Samsung PS42A451 i pokrewne

zakki

New member
sorrka zeczywiscie widocznie zerknolem na model pv8 ,to jedym slowem kto wybral by najnowsza zabawke samsunga czyli a451 a kto jednak panasonica pv80,gosciu w media polecil mi jednak panasonica i obraz rzeczywiscie mial krystaliczny pod hd ,a w sieci euro ciezko to sprawdzic bo oni tam maja tyle roznych podlaczen ze w jedym jest ok hd po hdmi a w drugi bo zwyklym kabelku, a bylem juz w kilkunastu to nawet model 656 slabo wypada
 

zakki

New member
wczoraj bylem w euro gdzie maja nie najlepszy jakosc odbioru i samsung a451 mimo wszystko gorzej wypada na tle innych zato model q91 bardzo dobrze sie prezentowal jak rownierz PV80 zastanawiam sie nad wyborem pv80 czy moze samsung q91 ,szkoda ze w panasonicu nie zmienili tego panelu z przodu guziki jak w telewizorach crt mogli chociarz je z boku dac
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja widziałem PV80 i A451 w Euro na słabym sygnale i grały tak samo (stały obok siebie). Sygnał z rozdzielacza może by mylący. Do tego dochodzą jeszcze ustawienia. Ale zakup Q91 bedzie jak najbardziej dobrym wyborem.

ArtS :)
 

zakki

New member
mowisz ze graly tak samo no pv80 kosztuje 3999 w euro a samsung 3500 ,roznica w cenie jest w obrazie wydaje mi sie ze tez na korzysc panasonica ,polecil bys q91 zamiast pv80 i a451??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie mam porównania do Q91, ale jakoś nie sądzę aby A451 radził sobie gorzej. Przewagą Q może być ewentualnie lepsza warstwa przeciwodblaskowa.

ArtS :)
 

milion

New member
witam... (ponownie)

trochę mnie nie było... tak sobie czytam Wasze wypowiedzi... i dochodzę do wniosku, że przez te ostatnie parę miesięcy nic się nie zmieniło i nadal dylemat użytkowników jest wciąż ten sam panasonic v80 czy samsung A451 - sam podzielałem ten dylemat całkiem niedawno...
ostatecznie zdecydowałem się na A451, podobnie jak Arts, a decyzja muszę stwierdzić była trafiona... oglądam dużo filmów, ale jestem leniwy i nie chce mi się majstrować przy ustawieniach, dopracowywać jakości obrazu i właściwie robić cokolwiek... wiem, że mój model daje możliwości różnych ciekawych opcji manipulowania jakością wyświetlanego obrazu i super... ale zmierzam do tego, że wg mnie A451 ma na tyle dobre ustawienia "standardowe", że można uznać je za optymalne i oglądać wszystko niczego nie zmieniając...

dodatkowym atutem tego telewizora, o którym warto wspomnieć to odniesienie ceny do parametrów i stylistyki... ja daję 9 na 10... bo nie ma nic doskonałego ;P

Pozdrawiam cierpliwych zakupowiczów... aha i przypominam, że w art domie w Łodzi pracują w większości przeważającej leniwe i małokompetentne ofiary... ;P
 

milion

New member
zakki napisał:
mowisz ze graly tak samo no pv80 kosztuje 3999 w euro a samsung 3500 ,roznica w cenie jest w obrazie wydaje mi sie ze tez na korzysc panasonica ,polecil bys q91 zamiast pv80 i a451??

pozwolę się sobie wtrącić... otóż... pzeczytałem wiele porównań tv i zestawienie Q91 z A451 wypada zdecydowanie lepiej dla nowszego modelu z racji na nowocześniejsze rozwiązania techniczne. Jedyny zdecydowany głos na Q91 to konserwatywny sprzedawca jednego z sieciowych sklepów chandlujących elektroniką.

w kwestii ceny to http://www.okazje.info.pl/market/electro-world/sprzet-rtv/samsung-ps42a451-1/
jutro kończy się promocja w Electro i możesz mieć tam A451 za 2790 brutto co jest ceną zniewalająco niską.
Jeśli nie uda Ci się dokonać zakupu w Electro to polecam RTV euro AGD ale przez www, wtedy cena jest ze strony a towar dobierasz w wybranym przez siebie sklepie w ciągu 2-3 dni. Płacić musisz gotówką, gdyż cena z www nie podlega ratom (o czym większość sprzedawców nie wie albo nie wspomina po postu i dowiadujesz się dopiero na dziale z ratami). Ja swój tak kupiłem w relacji cen sklep: 3999 PLN do 3160 PLN...

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów,
milion
 

marekmiszczak

New member
Wczoraj odebrałem drugi A451/do drugiego domu/
Cena na agito 2533
Kto nie ma nadprzyrodzonych zdolności oceny kolorów będzie w 100% zadowolony.Ocena plazm w różnych warunkach oświetleniowych.
Jeden gra na cyfrze drugi na n-ce.
W razie dodatkowych pytań od razu informuję - czarny jest czarny a biały jest biały
 

milion

New member
tak... a niebieski jest niebieski... czerwony - czerwony, etc. czyli jak być powinno...

może warto by stworzyć jakiś link, jakąś zakładkę gdzie były by wszystkie komentarze nt. danego modelu podzielone na pozytywne i negatywne... albo może stworzyć taką kartę oceny online...? dzięki temu można by ułatwić dotarcie do najważniejszych informacji, tym, którzy ich poszukują, a pozostałym zaoszczedziło by odpowiadania na te same pytania po kilka czy kilkanaście razy...

co sądzicie...?

P.S.
też kupiłem kolejnego A451 - tym razem do teściów, w Electro za 2780 PLN... z dostawą i wniesieniem do mieszkania (IV p.) za 1 PLN... miło ;)

Arts na kablu hdmi masz kino podpięte? możesz jakiś konkretny tani kabel polecić... tani a przyzwoity...

Pozdrawiam,
milion
 

milion

New member
dzięki, będę wdzięczny... :)
kupiłbym jakiś bo chcę się cieszyć bardziej z jakości obrazu ;P

jak tam Twój zakup? nadal zadowolony?

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kabelek to Vivanco 22338 HDMI kupiony w Euro AGD RTV za 49 zł.

Co do telewizora, jestem bardziej, niż zadowolony. :)

ArtS :)
 

leliwapl

New member
Melodia

Ja też jestem po 120 godzinach pracy i jestem bardzo zadowolony, ale jest jedno ale. Kupiłem tv w sklepie internetowym i dzisiaj dopiero się dopatrzyłem że ma on oznaczenia PS42A451P1XBT. Google po tej nazwie odsyłają tylko do niezrozumiałych językowo stron łotewskich, litewskich lub estońskich. Czyżby była to jakaś specjalna (gorsza wersja) dla naszych sąsiadów. Na stronie Samsunga nic nie ma o takiej wersji. Poza tym czy ktoś może wie do czego w menu Narzędzia służy pozycja Melodia /Wył/Niski/Średni/Maks. Nie potrafię dopatrzyć się żadnej zmiany.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

oski13

New member
Melodia służy do tego ze jak włanczasz tv to Cie informuje takim małym "dzwonkiem" czy jakby to tam nazwać Pozatym jak dobrze pamietam to w instrukcji jest opisane :eek:k: Co do oznaczenia PS42A451P1XBT to poprotu na różne kraje mają różne i nic pozatym No moze to że w jednych są dodatkowo tunery DVB Także niemasz napewno nic gorszego :krol:
Pozdrowionka dla szczesliwych posiadaczy swoich zabawek
 

hefalump

New member
od 2 tygodni posiadam plazme PS50A457, to opowiednik 451
to moja 1 plazma, wybierałem między panasonikiem a właśnie tym samsungiem
jako ze tv nie jest priorytetem w moich wydatkach samsung wygrał zdecydowanie (zapłaciłem 4100 z dostawą na stolik w domu i podłączenie ze sprawdzeniem czy wszystko ok)
odlegółość od tv to ok 4 m, wiec nie widziałem sensu kupowania full hd
co do obrazu nie mam zastrzezen, piekne kolory, czern jak dla mnie czarna, plynnosc ok
telewizor poki co testowany na filmach dvd i hd z komputera i grze crysis
jedyna irytująca mnie rzecz to "pięknie lśniące" czarne obramowanie ekranu, jedyne rozwiązanie na to, to eliminacja źródeł śewiatła które pięknie się w nim mieną
zauważyłem także przy kompletnej ciszy delikatnie bzyczenia jakiegoś układu z tyłu tv, jednak przy normalnym użytkowaniu jest ono całkowicie niesłyszalne, więc dla mnie to nie problem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

urodzony8lipca

New member
Witam. Po m-cu czytania forum (przebrnąłem przez cały wątek o PV-80:twisted:) już byłem zdecydowany na niego ale w moim mieście siedzibę ma pewien internetowy sklepik i zobaczyłem 42a451 za 2510 :D. Z powrotem na forum i widzę że grzechem byłoby przepuścić taką okazję, jeszcze oblukałem w MM no i jednak wizualnie sam bije panasa na głowę (co akurat dla mnie nie ma aż takiego znaczenia, ale jest jeszcze druga połowa;)) więc klamka zapadła jutro jadę po Samsunga, a później postaram podzielić się wrażeniami.
 

PolonusTM

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Witam, ja podobnie jak kolega urodzony8lipca przebrnąłem przez to i inne fora, po czym znalazłem ten telewizor (z P1 na końcu) poprzez wyszukiwanie tanich ofert w internecie. Przyjechał do mnie w piątek, koszt razem z dostawą UPS przez całą Polskę zamknął się w 2600 złotych. I tak - JEST polska gwarancja Samsung Polska. Telewizor miał zerową liczbę godzin używania (co sprawdziłem od razu wchodząc do menu serwisowego).

Po kilku dłuższych chwilach ustawiania używam w trybie dynamicznym:

podświetlenie 4
kontrast 55
jasność 40
kolor 40

reszta standard. Źródłem jest N-ka po HDMI oraz DVD po componencie (tu przetłumaczono to jako moduł(?) ).

I jestem bardzo zadowolony (przesiadałem się z dwuletniego LG LCD 32").
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Tłumaczenie słowa komponent jest rzeczywiście śmieszne, ale nieprzypadkowe. Moduł, to element, czyli inaczej komponent. Jest jeszcze parę innych kwiatków, ale da się z tym żyć.

ArtS :)
 

remtech

New member
Samsung PS-42A466

A czy ktoś coś wie na temat Samsung PS-42A466? Sprzedaje je obecnie PIXmania i RTVmedia. Na pierwszy rzut oka wydaje sie lepsza od 451.
 
Do góry