Samsung PS50B650

szymonunion

New member
Witekc,

tak, wtaszczenie to jedno, a potem jeszcze wlozenie w podstawe i na jakis mebel. Pozniej do sciany zamontuje.
Firmware wgralem nowy od razu i potem programy ustawilem (kablowka SD Aster, bedzie cyfrowa jakosc i dekoder HD z Astera). Tez mam Eco, dzwiek zmieniam tylko sobie film/muzyka. Przydalyby sie ustawienia jak piszesz odrebne dla programow, ale tez tego nie widze.

Ogolnie sprzet jest super :) Podlaczam dopiero do ampli/dvd, wiec napisze jak to zrobie.


Pozdrawiam,
 

witekc

New member
Ja też mam Aster :)

Właśnie podłączyłem też stary Thompson CRT dla porównania. Samsung na maksa i widzę, że biel jest szara w porównaniu ze starym kineskopowym :(
A w trybie Eco to w ogóle nędza.

Może kalibracja pomoże? Tyle, że podany gdzieś wyżej link prowadzi do niedziałającej strony...
 

acc

New member
A ja zamówiłem go dziś :) Na ceneo dziś nieźle spadło - ponad 300zł. Ciekawe czy to jakaś obniżka w Samsungu, czy jednorazowa promocja. Na allegro nawet znalazłem trochę taniej, ale podejrzany sprzedawca (za mało komentarzy).

Będę odbierał (póki co) tylko i wyłącznie sygnał z komputera po HDMI, z kartą tv sat HD i do tego karta sim TNK (szkoda że tam nie ma HD). No i oczywiście filmy z komputera :) Zwykłej anteny na razie nie planuję... A TV swoje skrzydła rozwinie dopiero za jakieś 2 miesiące, jak się przeprowadzimy do nowego domku.

No, to teraz się nie mogę doczekać aż będzie do odbioru :D

EDIT: towar zamówiłem po 7, a po 12 napisali mi że jest niedostępny w magazynie :( ale o dziwo zdążyli w międzyczasie podnieść cenę...
 
Ostatnia edycja:

urodzony8lipca

New member
Cena z przesyłką poniżej 4700 chyba też się skuszę bo wahałem się między nim a B551 ewentualnie LG PS7000. Widzę że napaliliśmy się na tą samą promocję i już po niej :(
 
Ostatnia edycja:

szymonunion

New member
Witam,

a po co filmy z komputera? Chyba, ze masz na dysku komputera - ja mam na przenosnym i odtwarzam z dysku podlaczonego do TV i jest bosko :)


Pozdrawiam,
 

acc

New member
To będzie HTPC, z kartą sat dvb-s2, a jednocześnie domowy serwerek do obsługi różnych ciekawych systemów w domu (np pomiary temperatury) :)
 

witekc

New member
ACC: Możesz coś więcej na ten temat powiedzieć? Albo wskazać gdzie o tym szukać info.
Poza TV mam tylko nienajnowszą nagrywarkę DVD, a w przyszłości chciałbym mieć kino domowe, amplituner, nagrywarkę itd itp i tak się zastanawiałem czy to muszę kupować oddzielnie czy może właśnie w postaci jednego urządzenia, które będzie miało wszystko. Ale chętnie poczytam o wadach i zaletahc takiego rozwiązania....
 

acc

New member
W skrócie powiem tylko że jest to normalny pecet, tylko że ma ładną estetyczną obudowę desktop, tak by pasowało do kina domowego. Pogooglaj, jest tego pełno w sieci :)
 

tomeklena

New member
odległość

Witam szczęśliwych posiadaczy.

Mam pytanko : z jakiej odległości oglądacie to cudeńko ?

Też mam na niego chrapkę .

Moja odległość od tel. to 3,4 do 3,9 m.

Oglądam gł. wieczorem Polsat cyfrowy (3 kanały HD).


pozdrawiam Tomek
 

witekc

New member
Czy to normalne?

Trochę potestowałem ten telewizor, ale mam kłopoty. Mianowicie:
1. Podczas włączania i wyłączania słyszę wyraźnie "prztyk" przekaźnika.
2. Co więcej, telewizor zdaje się sam włączać na kilka sekund (czarny ekran, ale podświetlony) raz na kilka godzin. Towarzyszą temu charakterystyczne odgłosy przekaźnika.
3. Ponadto przewodnik po programach nie działa (kablówka Aster) - uruchamia się, ale wyświetla tylko "Brak informacji".
4. Filmy w formacie mkv 720p są odtwarzane z dysku USB, ale nie da się ich powiększyć w pionie (z ucięciem boków) - mogę jedynie przeskalować tak, aby zajęły cały ekran na szerokość, a z góry i dołu zostają czarne pasy.

Czy powyższe to norma czy mam felerny egzemplarz?
 

Marnin1

New member
przekaźnik ma prawo robic pstyk bo taka jego rola :) nie przesadzajmy z tymi wadami
a co do samoistnego właczania to ustaw w menu aby nie sprawdzał oprogramowania przez net i wyłacz.... to wtedy przestanie sie sam właczac
 

Marnin1

New member
napisze jutro bo nie ma mnie przy moim tv i nie pamietam ale chyba w zakładce .. ogólne .. czy cos takiego na samym dole prawie i tam jest taka opcja jak automatyczna aktualizacja
 

szymonunion

New member
Witam,

jak pisalem sprawdzilem tego Wall-E.mkv (8GB). Tryb eco, wyglad i jakosc super. NTFS czyta jak wiemy bez problemu, ale sciezki audio nie rozpoznal - myslalem, ze MediaPlay przerzuci to optykiem do ampli, ktore czyta sporo, ale tak nie zrobil - wogole nie mozna w MediaPlayu do dzwieku sie dobrac i musze zmieniac glosniki z tv na zewn. z poziomu jak ogladam tv.

Jakies LAMErstwo z tego co widze i jak nie znajde odpowiedzi sensownej to dzwonie jutro do Samsung Polska (firmware: 2004).


Pozdrawiam,
 

witekc

New member
Samsung nie czyta DTS, przekoduj dźwięk na AC3 i po kłopocie. Poza tym nie wiem czy to tryb Eco, bo u mnie przy odtwarzaniu filmu z USB automatycznie włącza się tryb Film. I faktycznie wygląda to super.
Pytanie czy masz tyle opcji skalowania obrazu z USB co z kabla? Bo ja z USB mam tylko rozmiar oryginalny i powiększenie, a na kablu 5 różncyh trybów.
I drugie pytanie: gdzie wyłączyć te aktyualizacje, bo nie mogę się doszukać?
 
Ostatnia edycja:

markatan

New member
szymonunion napisał:
..jak pisalem sprawdzilem tego Wall-E.mkv (8GB)..
Wczoraj w sklepie próbowałowm odtworzyć z USB plik Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv pobrany z netu.
Na PC normalnie działa.
Ciekawe dlaczego?
Niestety nie wiem jaki był firmware - jak to sprawdzić ?
 
Do góry