Samsung PS42A451 i pokrewne

allabahal

New member
Co do pixela, to pewnie mają rację, ale paprochy to już inna bajka. Po prostu pisz najwyżej gdzie się da, czyli do szefostwa Samsunga.
 

pit24316

Member
Jestem na etapie wyboru TV-ika. Wybór-plazma, dwa modele PV80 lub A451. I w tym i w tym bawiłem się nastawami, niestety nie w tych samych sklepach. Mocno rozczarował mnie Samsung-obraz był wyblakły, brak czerni a właściwie lekko czerwonawej czerni, - stojący obok LG (nie pamiętam modelu ale plazma z końcówką 35 w nazwie) chodził o niebo lepiej. Sprzedawca na uwagę że cos tu jest nie tak, odpowiedział że niestety te typy tak mają. Pytanie do użytkowników czy też z czymś takim już sie spotkali, bo pozytywne opinie świadczą o czymś innym?
 

pit24316

Member
Tak, w sklepie był na "dynamiczny", wszedłem na standartowe oraz zaawansowane (czy coś takiego) ale obraz był beznadziejny mimo zmiany praktycznie wszystkich nastaw. Z twoich wypowiedzi na różnych forach wynika że decyzja o zakupie tez nie była łatwa. Mnie to jeszcze czeka a trudno cos znależć jezeli się miało dobry sprzęt (CRT 29" 100Hz, progresywne skanowanie) a budżet nie pozwala na szaleństwa. Poza tym czy sa jakieś małe, w miarę dobre głośniki centralne bo obecnego Avanca nie będe miał gdzie umieścić? Może ktoś podpowie jak rozwiązać ten problem?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie chcę przesądzać, gdyż na obraz mogły mieć wpływ jeszcze czynniki zewnętrzne. Jednak o swoim TV mogę powiedzieć, że gra bardzo przyzwoicie. Ustawienia mam na góra 50% i używam trybów standardowego oraz filmowego. Czerń na pewno nie jest podbarwiona, chyba że ktoś bawił się balansem bieli i rozregulował. Moim zdaniem czerń jest niezła. Zupełnie wystarczająca, nawet w ciemnym pomieszczeniu. Po trinitronie, w którym czerń była świetna nie mam jednak co narzekać. Wiem, że nie kupiłem Kuro, ale za niespełna 50% jego ceny mam bardzo przyzwoity i na dodatek ładny telewizorek.

Mój problem z wyborem dotyczył jeszcze warunków lokalowych, ale udało mi się znaleźć kompromis i zakupu dokonałem.

ArtS :)
 

Xisiek

New member
pit24316 napisał:
(...) Mnie to jeszcze czeka a trudno cos znależć jezeli się miało dobry sprzęt (CRT 29" 100Hz, progresywne skanowanie) a budżet nie pozwala na szaleństwa.

Jezeli nie musisz wymieniac posiadanego telewizora na 'plaski' to tego nie rob.
Chyba, ze masz niewielkie wymagania co do jakosci obrazu a zwlaszcza poziomu czerni w ciemnym pomieszczeniu.
Wybor 'plaskiego' rozwiazania dla osoby, ktora ma wysokie wymagania wobec obrazu, a z Twojego wczesniejszego postu wynika, ze takowe masz, moze okazac sie, hmmm, pewnym zaskoczeniem kiedy podepnie nowy nabytek u siebie w domu. :???:
Chyba, ze uzywac zamierzasz nowego nabytku glownie do: ogladania filmow z DVD, BR, grania na konsoli czy ogladania glownie realizacji w jakosci HD.
Przy typowym sygnale SD Twoje wrazenia estetyczne nawet po krotkim obcowaniu z obrazem nowego zakupu moga zostac podsumowane niezbyt cenzuralnym slowem :mrgreen:

PS. Jezeli koniecznie musisz nabyc 'plaskie' mysle, ze nie znajdziejsz lepszej alternatywy jakosc obrazu/cena niz oferuje PS 42 C62H (ok 2200pln).
Kiedy dazysz w strone jakosci czerni/obrazu przy niewielkiej doplacie
PS-42Q91H (ok 2700 pln) - czern lepsza niz w nowej serii A4 Samsunga.

Zeby potem nie bylo moim zdaniem jakosc wizji jaka poki co zapewnia dobre CRT jest poza zasiegiem jakiejkolwiek 'plaskiej' technologii dostepnej dla mas. Naturalnie przy zalozeniu, ze uwzywamy tv do ogladania przede wszystkim telewizji - typu TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVP Info czy TVN Turbo. Jedyna wada CRT jest to ze nie oferuje duzych przekatnych i nie jest HD Ready, niemniej nawet nie bedac HD Ready poziom detali przy dobrym sygnale, ich jakosc, wiernosc kolorow, swoboda przejsc tonalnych, brak rozmazan, jakichkolwiek artefaktow i ta urocza, piekna i gleboka czern ... te wszystkie cechy potrafia zapewnic niesamowita wprost przyjemnosc z ogladania :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

pit24316

Member
Xisiek- zgadzam się z toba całkowicie, stąd moje wahania, a wymiana obecnego TV-ika to tylko kwestia niedługiego czasu, siada kineskop (paski powrotów i przechodzenie równowagi kolorów w zielonkawo-szary). Chodzi mi jeszcze po głowie PV80 ale, jak juz nadmieniłem, nie miałem możliwości porównać obu równocześnie.
 

macinek

New member
Zauważyłem ze przy włączeniu białego ekranu w opcjach ochrony przed wypalaniem czy w telegazecie przy białej stronie na środku widnieje różowa słabo widoczna plama. Nie występuje to przy normalnym oglądaniu TV czy dvd. Przy ponownym włączeniu plazmy nie ma tego zjawiska występuje dopiero, gdy zacznę przełączać kanały. Co o tym sadzicie i czy u was tez to występuje w Samach A451?
Odkryłem że to występuje tylko gdy włączymy oszczdęnosci energi.
 
Ostatnia edycja:

darwulkiew

New member
A właśnie ... ile średnio prądu ciągnie plazma PS50A451 (P) ? Wie ktoś może? Specyfikacja mówi: Pobór mocy w trakcie działania 470W, oczywiście mowa o max użyciu. Średni pobór będzie pewnie koło 300W ale ile z tego można jeszcze urwać stosując tryb oszczędny?
 

allabahal

New member
Różowe przebarwienia są często spotykane w plazmach Samsunga. Swego czasu stało ich kilka w Tesco i wszystkie miały różnej szerokości różowe przebarwienia. Niestety firma nie traktuje ich jako wady i usterki, więc trzeba się liczyć z tym faktem.
 

konradmik

New member
bol glowy...

Panowie, bardzo prosze o pomoc... Wczoraj bylem juz pewny ze kupie LG 50PC51 a dzis zaczalem czytac o waszym Samsungu i jestem totalnie skolowany.
Doradzcie prosze co wybrac. Bede ogladal glownie N-ke, czasem jakies DivX z kompa po RGB, DVD i jako odlegla melodia przyszlosci moze jakas konsola.
Czy wziac tego LG i reszte kasy przeznaczyc na jakas nagrywarke ew. zbierac na ampli i glosniki, czy tez zdecydowac sie na drozszego Samsunga PS50A451. A moze skusic sie na 50A410?! Czy brak 100Hz i 24p da sie odczuc przy moich zastosowaniach?
Z gory dzieki za wszelkie spostrzezenia i sugestie!

pzdr!
konrad
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
24p przyda się w przypadku Blu-Ray. Brak 100 Hz, to sprawa indywidualna. Koleżanka ma telewizor bez 100 Hz i ogląda się go dobrze. A powiem, że bez problemu widzę migotanie na monitorze CRT przy 75 Hz.

ArtS :)
 

Bazyliszeka

New member
Widziałem w akcji oba stojące koło siebie LG i Sama, bawiłem się ustawieniami, sygnał z n-ki i wg mnie Sam wyświetlał obraz lepiej (kolory, czerń i itp) i dlatego teraz jestem posiadaczem PS50A451:D
 

TDi

Member
w!tam,po prawie miesiecznym "docieraniu" zmienilem ustawienia , obraz żyleta,czerń bdb,brak jakichkolwiek wypalonych znaczków itp.,zobacze teraz na nowych ustawieniach czy bedą sie działy jakieś niepokojące "efekty".Sygnał podaje z gdańskiej tel.kablowej UPC (podobno cyfrowa),filmy z kompa [DVI-HDMI] zarówno divix'y jak i HD bdb,zwłasza te drugie wyglądają rewelacyjnie szczegółowo o grach z "klocka" [HDMI-HDMI] nie będe wspominał, bo to raj dla oczu (GTAiv),a sygnał z dvd również bez zarzutów. :)
PS.W necie znalazlem program pixelprotector może ktoś miał do czynienia ? Z tego co wyczytałem to pomaga utrzymać tv w dobrym stanie przez długie lata :)
PS2.50A451HappyUser :)
 

macinek

New member
Ja tez korzystam z Gdańskiej UPC i powiem Ci ze obraz pozostawia wiele do życzenia. Z tego, co słyszałem dopiero wprowadzają telewizje cyfrową w Gdańsku będzie za około miesiąc więcej szczegółów na ichniej stronce.
Pozdrawiam.
 

Eskulap

New member
Gg

Green Ghosting to prawdopodobnie efekt spowodowany ruchem gałki ocznej, a nie samego telewizora. Podobny efekt jest przy oglądaniu obrazu z projektora, przy czym w takim przypadku widać trzy podstawowe kolory "smóg". Efekt GG widać także przy nieruchomym obrazie, gdy szybko biegamy wzrokiem po ekranie (ktoś wcześniej w tym wątku również widział tem efekt). Na Panasonicu i innych plazmach widać mniej lub bardziej to zjawisko, lecz wydaje mi się, że na 100Hz ekranach widać go bardziej.

Aha, jeszcze jedno. Można powiedzieć, że widzę nie tylko zielone smógi, ale także czerwone z tym, że kilka razy mniejsze. Ktoś już na tym forum o tym wspominał.
 
Do góry