Samsung PS50B650

jerome

New member
Podobno w Niemczech sie udalo od-bzyczyc B850. Interesujacy watek nt. sprzetowego usuniecia przez serwisanta bzzzyczenia w B850 (link do AVSForum):
tinyurl.com/ykl5dy5
 

tczube

New member
Powiedzcie mi jak radzicie sobie z napisami do filmów? Wiem, że TV nie widzi jak napisy są w formacie czasowym, ale często mi się rozjezdzają i to niezaleznie czy .txt czy .srt. W TV można ustawić przesunięcie napisów, ale to też nic nie daje na dłuższą metę, przez chwilę jest dobrze, za chwilę znowu źle. Sprawdzałem te filmy na kompie i wszystko jest OK.Gdzieś tu na forum wyczytałem, że pomaga zmienić format na .srt, ale to chyba nie o to chodzi, bo czasami super chodzi też z .txt, nie mam pojecia od czego to zależy Z góry dzięki za pomoc.
 

saso

New member
Ja osobiście robię tak, że sprawdzam po pierwsze to czy napisy są zsynchronizowane odnosnie liczby klatek z filmem. Film może mieć różną liczbę klatek na sekundę w zależności od wersji (25kl/s zazwyczaj ale moze być i np 23,98 ). Napisy mogą być stworzone dla innej wersji. Jeśli jest tak że na początku filmu napisy w miarę pasują a im dalej tym gorzej to dzieje się tak własnie z braku zgodności napisów z filmem ze względu na FSP. Napisy często maja w "pierszym zdaniu" podane do jakiej liczby klatek są stworzone. Aby sprawdzić ile klatek ma faktycznie film odpalam go w media player classic i sprawdzam tam właściwości filmu. Mam tam opis odnosnie liczby klatek na sekunde, rozdzielczosci i formatu dzwieku. Na "najpopularniejszej stronie z z polskimi napisami" masz poza tym wbudowany konwerter napisów po kliknięciu w "więcej Informacji". Pokazuje się wtedy nowe okno dotyczace wybranych napisów. Możesz wtedy klikając w Micro DVD (inny FPS) wybrać taką liczbę klatek napisów jaką masz wersję filmu. Ja potem jeszcze konwertuje te napisy do .srt (może niepotrzebnie bo nasz TV by je chyba otworzył ale wiem że .srt napewno śmigają więc robię to na wszelki wypadek).

Do konwersji na .srt używam Subtitle Workshop. Tu, ważne jest ustawienie FPS wejsciowych i wyjsciowych. Jak np. masz film 25fps a napisy 23.98 to w SW otwierasz napisy z ustawionym Wejsciowe FPS:23.98 oraz FPS:25. Teraz Zapisz Jako -> SubRip i gotowe.
 
Ostatnia edycja:

masob

New member
synchronizacja napisów

tczube napisał:
Powiedzcie mi jak radzicie sobie z napisami do filmów? Wiem, że TV nie widzi jak napisy są w formacie czasowym, ale często mi się rozjezdzają i to niezaleznie czy .txt czy .srt. W TV można ustawić przesunięcie napisów, ale to też nic nie daje na dłuższą metę, przez chwilę jest dobrze, za chwilę znowu źle. Sprawdzałem te filmy na kompie i wszystko jest OK.Gdzieś tu na forum wyczytałem, że pomaga zmienić format na .srt, ale to chyba nie o to chodzi, bo czasami super chodzi też z .txt, nie mam pojecia od czego to zależy Z góry dzięki za pomoc.


Proponuję nie kombinować z przeforatowaniem na srt jeżeli to podobno nie zawsze pomaga, tylko wkleić na stałe napis do każdej klatki filmu. Jak tak musiałem zrobić z "Los Abrazos Rotos" - użyłem darmowego "AVI ReComp" z internetu Niestety trochę trwa przerobienie filmu ale efekt pewny w 100%. /Komputer jest jednak mądrzęjszy od głupiego telewizora/
 

zazupol47

New member
mam pyt jak w miarę łatwy sposób rozpoznać model wyprodukowany przed i po listopadzie... podobno samsung poprawił tą trzeszczącą elektronike w 50b850


ps. szyuje sie do zakupu ale odstraszam mnie ta hałąsujaca elektronika, ktoś mi mowił że produkowane od listpada modele maja to poprawione... prawda czy sciema!?
 

saso

New member
Z tyłu obudowy jest tabliczka znamionowa z datą produkcji. Telewizor mam tydzień. Mój jest z listopada i słyszę elektronikę. Słuchając w nocy na małej głośności (4-10) słyszę coś jakby świerszcz :) Niektórzy użytkownicy piszą, że ich jest niesłyszalny nawet jak podejdą bardzo blisko ale osobście uważam, że to mało prawdopodobne aby nie było NIC słychać. Każdy mój mój monitor lekko słychać (1x 24LCD i 21 CRT) więc zasilanie plazmy 50 cali musi być słyszalne. Na początku mi to przeszakdzało ale z czasem wydaje mi się, że albo przywykłem albo coś tam się hmmm... "dociera" i syczy coraz ciszej :D . Po tygodniu myślę, że nie ma się co rozdrabniać tylko sobie pogłośnić i cieszyć sie telewizorkiem a nie wsłuchiwać się w jakieś tam minimalne odgłosy.
 

buchcik4

New member
Problem z LAN

Witam, od tygodnia mam B650, jak dla mnie, obraz jest super, c+ z 3-4m jest dobry, "zaleznie od kanalu", tv nie bzyczy!!!! slychac elektronike jak przylozy sie ucho pomiedzy tv a sciane "ale kto tak robi", dzwiek jest wporzadku, do ogladania wiadomosci i bajek jest OK, do filmow i sportu przyda sie KD. Wgralem najnowszy soft i dalej mam problem z LAN, a mianowicie: po podpieciu kabla LAN do Routera TV dziala 15 sekund, poczym wylacza sie na 3 sekundy i znow wlancza sie na 15 sekund--- i tak bez konca, po odpieciu wszystko wraca do normy i dziala elegancko, spotkal sie ktos z czyms takim? przypuszczam ze, karta sieciowa jest uszkodzona, bede to reklamowal ale po swietach, bo raczej TV bede musial oddac.
A moze umie kos mi pomoc??
pozdrawiam forum
 

kapsell

New member
Bez reklam
b850vb650

Mialem zamiar kupic b850, co tu pisac kazdy kto widzial ten tv w akcji wie o czym mowie. Telewizorek super wyglada w centrach handlowych gdzie jest glosno i nie slychac bzzzzyczenia! Oczywiscie ten problem nie dotyczy wszystkich egzemplarzy, ale na pewno wiekszosci. Czesto gesto gram nocami i tego bym nie zniosl... Wiec wzrok moj padl na b650, bo poza wygladem (na korzyszc b850) WIEKSZYCH roznic ciezko sie dopatrzyc (choc jak porownywalem dwa stojace obok siebie w sklepie dla idiotow to jednak 850 wypada moin zdaniem korzystniej pod wzgledem ostrosci ksztaltow, plynnosci obrazu i glebi kolorow) Panasonic moim zdaniem ostatnio obnizyl loty dosc znacznie i nie ma sensu wydawac kupe kasy na to co oferuje Samsund za o wiele rozsadniejsza cene. A ze z fanbojstwa wszelakiego wyleczylem sie juz dawno, wiec nie mam problemow z plazmami Samsunga :)
Wielka szkoda bo gdyby nie to bzyczenie to b850 bylby idealem prawie (Kuro mam na mysli) biorac pod uwage stosunek jakosci do ceny, choc dalej nie potrafie zrozumiec jak mozna bylo "zapomniec" o wyjsciu na sluchawki (sic!)
 

79tomi

New member
Witam wszystkich, proszę o opinie na temat obrazu w B650. Jak juz to ktos wczesniej zauwazył obraz jest wyjatkowo ciemny. Byłem dzis w elektro word i stojocy obok Lg 50pg3000 miał owielel ładniejsze kolory. Nic nie dało moje majstrowanie w samsungu w meni, i tak kolory w Lg wydawały sie ładniejsze.
Telewizor byłby u mnie podłąaczony pod cyfre +, czy w domu te kolory beda ładniejsze ? Dodam ze lg jest o wiele tanszy a niechciałbym wydac wiekszej kasy a miec gorszy obraz. Prosze o pomoc.
 

Fantazyoosh

New member
Chciałbym zapytać, czy ktoś gra na tym TV i jak się sprawy mają z powidokami (image retention)? Bardzo interesuje mnie ten TV, ale trochę się tego boję. A jeśli powidoki są, to czy są widoczne z 2-3 m. czy może tylko w przypadku wodzeniu nosem po ekranie?
 

Papke

New member
Dzis poszedlem porownac ps50b650 z 46g10 do sklepu bo sam od paru tygodnie nie moglem sie zdecydowac.
I co? I wygrywa Panasonic. Czemu? Glownie dlatego, ze szyba w samie jest totalnie fioletowa i kolorki sa przeklamane przez to. To byla ostatnia rzecz o jakiej myslalem wychodzac z domu a okazala sie decydujaca.
 

bubusia

Member
Papke napisał:
Dzis poszedlem porownac ps50b650 z 46g10 do sklepu bo sam od paru tygodnie nie moglem sie zdecydowac.
I co? I wygrywa Panasonic. Czemu? Glownie dlatego, ze szyba w samie jest totalnie fioletowa i kolorki sa przeklamane przez to. To byla ostatnia rzecz o jakiej myslalem wychodzac z domu a okazala sie decydujaca.

Coz, kolory wydaja mi sie jednak ok, ale to przyciemnienie jest jednak ewidentne, sam nie wiem czy kupic
 

Pokles

New member
Witam, od 2 tyg. jestem posiadaczem 650-ki i jak najbardziej uważam, że to był strzał w dychę ! Obraz z cyfrowego UPC bardzo dobry z BD wprost idealny, są jednak dwie sprawy, które spędzają mi sen z powiek. Pierwsza to powidoki - rozgrzewając maszynę przez dobry tydzień tv pracował na ustawieniu standard i wszystko na 50% ale jeżeli 8 godzin leciał tvn z trójkątem mówiącym od ilu lat jest dany program to nie sądziłem że to się tak skończy. rezultat jest taki że na ciemnym tle przy zgaszonym świetle widać ten trójkątny powidok. Walczę z nim od kolejnego tygodnia i dopiero po włączonym non-stop 3 godzinnym szumie ten powidok prawie całkowicie zniknął. Nie pociesza mnie to za bardzo gdyż w przyszłosci chciałbym tego uniknąć. Moje pytanie więc brzmi czy wiecie jak się pozbyć skutecznie i przede wszystkim szybko takich powidoków. Czy są jakieś programy np w sieci ? Standardowe opragromawanie tv nie dało sobie za bardzo z tym rady.
Druga sprawa jest mniej nagląca gdyż jest po prostu mniej widoczna ale jednak. Otóż przy wyłączonym świetle i czarnym ekranie w lewym górnym rogu mam wrażenie jakby ekran minimalnie jaśniej świecił, a czarny w tym miejscu jest jakby ciemno szary. Jest to bardzo słabo widoczne jednak moje upierdliwe oko to wyłapało. Generalnie jak pisałem nie przeszkadza to za bardzo gdyż podczas oglądania ruchomego obrazu tego efektu już nie widać. Dzwoniłem w tej sprawie nawet do Samsunga oraz serwisu ale oni jak jeden mąż twierdzą, że ten typ tak ma i jest specyfika tego typu podświtleń samej matrycy i że w niektórych egz. to po prostu widać a w innych nie i zebym się nie martwił bo gorzej już nie będzie a poza tym wg standardów Samsunga dopuszczalne są punktowe różnice swiecenia przy całym czarnym tle dochodzące nawet do 30% wiec nie mam co tego reklamować - tyle Samsung. Moje pytanie do Was brzmi czy o tym coś wiecie i czy zgadzacie sie ze stanowiskiem serwisu ?
Pozdrawiam
 

Pokles

New member
powidoki c.d.

no tak ale mój znajomy ma akurat g10 i dwa razy od pół roku był z nim serwisie wiec nie ma regoły. Samsung ma powidoki a Panas duzy problem z tzw. zieloną kaszką, zresztą powidoki też ma niemałe...
 
Ostatnia edycja:

Kwasu211

New member
Fantazyoosh napisał:
Chciałbym zapytać, czy ktoś gra na tym TV i jak się sprawy mają z powidokami (image retention)? Bardzo interesuje mnie ten TV, ale trochę się tego boję. A jeśli powidoki są, to czy są widoczne z 2-3 m. czy może tylko w przypadku wodzeniu nosem po ekranie?
Ja gram na xbox360 w trybie eco narazie(pozniej zmienie na dynamiczny po 100 godzinach grania tv).
na poczatku do okolo 30-40 godzin docierania powidoki byly widoczne ale teraz juz ich nie widac.
procz tego mi dwa sub pixele wyskoczyly i pozbyc sie nie moge czerownego nie widac ale zielony mnie denerwuje jak sobie przypomne ze jest (jak ogladam tv lub gram zapominam o nim i go nie widze)
 

Pokles

New member
Zbyt ciemny i przekłamane kolory ???

Witam,
Co do wypowiedzi papke na temat kolorów oraz 79tomi mówiącego o tym że samsung jest za ciemny to muszę się zdecydowanie nie zgodzić. Jest odpowiedni jasny i klarowny a kolory są super wierne i potwierdza to każdy kto u mnie go widział w akcji. Fioletowy filtr nie ma znaczenia na wierność odtwarzania. Już o to postarali się inżynierowie. Myślę że w obu opisanych przypadkach problem dotyczył niewłaściwych ustawień plazmy w sklepach lub złego sygnału. Ja widziałem Sama w starciu z s10 i g10 Panasa na dokładnie tych samych BD odtwarzaczach w których leciał ten sam film i odbywało sie to w profesjonalnym pomieszczeniu do testowania sprzętu i muszę szczerze powiedzieć ze Samsung wypadł dużo, dużo lepiej od s10-ki i sporo lepiej od g10-ki. On wg mnie świeci jak v10. Ale w związku z tym, że moje oceny mogą być nieco subiektywne podaje linki do dwóch profesjonalnych testów tej maszyny gdzie i w jednym i drugim chwali sie kolory, super czeń i biel i nie mowy o zbyt cimenym obrazie. W tescie angielsko jezycznym autor pozycjonuje Sama nawet wyżej niż v10-kę.
Oto cytat jednego z artykułów a ponizej oba linki:
For our comparsion, we lined the Samsung PN50B650 up next to a couple of competing plasmas: the Panasonic TC-P50V10 and TC-P46G10, as well as our reference Pioneer Kuro PRO-111FD.
Color accuracy: Here's where the Samsung outdid the Panasonics and nearly matched the Pioneer. Primary and secondary color accuracy was nearly perfect on the PNB650, and while the grayscale varied a bit more than we'd like to see, it was still solid. Accurate color decoding resulted in excellent saturation, for colors that looked a bit more lifelike overall than on the Panasonic V10.

linki:
... niestety nie mogę teraz podać tych linków bo to dopiero mój trzeci wpis a po pięciu można załączać linki, wiec za dwa posty zamieszczę obiecane linki :) - takie zasady

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Papke

New member
Wiem. Znam ten test.Przeoralem juz caly internet przed zakupem. Trzeba brac tez pod uwage , ze to test modeli amerykanskich.
Poza tym ja naprawde chcialem kupic ta plazme sama b650 no ale sie rozmyslilem. Glownie dlatego , ze bedzie sporo grane na x360 i nie chce sie meczyc z powidokami pozniej + gwara panasonica na 5lat + ta fioletowa szyba i troszke slabsza czern na samie.
Ciesz sie swoim TV bo jest i tak swietny.
 
Do góry