Samsung PS50B650

superj

New member
proszę o poradę,
w sobotę odbieram osobiście 650, jak sprawdzić w sklepie czy wszystko z nim w porządku, tzn. głownie mam na myśli wyświetlacz.
przeczytałem, że podczas włączania wybiera sie tryb dom lub sklep, czy w trybie sklep włącza się jakaś 'prezentacja' na której można ocenić czy z obrazem jest wszystko ok?
co można zrobić?
z góry dziękuję.
 

taurus01

New member
Witam Jestem od 2 dni posiadaczem ww. modelu podłączonego w chwili obecnej do analogowego UPC. Mam pytanie na które szukam odpowiedzi od 2 dni - funkcje PIP w tv mam nie aktywną - jak ja uaktywnić?? Czy na analogowej kablówce ta funkcja nie działa?? Firmware mam najnowszy. Czy działa tylko z zewnętrznymi urządzeniami podłączonymi poprzez HDMI?? serdecznie pozdrawiam
 

markatan

New member
Mam pytanko do posiadaczy tego TV:
Czy po podłączeniu PC do HDMI dźwięk na wyjściu optycznym wychodzi w wersji 5.1 czy tylko stereo?
Oczywiście na PC puszczamy materiał np mkv zawierający dźwięk w wersji 5.1 .
A jak jest z BluRay , DVD czy też PS3?
Czy dźwięk trzeba sobie osobno puszczać do amplitunera?
 

kaswajcha

New member
Witam!
Panowie mam problem z podłączeniem TV z kompem. Połączyłem za pomocą kabla hdmi-hdmi i nic się nie dzieje! tzn komp nie widzi TV daje rygorystyczne wykrywanie ale dalej nic! TV też nic nie wykrywa mam dwa kable wiec to nie wina kabli ( jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość)
każda podpowiedz mile widziana
Pozdro
 

szymonunion

New member
Witam,

na razie nie ma - sprawdzam codziennie. Ale nic nie stoi na przeszkodzie wyslac maila do PL i do glownej siedziby i zapytac sie. Zrobie to jutro z firmy i dam znac jak bedzie jakas odpowiedz.


Pzdr!
 

markatan

New member
A jak w sklepie sprawdzić wersję softu i na jakim numerze softu powyższe modyfikacje działają?
Czy można zrobić ewentualnie downgrade?
Czy ma ktoś zapisane wcześniejsze wersje softów?

PS
PIP dotyczy innych wejść niż TV.
Jeżeli oglądacz TV to w PIP możesz mieć tylko HDMI albi EURO.
TV nie ma dwóch tunerów
 

bugio1

New member
witam na forum! czytam od dłuższego czasu tematy na forum i co jakiś czas odwiedzam sklepy żeby zobaczyć na oczy te problematyczne kwestie. nosiłem się z kupnem tv i miała to być plazma lg z serii ps ale przeczytałem test otwarty samsunga 850 a potem poczytałem o 650-ątce i to miał być mój zakup. odwiedziłem MM.PO dłuższym obcowaniu z tv. doszedłem do wniosku że technologia jest tak zaawansowana że telewizory prezentują podobny poziom.włączony był film indiana jones zkanału n-ki hd na 30 telewizorach. wszystkie prezentowały nieznośny obraz.pamiętam przecież ten film na moim crt. jakość z dvd niedościgniona dla tych tv.prawdziwe doznania to krótkie filmy prezentacyjne , ale podejrzewam że żadna platforma nie nadaje w tej jakości. nawet filmy z niebieskim laserkiem cienko wypadają. myślę że dopiero film nakręcony w rozdielczości ful hd wykorzysta w pełni możliwości tv.kończąc proponuje zastanowić się nad kupnem mniejszego tv nawet hd redy a pozostałą kasę wydać na projektor kina domowego. za 6, 7 tysięcy można złapać dwie sroki za ogon.proszę nie piszcie że się nie znam. to są moje odczucia.po powrocie ze sklepu oczywiście włączyłem wspomniany film. u mnie lepszy na crt.więc jak w temacie miała być 650-ątka. będzie projektor. a nowy tv jak się stary zepsuje albo kupię np. 42 cale za 2 tys. pozdrawiam wszystkich czytających mam nadzieję że ktoś przemyśli to przed zakupem i wybierze tak że będzie zadowolony z decyzji.
 

Marnin1

New member
cytuje...."że dopiero film nakręcony w rozdielczości ful hd wykorzysta w pełni możliwości tv"
szczerze jezeli nie znasz sie na temacie to sie n ie wypowiadaj bo tragiczne to zdanie było
filmy jakie by nie były czy na tasmire celulojdowej czy krecone kamerami cyfrowymi od dobrych 50 lat sa w hd bo jedne sie skanuje specjalnymi skanerami z tasmy a wiadomo ze tasma ma niesamowita rozdzielczosc a inne bezposrednio nagrywaw hd na magnetycznych nosnikach .. wyjatek to reportaże które fkatycznie moga byc krecone w sd
po drógie to jaki sygnał rozdzielony w sklepie na 30 telewizorów ma wygladac pieknie????? odpowiedz ...zaden
posiadam 650 tke i widziałem indiana jones na nfilm hd i szczena poada
wiec ..bugio1... najpierw zacznij sie interesowac techn ika hd a potem wystawiaj opinie
aa i jeszcze do fanów CRT.. jak by były w sprzedazy 50 calowe crt to dopiero byscie zobaczyli jak taki obraz wyglada na tych waszych cackach.. podpowiem ... to był by koszmar
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
Z B650 co prawda nie miałem do czynienia w warunkach domowych, ale miałem sporo z B450. Nie ma absolutnie żadnego bzyczenia elektroniki, a sądząc po braku narzekań właścicieli B650 na ten element, można spokojnie założyć, że bzyczenie B850 jest wyjątkiem u Samsunga i prawdopodobnie jest efektem ubocznym radykalnego odchudzenia tej plazmy.
 

gonzo3

New member
Mój też bzyczy :( , a do tego po wyłączeniu jeszcze przez jakieś 10 - 20 minut słychać od czasu do czasu trzeszczenie (pewnie zwiazane jest to z stygnieciem urządzenia).
Jednak muszę przyznać, że filmy full hd wyglądaja pieknie i teraz tylko takich wersji szukam w necie (choć "ważą" nie mało :( )
Uwazam, że stosunek mozliwości do ceny tego telewizora jest bardzo dobry - polecam.
 

bugio1

New member
do Marnin1

hejka marnin1! interesuje się techniką hd ale wszystkiego na pewno nie wiem.odpisałeś na mój post jakbym cię obraził. musisz jednak przyznać że materiały reklamowe w sklepach wyglądają o niebo lepiej od filmów tam prezentowanycyh i są roździelane też na wiele telewizorówa a na jakośći nie tracą. nie jestem wrogiem tej technologii.chciałem bardziej nakłonić do pójścia inną drogą a mianowicie zakupu mniejszego tv do oglądania wiadomości i niekiedy nudnych seriali oraz zakupu projektora aby projekcja filmu była jeszcze większym przeżyciem.tak więc nie obrażaj się, tobie został jeden zakup-projektor bo plazmę już masz. ja muszę kupić i jedno i drugie. pozdrawiam.
 

Marnin1

New member
bugio1 fakt troszke przesadziłem i za to przepraszam ale wiesz to forum równiez czytaja ludzie którzy nie maja zielonego pojecia o niczym i wtedy mozna łatwo ich wprowadzic w błąd
a co do tych materiałów reklamowych to tym nie ma co sobie głowy zawracac bo to specjalnie spreparowane dema które maja za zadanie pokazac to co najlepsze a jednoczesnie ukrywaja wady i na przykład bardzo mało dem ma sceny z szybko przesuwajacą sie kamera po krajobrazie ...dlaczego ?? ano aby nie wyszły czsami niedoskonałosci w rwaniu obrazu albo deinterlacingu
projektor fajna sprAWA ALE WTEDY TO JUZ CHYBA W OGÓLE BYM NIE WYCHODZIŁ Z DOMU :))
 

Pixeel

Member
Petycja do SAMSUNG'a !!!

Panowie i Panie może czas na nasze (użytkowników) zagranie - np. PETYCJA !!!!.

Obawiam się, że Samsung pozostawi nas z tym co mamy (czyt. frimware), zatem..

Może spróbujemy uderzyć bezpośrednio do Samsunga w sprawie bolączek naszych TV (np. brak DTS'u (passthrough), brak zmiany ścieżki audio w mkv, itp).

Pomimo, iż jest wiele rozwiązań na rynku (zew. odtwarzacze (popcorn hour, wdtv, podłączenie kompa itd.) to jednak szkoda zmarnować sprzęt (i zainwestowane pieniądze) - zwłaszcza, iż do szczęścia niewiele brakuje.

Czy jest ktoś wśród zainteresowanych kto czuje się dobrze w języku "międzynarodowym" (czyt. angielski) i podjąłby się poprawnie napisanego listu - petycji ???

Może potrzebne będzie "bombardowanie spamem" w postaci naszych e-maili manifestujących nasze potrzeby :).

Nic nas to nie kosztuje - nie mamy nic do stracenia - za to do zyskania bardzo dużo!

P.s. Dzwoniłem dziś do SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA Sp z o.o. (ul. Szturmowa 2a, budynek UBC II, 02-678 Warszawa tel: +48 22 607-93-33 (Infolinia)) i rozmawiałem z Panem X, który wydawał się być osobą dość kompetentną.

Analiza rozmowy pozwoliła mi wysnuć następujące wnioski:

Nowy frimware będzie się ukazywał w zależności od jego potrzeb, albowiem polityka firmy Samsung jest następująca.. nowy frimware ma za zadanie naprawić/usnąć/poprawić błędy, ale (niestety) nie wprowadzać nowej funkcjonalności danego urządzenia (np. DTS).
Podczas rozmowy wspomniałem o szerokim gronie użytkowników zarówno Plazmy jak i LCD której doskwiera brak DTS'u, oraz o przewidzianej petycji do producenta w tej sprawie. Odpowiedź była jednoznaczna: Jeżeli owa petycja będzie obejmowała znacząco dużą skalę użytkowników myślę, że w ramach dbałości o dobro klienta - który jest tutaj najważniejszy ;-) - na pewno nie pozostanie bez echa. Niestety Pan X nie był mi w stanie odpowiedzieć czy DTS w ramach passthrough (wyprowadzenie sygnału po przez wyjście optyczne do zew. dekodera) wymaga wykupienia licencji, czy tylko w przypadku kiedy chcielibyśmy mieć wbudowany układ dekodująco-kodujący w naszych odbiornikach TV.

Niby to co napisałem jest oczywiste, ale moim zdaniem utwierdza w przekonaniu, iż warto spróbować.

Czy ma ktoś jakiś pomysł? Co o tym sądzicie? złączmy się z użytkownikami LCD i plazm na różnych forach i wyślijmy taką petycję. Moim zdaniem dobrze by było zrobić to nim ukarzą się następcy naszych modeli.

Przemyślcie, za kilka miesięcy może być za późno !!!!

Pozdrawiam
Pixeel
 
Ostatnia edycja:

LeszekGr

New member
Zapytanie w sprawie firmware wysyłałeś na email w polsce czy jakiś europejski?

Czy ktoś może napisać jakich modułów WiFI po za orginalnym używa w tym TV?

I jeszcze jedno pytanie ktoś wie po co jest ustawione opóźnienie na głośniki?
 
Do góry