Samsung Ps50 b530 - wszystko o serii 530

subuk

New member
Od piątku jestem posiadaczem tej "budżetowej" plazmy FHD. Obecnie jest na etapie wygrzewania, ale mimo to robi wrażenie :mrgreen: Więcej będę mógł napisać po tych mniej, więcej 100h oszczędzania ;)
Wbrew temu co usłyszałem od fachowca na infolinii Szajsunga Polska, ta plazma to te same bebechy co PS50B550, jednak w innej (ładniejszej IMHO) obudowie, oraz bez zbędnych dla mnie bajerów (USB tylko serwisowe), mniej wejść itp. Czerwony, przeźroczysty pasek w obudowie 530-stki faktycznie pasuje jak świni dzwonek, ale mnie i tak bardziej się podoba niż wiśniowe przebarwienia wyższych modeli.
Sceptycznie podchodziłem do produktów tej firmy, wystrzegałem się wręcz ich jak ognia, gdyż szajsung robi wszystko ... od baterii po lodówki, ale ta plazma to kawał solidnego telewizora - zwracam honor. Zobaczymy jak będzie z żywotnością (obym nie musiał się o tym przekonywać ;) ) i z bezawaryjnością.

Założyłem ten wątek głownie dla posiadaczy tego telewizora, których domniemam będzie coraz więcej, gdyż Pan w magazynie neo24 powiedział, że sprzedają się jak ciepłe bułeczki ... i nic dziwnego bo to fantastyczny telewizor za śmieszne pieniądze oraz dla wszystkich tych, którzy czytając wypowiedzi posiadaczy w/w modelu podejmą decyzję o jego zakupie bądź też nie.
Proszę o nie wpisywanie postów typu: jakie są różnice między tym a tym, lub co wybrać ten czy ten ? :mrgreen:
 

subuk

New member
Pierwsze pytanie z mojej strony :D
Czy ilość godzin i włączeń jest dostępna po wejściu w menu serwisowe tego TV lub bliźniaczej 550 ?
Jeśli tak to czy jest w jakiś magiczny sposób zaszyfrowana a może trzeba wykonać jeszcze jakieś dodatkowe czynności w tymże menu aby zobaczyć te dane ?

Panel świeci coraz ładniej, wszystko ustawione na 50% lub mniej, stał się wyraźnie mniej wrażliwy na powidoki. Po pierwszym włączeniu menu serwisowego (było wyświetlane stale przez może 30 sekund), było widoczne na ciemnym tle przez kilka minut. Wczoraj zatrzymana pauzą twarz (BRD "Kochanice Króla") na jakieś 4 minuty pozostała na ekranie tylko przez kilkanaście sekund po wznowieniu odtwarzania.
 

markatan

New member
Mam pytanko do posiadaczy tego TV:
Czy po podłączeniu PC do HDMI dźwięk na wyjściu optycznym wychodzi w wersji 5.1 czy tylko stereo?
Oczywiście na PC puszczamy materiał np mkv zawierający dźwięk w wersji 5.1 .
A jak jest z BluRay , DVD czy też PS3?
Czy dźwięk trzeba sobie osobno puszczać do amplitunera?
 

subuk

New member
Z pustego w próżne i Salomon nie naleje ;) Najpierw upewnij się, czy połączenie Twojej karty dźwiękowej z graficzną w celu przesyłu dźwięku pozwala na to aby popłynęło coś więcej niż stereo przez HDMI.

Dlaczego nie podłączysz PC HDMI OUT -> AMPLITUNER HDMI IN -> AMPLITUNER HDMI OUT do TV ?
Czy telewizor będzie posyłał pożądany przez ciebie strumień przez swoje DIGITAL OUT czy też nie, jest bez wątpienia potencjalnym zakłucaczem sygnału ;) i nie stawiał bym go między źródłem a ampli.
 

markatan

New member
subuk napisał:
..Dlaczego nie podłączysz PC HDMI OUT -> AMPLITUNER HDMI IN -> AMPLITUNER HDMI OUT do TV ?
Dlatego , że nie mam tak wypasionego amplitunera.
Jest trochę cienki (SA-XR15) i ma tylko jedno wejście optyczne i jedno COAXIAL.
(no i jeszcze zwykłe stereo).
Zdaję sobie sprawę , że przepuszczając sygnał przez TV stracę na jakości ale nie jestem aż takim audiofilem i pewnie tej straty w ogóle nie zauważę.
Jeżeli do ampli dochodzi sygnał5.1 przez wejście optyczne lub COAXIAL to on to wie i rozsyła na poszczególne głośniki.
Ja chciałbym puścić film na laptopie ( DELL INSPIRION 1525) film tak żeby po podpięciu do Tv tylko kabla HDMI z głośników amplitunera (podłączonego do TV) popłynął dźwięk 5.1.
 

gregx

New member
Witam. Posiadam ten tv od okolo 2 miesiecy. oglnie jest ok, ale nie jestem nim az tak zachwycony. To prawda ze cena jest bardzo atrakcyjna. ale...

Po pierwsze powidoki. Az boje sie dalej grac w konsole. przy dluzszym wyswietlaniu nieruchomego obrazu (wystarczy pol godziny) obraz szczatkowy widoczny jest na ciemym tle lub bardzo jasnym przez wiele godzin. U znajomego na Panasonicu nawet po dwoch godzinach ciaglego grania problem ten nie wystepuje wcale.
Po drugie, opisuje to tez w innym watku, tv przy ciemnych scenach ma tendencje do kilkusekundowego rozjasniania tla i ponownego sciemnienia przy zmianie ujecia. czarny przestaje byc czarny. jest to widoczne i denerwujace zwlaszcza przy czestej zmianie polozenia kamery przy ciemnych scenach.
telewizor ma podobno technologie 100hz ale nigdzie w ustawieniach nie ma mozliwosci jej wylaczenia. w panasonicach jest i od razu mozna zauwazyc ile ona daje i jaka jest roznica w odbiorze obrazu. ale to szszegol.

To dwie podstawowe rzecz, ktore denerwuja mnie w tym telewizorze. Podsumowujac, jesli Was stac, to dolozcie i kupcie Panasonica. mnie nie bylo. Cena jednak ma znaczenie.

pozdrawiam
Grzegorz
 

subuk

New member
Póki co, nie zauważyłem u siebie problemu rozjaśniania tła, opisanego przez Ciebie Grzegorzu. Dzisiaj jak będę z żoną coś oglądał późną porą, to będę czatował, aby to dostrzec :D Matryca, to fakt jest uczulona na stały obraz, trzeba na to uważać. W naszym Philipsie 42" ... sprzed paru ładnych lat (jedna z pierwszych plazm z AmbiLightem - matryca wykonana przez Hitachi) nie ma żadnych powidoków a od pierwszego włączenia jedzie na wyśrubowanych, palących po gałach parametrach w jasnym pokoju dziennym, non stop leci TVN24 ;) i powidoki nie istnieją żadne ... Telewizor co prawda kosztował wtedy ok 8 tysiów ... you always get what you pay for :bober:
Problem wrażliwości matrycy, moim zdaniem, nie wyklucza tego telewizora jako mojego faworyta w tym przedziale cenowym, jakość obrazu jest rewelacyjna :)
 

boolean

New member
Zakup w EURO

Byłem wczoraj w EURO i już chciałem kupić PS50B550, a tu Pan mi mówi że to: "szyt", badziew i wogóle.
Trochę o nim poczytałem i wydawało mi się że nie jest tak źle. Teraz nie wiem co zrobić bo już byłem zdecydowany, a tu taka opinia (staram się zawsze rozważać każdą - nawet sprzedawcy z EURO).
Jak to jest z tymi powidokami? Zamierzam używać tele do XBOXa, n-ki i czasem filmu HD.

Z góry dziękuję za posty
 

malpit15

New member
Witam
Kupilem 2 tyg temu telewizor plazmowy samsung ps50b530 i wydaje mi sie ze jest w nim uszkodzona matryca. Objawy sa takie, ze po ogladnieciu jakiegos programu przez okolo 15-30 min przelaczajac na inny program widoczne jest wypalone logo poprzednio ogladanej stacji na czarnym tle.(tzw efekt ducha czy widmo tak mi powiedzieli w serwisie samsunga) Elementy ktore wyswietlane sa dluzszy czas w jednym miejscu po jakims czasie znikaja ale ja spotykam sie z takim efektem pierwszy raz.
Mam takze plazme panasonica i taki efekt nie wystepuje mozna ogladac jeden program caly dzien i nie ma wypalonych elementow na matrycy.
Drugim problemem jest dziwne brzeczenie, ktore slychac dosyc glosno
Trzeci proble wlanczanie sie telewizora na 1-2 sekundy w stanie czuwania.

Prosze o pomoc uzytkownikow tego modelu czy to co sie dzieje z moim egzeplarzem to rzecz normalna czy trzeba go juz reklamowac.

pozdrawiam

malpit15
 

spanker

New member
samsungi sa bardziej podatne na wypalenia, ponoc z czasem przechodzi, u mnie brzeczebia nie ma, praktycznie wcale, wiec to jest wada, to wlaczanie jest spowodowane automatycznym atktualizowaniem, moznawylaczyc to w menu, sprawdz czy nie masz jakis paskow na bialym tle
 

malpit15

New member
Czyli mam rozumiec, ze moj telewizor jest sprawny w 100 % jezeli chodzi o matryce i jest to wada generalnie wszystkich samsungow ps50b530.

Mam jeszcze jedno pytanko w opcjach - ochrona przed wypalaniem jest funkcja przewijanie do czego ona sluzy i jak nalezy jej uzywac. Bo wydaje mi sie ze po jej uruchomieniu na pare min wszystkie loga stcji znikaja.
 

subuk

New member
Mogę potwierdzić, że i w moim szajsungu, matryca jednak jest podatna na powidoki jak jasna cholera :D Oby, jak to kolega dwa posty wyżej powiedział, z czasem przeszło :blagam: ;) Nic nie wypala się na stałe, lecz na czarnym tle jasne powidoki nawet po kilkunasto-sekundowej pauzie "na siku" są widoczne przez jakiś czas. Telewizor u mnie nie brzęczy, tzn nie tak abym to słyszał siedząc 3,5 m od niego, nawet jeśli wyświetlany obraz jest bliski białemu. Wrażliwość na powidoki mogę zaliczyć jako wadę tego telewizora, więcej wad jednak nie stwierdzam ;) Czerń mogła by być ktak czarna jak ramka, ale za tą cenę to chyba nieosiągalne przy matrycy FHD ;)
Przewijanie w opcjach obrazu -> ochrona przed wypalaniem, służy właśnie do pozbywania się powidoków i działa wyśmienicie ... czyści panel jak ta lala :D
Jestem zadowolony z zakupu :popcorn:
 

gregx

New member
Ogólnie też jestem zadowolony z tego telewizora - za tą cenę.

Brzęczenie u mnie nie występuje wcale, jak na razie.
Też się włącza w trakcie czuwania, przyczynę wyjasnił już kolega powyżej.

Jedyne co teraz mnie denerwuje, to jaśniejsze cienie powstające podczas oglądania filmu z napisami. Na szczęście widać je tylko przez chwilę (do czasu pojawienia się kolejnych napisów;)).
Pozdrawiam wszystkich użytkowników tych samsungów.
I radzę mniej się przejmować.
Zauważyłem u siebie pewną przypadłość. Otóż złapałem się na tym, że na siłę próbuję doszukać się jakichś wad, a to wszystko przez zbyt długie studiowanie tego forum...

Grzegorz
 

adamore

New member
ustawienie ochroniy przed wypaleniem

Posiadam plazmę samsunga i mam pytanie. Jak macie ustawioną ochronę przed wypalaniem ekranu? Tzn. jaki ma być skok piksela, i w jakim czasie? Kiedy dzwonię do serwisu to niestety za każdym razem otrzymuję różne odpowiedzi. Proszę o radę. Pozdrawiam!
 

regi

New member
Kabliracja

Hej all,
Ustawialiście bądź kalibrowaliście ten model ?. Mógłby ktoś zapodać ustawienia tego samsunga. I jeszcze pytanko. Mam wrażenie, że czasami obraz nagle jaśnieje na ułamek sek. i wraca do normy, coś na zasadzia mrugania. Dosyć często to się zdarza ale nie systematycznie. Miał ktoś taki objaw ?

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Bajbus

New member
Mryganie to najprawdopodobniej włączony dynamiczny kontrast, w ciemnych scenach na siłę działa i tylko psuje efekt.

Mam pytanie. Czy ktoś z Was wieszał ten model na ścianie ? Mam zestaw do powieszenia - ma 16 mm głębokości i wspaniała wtyczka zasilająca uniemożliwia montaż :( - to dziadostwo wystaje z TV na jakies 3 cm !!! Wiecie gdzie można kupić kabel zasilający z wtyczką kątową ale bardzo płaską, taką żeby wystawała z 1 cm z tv a nie 3 cm ?
 

regi

New member
Mryganie to najprawdopodobniej włączony dynamiczny kontrast, w ciemnych scenach na siłę działa i tylko psuje efekt.

Dzięki, pomogło.

Mam pytanie. Czy ktoś z Was wieszał ten model na ścianie ? Mam zestaw do powieszenia - ma 16 mm głębokości i wspaniała wtyczka zasilająca uniemożliwia montaż :( - to dziadostwo wystaje z TV na jakies 3 cm !!! Wiecie gdzie można kupić kabel zasilający z wtyczką kątową ale bardzo płaską, taką żeby wystawała z 1 cm z tv a nie 3 cm ?

Też miałem ten problem. Ale wisi. Zapodałem krótsze kołki + dłuższe wkręty plus podkładki na wkręty (na oko). Przed zawieszeniem podpiąłem wszystkie kable i jest na styk. Póki co już pół roku działa i nie spadła :).
 
Ostatnia edycja:

harry66

New member
a propos studiowania forum

Ogólnie też jestem zadowolony z tego telewizora - za tą cenę.

Brzęczenie u mnie nie występuje wcale, jak na razie.
Też się włącza w trakcie czuwania, przyczynę wyjasnił już kolega powyżej.

Jedyne co teraz mnie denerwuje, to jaśniejsze cienie powstające podczas oglądania filmu z napisami. Na szczęście widać je tylko przez chwilę (do czasu pojawienia się kolejnych napisów;)).
Pozdrawiam wszystkich użytkowników tych samsungów.
I radzę mniej się przejmować.
Zauważyłem u siebie pewną przypadłość. Otóż złapałem się na tym, że na siłę próbuję doszukać się jakichś wad, a to wszystko przez zbyt długie studiowanie tego forum...

Grzegorz
popieram w pełni ostatnie zdanie Grzegorza...
 
Do góry