Samsung PS50B650

exekutor

New member
No to po paru dniach od zakupu moge napisac, ze nawet na ustawieniach 50% ostrosci, jasnosci itd obraz oniesmiela.

Mam pytanie, co do koniecznosci uzywania tych ustawien. Czytam po calym necie jak to jest z "docieraniem" plazm, ale nic konkretnego nie moge wyczytac. Znalazlem jakis artykul, gdzie gosc napisal, ze nalezy przez 330h leciec na takich ustawieniach, bo panele na poczatku sa najbardziej narazone na pozostanie ghostow. Nie wiem jednak czy to do konca prawda. Moze ktos sie do tego odniesc?

Druga sprawa to podczas przeszukiwania netu w calu znalezienia najlepszych parametrow obrazu dla tego TV odszukalem takie cos: http://www.av.com.pl/index.php?art=919

Czy ktos moze testowal juz te ustawienia? Czy wydaja sie one sensowne dla znawcow tematu?

Posiadam numer tego czasopisma i ustawiałem na tych parametrach telewizor i nie jestem pewien co do ich poprawności ale nie jestem expertem w tej sprawie, teraz mam zamiar nabyć kalibrator Spyder 3TV to wtedy może coś więcej się wypowiem na ten temat.
Pozdrawiam
 

Augi1981

New member
exekutor czy możesz zrobić skany pełnego testu z tego miesięcznika o którym piszesz powyżej i ewentualnie je udostępnić ??
Na stronce jest okrojona wersja testu.
Próbowałem wyszukać ten numer na Allegro ale nie ma go.
Pozdrawiam

 

exekutor

New member
Witam, kolgo Augi1981 w tym skrócie na stronie jest opisane to co najważniejsze,a jeśli chodzi o ustawienia obrazu to w tym pełnym artykule nie mam nic więcej niż podane jest na stronce.Jeśli chcesz pełną wersje to wystarczy wejść na stronę www.av.com.pl i tam na górze masz "Testy On-Line" i jak wybierzesz telewizory potem plazmy to wyskoczy Ci ten model i wystaczy wyśłać sms-a.Ja narazie nie mam jak tego zeskanować :(
Pozdrawiam
 

markatan

New member
...jakie obecnie macie ustawienia plazmy..
Coś mi się zdaje że ktoś pisze takie słowa jak powyżej (yarra nie jest odosobniony) nie rozumie podstawowej rzeczy.
Kalibracja dotyczy konkretnego egzemplarza.
Każdy TV ( nie model ale egzemplarz) jest nieco inny, składa się z wielu elementów, które też wykonane są z różnymi tolerancjami a i same matryce nie są w 100% powtarzalne.
Szczególnie o Samsungu mówi się że brak w nim powtarzalności i sztuka sztuce nierówna.
Tak więc przytaczane tu często jakieś nastawy tak samo ustawione na dwóch stojących obok siebie egzemplarzach mogą dawać różne efekty. Nie mam kalibratora ani żadnego interesu w tym żeby go polecać bo sam nie kalibrowałem TV ale czytałem wiele razy że po kalibracji TV 'pokazuje pazurki'.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kalibracja

Witam,cytuje bo sam nie kalibrowałem TV ale czytałem wiele razy że po kalibracji TV 'pokazuje pazurki'.Tak pokazuje po prawidlowej(profesjonalnej)kalibracji. To co naprawde potrafi.pozdr.
 

radoslavm

New member
witam serdecznie
Dawno mnie tu nie było ale mam nadzieję, że mimo tego bywalcy tego tematu podpowiedzą.

Chodzi o odległość oglądania.
Zastanawiam się czy 3m to jednak nie jest zbyt mało. Mam na myśli oglądanie kanałów SD.
 

markatan

New member
...czy 3m to jednak nie jest zbyt mało. Mam na myśli oglądanie kanałów SD.
To zależy od kanału i tego co nadają.
Ja mam ok 3m i nie narzekam.
Fakt na niektórych kanałach jest fatalnie.
Z czasem się przyzwyczaisz a jak zaczniesz kombinować z plikami 720p albo i 1080p to szczęka Ci opadnie i z odległości 2m też będzie bardzo dobrze.
 

yarra

New member
Coś mi się zdaje że ktoś pisze takie słowa jak powyżej (yarra nie jest odosobniony) nie rozumie podstawowej rzeczy.
Kalibracja dotyczy konkretnego egzemplarza.
Każdy TV ( nie model ale egzemplarz) jest nieco inny, składa się z wielu elementów, które też wykonane są z różnymi tolerancjami a i same matryce nie są w 100% powtarzalne.
Szczególnie o Samsungu mówi się że brak w nim powtarzalności i sztuka sztuce nierówna.
Tak więc przytaczane tu często jakieś nastawy tak samo ustawione na dwóch stojących obok siebie egzemplarzach mogą dawać różne efekty. Nie mam kalibratora ani żadnego interesu w tym żeby go polecać bo sam nie kalibrowałem TV ale czytałem wiele razy że po kalibracji TV 'pokazuje pazurki'.



Doskonale to rozumie i wiem że kalibracja może dać różne wyniku i odczucia nawet dla tego samego modelu sprzętu. Podobnie jest w sprzęcie Audio. Mamy różne gusta u warunki w jakich TV jest używany. Znam osoby które nawet nie pomyślą o wejściu w ustawienia TV, a co dopiero dokonywać jakiś zmian.

Plazmę wybrałem po lekturze Forum, i wiem że jest Tutaj spora ilość osób które na takim sprzęcie zna się doskonale i mogą wiele doradzić i pomóc. Znając Wasze przykładowe ustawienia mógłbym dostrzec ewentualne błędy swoich ustawień.

pozdrawiam
Przemek
 

Anzeen

Banned
Mam pytanie odnośnie różnic w obrazie między B650 a B850, czy te panele są porównywalne?Bo jedni piszą, że nie ma różnicy, drudzy, że widać i już mam naprawdę mętlik w głowie.Bez zastanawiania się brałbym B850, ale przeraża mnie myśl głośnego buczenia i całej zabawy we zwroty towaru itp. Wołałbym tego uniknąć, i dlatego zainteresowałem się B650.
Jak TV sprawdza się z PS3/Xbox360?
Pozdrawiam!
 

exekutor

New member
Miałem okazje oglądać obydwa modele B650 i B850 koło siebie i nie widziałem zbytnio różnicy w obrazie, na stronie samsunga patrzyłem i parametry obu modeli są takie same.Jeśli chodzi o konsole to plazma raczej nie jest najlepszy pomysł chodzi o powidoki.
Pozdrawiam.
 

smoose

New member
obraz jest podobno nieco lepszy w 850, co zrozumiałe, ale to co np. dla mnie bylo istotne przy rozważaniu za i przeciw to jaśniejszy panel w 850 i możliwość ustawienia po odpowiedniej kalibracji przyzwoitego poziomu bieli, w 650 mimo wszystko jest z tym słabo, tyle wyczytałem na forach, jak jest naprawdę można sprawdzić tylko samemu
Pytanie jest jeszcze takie czy np. powidoki od konsoli są takie same w 650 i 850 czy jednak któryś model radzi sobie z tym lepiej?
 

zirael

New member
Mam pytanie odnośnie różnic w obrazie między B650 a B850, czy te panele są porównywalne?Bo jedni piszą, że nie ma różnicy, drudzy, że widać i już mam naprawdę mętlik w głowie.Bez zastanawiania się brałbym B850, ale przeraża mnie myśl głośnego buczenia i całej zabawy we zwroty towaru itp. Wołałbym tego uniknąć, i dlatego zainteresowałem się B650.
Jak TV sprawdza się z PS3/Xbox360?
Pozdrawiam!

Za cenę b850 można mieć panasonica 50g10e. Z promocją 5 lat gwarancji do końca stycznia.

Mam w tym momencie możliwość porównania b650 i g10 u siebie i rodziców. Abstrahując od wszystkiego innego: samsung ma masakryczne powidoki. Znikają one niby po chwili i są widoczne maks 10cm, ale mając konsolę brałbym panasa: tam nie istnieje chyba coś takiego. Przynajmniej nie po 7godzinach oglądania eurosportu. W samsungu wystarczy czasem 10 minut na axn...
 
Ostatnia edycja:

73marian

New member
Witam!!!
Śledziłem ten wątek od kilku tygodni,bo byłem w trakcie wyboru tv.Puki co mam to za sobą bo we czwartek zamówiłem PS50B650 w redcoon.Byłem zmuszony do zakupu przez internet bo w moim mieście jest niedostępny,a w mediamarkt makabra 6299zł,w redcoon wyszedł mnie 3743zł.Obiecali że na wtorek będę go miał w domu,zobaczymy.W zasadzie zdecydowałem sie na ten model po teście w czasopiśmie audio video.Porównywany był tam z panasonikiem 42v10 a jak wiadomo jest to jedna z najlepszych plazm w europie.Samsung w niektórych przypadkach przewyższał panasa,a cena nieporównywalnie niższa i te wszystkie bajery jak internet tv, usb movie,oraz możliwość połączeń wi-fi.Jak tylko przyjdzie i go przetestuje to coś napiszę.Będę miał jako takie porównanie bo u kolegi często oglądałem panasa 46g15 a u drugiego panasa 42x10 wszyscy to samo źródło sygnału czyli ntv.Oczywiscie 42x10 to niższy model hdready z dość starą już matrycą ale za 2k i na n nieźle ,bo już 46g15 to juz wysoki model zaraz po v-ce no i około 5k.
Pozdro
 

lelule

New member
Posiadam V10 oraz b650 i powiem, że według mnie b650 jeśli chodzi o jakość obrazu w porównaniu z v10 to jak maluch do mercedesa. B650 ma więcej wodotrysków takich jak USB, WIFI ale po 2 miesiącach użytkowania b650 z chęcią oglądam tylko Panasa, tam wszystko jest jak należy, B650 jakby "zrywa" obraz na szybszych scenach szczególnie widzę to na krawędziach szybko przesuwających się przedmiotów, aha i cieszyłem się, że nie brzęczy gdy właśnie po dwóch miechach zaczął :( Chyba dziada sprzedam :)
 

jarek70

New member
Rozumiem że porównujesz modele 50 calowe Panas v10-ok 7500pln,
samsung 50ps650 3800 pln różnica powinna być widoczna i jest widoczna :)
 

73marian

New member
Posiadam V10 oraz b650 i powiem, że według mnie b650 jeśli chodzi o jakość obrazu w porównaniu z v10 to jak maluch do mercedesa. B650 ma więcej wodotrysków takich jak USB, WIFI ale po 2 miesiącach użytkowania b650 z chęcią oglądam tylko Panasa, tam wszystko jest jak należy, B650 jakby "zrywa" obraz na szybszych scenach szczególnie widzę to na krawędziach szybko przesuwających się przedmiotów, aha i cieszyłem się, że nie brzęczy gdy właśnie po dwóch miechach zaczął :( Chyba dziada sprzedam :)
Widzę kolego że jesteś złośliwy.Gdyby b650 było lepsze od v10 to ten tv byłby najlepszy w europie a nie jest.I tak jak kolega napisał cena jest zupełnie inna.Więcej nie mogę powiedzieć bo będę go miał dopiero jutro.
 

smoose

New member
Posiadam V10 oraz b650 i powiem, że według mnie b650 jeśli chodzi o jakość obrazu w porównaniu z v10 to jak maluch do mercedesa. B650 ma więcej wodotrysków takich jak USB, WIFI ale po 2 miesiącach użytkowania b650 z chęcią oglądam tylko Panasa, tam wszystko jest jak należy, B650 jakby "zrywa" obraz na szybszych scenach szczególnie widzę to na krawędziach szybko przesuwających się przedmiotów, aha i cieszyłem się, że nie brzęczy gdy właśnie po dwóch miechach zaczął :( Chyba dziada sprzedam :)

To proponuję kolego żebyś porównał swoje V 10 z o przynajmniej klasę lepszym Pionkiem, ciekawe jakie będą wtedy wrażenia z V10
 
Do góry