Samsung PS50B650

007mg

New member
Papke napisał:
Juz prawie zdecydowalem sie na zakup tego TV.
Ale prosze Panowie, Wlasciciele napiszcie jak tam z powidokami.
Rzeczywiscie pozniej przestaje to byc problemem?

Kurde mam na celowniku jeszcze tylko Panasa 46g10 i tego sama ps50b650 i za cholere nie moge sie zdecydowac.
Przekonajcie mnie prosze :)

u mnie sprawa z powidokami wygląda tak że, zdarzają sie i to czesto.
tv ma 40h wiec jeszcze jedzie na Eco i ustawieniach na 1/2.
zdarzylo mi sie podpiac hdd, ustawienia obrazu dla sygnalu z usb byly ustawione domyslnie na dynamic i reszta parametrow tez w górnych zakresach. w lewym gornym roku na tle czarnego ekranu powstal powidok ikonki czegos ala szpula filmowa(ci co podpinali cos w usb wiedza o co chodzi)
obraz byl statyczny moze z 1 min zanim odpalilem film. to wystaczylo zeby powidok byl obecny przez ok 30min, i zadne przewijanie( czyszczenie ekranu) nie pomoglo. Oczywiscie byl widoczny tylko z bliska(taki bledziutki), z odleglosci ogladania zupelnie niewidoczny i po pewnym czasie zniknąl na dobre. Czy możliwe jest aby zostal na stale po dluzszym zatrzymaniu obrazu, nei wiem. może macie podobne doświadczenia?

pozdrawiam
 

devil58

New member
Witam. Chcialbym sie przywitac jestem tu nowym uzytkownikiem :)
Chcialbym zeby ktos mi pomogl, doradzil ...

A wiec moj problem zagwozdka polega na tym:

Chcialbym dowiedziec sie czy az taka roznica jest w obrazie miedzy 3 modelami Samsunga:
1. PS50B650 (rozumiem ze ten model ma tylko port usb umozliwiajacy ogladanie filmow poprzez usb).
2. PS50B551
3. PS50B550 Te modele tez maja mozliwosc ogladania filmow z usb ?


Poniewaz sie zastanawiam nad tymi modelami i mysle czy warto doplacac do 650'ki co ona tam ma tylko dodatkowe bajery? Tupu usb mozliwosc ogladania filmow z portu USB? Czy moze ma lepszy obraz ?

Prosilbym kogos o pomoc bo juz sam nie wiem czym sie one roznia... Juz mi sie wszystko pomieszalo... :(

Ps. Chcialbym tez sie zapytac jak te plazmy wypadaja w porownaniu do Samsunga LCD LE-46B651, LE-46B650

Dzis bylem w paru sklepach i zobaczylem wlasnie jak wyglada LCD samsunga model o ktorym napisalem wyzej zaskoczyl mnie glebia czerni jak w tym maja sie plazmy wlasnie te ktore podalem.

Telewizor glownie bedzie pracowal z N'ka i z Komputerem. Juz sam nie wiem co mam wybrac i prosze Was o pomoc.
Z gory bardzo dziekuje za fachowa porade...
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tczube

New member
stashek napisał:
Witam.
Ja wgrałem: T-CHL7DEUC_Samsung_B650T2W_2004.1_NewAge_v2.7z
Co do patchowania 2005.0 to nie próbowałem ... na razie wystarczy mi 2004.1
Bardzo mi przeszkadzały te pasy ... zwłaszcza, że telewizor jest na "docieraniu".
Nie widzę, żadnych wad tego softu, dlatego z czystym sumieniem polecam. Mam go od jakiegoś tygodnia. Po wgraniu nic się nie zresetowało.

Pozdrawiam.
Jest gdzieś w tym wątku wyjaśnione jak się zmienia firmware w tym TV? Czy menu jest po polsku?
 
Ostatnia edycja:

Janys

New member
Prosze o porade...

Witam serdecznie. Mam mały problem i chce sie Was drodzy spece poradzić. Stałem sie posiadaczem Plazmy Samsunga Ps50B650 i tutaj moja prośba. Czt bylibyście tak uprzejmi i podalibyście mi wartości jakie trzeba ustawić do tzw. docierania i czy przez ten okres powidoki beda czestym zjawiskiem. Natomiast druga prośba wyglada nastepująco kogo moge sie poradzić z forum na temat profesjonalnej kalibracji mojego TV. Z góry dzieki za pomoc :p Prosze odpowiedz presłac na priv.
 

markatan

New member
Dla devil58 :
PS50B650 - ma USB z filmami ( po tuningu ma to również B550 i 551 ) ma również lepszą od 550 powłokę odblaskową i ciemniejszą czerń.
No i ma kartę sieciową na pokładzie co pozwala przeglądać obrazki i filmy.
Jeżeli masz zamiar dużo korzystać z PC na tym TV to lepiej odpuść i weź LDC-ka. Nie będziesz się stresował powidokami.
Do komputera - LCD
Do telewizji - Plasma
Póki co nie ma złotego środka.
Oczywiście wszystko jest kwestią gustu.
Mnie nie odpowiada tak duży kontrast LCD-ków do oglądania telewizji.
 

veilen

New member
Napisy

Inteeresuje mnie czy jest możliwość w B650 dodania tła, obwódki ub zmianę koloru napisówbo czasami na białym tle są prawie niewidoczne?
 

markatan

New member
veilen napisał:
Inteeresuje mnie czy jest możliwość w B650 dodania tła, obwódki ub zmianę koloru napisówbo czasami na białym tle są prawie niewidoczne?
Nie ma takiej opcji. Można zmieniać rozmiar w zakresie mały , średni , duży. I są dobrze czytelne.
 

VDO

New member
50B650 piliki powyzej 4gb

Witam, czy dzialaja Wam pliki mkv powyzej 4gb z pendrive ?. Mam pena sformatowanego w NTFS i niestety nie widac nawet ikony z filmem. Ponizej 4 giga odtwarza normalnie.
 

tczube

New member
Jestem od tygodnia użytkownikiem tego TV. I powiem sczerze, że był to dobry wybór. Obraz z Cyfry+ super, jedno co mnie denerwowało, to że nie dało się dopasować divxów na pełny ekran (były pasy). Wczoraj wgrałem firmware NewAge 2004 i teraz wszystko jest OK. Obraz z divxów mnie powala (oczywiście DVDRipy, dotąd oglądałęm na laptopie), nie myślałem że może być tak dobrze. Co do bryczenia, rzeczywiście jest jak ucho się zbliży na parę centymetrów do sprzętu, lecz mnie to zupełnie nie przeszkadza. I co do dysku, na początku podłączałem dysk 2.5 cala zasilany z USB i chodził nie za dobrze (czasem TV go nie wykrywał), teraz podłączam dysk 3.5 cala NTFS z własnym zasilaniem i zero kłopotów.
 
Ostatnia edycja:

markatan

New member
Mam go od wtorku.
Potwierdzam DIVX - powalają. Nie myślałem , że będą tak dobrze wyglądać.
Napisy muszą czasowe typu *.srt bo te klatkowe *.txt się nie synchronizują z obrazem.
Bzyczenie jest ale nie przekrzykuje się z głośnikami i przy normalnym oglądaniu nie przeszkadza.
Powidoki: No i się pojawiły zaraz po automatycznym dostrajaniu stacji TV.
Na szczęście wiedziałem że tak może być i gdy strojenie doszło do 30% wyłączyłem je i dostroiłem ręcznie.
Dzisiaj już śladu po tym nie ma.
( Ustawienia STANDARD i wszystko na 50%)
Podłączyłem DLNA po kablu przez router LINKSYS'a - działa bez pudła.
Połączył się nawet z laptopem ( laptop po WI-FI Vista ) na którym nie było zainstalowanego softu SAMSUNGA !.
Nic się nie przycina. Dźwięk na optyku wychodzi 5.1.
Co mnie zaskoczyło? lub może coś źle robię albo czegoś niedoczytałem?
1) Nagrywarka PANASA podłączona po HDMI. W napędzie film z dźwiękiem 5.1.
Po optyku z TV wychodzi 2.0 - dlaczego???
2) W zupełnie ciemnym pokoju czarne tło świeci na szaro??? Sądziłem że piksele plazmy gasną i powinno być czarno.
 
Ostatnia edycja:

Pixeel

Member
..

1siedem napisał:
do Pixeel - dzięki za info, kalibrowałeś sprzęt?
Nie kalibrowałem. Może po 300 godzinach będę coś kombinował. Na razie mam wszystko na 50%, więc może sam "powrót" do ustawień "komfortowych" wystarczy ;-). Szczerze mówiąc, nawet po kalibracji cudów się nie spodziewam. Ja, entuzjasta projektorów, nawet do tych bardzo drogich potrafię się przyczepić. Po prostu, albo coś akceptuje albo nie - pozostaje kompromis.

P.s. Mała dygresja. Faktycznie po miesiącu 50" się "skurczyło" i wrażenie robi jedynie na odwiedzających - choć mniejszego już na pewno bym nie chciał. Po prostu przyzwyczaiłem się z żonką :)

P.s. Ogólnie jestem z TV zadowolony.

Pozdrawiam
Pixeel
 

Miczq

New member
markatan napisał:
2)W zupełnie ciemnym pokoju czarne tło świeci na szaro??? Sądziłem że piksele plazmy gasną i powinno być czarno.

Tak jest u wszystkich? Czy może Markatan czegoś nie włączył? Brzmi to dosyć strasznie.

Przy okazji mam pytanie, czy jest tu ktoś posiadający TV przynajmniej pare miesiące? Czy powidoki często się zdążają?
 
Ostatnia edycja:

dembol.miszcz

New member
Papke napisał:
Kurde mam na celowniku jeszcze tylko Panasa 46g10 i tego sama ps50b650 i za cholere nie moge sie zdecydowac.
Przekonajcie mnie prosze :)
I co w końcu zakupiłeś.
Ja jutro pojade sobie obejrzeć do Saturna oba tiviki, ale chyba zdecyduje się na Panasonica 46" :)
 

devil58

New member
Mam jeszcze takie pytanko, a mianowicie jak sie miewa
Samsung PS50B550
do
PANASONIC TX-P 42G10E

Oczywiscie wiem ze to jest inna przekatna ekranu 50 a 42".
Ale mam do wyboru wlasnie te modele za ta sama cene.
Chodzi mi o obraz. Co bedzie lepszym wyborem samsung z seri 5 czy wlasnie panasonic.

Z gory dziekuje za pomoc.
 

Papke

New member
dembol.miszcz napisał:
I co w końcu zakupiłeś.
Ja jutro pojade sobie obejrzeć do Saturna oba tiviki, ale chyba zdecyduje się na Panasonica 46" :)

Hehe no jeszcze nic. Jestem w kropce. Kupilbym Sama ale boje sie o powidoki no i ten slawny problem zrywania obrazu.
Panas znowu 600zl drozszy i 4 cale mniejszy ale bez powidokow i gwara 5lat.

Aha ostatnio by test tego sama ps50b650 w polskim Audio-Video i dali rekomendacje. Ale wyszlo im po pomiarach ze kontrast statyczny wynosi w samie tylko 1100:1 gdzie w panasie V jest np. 4000:1. Mimo to napisali , ze tani i dobry, a obraz bardzo ladny.

Teraz Wiem tylko , ze nic nie wiem. :)
 

dembol.miszcz

New member
Papke napisał:
Teraz Wiem tylko , ze nic nie wiem. :)
Hehe tak to już jest ;)
Te fora to tylko mętlik w głowie robią :)
Ja mam obecnie Panasia 42" HDReady i kupując drugi TV chyba znowu pójde tą samą drogą - zakupie Panasonic TX-P46S10E (FullHD, ładny i cena ~3500zł). Chociaż niewiele wyższa cena Samsunga i 4" więcej kuszą :)
 
Do góry