Samsung PS50B650

demografik

New member
Ja mam inny problem.
Chodzi o podłaczenie TV do PC.
Robię to kabelkiem HDMI(w TV HDMI/DVI czyli nr.2 a w kompie DVI).
Niestety mam dwa problemy:
- ustawiając rozdziałkę 1920x1080 mam gorszy obraz niż podczas sklonowania pulpitu i wyświetlenia na plaźmie rodziałki 1440x900!!??! Dlaczego tak sie dzieje? W starym LCD LG 37" wszystko mia działa jak należy i obraz w natywnej rozdziałce był idealny!
- obraz z kompa przy rozdziałce 1440 może miec max 75Hz a w FullHD tylko 60? :confused: TO jakaś porażka!

Kto doradzi jak to powinno być podłaczone aby wszystko działało jak należy?
Problem dotyczy zarówno Visty jak i XP. Karta Grafiki to ATI HD3870
 

masloww

New member
Bez reklam
kicker napisał:
Co ma piernik do wiatraka??? Telewizor podłaczony jest tylko przez kabel HDMI wiec chyba w typ przypadku nie ma IN/OUT!
jeśli na złączu jest opis IN, oznacza to, że tv nie podaje sygnału na wyjście;
o ile dobrze zrozumiałem masz zwykłą kablówkę z koncentryka
 

kicker

New member
Jednym słowem mówiąc jakim kablem mam byc połączone dvd z TV bym głos z telewizji był słyszalny przez kino:
1. HDMI
2. Optyczne
 

demografik

New member
A co wspołnego ma połaczenie DVD z TV do głosu w kinie?
Do kina podłączasz tto urządzenie z którego chcesz mieć dzwięk. MOże to być tuner, DVD, TV itd albo wszystkie na raz jesli starczy ci połączeń ;)
 

kicker

New member
Chyba jestem ciezko kapujący,albo ktos inny;)
Głos z programow telewizyjnych chce miec przez kino,ktore
podłączone obecnie mam przez kabel HDMI. Glosu jednak nie mam.Dlatego sie pytam czy konieczny jest kabel optyczny bo jak widac sam HDMI nie wystarczy.
 

kicker

New member
CZy dzwiek z telewizora moze wogole isc tylko przez kabel HDMI??? Bo przeciez nie kazde kino ma wejscie optyczne. W straym kinie nie mam takiego.
 

demografik

New member
kicker napisał:
CZy dzwiek z telewizora moze wogole isc tylko przez kabel HDMI??? Bo przeciez nie kazde kino ma wejscie optyczne. W straym kinie nie mam takiego.

Zaczynasz kręcić... Podłacz to zwykłym RCA(wyjście z TV do wejścia w kinie) i wszystko będzie działać! W TV ew. musisz poszukać opcji wyjścia na głośniki zewnętrzne jeśli nie będziesz miał dzwięku od razu.
 

kicker

New member
Nic nie mieszam. Chciałem wiedziec czy wystarczy TYLKO kabel HDMI do dzwieku. Wyglada na to ze aby odbierac dzwiek z telewizji w kinie to musze podlaczyc go DODATKOWYM kablem RCA.
 

llenart

New member
kicker napisał:
Nic nie mieszam. Chciałem wiedziec czy wystarczy TYLKO kabel HDMI do dzwieku. Wyglada na to ze aby odbierac dzwiek z telewizji w kinie to musze podlaczyc go DODATKOWYM kablem RCA.

Z tego co testowałem w TV LCD&Plazma jest wejście HDMI a nie IN/OUT tak jak kabel euro. Więc raczej dzwięku na HDMI nie będziesz miał. Stąd wykorzystanie kabla RCA rozwiąze twój problem. ;)
 

JemioloSeba

New member
Najprosciej jak sie da odpowiem ci, ze musisz uzyc dodatkowego kabla - optyk lub RCA. W TV podlacz go do audio out a na twoim "kinie" do audio in. HDMI, ktorego obecnie uzywasz przekazuje tylko dzwiek i obraz z Twojego DVD do TV.
 

kicker

New member
JemioloSeba napisał:
Najprosciej jak sie da odpowiem ci, ze musisz uzyc dodatkowego kabla - optyk lub RCA. W TV podlacz go do audio out a na twoim "kinie" do audio in. HDMI, ktorego obecnie uzywasz przekazuje tylko dzwiek i obraz z Twojego DVD do TV.

To sie nazywa konkretna odpowiedz:)Wytłumaczone jak krowie na miedzy:)):D
Teraz juz wszystko wiem.
Wielkie dzieki
 

masloww

New member
Bez reklam
no tak, bo my ciągle myślimy że kino domowe to dvd+amplituner; pewnie też stąd zdziwko demografika "po co ten HDMI?"
ale są jeszcze sapermarketowe comba
 

szymonunion

New member
Pomoc w zakupie - czwartek 06.08.09 :)

Witam Drogich Kolegow,

tak sie zlozylo, ze padlo i na mnie - wreszcie pora wymienic Sony CRT 20". Sygnal Aster (dekoder zwykly, ale bedzie HD, swiatlowod dochodzi do piwnicy).

Mam wielki problem - juz bylem zdecydowany na Sharp'a LC46DH77 (5499PLN, bo kupuje w sklepie gdzie maja raty 30x0% - i tak taniej, bo normalna cena u nich to 6099PLN, heh) i bym dostal Bluray'a BDHP21SB.

Z drugiej strony - plazma Samsung PS50B650 (5199PLN, promocja w tym samym sklepie) - ktory ma wiecej opcji (usb 2.0, moge filmy odtwarzac itd itp, Internet@TV i takie tam inne. Netbooka raczej nie bede podlaczac).

Bylem dzis w sklepie dla idiotow i porownywalem (choc nie staly of coz obok siebie), na Samsungu cos w HD lecialo i na Sharpie tez - na obu obraz ladnie wygladal i nie mialem zastrzezen.

Podzial bedzie 50% TV (sygnal jw. napialem) i 50% DVD/Blu-Ray.
Amplituner Denon 1509.

Musze jutro sie zdecydowac, bo akurat tak wyszlo. Bardzo prosze o info co polecacie. W dzien rzadko bede ogladal, bo wtedy pracuje, no chyba, ze weekend.

Z gory serdecznie dziekuje i pzdr!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja byłbym za Sharpem - dodatkowo wkraczasz od razu w świat HD.
A Ty czy wolisz obraz ostry czy filmowy łagodny ?
 

szymonunion

New member
Kiki,

dzieki za info, ale jakie sa zalety tego Sharpa w stosunku do Samsunga - ja jakos nie widze.

Na szczescie zakup przelozony na 24.08, wiec do tego czasu moze ktos odpisze tu albo w temacie o Sharpie.

Bardzo prosze o opinie.


Pozdrawiam,
 

pazury

New member
ktos pial ze ps50b650 ma ciemny obraz,chcialem sie dowiedziec czy to prawda,ja widzialem go w akcji i obraz byl normalny jak dla mnie
 

kicker

New member
pazury napisał:
ktos pial ze ps50b650 ma ciemny obraz,chcialem sie dowiedziec czy to prawda,ja widzialem go w akcji i obraz byl normalny jak dla mnie

Może ten ktos widział obraz na ustawienia ECO i przy maksymalnyej oszcednosic energi. Wtedy jest lekko przygaszony.Ale normalnie to obraz pierwsza kalsa:D
 
Do góry