Samsung PS42A451 i pokrewne

robiw

New member
Jakim? 42PV80? Tego mam od 3 miesięcy i zastanawiam się nad zamianą jak wiesz tyle, że to wykonanie 50A451 trochę zniechęciło a na 656 szkoda mi kasy. Aha, duszki (z logo AXN) w Panasie szybko znikają... robiw
 

robiw

New member
A może zmienić 42PV80 na Panasa 50PV8 (zamiast Sama 50A451) jeśli ten Panas nie ma tej powłoki antyodblaskowej jak PV80? Co Ty na to? robiw
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Hmm... Powiem szczerze, że nie wiem, czy PV8 nie posiada "kratkowanej" warstwy przeciwodblaskowej. Jeśli jednak tak jest, a Tobie ta kratka przeszkadza, to czemu nie. Jeśli nie potrzebujesz brakujących wejść w PV8 w stosunku do PV80, to podejrzewam, że większy rozmiar ekranu zrekompensuje ewentualny, minimalny jak sądzę, spadek jakości.

ArtS :)
 

marcing1

New member
Właśnie planuję zakup plazmy. Wybór padnie pomiędzy 37PV80 a 42a451. Zastanawiam sie ile średnio watów konsumuje samsung podczas pracy. Wiem, że to zależy od tego co jest wyswietlane i od ustawień tv, dlatego pytam czy robił ktoś pomiary, jak to wygląda. Przeraża mnie :( to max 380W
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kolega Kiki robił takie pomiary dla kuzyna, czyli Samsunga A551:

Kiki napisał:
Plazma Samsunga 50 A 551 Full Hd Made in Slovakia . Pobiera 550 W - chociaż jak pokażemy dalej nigdy się nie zbliżyła do tej wielkości poboru energii.
Otóż z urządzenia do poboru mocy wynikło że:
1. Przy ustawieniach dynamicznych plazmy - pobór 490 W
2. Przy utsawieniach standardowych - pobór 370 W
3. Przy ustawieniach eco- pobór 240 W

Korzystając z zasady proporcji można szacować, że dla A451 będzie to:
1.przy ustawieniach dynamicznych plazmy - pobór 340 W
2.przy utsawieniach standardowych - pobór 255 W
3. Przy ustawieniach eco- pobór 165 W

Oczywiście to tylko wyliczenia poglądowe. Nie wiem jakie konkretne ustawienia miał Kiki przy tych trybach. Ale podejrzewam, że dość wysokie, gdyż w jego sklepie panuje spore oświetlenie zewnętrzne.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

dxdevil

New member
Witam!!

Po przestudiowaniu lektury tego forum która jest naprawdę pouczająca wybrałem sama ps42a451.Tylko jedno ale połowica marudzi że nie jest FULLHD.
Teraz pomysły mi się skończyły może podpowiecie coś w tym temacie.
sygnał to kablówka cyfrowa sd
odłegłość 2,5-3,5m
głównie telewizja i dvd
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przy sygnale SD stawiałbym zdecydowanie na HD Ready. Jeśli jeszcze odległość od telewizora jest większa od 2 metrów, to już na pewno. Kupowanie Full HD tylko dlatego, że tak uważa żona, nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Jednak z drugiej strony, nie będzie to też zły wybór. Po prostu SD będzie się nieco gorzej prezentowało.

ArtS :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
dxdevil napisał:
Tylko jedno ale połowica marudzi że nie jest FULLHD.

Postaw się połowicy :grin:
Ale najlepiej, jak zaprezentujesz różnicę w sklepie (ale nie z odległości metra, tylko docelowej) - jak zobaczy różnice, to bierz full hd, a jak nie, to nie warto przeplacać za bajer (bo jeśli z docelowej odległości nie widać różnicy, to jest to tylko i wyłącznie "bajer") i większe zużycie energii (w przypadku plazm)...
 

dxdevil

New member
W tym szkopuł w tym że wielkość 50 cali nie wchodzi w rachubę .Gabaryty tego formatu są nie do przyjęcia (wiadomo mebelki nie są z gumy) .
Także 42 cale to absolutny max jedyne co znalazłem do porównania to PANASONIC TH-42PY85P .Przy sygnale sd samsung jest lepszy przy formacie hd można już dyskutować.
Dzis jeszcze byłem w siedzibie retsat(lokalna kblówka) dowiedziałem się ze sygnał hd jest już w planch i to calkiem niedlugo tzn na przełomie listopada będą oferowane nowe pakiety a dekoder hd juz jest do nabycia.
Namieszalo mi się sporo w glowie.:roll:
Czytałem ze samsung ma problemy z dźwiękiem sprawdziłem to porostu właczylem ...głos zadych pogłosow ani echa co sugeruje brak przesuniecia dźwięku.:hmm: Czyżby inne telewizory miały ten sam problem ?
Jezeli macie jakieś sugestie co do 42cali full hd to porosiłbym o podpowiedź
 

adam.s

New member
Witam (sadząc po nazwie kablówki sasiada). Z tego co zdążyłem sie zorientowac cztając to forum wszytskie platformy i kablówki na całym świecie nadają sygnał reklamowany jako "HD" w rozdzielczości 1080i - czyli z przeplotem, który na potrzeby LCD czy PEP trzeba przetworzyc na sygnał progresywny (p). Najczęsciej usuwanie przeplotu odbywa sie drogą usuwania pólobrazów - czyli parzystych lini pionowych, co w praktyce oznacza powrót do rozdzoelczości 540. Sa procesory obrazu które usuwaja przeplot na poziomie klatek (przy statycznych scenach) lub nawet pikseli ale watpie żeby retsat czy konkurencyjna Toya wyposazy nas w tej klasy dekodery... Odtwarzacze DVD również podaja sygnał z płyt 540, mozna go skalować w góre do rozdzielczości matrycy poprawiając obraz ale FullHD z tego nie bedzie. Jesli więc ne posiadasz blu ray'a nie grasz na PS3 to moim zdaniem nie ma sensu przepłacać. Plazmy Panasa np z serii PV80 czy Samsunga A451 maja na tym forum bardzo dobra opinie - oba modele "HD ready".
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wszystkie, ale to wszystkie transmisje sygnału 1080 odbywają się z przeplotem. Taki też sygnał jest podawany do telewizora, a tam odbywa się jego usuwanie. I na pewno nie jest to usuwanie jednego pola.

ArtS :)
 

adam.s

New member
no własnie, w wypadku "telewizji HD 1080" to "1080" to na razie czysy marketing bo obrazu o takiej rozdzielczości i tak (chyba ?) żaden odbiornik nie wyswietli... W stanach podobno maja przeprowadxzac pierwsze próby z ndawaniem sygnału 1080p ale zanim ten format zawita w nas... Full HD tylko pod Blu Ray'a czy konsole jesli ktos lubi tez grać. I to pod warunkiem bliskiej odległości od telewizora, potem różnice zanikają. Poza tym skalowanie z odtwarzaczy najbardziej popularnych formatów Divx i dvd - lepiej skalowac do 720p. To tak dla informacji małzonki dxdevila
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Format 1080i jest pełnowartościowym sygnałem o rozdzielczości 1080 linii w pionie. Podobnie, jak PAL jest pełnowartościowym sygnałem o rozdzielczości 576 linii w pionie. Skąd to przekonanie, że tylko sygnał progresywny jest w pełni wartościowy? Standardy telewizji HDTV są, podobnie jak SD, ograniczone jedynie pasmem przesyłu, stąd dwa substandardy: 720p oraz 1080i. Oba zajmują podobne pasmo, ale oferują różną rozdzielczość. Dzisiejsza produkcja telewizyjna opiera się na sygnale progresywnym. Wprowadzenie do tego sygnału przeplotu i usunięcie go poprzez nałożenie na siebie sąsiadujących pól obrazu, powoduje odzyskanie oryginalnego sygnału. Problem może pojawić się jedynie wówczas, gdy oryginalny sygnał został nagrany z przeplotem i zawartość sąsiednich pól nie jest tożsama. Ale to rzadkość.

ArtS :)
 

dxdevil

New member
Właśnie w tym rzecz że zarówno blu ray jak i ps3 mają się pojawić w mym domku ,za jakiś czas myślę że ok roku dwu a tv crt już pada ostatkiem zipie:(
Chciałbym porownac jakąś plazmę full hd z tym samem ale narazie tylko ten PANASONIC TH-42PY85P mi wpadł w oko .
Czy może macie jakiś innej firmy model plazmy full hd 42"(nie większy) na oku?
 

adam.s

New member
ArtS007 napisał:
Format 1080i jest pełnowartościowym sygnałem o rozdzielczości 1080 linii w pionie...
:hmm: prosze wytłumacz mi to: 1080i ma przeplot który na potrzeby idborników cyfrowych trzeba usunąć, albo obcinając pólobrazy tj. ignorując połowe linii (powrót do 540 linii) przy sprawniejszym procesorze obrazu dzieje sie to tylko w przypadku wykrycia rachu na klatce, ale strata jest... Przyznaje, że nie wiem ktore procesory zastosowano w modelach A451 i PV80 ale i tak w najlepszym przypadku jest strata rozdzielczości a co za tym idzie szczegółów w większości scen. Dlaczego wiec uważasz sygnał 1080i za "pełnowartościowy" ? Czy moze ja cos tu pomieszałem :(. To moze nie ten watek ale zastanawiam sie czemu odbiorniki HD Ready, do jakich zaliczamy własnie A451, lepiej radza sobie z sygnałem 540i niz modele HD.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Adamie, dlaczego upierasz się przy obcinaniu rozdzielczości. Idąc tym torem rozumowania sygnał 576 linii powinien zostać zredukowany do 288 linii. Gdzie tu logika?

ArtS :)
 

Bazyliszeka

New member
Witam. Posiadam już Sama od 4 miesięcy i wszystko sprawuje się bez zarzutu. Ale mam małą prośbę czy użytkownicy tego TV mogli by się podzielić swoimi ustawieniami bo ja mam problem z uzyskaniem takiej głębokiej czerni. Wiem że zaraz odezwą się głosy że to każdego indywidualne ustawienia i nie wszystkim będą pasować ale próby z innymi mogą pozwolić dojść do właściwego doboru kolorów. Podejrzewam że więcej jest osób które mogą mieć problemy z ustawieniami tv i nie wszystkim będzie chciało się zagłębiać w wiedzę na temat gammy, przestrzeni kolorów czy balansu bieli. Z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry