Samsung PS50A551 czy PS50A656

freyd

New member
Wszystko się wyjaśniło mam 171 godz. oglądania. Wyświetla wszystko poprawnie. Nawet jakoś połączyłem, że mam dźwięk przestrzenny. Tylko tylne głośniki mi coś trzeszczą. Jak leci z dvd tego nie ma. Muszę jeszcze pokombinować.
 

Luki27

New member
Ponieważ zastanawiam się nad problemem zawartym w tytule mam pytanie o różnice w obrazie a szczególnie czy jest różnica w poziomie czerni i jaka jest konkretnie różnica w jakości obrazu - ostrość, kolory, biel ? Co jest w 656 na plus ?
 

izik11

New member
551 a "n" po HDMi

Czy ktos używa "n" do 551 po HDMI, podpiąłem ostatnio i na tunerze wyskakuje komunikat "Problm HCDP" czy coś takiego , kiedy przełącze TV na HDMI wypisuje iż telewizor nie zapewnia ochrony danych i trzeba się podłączyć po componencie ... po jakis 15 sec. komunikat znika i wszystko działa OK az do następnego załączenia TV/tunera. Dzieje się tak za kazdym razem. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym ? Jak tego mozna uniknąć ?
 
Ostatnia edycja:

izik11

New member
No może trochę przesadziłem. Nie ma na to jakiejś rady? Co może byc tego powodem? Trochę to denerwujące. Podpinałem do mojego tunera LCD Samsunga FullHD i nic takiego się nie dzieje, więc wygląda na to że to wina 551 ... może aktualizaja softu by pomogła ?
 

tommyk74

New member
Potwierdzam mam 656 z softem 16 i białą N po HDMI przy odpaleniu jest komunikat z nboxa potem po kilku sekundach znika i jest obraz bez komunikatów aż do ponownego włączenia tunera
 

dalbert

New member
Dźwięk w PS50a551

darwulkiew napisał:
To też jest ciekawy temat. Ciekawe, że nikt go wcześniej nie poruszył w związku z tym modelem. Otóż ma on jedynie analogowe wyjście STEREO.
Brak wyjść cyfrowych. Moim zdaniem jest to w dzisiejszych czasach jakieś strasznie archaiczne podejście.
Powinno być wyjście cyfrowe przenoszące dźwięk z wejść HDMI do cyfrowego wyjścia. Wtedy jednym połączeniem do amplitunera można by załatwić sprawę dzwięku przestrzennego. Z pewnością było by to wygodne. A tak zostaje podłączenie DVD,PC, SAT itp bezpośrednio do amplitunera a z TV dźwięk po analogu STEREO (czyli z TV dostępne jedynie Dolby Surround Pro Logic jeżeli stacje takowy transmitują).
No właśnie. Z dźwiękiem są ogromne problemy. Głośniczki w tym modelu są... Ocenzurowałem, bo mi się brzydkie słowa cisnęły. Wyjścia na kolumny zewnętrzne nie ma, więc pozostaje jedynie podłączenie zewnętrznego amplitunera. Czyli dodatkowe kilowaty do zapłacenia.
Ale i tu nie koniec problemów! Właśnie tak mam podłączone - wyjściem optycznym z n-boxa (czyli telewizja "n") na amplituner 5.1. I okazuje się, że powstaje bardzo "śmieszny" efekt. Ponieważ procesor w telewizorze musi "obrobić" obraz, a to samo z dźwiękiem w amplitunerze jest znacznie szybsze, to w efekcie mam tak, że słyszę dźwięk, a dopiero po. ok 0,5-1 sek następuje adekwatna akcja na obrazie. Jeden koszmar przy oglądaniu!

Kiedy podłączam wejście wzmacniacza do wyjścia audio stereo w telewizorze, problem desynchronizacji znika ale... Okazuje się, że kanały HD w "n" są nadawane po złączu hdmi tylko w wersji dolby-digital, i tego telewizor nie czyta! W ogóle!. Inaczej mówiąc można oglądać synchronicznie dźwięk i obraz w kanałach HD tylko wtedy, gdy polączymy n-boxa z telewizorem złączem component i równoległym złączem audio-stereo, ale jakość dźwięku z głośniczków Samsunga będzie koszmarna, dźwięk nie będzie przestrzenny nawet po podłączeniu wzmacniacza 5.1 (bo z telewizora jest tylko wyjście stereo), a na dodatek jakość obrazu też minimalnie spada, bo component jest złączem analogowym i cyfrowy obraz z n-boxa jest niepotrzebnie dwukrotnie przetwarzany.

Może ktoś wymyśli sposób poprawienia tego, ja wiem - może jakiś opóźniacz linii audio istnieje? Bo mnie już ręce opadają... :(
 

jacky-x

New member
Obwiniacie samsunga a czy na pewno jest on winien? Ja mam fergusona HD 8900 do tego multipakiet C+HD i jesli nadają w 5.1 nie ma żadnych problemów z synchronizacją obrazu z dzwiękiem, przy innych kanałach HD które odbieram podobnie, czy to koncerty czy filmy czy inne programy, na kanałach SD także OK. Tv połączony z tunerem po HDMI, a tuner z amplitunerem przez cyfrowe wyjście audio, więc jesli ktos ma mozliwosć to sprawdzić sobie na innym tunerze jak to będze wyglądało, bo to jednak jest zestaw i wcale nie musi byc winien samsung, równie dobrze moze to być amplituner czy sam tuner tak podający sygnał. Pozdr
 

ivf

New member
dalbert napisał:
Kiedy podłączam wejście wzmacniacza do wyjścia audio stereo w telewizorze, problem desynchronizacji znika ale...
naprawdę?
u mnie w A451 wyprzedzenie dźwięku występuje niezależnie czy wzmacniacz podłącze do dekodera czy do tv.. tyle, że ja mam podłączony dekoder przez złącza EURO

podzielam zdanie jacky-x - również sądzę, że to wina dekodera kablowego i że to on opóźnia przesyłany obraz.. w końcu z podłączonym przez HDMI komputerem nie ma takiego problemu.. (początkowo miałem podłączony komputer przez EURO i również to wyprzedzenie nie występowało)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Też się zacząłem zastanawiać, czy to wina telewizora. Ale nie chce mi się badać. Mam ustawione minimalne opóźnienie w amplitunerze i nie ma problemu.

ArtS :)
 

izik11

New member
n recorder i 551

ciekawe z tym opóźnieniem, nie zauwazyłem tego u mnie ale i nie oglądam za wiele przez kino domowe oprócz DVD. Sprawdzę dzisiaj.
Jedyna uwaga jaką chciałem dodać to że 551 faktycznie po HDMI nie odpiera dzwięku DD i po prostu telewizorek milczy, trzeba ręcznie zmianiac ustawienia n-recordera na stereo ... niby nic bo TV w końcu też jest tylko stereo .. ale w momenice jak chce się pooglądać (raczej posłuchać) DD w 5.1 (np. liga mistrzów,tvn albo tvphd) to trzeba zmienić w ustawieniach ... potem człowiek gasi sprzęt i idzie spać ... a wracają z pracy wysłuchuje zony ze głosu nie ma w TV ... i znowu w ustawienia ...

Soft 1019 zapodałem, ale zadnych zmian nie dojrzałem, acha i licznik godzin pracy TV się nie zresetował jak czytałem we wcześniejdzych postach.
 

pawcho

New member
dziwne u mnie w cyfrze jak mi się nie chce właczać ampli.to dzwięk w TV/DD.5.1/chodzi -oczywiście na głośniczkach telewizora
 

izik11

New member
pawcho napisał:
dziwne u mnie w cyfrze jak mi się nie chce właczać ampli.to dzwięk w TV/DD.5.1/chodzi -oczywiście na głośniczkach telewizora

A masz cyfrę podpiętą przez HDMI ? czy może Euro albo komponent i dźwięk po Audio "Cinchach"

Bo jesli po HDMI to rzeczywiście dziwne by było ...
 

dalbert

New member
Aż trzy tematy wywołałem :hmm:

1. Może rzeczywiście to wyprzedzenie dźwięku jest z n-boxa. Bo trzeba przyznać że jest różne na różnych kanałach - najgorsze miałem w TVP HD, natomiast w kanale MGM HD było ledwie zauważalne - muszę ten problem zgłosić na forum n-ki.

2. Przy telewizorze podłączonym do n-boxa przez hdmi, na programach HD w ogóle nie słychać dźwięku z telewizora. Niestety część z tych kanałów NIE MA możliwości przestawienia dźwięku na stereo (już w dekoderze - czyli znowu błąd n-ki) i dźwięk jest słyszalny tylko przez zewnętrzny amplituner albo... po zmianie złącza na component z dodatkową linią audio lub scart.

3. A wszystko to nie łagodzi żalu, że głośniczki w samsungu nadają się do natychmiastowego wyrzucenia! Zresztą sam wzmacniacz wraz z osławionym systemem pseudoprzestrzennego odtwarzania dźwięku też jest do bani - wystarczy podłączyć dobre słuchawki i już mamy jasność - odtwarzanie basów jest jak w dawnym radiu "szarotka".

Ciekaw jestem, czy wspomniane przeze mnie problemy dotyczą także innych modeli Samsunga - jeśli tak, to może warto jakąś inną firmą się zainteresować? W końcu dla bardzo wielu widzów dźwięk jest równie ważny jak obraz w TV.
 

izik11

New member
Tvp Hd

Potwierdzam ze największe opóźnienie jest na TVP HD, ale uwaga, tylko na programach które "lecą" na żywo, wręcz nie da się oglądać :-(( Na filmach jest OK. Nie zauwazyłem tego efektu na TVN HD. Tam jest ok. Wg mnie to raczej problem telewizji nadającej sygnał. Opóźnienie widać niezaleznie od tego czy dzwięk jest DD czy stero, przez wzmacznicz po optyku czy bezposrednio przez TV opóźnienie jest tak samo badziewiarskie.

A co do systemu SRS czy jak to tam Smsung nazywa to mogli to sobie spokojnie darowac w tym TV ... praktycznie się tego nie odczówa .. praktyczniejszy byłby dekoder DD.
 

TAGBA

New member
Cześć! Zastanawiam się od dłuższego czasu zakupem TV i mój wybór padł na Panasonica 42PY80 , Panasonica 46PY80, Samsunga PS 50A551, Samsunga PS 50A656. Który z nich będzie lepszy. Sygnał będzie pochodził z Cyfry+.

 

pawcho

New member
izik11 napisał:
A masz cyfrę podpiętą przez HDMI ? czy może Euro albo komponent i dźwięk po Audio "Cinchach"

Bo jesli po HDMI to rzeczywiście dziwne by było ...
Tuner cyfry /hd/mam podpięty pod sama HDMI i oczywiście optykiem pod ampli ONKYO.Tak jak napisałem gdy jest film z dd5.1 a nie chce mi się włączać ampli to dźwięk w TV odbieram po hdmi/innych kabli nie podpiąłem:)/ - oczywiście o 5.1 mogę zapomnieć na głośnikach TV
 
Do góry