Samsung PS50B650

adam-ant

New member
Kiedy grałem na PS50B450 w Uncharted u znajomego, to przy obracaniu kamery widziałem wyraźne "skoki". Obrót następował kwantowo, zamiast naturalnie i płynnie. Głównie o takie rzeczy mi chodzi.
Poza tym telewizory różnią się ogólną płynnością obrazu, wystarczy przeczytać kilka testów Kikiego. Jest tam zawsze ocena za płynność i opis ewentualnych problemów z płynnością związanych.

O input lag się nie martwię, wiem, że tryb gry załatwia sprawę :D
 

surfer

New member
Witam ponownie po dość długiej przerwie. Wybaczcie, że nie odzywałem się ale niestety praca ostatnio pochłania mnie w taki sposób, że... :) Nawet nie nadążam oglądać wszystkich nowych/starych filmów jakie kompletuje w HD (oczywiście 80% mam w mkv a reszta to mp4).
Odpowiadając na pojawiające się pytania, jako że chyba mam najdłużej ten model:
1. docierałem około 3 miesięcy (to zależy od intensywności oglądania - jakieś 200g.)
2. obraz standard, suwaki na 50/5, wyłączone polepszacze
3. powidoków brak po użytkowaniu już 10 miesięcy. Może się jakiś pojawić, ale wówczas wystarczy włączyć inny kanał (nawet nie muszę zapuszczać funkcji czyszczenia ekranu z menu)
4. brzęczenia nie słyszę a nie ma 1stopnia umuzykalnienia ;)
5. jedynym filmem w formacie mkv jaki mi nie otwiera to Epoka Lodowcowa II i chyba mam ten sam typ kodowania, tzn 5.1 (ktoś o tym wspomniał wcześniej - mam nadzieję, że kolejny firmware to poprawi)
6. żadne mkv-ki mi się nie tną podczas odtwarzania z hdd a mam od 2 go 13Gb. Potrafi mi się zaciąć film podczas odtwarzania z lapka ale nie z hdd. Może to problem po stronie hdd a nie TV? (to do leszekgd). Jeśli chcesz zmienić posiadaną serię A na B to się nie zastanawiaj - to jest całkowicie inny/lepszy TV. Ja miałem przez miesiąc model A756 i jak tylko mogłem wymieniłem na B650. Różnice pomiędzy tymi modelami są bardzo duże (w odniesieniu do jakości obrazu oraz funkcjonalności) a Ty masz jeszcze słabszy model (bez urazy)

A tak ogólnie, mam teraz nowe hobby - wyszukuję w necie filmy które kiedyś oglądałem ale teraz tylko w rozdziałce 1920 (już nawet 1280 przestaje mi się podobać :) ) i na nowo je smakuję. Naprawdę warto, to jak ponowne odkrywanie kina. Niestety, z powodu małego dziecka nie mogę się cieszyć w całości kinem (muszę słuchać bardzo cicho 5.1 (u mnie właściwie 6.1)) ale i tak robi to wrażenie.

Ale żeby nie było tak różowo, może ktoś mi podpowie czy spotkał się z takim problemem (sytuacją). Jak pisałem mam filmy również w formacie MP4. Po ściągnięciu są one z zasady z dźwiękiem DTS. Przerabiam to oczywiście AudioConventerem tak jak mkv, ale tutaj niespodzianka. O ile mkv-ki po przerobieniu są słyszalne na kinie z dźwiękiem 5/6.1 to MP4 już tylko jako surround lub neo 6. Jakieś sugestie?

pozdrawiam
 

leszekgd

Member
surfer - nie chodzi mi o to ze film klatkuje, czyli gubi swoje fps. Chodzi mi o to ze nie dziala zadne wspomaganie uplynniania - nie widac zeby tv generowal dodatkowe klatki miedzy prawdziwe. Dla mnie najwazniejsze jest usuniecie juddera - 24kl/s to zdecydowanie za malo do plynnosci. W instrukcji jest napisane ze "real 100Hz" dziala tylko przy 50Hz, takze moze podczas ogladania filmow z hdd, tv przelacza sie w tryb 24p (byloby to sensowne bo wiekszosc mkv jest 23,97). Jednak dziwne jest ze blizniaczy lcd b650 generuje "ulepszony" ruch bez zadnych problemow z dysku twardego.
 

surfer

New member
ok, nie zrozumiałem Cię. Ale i tak ja nie widzę juddera, no chyba, że ślepy jestem :) Poza tym mnie nie odpowiadają polepszacze LCDa i efekt teatru jaki generują. Wolę naturalny wygląd na plaźmie. Niewykluczone, że po podpięciu hdd TV przechodzi w tryb 24p, tyle, że nie można tego sprawdzić bo nie można wejść do menu obrazu. W wątku o B850 jest info o tym że można włączyć tryb 24p w menu serwisowym co daje możliwość używania go dla różnych źródeł ale u mnie ten tryb w menu serwisowym był na "on" więc nie wiem czy jaka jest różnica. Ale powtarzam, ja juddera nie widzę
pozdrawiam
 

stashek

New member
Świeży posiadacz PS50B650

Witam.
Ponieważ dzięki temu forum wybrałem właśnie ten telewizor chciałbym się też trochę "udzielić" :)
Sprzęt mam od 8 dni. Kupiony w Euro-RTV-AGD. Panowie przywieźli, wnieśli, podłączyli i uruchomili (ta usługa to 29PLN - ale przynajmniej bez stresu podpisałem odbiór). Co do jakości obrazu - dla mnie bomba, chociaż mam sygnał cyfrowy SD.
Ale chciałem napisać parę słów o odtwarzaniu filmów:
1) Czyta kontener MKV, kodek x(h)264, ale profil do 4.1, profil 5.1 przerabiam (txMuxer) na 4.1 i działa bez problemu. Jakość filmów FullHD - rewelacja, ale to musi być dobry release (wszystko co mam ma >10GB) - nie liczmy, że w 4GB (czy nawet 8GB) uda się upakować dobrej jakości pełnometrażowy film.
2) Dźwięk - przepuszcza tylko AC3 (DTS przerabiam na AC3). Odtwarza tylko pierwszą ścieżkę dźwiękową.
3) Napisy - nie czyta napisów z kontenera MKV, muszą być osobno. Wszystkie napisy przerabiam na SRT.
4) Filmy odtwarzam z pena USB i dysku zew. (WD 1TB) - format NTFS. Jak pisałem wcześniej - pliki o dużych rozmiarach (nawet 25 GB).

I to na razie tyle.
Pozdrawiam.
 

szymonunion

New member
Witam,

thx za info. Nie wiedzialem, ze czyta tylko do 4.1 dzwiek w MKV. Mam Wall-E z DTS'em i przerobilem AudioConverterem do DD 5.1 i sie dziwie co tylko central idzie z dzwiekiem.
Jutro przerobie i sprobuje znow. A co do DTS'u po optyku - czekam na nowy firmware.


Pzdr!
 

Kwasu211

New member
Witam
Parę dni temu zakupiłem telewizor w rtv euro agd z kinem domowym.
Jak docierać plazme?
I co mi potrzebne żeby odtwarzać dvb-t?
Gry z xbox'a na kablu hdmi miażdżą green ghosting nie zauważyłem.
telewizor 50' i dzwiek z kina + xbox zaplacisz karta master card.
Wrażenia bezcenne :D
 

szymonunion

New member
Witam,

a ja mam fw 2004.1 (najnowszy) i Wall-E zrzucilem z MKV z DTS'em do MKV AC3 5.1 i idzie mi tylko glosnik centralny. Zrobie jutro konwersje jeszcze raz, ale bledu nie bylo - w Audio Converterze trudno sie pomylic.

Pzdr!
 

VDO

New member
Witam. Czy jest sens ogladanie na tej plazmie materialow 720p i 1080p w mniejszym stopniu sd z odleglosci 2,5-3m ?. Dzieki za odpowiedz pozdrawiam.
 

SławekG

New member
Witam. Pytanie to zadałem już w innym wątku ale jak dotąd nie dostałem na nie odpowiedzi, więc ponowię je tutaj. Koledzy moje pytanie dotyczy możliwości uaktywnienia opcji która pozwala na automatyczne przełączenie wyświetlania obrazu ze źródła zewnętrznego [we. hdmi, euro, rgb] po załączeniu zasilania urądzenia pod nie podłączonego. Czy takowa możliwość istnieje. Wydaje mi się, że gdzieś już o tym czytałem, ale nie pamiętam czy dotyczyło to plazmy czy lcd. niestety przebrnięcie przez wszystkie posty dotyczące powyższych jest ponad moje siły . Chodzi o to aby po załączeniu np.dekodera N , dvd lub konsoli tv automatycznie przełączył się na odtwarzanie obrazu z zał źródła. Każdorazowe ręczne wybieranie źródła jest deprymujące.
 

stashek

New member
MKV i profil 5.1

[do vandel] Od zakupu mam 2004.1.
Z tym profilem 5.1 to może być bardziej skomplikowana sprawa - nie twierdzę, że nie czyta wszystkich. Mam trylogie Piratów (profil Unknown@5.1) i nie ruszył. Mam Shreka 1 i 2 (profil Unknown@5.1) i nawet przerobi się nie da - dostaję jakiś błąd :???:
Daj zrzut z MediaInfo - to może być ciekawe.
 

beba

New member
Byłem już właściwie zdecydowany na ten model ale okazuje się że on w chwili obecnej wychodzi ze sprzedaży. Jak narazie z 3 sklepów internetowych mam informację że nie mają na stanie i nie ma go u dystrybutorów. W ElectroWorld Janki jest na sklepie ale kosztuje prawie 6k... w Euro cena jest "tylko" niecały tysiak większa niż w internetowych ale sprzedawca mi dzisiaj sprawdził że nie mają go na magazynie centralnym a w kraju zostały im 3 sztuki w różnych sklepach. Z rozmowy wynikało że to jest produkt z wiosny i że teraz może być wycofywany aby zrobić miejsce ofercie jesiennej...

Pytanie czy to chwilowe braki czy też faktycznie koniec produkcji. Zastanawiam się czy przeć na ten model i przelecieć resztę sklepów internetowych (może w którymś większym się coś ostało) czy też poczekać ze dwa miesiące jak się oferta świąteczna wyklaruje i wyjdą nowości... w sumie to mój pierwszy "nie CRT" i aż tak mi się też nie śpieszy ;)

Ktoś coś wie w tym temacie?
 
Do góry