Samsung PS42A451 i pokrewne

TDi

Member
dla zainteresowanych,udalo mi sie zlikwidować samoczynne rozjaśnianie,rozwiazanie bylo bagatelnie proste,zmienilem ustawienia gammy i jest OK :)
 

dariohed

New member
witam! ja z zapytaniem:)? czy duża jest różnica jakości na połączeniu kablem standardowym ps2 do plazma ps42a451 a kablem component. Telewizorek jest wyposażony w takie wejście, tylko zastanawiam się czy warto wydawać kasę skoro może się okazać, że efekt będzie mizerny. Może ktoś już testował taki przypadek, bardzo proszę o poradę. Pozdro all!!

chodzi mi oczywiście o zakup kabla component ( być może niejasno to wyraziłem) Chcę połączyć Playstation 2 z 451 componentem. Obecnie mam podłączone kablem av.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bulizzor

New member
co do białych pasów i buczenia (zakłóceń) to winna była masa. Wystarczylo połączyc dekoder z tv kabelkiem (pomiedzy czinczami) i jak ręką odjął :)
 

ivf

New member
dobrze, że o tym piszesz ;) to faktycznie najprostsze skuteczne rozwiązanie. tylko co to znaczy "pomiędzy czinczami"?

zauważyłem u siebie niedogodność związaną ze sztucznym uziemieniem (to praktycznie wcale nie jest uziemienie) czyli połączenie przewodu ochronnego z zerem - w bloku poza podłączeniem się do kaloryfera inaczej za bardzo się nie da.. niestety zarówno komputer jak i jego monitor powoduje zakłócenia (buczenia) w dźwięku z dekodera. wystarczy, że komputer jest podłączony do sieci, nawet z wyłączonym zasilaczem. w zasadzie wystarczy nawet podłączyć sam fragment wtyczki odwpowiadający za ochronę i od razu w głośnikach pojawia się buczenie. u mnie pomogło zastosowanie do komputera i monitora przedłużacza bez uziemienia, u teściowej niestety podobny zabieg nie pomógł. być może u niej "sztuczny uziom" zastosowano już gdzieś "wcześniej" niż w samym mieszkaniu (np na cały pion lub klatkę) i zakłócenia powoduje jakiś sąsiad.. muszę sprawdzić Twój sposób, tylko powiedz dokładnie co z czym połączyłeś bo w różnych miejscach masa może być masie nierówna ;)

mimo wszystko radzę Ci wymienić również kable antenowe na jakieś z dobrym ekranowaniem. szczególnie ten "idący" z gniazda kablówkowego do dekodera. ten fragment ma większe znaczenie (jest bardziej czuły na zakłócenia) niż kolejny - z dekodera do tv. może niechcący dodatkowo polepszysz obraz ;) kabel EURO wg mnie nie ma zbyt dużego znaczenia (jeśli jest krótki), jednak lepiej też wymienić go na jakiś z dobrym ekranowaniem żeby to on nie wpływał na inne sygnały..


muszę też zweryfikować swoją poprzednią opinię na temat ogólnego "buczenia" tego tv. teraz tv wisi na wysokości głowy i rzeczywiście podczas pracy wydobywa się z niego ciche buczenie (nie pisk) uzależnione od tego co wyświetlane jest na ekranie. jednak słychać to naprawdę dopiero po całkowitym ściszeniu tv i przyłożeniu ucha do niego.. wg mnie pomijalna więc "wada", której de facto dotychczas nawet nie zauważyłem

natomiast okropne jest opóźnienie obrazu z dekodera kablówkowego podłączonego przez EURO :/ tragedia.. dźwięk puszczony bezpośrednio z dekodera jest szybszy niż obraz wyświetlany na ekranie.. ten temat był już kilkakrotnie poruszany jednak chyba bez wyniku.. uważam, że to może być wina dekodera, a nie tv.. przy sygnale bezpośrednim z anteny zarówno obraz jak i dźwięk jest dużo szybszy niż ten z dekodera..
 

TDi

Member
@ivf to chyba nie wida dekodera bo opoznienie dzwieku rowniez zauwazylem w momecie puszczenia go przez amplituner,raczej to wina jakiegos procesora odpowiedzialnego za przetwarzanie dzwieku w tv,ale nie jest to zauwazlne dopoki nie wlaczy sie glosnikow w tv
 

ivf

New member
bulizzor napisał:
połączyłem pojedynczym kablem czincz w dekoderze - S/PDIF (żółty) z czinczem w tv - AUDIO OUT.
mógłbyś jeszcze ciut dokładniej napisać? z tego zrozumiałem, że złączyłeś ze sobą 2 WYJŚCIA audio.. poza tym, w tv jest kilka złącz AUDIO OUT i wszystkie to chinch..

@TDi
mógłbyś również dokładniej napisać jak masz podłączony tv? w zasadzie głównie chodzi o to skąd tv pobiera dźwięk? z amplitunera czy ze złącza EURO?
 

bulizzor

New member
audio out w tv to te pod anteną (ant in) natomiast w dekoderze to chyba nie jest audio bo z tych trzech czinczy dwa są L i R a kabelek jest podłączony do trzeciego czincza S/PDIF
 

ivf

New member
jednak w tv jest tylko jedno WYjście audio.. czyli faktycznie podłączyłeś analogowe WYjście (lewe lub prawe) audio w tv z cyfrowym WYjściem audio w dekoderze.. niezbyt to bezpieczne dla sprzętu.. ale skoro zlikwidowało buczenie..
spróbuj może podłączyć same masy tych złączy - jeśli efekt pozostanie ten sam to będzie i dobrze i bezpiecznie dla sprzętu ;)
 

TDi

Member
@ivf raczej standartowo tzn. do tv płynie dzwiek z kabla kablowki a potem przez audio-out chinchami do amplitunera :)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Posiadam, jak wielu z Was wie, model A451. Ostatnio moja koleżanka stała się również właścicielką tego modelu.

Przy odtwarzaniu filmów z DVD przez HDMI występuje czasami efekt wygaszania matrycy. Dzieje się to w chwilach, gdy na ekranie jest czerń. Jednak u mnie zdarza się to sporadycznie i najczęściej dopiero w chwili między końcem filmu, a pojawieniem się napisów końcowych.

Nieststy u koleżanki to wygaszanie ekranu następuje nawet w chwilach bardzo krótkich ciemnych fragmentów filmu. Np w czasie, gdy pojawiają się napisy na czarnym tle, wystarczy bardzo krótki czas między napisami, aby matryca gasła.

Ostatnio oglądaliśmy film i kamera przesuwała się po ciemnym pomieszczeniu. Gdy trafiała na chwilowe cienie, matryca na ułamek sekundy zaczynała przygasać. U mnie na tym samym filmie nie ma tego zjawiska.

Co gorsza, u mnie te przygaszenia są czyste, u niej następuje często zakłócenie w okolicach lewej i prawej krawędzi ekranu. ma ono zabarwienie ciemnego fioletu.

Nie sprawdzałem jeszcze, czy nie jest to poczęści wina odtwarzacza, ale posiadamy praktycznie bliźniacze modele. Ja Panasonic S53, ona S511. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Zastanawiam się nad reklamacją.

ArtS :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Hmm, w PS50A451 nie zaobserwowałem tego zjawiska (jako odtwarzacz DVD służy mi PS3)... Co innego w trybie oszczędzania, gdzie pewne parametry stają się dynamiczne - ale nawet tam, matryca nigdy nie gasła w czarnych scenach...
 

PIL

New member
Arts -> po miesiącu użytkowania nie spotkałem się z taka sytuacją ani razu. Nic nie przygasa i się nie wyłącza. A propos wyłączania: czy ktoś wie jak wyłączyć 451 ze stanu "stand by" ? Tylko nie piszcie proszę żebym wyciągał wtyczkę z gniazda ;) Ten telewizor po prostu nie ma żadnego guzika. Dziwne.
 

bulizzor

New member
ArtS007 ja dzisiaj pierwszy raz zauwazylem zjawisko przygasania matrycy podczas ogladania filmu z kompa na tv. Kabel dvi-hdmi. Raz nastapilo to w trakcie filmu kiedy było kompletnie ciemno i pod koniec filmu tuż przed napisami. Da sie to przełknąć :)
 

oski13

New member
PIL napisał:
A propos wyłączania: czy ktoś wie jak wyłączyć 451 ze stanu "stand by" ? Tylko nie piszcie proszę żebym wyciągał wtyczkę z gniazda ;) Ten telewizor po prostu nie ma żadnego guzika. Dziwne.

"Guziki" ma dotykowe po prawej stronie obudowy :) Niewiem w którym miejscu jest wyłącznik bo niejestem w domciu takze niemoge okreslić dokładnego położenia Cos mi sie wydaje ze to ten u samego dołu Potwierdze jak bede w domciu :D
Co do waszego efektu wyłanczania, to ja od pół roku niezaobserwowałem takiego efektu I mam nadzieje, ze niebede musiał:eek:k:
A co do problemów bulizzora i jeszcze kogos chyba, to tez niemiałem takiego efektu. Zero buczenia i jakichkolwiek pasów i oby tak dalej.Jedyny problem co zauważam to cosik nietak z dźwiękiem Jakis taki spóżniony, niewiadomo daczego., co przy niektórych scenach (zbliżeniach twarzy)jest drażniące
A może jest jakiś nowy sofcik który rozwiązuje nasze rózne problemy??
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Potwierdzam - ten tv nie ma wyłącznika galwanicznego - ja po prostu wyłączam listwę zasilającą wszystkie urządzenia rtv (tryb standby to przyczyna największego pożerania energii w domu)...
 

PIL

New member
oski13 -> wśród tych sensorów po prawej nie ma niestety wyłącznika w pełnym znaczeniu tego słowa :(

pejotpe -> tryb standby to przyczyna największego pożerania energii w domu

Właśnie dlatego potrzebny mi wyłącznik ;)Niestety wyłączenie listwy zeruje ustawienia zegara:(
 

ArtS007

New member
Bez reklam
bullizor, mam taki sam efekt. Domyślam się, że wygaszanie jest u Ciebie czyste? Niestety u koleżanki czyste nie jest. Będę musiał wziąć od niej odtwarzacz i sprawdzić na swoim TV.

ArtS :)
 
Do góry