Samsung PS50A551 czy PS50A656

dalbert

New member
Może to dlatego, że masz Cyfrę+ a nie n-kę. W programach HD na "n" samsung ewidentnie nie czyta dźwięku - możliwe, że z powodu jakichś różnic w emisji. I dotyczy to programów, w których NIE DA się zmienić ustawień w tunerze "n" z DD na stereo. Nie ma po prostu takiej opcji.
 

pawcho

New member
czyli miałe nosa swego czasu rezygnując z N:D i zostając dalej w cyfrze.Swoją drogą generalnie/odpukać/ze swoim samem nie mam żadnych kłopotów,gra jak powinien,nic nie piszczy,nie przestawia się ,nie ma żadnych "ubocznych"objawów o których się tutaj czyta, jest jak powinno być.
 
Samsung PDP 50A656

Zdecydowanie polecam Samsunga PDP 50A656. Mam go od 11 grudnia i jest OK. Jak doszedłem do decyzji o zakupie. Pierwotnie interesował mnie TV 42" i plazma, budżet ok. 3500-4000 PLN. Faworytem był Panasonic 42PY80P. To był punkt wyjścia. Zacząłem czytać to forum, informowałem się u sprzedawców, znajomych itd. itp. Doszedłem do wniosku że jak kupię 42" będzie za mały. Zmiana decyzji na Panasonica 46PY80P. Nie były dostępne. W trakcie czekania jeszcze jedna runda po marketach elektronicznych. W jednym z nich wisiały nad sobą dwa modele TV Samsunga 46" i 50". Postałem kilka razy przed nimi w takiej odległości jaką mam w domu i ..., zmiana decyzji. Zdecydowałem się na 50" Samsunga z tytułu. Dlaczego polecam TV z tytułu.

1. Stosunek cena/możliwości urządzenia.
Zapłaciłem 4521 PLN w sklepie neo24. W momencie zakupu prawdopodobnie była to najniższa cena za TV oferujący takie możliwości. Szczegóły techniczne np. na stronie Samsunga.

2. Panel 50".
Zdecydowałem się na 50" i nie żałuję, wręcz odwrotnie. Oglądam z odległości 3,4 m. Stwierdzam że od pierwszego odpalenia nie miałem wrażenia że jest za duży. W tym miejscu warto wiedzieć jaka jest różnica między wrażeniem a spostrzeżeniem. W moim przypadku TV stoi na szafce, za nim jest 0,5 m do ściany, za miejscem do siedzenia też jest 0,5 m do ściany. Pomieszczenie w którym jest TV ma wymiary 4,5 x 5,5 m, oglądam na krótszej osi. Owszem postrzega się go jako duży, jednak nie ma czegoś takiego jak "bieganie oczu" z jednej strony na drugą stronę ekranu.

3. Projekcja obrazu.
Jakość obrazu jest bardzo dobra. Używam sygnału cyfrowego (cyfrowe UPC, pakiet max z nagrywarką HD + pakiety premium; Canal+, HBO, Cinemax). Warto zaznaczyć że bardzo dobrze radził sobie z sygnałem SD (analog UPC). Obraz z DVD Pioneer podłączony przez EURO RGB jest dobry. W odtwarzaczu jest aktywowana funkcja transmisji sygnału RGB. Znajomy przyniósł DVD Pioneer z wyjściem HDMI. Obraz tego samego materiału z DVD po HDMI, nie spostrzegłem różnicy. Odwzorowanie bieli i czerni jest wyważone. Moim zdaniem to ważne po przesiadce z CRT (przesiadka z CRT Philips 28” 100Hz 16:9). Jak do tej pory nie korzystam permanentnie z ustawień. Używam ustawień producenta aż panel przepracuje ok. 200 h. Po tym czasie spróbuję korzystać z możliwości regulacji ustawień. Jakość obrazu na kanałach HD. Stwierdzam że jest HD i HD. Na poszczególnych kanałach różnie to wygląda.

4. Możliwości ustawień obrazu.
Oferta jest rozbudowana. Jak do tej pory korzystam z funkcji producenta tryb Standardowy, Dynamiczny, Film i opcji Kino, Sport, Gra. Ze strony Samsunga można zciągnąc w pdf instrukcję użytkownika i zapoznać się ze szczegółami. Niektóre funkcje mają opcje DEMO. Po aktywacji DEMO obraz na ekranie jest dzielony na dwie połowy w pionie i można empirycznie korzystając z porównania na żywo aktywować to co nam odpowiada. Z dnia na dzień coraz lepiej świeci. To spostrzeżenie.

5. Estetyka wykonania - design.
Krótko. Jest przyjemna dla oka i nowoczesna. Miłym gadżetem jest dotykowy panel na obudowie.

Sprawa dźwięku. W moim przypadku za dźwięk odpowiada kino domowe. Jest bardziej niż OK.

Oczywiście jak każde urządzenie tak i to ma swoje wady. Nie piszę o nich bo nie są to cechy które dyskwalifikują to urządzenie. W przeciwnym przypadku zwróciłbym TV a zainteresowania skierował w inną stronę.
Jak ktoś chce to proszę pytać, chętnie pomogę.
 

Bartholomeo

New member
Witam,

Od kilku miesiecy nosilem sie z zamiarem kupna modelu 656. Czekalem na poswiateczne wyprzedaze w Londynie i... sie doczekalem :(

PS50A656 w Comet kosztuje 1199 funtow
PS50A557 699 funtow.

Zabili mi cwieka w glowe. Mialem przygotowane 1000 funtow. Do 656 musialbym dolozyc 200. Do 557 nie musze dokladac a i na odtwarzacz BD wystarczy. Zal tych 24p i Real 100Hz chociaz niektorzy twierdza ze roznicy nie ma...

Co robic?
 

zimack86

New member
Witam, tez jestem, albo byłem posiadaczem 656, ale dzisiaj wystapił problem, a mianowicie, wlaczam TV, a ekran jest czarny :/, wlacza sie jak normalnie, ale na ekranie dosłownie nic sie nie pokazuje, na "N"-ce pisze jak zawsze na poczatku Problem HDCP i to wszystko :/. Nie wiem czy serwis mnie czeka czy co :/, zdażyło sie wam takie cos?
 

zimack86

New member
W sumie obojetnie co bym podlaczył to i tak mam czarny ekran i nic nie widać, podlaczyłem zwykła antene, dzwiek jest, ale obraz czarny :/, nie wiem czego to wina
 

pawcho

New member
bartholomeo bierz spokojnie 557 ,cena niższa i ma 24p.Ostatnio w sklepie RTV u znajomego wpadła mi do ręki broszura reklamowa wszystkich produktów samsunga z 2008r i wyraźnie jest tam napisane,że PA 551 tą opcję ma.Nie na natomiast 100 herców i co ciekawe w specyfikacji PA 661 też nie ma 100hz.:confused: Natomiast na naklejce w nowym TV odbieranym ze sklepu widnieje logo 100hz - ciekawe,zresztą na niektórych tv 551 też widniało.Dopiero ta opcja widnieje w serii 7.
 

Bartholomeo

New member
Ostatnio przeczytalem jakies 500 postow w watku o ps50a5xx na jednym z angielskich forum. Tam okazalo sie ze nowe softy daja sobie rade z formatem 24p mimo ze sam telewizor wg nich nie obsluguje 24p. Chodzi tylko o redukcje judderingu do minimum. W zasadzie zdecydowalem sie juz na model 557 - 500 funtow roznicy to zbyt duzo dla mnie.
 

pawcho

New member
masz całkowitą rację.Tym bardziej,że za 2,3 miechy te tv i tak będą tańsze poza tym wejdą nowe modele itp.A za 2,3 lata wymieni się na tv zupełnie nowej generacji i dlatego nie warto przepłacać.
Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich Forumowiczów:)
 

Bartholomeo

New member
No wiec tak, wczoraj 31.12 zaplacilem za 557 (dostawa 5.01) a dzisiaj wycofali ten model z oferty. Facet ktory wczoraj mnie obslugiwal nie chcial wierzyc ze 557 jest tanszy od 457. Cholera moze jakas pomylke mieli. Jeszcze raz sprawdzilem paragon - jak wol napisane: ps50a557 do odebrania 5 stycznia. No nic - zobaczymy :)
 

Bartholomeo

New member
Wlasnie odebralem swojego samsunga 557. Kupilem go w Comet w UK. Jako ze gostek wkladal mi go do samochodu "na plask" - powiedzial ze nie moge go wlaczac przez 12 godzni i musi przez ten czas stac w pionowej pozycji. Dodal po tem ze to jak z lodowka, jesli przechyli sie na bok to potem trzeba odczekac 12h.

Nigdy o tym nie slyszalem ale sam nie wiem. Rece mnie swierzbia zeby podlaczyc i "obcenic" ale boje sie cos na "dzien dobry" schrzanic. Mam pecha do takich rzeczy.

Co o tym sadzicie?
 

bitterspy

New member
A ja się naczytałem naczytałem i najpierw miało być coś taniego a w końcu padło na 656 i właśnie przyjechał! Jest po prostu zajebisty! :eek:k:

Teraz już tylko kino domowe ... na pewno przyszły miesiąc!!!
 

Bartholomeo

New member
tez najpierw mialem brac 656 ale jak byla promocja no 557 to roznica pomiedzy 557 a 656 wyszlo 500 funtow wiec sie w glowe puknalem i za roznice kupilem BD, pare plyt i jeszcze mi troche zostalo :)
 

bitterspy

New member
Wiele Wam nie napiszę bo to moja pierwsza plazma. Naczytałem się przez miesiąc, nachodziłem do sklepów i już wiem, że do sklepu nie ma co chodzić. Obraz w domu jest kompletnie inny (lepszy) niż był w sklepie. Oglądam na razie zwykła (nie HD) cyfrę bo czekam na nowy dekoder. Bałem się odtwarzania właśnie takiego sygnału, pikselizacji itp i miło mnie zaskoczył. O sygnał HD się nie obawiam bo opinie były wyśmienite. Poza tym mnóstwo ustawień. Co mnie zaskoczyło to .... waga ;-) Choć w instrukcji stoi żeby sąsiada pożyczyć do przenoszenia to sam wtargałem na stolik ale ledwo ledwo ;-)

Dręczy mnie jednak pytanie. Jakim kablem mam sobie podłączyć do tego laptopa? Takim normalnym od projektora? W TV jest wejście PC D-sub
 
Do góry