Samsung oficjalnie zabija 3D.

WuMike

New member
Bez reklam
3D jeszcze wróci. Dopiero teraz pojawiają się ekrany, jak nowe OLEDY choćby, które radzą sobie wreszcie dobrze z tą technologią. Tylko te ceny za nie...:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam nadzieję że nie.
Tylko w najwyższych modelach jeszcze w tym roku różnych firm.
W pozostałych brak 3D.
I tak zostanie. Te potrzeby przejmuje 4K a na końcu 8K.
Tam 3D jest bez okularów.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
3D nie przyjęło się z bardzo prostych powodów. Ludzie oczekiwali nie wiadomo czego oglądając filmy na 40 calowych telewizorach na dodatek ściągając jakieś wstawki z sieci Half Side BY Side - 3gb.

Firmy produkujące TV powinny upychać 3D tylko do modeli 65' i wyżej, wtedy ma to ogromny sens.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Mam nadzieję że nie.
Tylko w najwyższych modelach jeszcze w tym roku różnych firm.
W pozostałych brak 3D.
I tak zostanie. Te potrzeby przejmuje 4K a na końcu 8K.
Tam 3D jest bez okularów.

Nie rozumiem. Czy w teleweizorach 4K&8K nie potrzeba okularów aby oglądac np. filmy w 3D ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co sie nie przyjelo?
Ludzie chodza do kina na 3d i chodzic beda.
Do domu tez kiedys ono wroci, w lepszej postaci.
Pisalem juz kiedys kilkakrotnie o tym projekcie. W ostatnim miesiacu coraz wi3cej na ten temat mozna przeczytac w sieci[/QUOT

Podobne mam zdanie jak Ty i kto wie czy Samsung w przyszłym roku nie wróci do 3d.... w wysokich modelach..

Ernet w tv 4k na chwilę obecną bez okularów nie da się oglądać 3d...
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Przyszlosc domowego 3D, lezy w zestawach/okularach VR. Rozwoj ekranow 3D, nie wymagajacych okularow jest powaznie zagrozony.
 

collider

New member
Bez reklam
Mam takowe okulary. Co prawda zaden wypasiony model, ale juz dajacy poglad na ten gadzet. Powiem krótko, kilka godzin zabawy a teraz lezy i sie kurzy. Rozrywka dla gimbow ; ).
 

collider

New member
Bez reklam
Niech i tak bedzie. Przynajmniej wiem, ze nie wydam juz ani zlamanej zlotowki na ten typ rozrywki.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Och.
W takim razie, rozwoj VR/AR stoi pod znakiem zapytania. ;)
Oby tylko SEL, czy Samsung sie o tym nie dowiadzialy.
Przy okazji.
Tym, ktorych kuły w oczy piksele, na Samsungu VR ( 515 - 577 ppi) , przypominam, ze projekt EnDK ma 2550 ppi.
To tyle odnosnie wuzji. Software, sila kalkulacji, bandwidth, to wszystko kwestia nieuniknionego postepu. Kto nie potrafi sobie tego wyobrqzic, niech sobie ważąc w rece 200 GB karte microSD, przypomni sobie dyskietke 1.44 MB i niech sprobuje przeliczyc całkowita objwtosc i wagę dyskietek zapewniajacych ekwiwalentna pojemnosc, oraz porowna czas potrzebny na skopiowanie takiej ilosci danych na pojedyncze dyskietki.

Kasa nie ma tu nic do rzeczy. Ja pisze o produktach (czy narzedziach) codziennego uzytku, na ktore stac normalnie zarabiajacych ludzi.
Ty po prostu nie potrafisz spojrzec w przyszlosc. Moze w takim razie spojrz 20 lat w przeszlosc i przyjmij zalozenie, ze postep technologiczny, tak jak i ludzie oczekiwania, odnosnie jego wykorzystania w produktach rynkowych znaczaco przyspieszyly.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Lubie przyklad z dyskietkami, bo trafia do kazdego, a przynajmniej osob, ktore ich uzywaly na codzien.
Karta ktora jest wielkosci paznokcia i wazy niecale 0.5 grama jest ekwiwalentam ponad 100.000 dyskietek, wazacych prawie 2 tony (zaokraglam dla ulatwienia)
Czasu potrzebnego aby skopiowac taka ilosc danych na dyskieki i z powrotem nawet nie licze.
Koszt 70 USD. Chyba kazdego stac.
 
Do góry