dla mnie fakt, że są tani.

Trochę przydługo ale może komuś się przyda.
 

Tara

New member
No własnie, dla tego wolałem dopłacic te 150zł, odebrać towar osobiscie w sklepie i cieszyć się gwarancją door to door. Tv jest na tyle ciężki, że w razie czegoś niech serwis sie z nim buja. Redcon nie jest Polskim sklepem i gwarancja owszem jest (tzw pięknie europejską), ale niestety w razie awarii czeka Cię odsyłka do Niemiec (czy gdzie oni tam się mieszczą).
 

tczube

New member
Ja zakupu nie załuję, mam go już 2 miesiące. Wady to: czasowe powidoki , i migotanie na czarnych scenach. A co do bzyczenia to ostatnio coś zacząłęm słyszeć z odległości 4 metrów i się wystraszyłem że to TV. Ale okazuje się że to dysk 2,5 cala było słychać, a TV słychać jak się ucho przyłoży. Ale z tym migotaniem to jest tak, że ja to zauważam tylko przy oglądaniu TV, a już przy divxach tego nie widze.
 

VDO

New member
Witam. Jak uzyskac z tej plazmy dzwiek DTS z filmow, oprocz konwertowania na ac3 ? ..., poniewaz moj komputer ma z tym problem heh. Czy jak podepne WD TV HD MEDIA PLAYER uzyskam dzwiek DTS ?.

 

VDO

New member
Witam. Jak uzyskac z tej plazmy dzwiek DTS z filmow, oprocz konwertowania na ac3 ? ..., poniewaz moj komputer ma z tym problem heh. Czy jak podepne WD TV LIVE HD MEDIA PLAYER uzyskam dzwiek DTS ?.
 

markatan

New member
Nie wiem czy ten WD TV LIVE HD MEDIA PLAYER ma dekoder DTS wbudowany. Jeżeli tak to z całą pewnością będziesz miał dźwięk na jego wyjściu SPDIF i musisz je połączyć ze swoim wzmacniaczem.
TV póki co nie zdekoduje DTS. ( chodzi o firmware ).
Chyba że WD TV LIVE HD MEDIA PLAYER zdekoduje dźwięk z materiału na podłączonym dysku i wpuści go w kabel HDMI tak , że TV go zrozumie i przepuści na swój SPDIF ( tzw. PASS-TRUE).
Ja mam podłączone DVD Panasonika przez HDMI i mimo, że materiał ma dźwięk DTS to z TV na SPDIF wychodzi tylko stereo.
 

MateoPatryk

New member
Rozjaśnianie matrycy w B650 to coś co mnie wkurza w tym TV, mam tak samo i nie wiem czy coś można na to poradzić. Napisałeś o buczeniu B850. Na początku się cieszyłem, że mój B650 nie bzyczy gdy po jakiś 2 miesiącach zaczął bzyczeć, na razie tylko czasem, ale to bzyczenie jest wyjątkowo wkurzające, taki wstrętny wysoki ton. Nie mam pojęcia czy można tunerem sat. wyłączyć ten TV, chyba musiałby być też samsung? Może ktoś będzie wiedział lepiej.

Pozdrawiam!
Po paru miesiącach doszedłem do wnisku, że:
1. zmiany gamma (jasności) występują głównie w trybie film. Obecnie oglądam na standardowym ze zmniejszoną jasnością, gamma -1, kontrast dynamiczny wyłaczony. Obraz jest super
2. BD - Cinema Smooth przy filmach z ciemnymi scenami odpada. Rozjaśnia gammę, a w niektórych scenach występuje migotanie.. Niestety przy wyłączonej Cinema Smooth mamy gorszą płynność obrazu.
 

zelu

New member
Widoczne przekątne ekranu przy jasnych przejściach.

Witam,
czy ktoś mógłby mi podrzucić linka do wątku dot. temat, jeśli już to było? Jakoś nie mogę tego znaleźć.

Problem polega na tym, że czasami na ekranie widoczne są jego przekątne w formie dość szerokich pasów, łączących rogi ekranu. Widać to przez ułamek sekundy i tylko na jasnym tle.
Czy jest to właściwość tej matrycy (P50B650), czy może kwalifikuje się to do reklamacji?
 

redshark

New member
hej ten cinema smooth gdzie to sie wylacza? bo mi na ciemnych scenach normlane co chwila jasniej ciemniej jasniej ciemniej wkurzajace to -> zwlaszcza to widac przy filmie zmierzch!! mam tryb standardowy i wylaczony kontrast dynamiczy ale nie widzialem opcji typowo nazwanej cinema smooth, slepy jestem :p
 

MateoPatryk

New member
hej ten cinema smooth gdzie to sie wylacza? bo mi na ciemnych scenach normlane co chwila jasniej ciemniej jasniej ciemniej wkurzajace to -> zwlaszcza to widac przy filmie zmierzch!! mam tryb standardowy i wylaczony kontrast dynamiczy ale nie widzialem opcji typowo nazwanej cinema smooth, slepy jestem :p

Ta opcja jest aktywna tylko przy sygnale wejściowym z BD 24p. Jeżeli oglądzasz dvd i też to masz to spróbuj zmieni ustawienia trybu film (opcje obrazu -> tryb film). Napisz co oglądasz i czy coś pomogło.
 

MateoPatryk

New member
Witam,
czy ktoś mógłby mi podrzucić linka do wątku dot. temat, jeśli już to było? Jakoś nie mogę tego znaleźć.

Problem polega na tym, że czasami na ekranie widoczne są jego przekątne w formie dość szerokich pasów, łączących rogi ekranu. Widać to przez ułamek sekundy i tylko na jasnym tle.
Czy jest to właściwość tej matrycy (P50B650), czy może kwalifikuje się to do reklamacji?

Nie zauważyłem takiego problemu. Napisz coś więcej kiedy występuje.
 

73marian

New member
Tara

Z tego co udało mi się ustalić mają oni umowę z Samsungiem na serwis zakupionego u nich towaru. Gwarancja jest niby Samsung Polska. Natomiast jak będzie w rzeczywistości to mam nadzieję, że nie będę musiał się przekonywać:)

Natomiast prawdą jest, że walą trochę w ch. Tak pokrętnie i sprytnie kombinują aby Ci nie powiedzieć, że TV nie jest z Polskiej dystrybucji. Wszak jesteśmy w zjednoczonej Europie i w sumie dynda mi to o ile z ewentualnymi roszczeniami gwarancyjnymi będzie OK.
Ale powinni jasno i wyraźnie o tym informować.
Ja się złapałem na bardzo dużą ilość pozytywnych opinii o sklepie oraz to, że towar mieli na stanie a nie tak jak u większości sprzedawców ma być za parę dni:)
Nie mniej jednak okupiłem to brakiem polskiej instrukcji (choć to żaden kłopot bo jest na samsung.pl), angielskim kablem zasilającym i tą nieszczęsną gwarancją. Aha nie bez znaczenia był dla mnie fakt, że są tani.

Trochę przydługo ale może komuś się przyda.
Witam
Telewizor dostałem we wtorek tak jak obiecali w redcoon,Ze zwykłym kablem a nie angielskim, mam także polską instrukcję obsługi.Jeśli chodzi o gwarancje to jeśli telewizor nie jest z polskiej dystrybucji to sklep daje gwarancję właśnie door to door.Mają podpisana umowe z jakąś siecią Quadranet która ma 160 punktów serwisowych w całym kraju i nie trzeba tv wysyłać do niemiec tak jak ktoś tam napisał.Zresztą wszystko jest napisane na stronie redcoon.
Co do samego tv to jestem zadowolony,kanały hd z ntv świetne,sd dobre nawet zwykłe analogowe z kablówki normalnie się ogląda.Jak dla mnie troche za mała jasność.
 

koza48

New member
Witam,
Mam pytanie odnośnie widgetow do tego tv.
Czy jest możliwośc zainstalowania w tym tv widgetow takich samych jak w LCD, chodzi mi np o Youtube (wersja w lcd ma inne wprowadzanie tekstu takie jak w telefonach z klawiatuty numerycznej, mozliwosc odtwarzania filmow HD itd) widgety - gazety wyborczej, repertuar kin itd...
Jezeli tak to porosze o pomoc jak to zrobic bo ja mam tylko widgety od yahoo :-/
 

harry66

New member
nie zdążyłem...

kurcze...do co najmniej 19.00 ten model był w elektro.pl...
parę chwil zastanowienia ... i przed 22.00 nie bylo już nic...
a cena nawet nie najgorsza 3584,00...
no coż,kto późno przychodzi...
 

markatan

New member
Problem polega na tym, że czasami na ekranie widoczne są jego przekątne w formie dość szerokich pasów, łączących rogi ekranu. Widać to przez ułamek sekundy i tylko na jasnym tle.
Kod:
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/40716-samsung-ps50b650-43.html#post448269
 
Do góry