Samsung PS50B650

kapsell

New member
Bez reklam
850v650

850 to po prost model o klase wyzszy. Proponuje porownac na wlasne oczy, czesto w sklepach rtv stoja obok siebie 850 i 650, roznica widoczna golym okiem na tym samym sygnale na korzysc oczywiscie 850.
Bzyczenie niestety w niektorych modelach tej serii sa nie do zaakceptowania...
choc ciagle licze ze Samsung sie niebawem upora z tym felerem...
 

damiankca

New member
PS50B650 nie odtwarza Dema

Witam wszystkich na wstępie.
Zostałem szczęśliwym posiadaczem tegoż telewizora.
Jest piękny gdyż mój poprzednik KV29LS Sony to już antyk :)
Mam kilka pytań a mianowicie.

1. Co to jest to docieranie Plazmy bo nie za bardzo zrozumiałem a w treści
swoich postów spro osób przytacza teki termin

2. Ściągnąłem sobie plik Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv i telewizor zgłasza, że nie rozpoznał formtu pliku :-( dziwne
we wcześniejszych posatch czytałem że taki format jest rozpoznawany

3. Firmware w TV był 2005.2 najnowszy jaki jest dostępny na dziś na stronie Samsunga więc wymieniłem na 2004 z wersją która skaluje film odtwarzając z portu USB.
dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

edyp

New member
Witam,
Od kilku dni posiadam PS50B650, zakupiony w internetowym euro. Panowie co przywieźli wnieśli do domu, wstępnie rozpakowali żebym zobaczył czy TV się zgadza, zapewnili że nówka sztuka prosto od Samsunga, i tak też wyglądało, naklejek żadnych nie było, w menu serwisowym 0 h. Obraz z SD całkiem dobry, spodziewałem się gorszego, a jestem pozytywnie zaskoczony, z odległości 5 m nie widać większej różnicy na C+ między SD a HD. Niepocieszony jestem tylko z jednego faktu - słychać elektronikę, nie jest to bardzo głośne, ale w nocy przy idealnej ciszy jest to całkiem wyraźne bzyczenie/piszczenie, fakt ten uwydatnia pewnie jeszcze to że pokój jest stosunkowo pusty, nie mam jeszcze za dużo mebli i pewnie dźwięk odbija się od pustych ścian. Bzyczenie nie jest słyszalne za każdym razem, nieraz po włączeniu słychać a nieraz nie i obraz (jasny czy ciemny) nie wpływa na ten fakt.
Póki co żadnego X nie widzę na panelu, prędzej może minimalne poziome paski, ale to juz chyba czepianie się z mojej strony.
Jak dla mnie to obraz jest wystarczająco jasny, fakt, że TV stoi z dala od okien, w najciemniejszym miejscu salonu.
Przymierzam się do aktualizacji oprogramowania, w związku z tym mam pytania:
1. Jak sprawdzić jaką mam teraz wersję
2. Czy po ściągnięciu i wgraniu nowego oprogramowania z polskiej strony Samsunga nie zmieni się język, ktoś pisał że teraz ma coś po angielsku i może tego zmienić
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, kolega kupił LCD Philipsa 46” i przyznał, że u mnie obraz z C+ jest lepszy.
Pozdrawiam
 

damiankca

New member
edyp napisał:
Witam,
Od kilku dni posiadam PS50B650, zakupiony w internetowym euro. Panowie co przywieźli wnieśli do domu, wstępnie rozpakowali żebym zobaczył czy TV się zgadza, zapewnili że nówka sztuka prosto od Samsunga, i tak też wyglądało, naklejek żadnych nie było, w menu serwisowym 0 h. Obraz z SD całkiem dobry, spodziewałem się gorszego, a jestem pozytywnie zaskoczony, z odległości 5 m nie widać większej różnicy na C+ między SD a HD. Niepocieszony jestem tylko z jednego faktu - słychać elektronikę, nie jest to bardzo głośne, ale w nocy przy idealnej ciszy jest to całkiem wyraźne bzyczenie/piszczenie, fakt ten uwydatnia pewnie jeszcze to że pokój jest stosunkowo pusty, nie mam jeszcze za dużo mebli i pewnie dźwięk odbija się od pustych ścian. Bzyczenie nie jest słyszalne za każdym razem, nieraz po włączeniu słychać a nieraz nie i obraz (jasny czy ciemny) nie wpływa na ten fakt.
Póki co żadnego X nie widzę na panelu, prędzej może minimalne poziome paski, ale to juz chyba czepianie się z mojej strony.
Jak dla mnie to obraz jest wystarczająco jasny, fakt, że TV stoi z dala od okien, w najciemniejszym miejscu salonu.
Przymierzam się do aktualizacji oprogramowania, w związku z tym mam pytania:
1. Jak sprawdzić jaką mam teraz wersję
2. Czy po ściągnięciu i wgraniu nowego oprogramowania z polskiej strony Samsunga nie zmieni się język, ktoś pisał że teraz ma coś po angielsku i może tego zmienić
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, kolega kupił LCD Philipsa 46” i przyznał, że u mnie obraz z C+ jest lepszy.
Pozdrawiam

Wersję sprawdzasz albo w menu serwisowym albo w ustawieniach i info o telewizorze. Jak ściągniesz nowy soft ale podejrzewam że masz najnowszy to nic ci się nie stanie ja robiłem upgrade a raczej downgrade z Pendrive USB i poszło bez problemu. jedynie w najnowszej wersji 2005.0 nie było sklaowania filmu przy odtwarzaniu z USB jak wpakowałem wersję 2004.2 to jest ale to jest specjalna wersja modyfikowana. Działa bez problemu
 

kapsell

New member
Bez reklam
do edyp

Jesli bzyczenie wyraznie wedlug ciebie jest przeszkadzajace to wynien tv po prostu.
Z erwisu Samsunga to najlepiej korzystac w ostatecznosci...
 

urlich

New member
Witam.
Proszę mi podpowiedzieć jak wł. lub wył. 100hz , znalazłem tylko opcje demo i nie wiem czy ten tv wogóle ma te 100 czy 600hz
z góry dziękuje.
 

Pokles

New member
kapsell napisał:
do edyp

Jesli bzyczenie wyraznie wedlug ciebie jest przeszkadzajace to wynien tv po prostu.
Z erwisu Samsunga to najlepiej korzystac w ostatecznosci...

dlaczego w ostateczności ? Partaczą robotę czy cięzko ich przekonać do swoich racji :)
Pytam bo chcę ich wezwać w związku z jasniejszym narożnikiem, o którym pisałem.
 
Ostatnia edycja:

Miczq

New member
Pokles - niestety muszę cię zmartwić, ciemne/jasne plamy a nawet pasy mieszczą się w normach szajsunga. Wezmą na serwis po czym po kontakcie z centralą stwierdzą że jest wszystko ok, tak samo jest z mocnym bzyczeniem.

Zostaje Ci zwrot/wymiana w sklepie.
 

Pokles

New member
Miczq napisał:
Pokles - niestety muszę cię zmartwić, ciemne/jasne plamy a nawet pasy mieszczą się w normach szajsunga. Wezmą na serwis po czym po kontakcie z centralą stwierdzą że jest wszystko ok, tak samo jest z mocnym bzyczeniem.

Zostaje Ci zwrot/wymiana w sklepie.

Dziś dzwoniłem do centrali samsunga do działu technicznego i tam miły pan powiedział ze wg niego mój opis wskazuje na wymianę matrycy i że powinienem u niego zgłoscić naprawę serwisową ale ostateczną decyzje wyda i tak serwis. Problem polega na tym, że potem zadzwoniłem do serwisu, który ewentualnie by mnie osługiwał czyli w Gdańsku i tam również miły pan powiedział, że tego typu sprawy jak w moim opisie mieszczą sie w normach i takie punktowe świecenie moze występować, i że do 30% różnicy mieści się w ich normie także oczywiście mogę wezwac serwis ale wg niego to raczej wszystko będzie ok. Bądź tu człowieku mądry. Czyli decyzję ostateczna i tak wydaje serwis a nie centrala:)
Najlepsze jest to że Euro AGd gdzie kuiłem tv kierownik sklepu powiedział mi, że gdybym się zmieścił w 10 dniach i przyjechał z tv do sklepu to wymienili by mi go od ręki. Kierownik powiedziłał że tylko ocenił by wadę i na 100% by go wymienił. Ok ale pytam się jak by to ocenił kierownik Euro że to rozjaśnienie jest poza normą :D .
A najlepsze jest to ze czekałem tak długo i termin mi przepadł ponieważ w samsungu powiedzieli mi aby spokojnie obserwował zjawisko czy sie nie powiększa !!! Nikt mi nie powiedział o tych 10 dniach:confused:
Sami widzicie błędne koło. Co Wy byście zrobili ???
 
Ostatnia edycja:

postman3

New member
problemy z Pendrive USB ....

witam
mam problem... w zakupionym kilka dni temu Tv rzeczy zapisane na pendrive usb są czytane choć nie do końca poprawnie filmy divix owszem ok ale zalecane w wątku napisy srt. niestety nie są wyświetlane próbowałem manewr z kilkoma tytułami raz pojawiły się napisy ale niestety w jakimś obcym i nieznanym mi języku ( chyba hiszpański) :( inna sprawa to iż nie mogę bezpiecznie usunąć pamięci z TV ani wprowadzić najnowszej aktualizacji przy pomocy pendrive Tv nie widzi jej . Przy współpracy z komputerem wyżej wymieniona pamięć przenośna działa bez problemu.
proszę o wsparcie gdyż skalowanie formatu divix jest na tyle fajne że czasem chciałbym wykorzystać tę opcję ale z napisami oczywiście. Łaskawie proszę wtajemniczonych o Oświecenie.:niewiem:bo ręce już opadają
 

redshark

New member
No to kolej na mnie :p tez kupilem tego samsunga. Z neonet z 4775zl zjechali mi do 4000zl bo bralem za gtowke!!! zarąbiście :)
Tv nowy, nieporysana obudowa, licznik 0Hr.
Obraz przy wlaczonych wszytkich opcjach ulepszajacych i na trybie Dynamicznym wyglada obłednie zarabiście :) potem zara zjechalem z wszytkim na 50% i wylaczylem ulepszacze i... obraz troche jest ciemnawy ale sru te 300h trzeba wytrzymac :)

Z tego co zdazylem zauwazyc to mam chyba 7 widgetow po angielsku... fajnie bo gdzie pisano ze na wersji polskiej s aby dwa... PYTANIE: od czego to zalezy? gdzie jest opcja pokazujaca wersje firmware??

divxow i mkv jeszcze nie sprawdzilem, znacy wogole usb nie podlaczalem jeszcze...

Ogladam TV z ok 4m i jestem mega zadowolony i ciesze sie ze nie ustepuje panasowi w obrazie (mam jeszcze panasa 42PY85P) - znaczy czekam jeszcze na dekoder HD by sobie odpalic programiki HD bo pozostale programy z cyfry to nie widze roznicy w obrazie z panasem.

Bede testowal dalej :)
 

kaswajcha

New member
Pokles pierwszy mój tv był 756 samsung po 2 miesiącach oddałem do serwisu (dlatego że nie wiedziałem że lepiej tv zabrać pod pachę i polecieć do sklepu) i czekałem na wymianę prawie 2 miesiące!!!! (bez tv w domu) więc napisze jeszcze raz: Do pół roku od zakupu masz największe prawa na zasadzie niezgodności towaru z umową, prosto do sprzedawcy! i domagasz się wymiany towaru na nowy!.Więc serwis to ostateczność.
pozdrowił
 

redshark

New member
ja po rozmowie z doradca konsumenta dowiedzialem sie iz niezgodnosc towaru z umowa trwa 2 lata!!! wiec jesli masz na cos gware aby 1 rok to i tak po roku mozesz wystapic do sprzedawcy powolujac sie wlasnie dokladnie na ten nawijmy to paragraf :)
 

kapsell

New member
Bez reklam
Pokles napisał:
dlaczego w ostateczności ? Partaczą robotę czy cięzko ich przekonać do swoich racji :)
Pytam bo chcę ich wezwać w związku z jasniejszym narożnikiem, o którym pisałem.

Na temat serwisu i ich radzenia sobie z bzyczeniem polecam posty dotyczace modelu 850, wynika z tego ze nie potrafia sobie z tym poradzic odwlekajac sprawe w nieskonczonosc i krecac za razem.

Reklamuj u sprzedawcy jako towar niezgodny z opisem, powinni wymienic bez problemu.
 

kapsell

New member
Bez reklam
damiankca napisał:
Witam wszystkich na wstępie.
Zostałem szczęśliwym posiadaczem tegoż telewizora.
Jest piękny gdyż mój poprzednik KV29LS Sony to już antyk :)
Mam kilka pytań a mianowicie.

1. Co to jest to docieranie Plazmy bo nie za bardzo zrozumiałem a w treści
swoich postów spro osób przytacza teki termin.
Poczytaj dokladnie posty 650 i 850 wszystko jest. A w skrocie: ustawienia na 50% bez wspomagaczy przez 100-200h (roznie sie podaje)
 

markatan

New member
postman3 napisał:
witam
mam problem... w zakupionym kilka dni temu Tv rzeczy zapisane na pendrive usb są czytane choć nie do końca poprawnie filmy divix owszem ok ale zalecane w wątku napisy srt. niestety nie są wyświetlane próbowałem manewr z kilkoma tytułami raz pojawiły się napisy ale niestety w jakimś obcym i nieznanym mi języku ( chyba hiszpański) :(
Nazwa pliku filmu i napisów powinna być taka sama.
Sformatuj pendriva i jeszcze raz nagraj.

postman3 napisał:
inna sprawa to iż nie mogę bezpiecznie usunąć pamięci z TV ani wprowadzić najnowszej aktualizacji przy pomocy pendrive Tv nie widzi jej . Przy współpracy z komputerem wyżej wymieniona pamięć przenośna działa bez problemu.
proszę o wsparcie gdyż skalowanie formatu divix jest na tyle fajne że czasem chciałbym wykorzystać tę opcję ale z napisami oczywiście.

Aktualizacje muszą być w specjalnie nazwanym katalogu.
Wszystkie info jak to zrobić są w pliku instalacyjnym ściągniętym ze strony SAMSUNG'a.
Pamiętaj , że wgranie modyfikowanego softu powoduje utratę gwarancji.
 

zirael

New member
Kupiłem 50b650 przedwczoraj w saturnie (3990zł na raty ;-) ), niestety mam problem z mkv. Na 7 plików mkv odczytał tylko jeden. Nie działają nawet demka samsunga... Wiem, że tv nie odczytuje dts i wszystkie pliki konwertowałem do ac3, ale cały czas 'format video nieobsługiwany'.
O dziwo, nie działają nawet demka bez żadnej ścieżki dźwiękowej... szczerze mówiąc nie tego się spodziewałem i nie wiem czy jeśli tak będzie dalej nie będę zmuszony wymienić tv na panasonica 42-g10 i za różnicę dokupić napęd bluray.
 

Pokles

New member
kaswajcha napisał:
Pokles pierwszy mój tv był 756 samsung po 2 miesiącach oddałem do serwisu (dlatego że nie wiedziałem że lepiej tv zabrać pod pachę i polecieć do sklepu) i czekałem na wymianę prawie 2 miesiące!!!! (bez tv w domu) więc napisze jeszcze raz: Do pół roku od zakupu masz największe prawa na zasadzie niezgodności towaru z umową, prosto do sprzedawcy! i domagasz się wymiany towaru na nowy!.Więc serwis to ostateczność.
pozdrowił

Wielkie dzięki za podpowiedź - tak też zrobię !!!
 

007mg

New member
zirael napisał:
Kupiłem 50b650 przedwczoraj w saturnie (3990zł na raty ;-) ), niestety mam problem z mkv. Na 7 plików mkv odczytał tylko jeden. Nie działają nawet demka samsunga... Wiem, że tv nie odczytuje dts i wszystkie pliki konwertowałem do ac3, ale cały czas 'format video nieobsługiwany'.
O dziwo, nie działają nawet demka bez żadnej ścieżki dźwiękowej... szczerze mówiąc nie tego się spodziewałem i nie wiem czy jeśli tak będzie dalej nie będę zmuszony wymienić tv na panasonica 42-g10 i za różnicę dokupić napęd bluray.

bardzo dziwne, u mnie czyta wszystkie mkv jakie mu zapodaje! z pewnością nie jest to normalne:???:
Sprobuj może zapodać mu jakis film który orginalnie nie jest kodowany w dts tak żeby nie robić konwersji
 
Ostatnia edycja:
Do góry