Samsung PS-50A551 czy Panasonic TH-50PV8

bitterspy

New member
... a dopowie ktoś jak to jest z tą jakością sygnału Full HD? W jakiej rozdzielczości nadawane są dobre filmy? Wydaje mi się że nie ma 1920 ...
 

darwulkiew

New member
Akurat te 1920 to rozdzielczość pozioma i taką rozdzielczość mają z pewnością wszystkie filmy BlueRay oraz programy nadawane w rozdzielczości 1080i inaczej musiały by mieć pasy po bokach.
Co do rozdzielczości pionowej to z tym pewnie jest różnie. Filmy nie są kręcone w proporcjach obrazu 16:9 stąd jeżeli są pasy na górze i na dole to na 100% nie bedzie to 1080 lini
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rozdzielczość sygnału, a rozdzielczość obrazu, to dwie różne sprawy. To, że sygnał ma w poziomie 1920 pikseli nie jest jednoznaczne z tym, że rzeczywista rozdzielczość obrazu to 1920 linii.

ArtS :)
 

bitterspy

New member
No właśnie tutaj mam obiekcje. Bo okazuje się, że szumnie pisze sie o filmach blu-ray a nie wszystkie mają pełną rozdzielczość. Nagrane są na nośniku blu ale co z tego kiedy rozdzielczość jest mniejsza.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o BD to liczba linii w pionie w dynamicznych scenach spada do 300 (oczywiście na wyjściu urządzenia będzie to nadal 1080, ale przeskalowane).
 

Santino

New member
Witam,

Panowie mam szybkie pytanie, czy 50" Samsung PS50A551 nie będzie za duży do ogladania z odległosci 2.5 metra? Zastanawiam sie pomiędzy Samsungiem 50A551 a Panasem 46py80. I z testów kikiego wynika ze panas ma lepsze skalowanie sygnału SD. Boje sie ze przy 50" i cyfrowym UPC kanały SD beda wygladaly nienajlepiej i sam tv bedzie poprostu za wielki na te 2.5 metra.
Prosze o szybkie opinie użytkowników 50A551 jako ze zakupu musze dokonac do najblizszego wtorku.
Z góry dzieki.

Pozdrawiam
Santino
 

pawcho

New member
Ja bym wybrał sama 50 cali.Oglądam z niecałych 3 metrów cyfrę i obraz na sd jest niezły.Uważam,że im większy tym leszpy.Wcześniej miałem 42 cale i tak trochę był mały;) Poza tym niedługo i tak przesiądziesz się na hd i wtedy jak znalazł:)
 

Santino

New member
Pawcho jak duze jest pomieszczenie w ktorym stoi twoj samsung?
Pytam bo ostatnia rzecza ktorej sie obawiam jest to iz 50" zdominuje moj 17 metrowy salon. Z drugiej strony 46 jest nie wiele mniejsza... :hmm: Ciagle nie moge sie zdecydowac...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
W 18 metrowym pokoju (prawie kwadrat) 50" jest w sam raz - nawet mogło by być do 60" (odległość od kanapy trochę ponad 4m). co prawda na ścianie z tv nie mam żadnych mebli i kolumny stoją jakieś 50cm od tv, ale ogólnie jest OK.
 

arcman

New member
Nie chcę zaczynać nowego wątku więc napiszę tutaj. Mam na oku właśnie te 2 plazmy i ten sam dylemat. Wątpliwości mam jednak co do obsługi 100Hz. Samsung jej nie ma a Panasonic ma - jak się mylę to mnie poprawcie. Czy obsługa 100Hz jest istotna w telewizorach plazmowych? Wolałbym kupić tańszego Samsunga z full-hd niż Panasa z HDready. Telewizor wykorzystywany byłby głównie do oglądania telewizji SD i do grania na PS3.
 

pawcho

New member
santino pokój mam no sporawy ok.40m ale oglądam z podanej odległości.Parę lat temu miałem plazmę 42 cale w pokoju 22m no i uważałem,że 50 byłaby ok.Na pewno zdominuje Ci pokój nie ulega wątpliwości ale 46 też, więc chyba jest to kwestia na ile jesteś maniakiem tv:) a po paru dniach nie będziesz zwracał uwagi-no najwyżej znajomi.
Arcman ja i sporo hd-maniaków uważa 100hz w plaźmie za chwyt marketingowy nie warty wydania 1000zł jak w moim przypadku.Parę miechów temu miałem dylemat Pa 551 czy 656 i wybrałem pierwszy.Plazma ma szybkość odświeżnia poniżej 0.01milsek lub coś koło tego natomiast LCD ok.6milsek. więć tam jest potrzebne a w plaźmie raczej można się obejść ale wybór należy do Ciebie:D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mogę z doświadczenia powiedzieć, że komfort oglądania 50 Hz i 100 Hz plazmy jest porównywalny. 100 Hz może mieć znaczenie, gdy chodzi o układy poprawiające płynność. A 100 Hz w Panasoniku nie jest takim systemem.

ArtS :)
 

MAdam

New member
Posiadacz Samsung PS-50A551 i Panas 42PV80

Witam wszystkich. Ja wybrałem Samsunga 50A551 a nie Panasa 50PV8. Wiem, że to temat do porównania Sama z PV8, ale w jednym pokoju od wczoraj stoi Samsung 50A551, a w mniejszym pokoju Panasonic 42PV80, więc jest to jakieś porównanie w szczególności, że jest to dom i na spokojnie można popatrzeć. Niestety i stety większość opinii tu zawartych pokrywa się z z moimi pierwszymi odczuciami, mimo, że 42PV80 to jednak mniejsza matryca i 1024x768.
Moje sygnały które podaje to: n-ka po HDMI, dachówka, i komp przez HDMI bądź d-sub.
i tak, wszystkie sygnały tv (oprócz HD) wyglądają ciut gorzej na samsungu co jest zrozumiałe, ze względu na rozmiar Sama i 2 mln pikseli do wypełnienia sygnałem SD i gorszym (dach).
Obraz z kompa: Sam rozdz: 1920x1080 , Panas rozdz: 1280x720) po HDMI:
Filmy w MKV (1080p, 1080i wiadomo lepiej na Sam, ale ledwo to widze, 720p na Panasie wyraznie ładniej), DVD oraz DivX zdecydowanie lepiej Panas.
Przy czym trzeba oddać, że po D-sub obraz w Samie(możliwość 1920x1080)jest duuużo lepszy niż w Panasie(1024x768)
I teraz najgorszee dla mnie. Brak autoskalowania (chyba, że o czymś nie wiem). Drażni mnie strasznie. Byłem przyzwyczajony, ze mam na auto w panasie i grało. A teraz lipa, a jak recznie przełącze, to i tak idealne proporcje nie są. Tu dużyyy minus. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z 2 telewizorów. Biorąc pod uwagę,że w kwietniu 2008 Panas kosztował mnie tylko o 100zł mniej niż Sam teraz, to Samsung w tej cenie jest to jedyny wybór z FullHD.
Panas ma 100HZ, sam nie ma, ale szczerze w tym elemencie nie widze różnic.
Podkreślam, że są to moje pierwsze spostrzeżenia odnośnie Sama A551 i po kilku dniach będę miał wiecej :)
 

MAdam

New member
W sumie tak i jeden i drugi w swojej klasie są warte zakupu. Samsung faktycznie jest dla szperacza, dlatego będę musiał troszkę pogrzebać w ustawieniach. Ale nie mogę zrozumieć dlaczego nie ma funkcji auto dopasowania, ja juz długo nie pomieszkam z rodzicami i to oni w przyszłości będą głównie oglądać Sama. Ja jak się wyprowadzę to i tak chyba zainwestuje w 50A756. Nawet w najuboższym CRT 32 Thomsona miałem kiedyś funkcje auto ;(
 
Do góry