Samsung PS50B650

MateoPatryk

New member
Namawiam na kupienie/wypożyczenie filmu "Dzień w którym zatrzymała się ziemia" :eek:k: Wtedy warunki będą całkiem porównywalne. Swoją drogą fajny film.
 

blasei

New member
Witam!
Ja rowniez stalem sie posiadaczem tego modelu plazmy, ogolnie jakosc/cena wypada rewelacja, nie znalazlem innej plazmy w tej cenie, ktora moglaby sie rownac z 50b650. Ja rowniez nie widze zadnych linii w zieleni, lecz tez posiadam firmware (swoja droga jest juz 2004.1) w nowszej wersji, wiec nie wiem jak bylo na wczesniejszej. Dzwiek kiepski, u mnie slychac brzeczenie plastiku nawet przy niewielkiej glosnosci. Ale jak wczesniej wspomnial kolega - od czego jest kino domowe.
 

MateoPatryk

New member
Odkryłem przyczynę problemów:
Niestety plazmy Samsunga, mówię o 850 jak i 650 oraz 560, mają słabe algorytmy poprawy płynności obrazu. Skutkuje to w pewnych scenach drganiem linii, pikselozą itp. Miałem okazję przekonać się o tym parokrotnie przy odtwarzaniu DVD z pioneer bdp 320 oraz Samsung 3600. Problem występuje tylko w niektórych scenach (to co zauważyłem np. poziome przesunięcia pionowych linni albo ukośny ruch obiektu na tle pionowych linii). W przypadku jednej sceny efekty artefakty były napradę spore. Problem nie występuje na innych plazmach lub lcd (5-6 modeli różnych producentów). Problem nie występuje przy poklatkowym odtwarzaniu obrazu. Bardzo dobrze widać to przy włączeniu dema 100 HZ, na połowie ekranu gdzie jest 50 hz wszystko jest OK. Ten sam problem dotyczy modelu 560 i został dokładnie opisany w teście http://www.avforums.com/reviews/Sams...TV-Review.html
Poza tym obraz jest super ; na tyle dobry, że mimo tych problemów nadal zastanawiam się nad kupnem tego modelu. Może aktualizacja firmware w telewizorach sklepowych coś by dała. Jeżeli ktoś ma ps 850 lub 650 z aktualnym firmwarem oraz film "Dzień w którym zatrzymała się ziemia" :hmm: to na scenie 29-3 dobrze to widać (początek kiedy żołnierze c CKM idą na tle budynku). Zdaje sobie sprawę, że szanse są małe, ale jestem napalony na ten model :-D i mam nadzieję, że ktoś potwierdzi, że nowy firmware rozwiązuje sprawę.
 

Marnin1

New member
ciekawe odkrycie choc powiem szczerze ze tak jak napisałem ja tego zjawiska nie widze przy sofcie 2003 a powiem ze nie bardzo mi sie chce kupowac film aby zobaczyc ten efekt gdyz ja z kolei jak kupowałem telewizor to tez widziałem wady panasonika np słabe skalowanie sd i bardzo poszarpany ruch w scenach sportowych np formuła 1 ale to tez w sd wiec suma sumarum kazdy telewizor ma wady jak i zalety ja naleze do tych co raczej nie traca połowy zycia na takei pierdoły ale jeseli to komus przeszkadza to zawsze moze wybrac inna plazme z tym ze w przypadku samsunga cena do jakosci jest wysmienita
a co do procesora obrazu to nie jest on słaby gdyz to ten sam co montowany jest w ledach jak i lcd kach bo to są procesory sygnałowe do obróbki obrazu i tylko odpowiednie oprogramowanie powoduje ze działaja oinaczej w lcd a inaczej w plazmach wiec nie wydaje mi sie ze to słaba moz jak juz to albo niedopracowany soft albo wady samych paneli plazmowych a nie elektroniki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43123 - tu jest test
Zaczynamy jak zwykle od wyglądu .
Obramowanie jest ze szczotkowanego aluminium co dodaje elegancji telewizorowi.
Dzięki temu również telewizor dużo waży i sprawia wrażenie bardzo solidnego.

Waga z podstawą 32,5 kg
001_P1220499.JPG
 

MateoPatryk

New member
W teście nie ma informacji dot. problemu. Wynika z tego, że na Twoich materiałach testowych DVD problem nie występował. Niestety problem istnieje.
 

Marnin1

New member
ja chyba faktycznie kupie ten film bo ja tego problemu tez nie widze a jestem posiadaczem tego tv wiec mam go na co dzien i ogladam czesto wiec moze ten problem to Twoja percepcja wzrokowa a to sie czasami zdaza ze jedni widza a inni nie ....to tak jak z audiofilami ja rozrózniam sklepowe płyty od zle i dobrze nagranych a niektórzy nawet nie słyszą różnicy miedzy cd a mp3
 

MateoPatryk

New member
Marnin, w końcu po to kupujemy telewizory odtwarzacze, kina domowe, plazmy itd. żeby ogladac filmy! Będę zobowiązany, czekam na Twoje wrażenia. Generalnie muszę powiedziec, ze i tak sklaniam się ku temu modelowi. Panasonic G i S, LG 8000 wypadły gorzej jeżeli chodzi o szczegółowośc obrazu. To co mnie przekonuje, to fakt, że mało kto problem o którym piszę. Byc może zacząłem oglądanie od materiału na którym wychodzą pewne rzeczy, a na większosci filmów będzie OK.

Pozdrawiam
 

Marnin1

New member
nie no zgadzam sie z Toba ale faktycznie moze to tylko ten jeden przydadek nie wiem materiał który był przygotowany na ten film gryzie sie jakos z tym panelem ??? choc zastrzegam ze jak podejde tak na 1m do ekranu to w niektórych sytuacjach mam drzenie lini na styku kolorów o duzym kontrascie ale to domena tej technologi
i powiem tak ze przy normalnym ogladaniu powiedzmy z 4 m 50 calowego samsunga jak dla mnie to obraz powala na kolana a raczej nie bede siedziałz nosem przy ekranie
a sprawdzałes tak z ciekawosci jaki soft miały te telewizorki w sklepie na których był ten efekt??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MateoPatryk - przeczytałem z uwagą Twoje obserwacje.
Ale Ty nie uważnie przeczytałeś test.
Tam jest napisane że ekran wyjęty z kartonu potrzebuje kalibracji . I taka opinia jak mantra przewija się przez wszystkie fora zagraniczne.
Wówczas plazma rozkwita jak piękny kwiat i zanika wiele problemów.
W naszym teście po ustawieniach właściwych nic takiego nie zauważyłem.
Wady masz wypisane.
 

MateoPatryk

New member
Kiki - dzięki za odpowiedź. Czy kalibracja może miec wpływ na opisywane przeze mnie zjawiska? Nie jestem ekspertem, ale z tego co wiem to nie powinna. Informację, że kalibrowac trzeba i basta, mam już zakodowaną. Zastanawiam się już jak podejśc do tematu po zakupie telewizora. Ceny firmy, na której stronie znajdują się porady co do kalibracji, są dla mnie za wysokie.
Przy okazji - czy jest wątek, który dokładnie omawia ten temat (również od strony praktycznej - jakich urządzeń lub płyt testowych użyc, namiary na firmy świadczące usługi itp.). Na jednym z angielskich forów znalazłem ogłoszenie, że LG organizuje bezpłatne warsztaty w tym zakresie. U nas niestety jeszcze nie ten poziom dbania o klienta.
 

frdik666

New member
Witam
Wlasnie zostalep posiadaczem PS50B650S i juz na poczatku mam juz problem - nie czyta napisow (wiem jakie formaty "powinien" czytac) .
Prosilbym jesli ktos wie w czym jest problem zeby napisal krok po kroku co powinienem zrobic .
Z gory dzieki
 

Marnin1

New member
na poczatek wgraj nowy soft jest na stronie producenta
bo problem całkiem dziwny
powinien czytac wszystko bez problemu
soft jest w wersji 2004.1
 

Marnin1

New member
no to chyba wada telewizora
a z czego odtwarzasz filmy z dysku czy pen driva?
jak z pena to spróbuj przeniesc dane i sformatowac pod fat32 a potem z powrotem
ale dziwna sprawa z tymi napisami
nie czyta formatu txt czy jakis innych???
 

frdik666

New member
Wiem w czym problem. W koncu napisy zaskoczyly. Mam jeden film gdzie napisy nie wchodza (moze to wina formatu tych konkretnych napisow) ale inne dzialaja. Dzieki za pomoc.
 

szymonunion

New member
Dobra rada :)

Witam,

do osob zamierzajacych kupic duzy tv - bierzcie w sklepie transport nawet za oplata...

Ja dzis bylem chyba Szkotem i zabralem kombi 50" + kino... jestem b.wysoki i regularnie cwicze na silowni, ale tv ktory zostawilem na koniec (lezal na spodzie) na 3pietro po schodach jest samemu wtachac BARDZO CIEZKO!:twisted:


Pozdrawiam,
 

witekc

New member
Kupiłem dziś w sklepie planetarnym w promocji bez VATu za 4753 zł. To prawie 250 zł taniej niż w najtańszej ofercie w sieci. Przytachałem to do domu, rozpakowałem i uruchomiłem. Bydle jest ciężkie jak cholera, a sam wszystko robiłem. Na szczęście nic nie uszkodziłem. Obraz (na razie tylko kablówka SD) b. dobry. Nie słyszę też żadnego buczenia czy szumienia.

Od razu mam pytanko. Czy mogę ustawnienia formatu ekranu zapamiętać indywidualnie dla każdego kanału? Na razie mi się to jakoś nie udało, a niektóre kanały chcę oglądać w trybie 16:9 a inne w powiększonym. Teraz, gdy to sobie ustawię na jednym to jest takie same na wszystkich innych. Ale pewnie coś źle robię?

Czy jeśli mam TV ustawiono w trybie Eco, to to jest dobry sposób na "docieranie"? Czy coś jeszcze mam zrobić? Jakoś mało konkretów znalazłem na ten temat.
 
Do góry