Samsung oficjalnie zabija 3D.

brodacz

Active member
Bez reklam
Ludzie ogarnijcie się. Jeden producent się wycofuje a wy w spazmy jakby świat się walił. Inni przejmą pałeczkę i może część przejrzy na oczy, że to co mieli wcale nie było takie "och i ach". To LG i kitajce produkują matryce i to oni zadecydują kiedy uśmiercić 3D, gdy postanowią to klienci. Płyta gramofonowa nadal ma się dobrze, magnetowidy znowu są w sprzedaży, więc to od was a nie szajsunga zależy czy będą tv 3D.
 

bluray

Banned
Pasywne 3D w wersji od LG miażdży od lat a teraz na matrycach UHD nieporozumienie jakim jest technologia aktywna 3D od SAMSUNG.
Wycofuje się jedyny producent matryc i okularków = SAMSUNG.
Podobnie jak plazma nikt tego nie kupował. Straszne ...
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Wycofuje się jedyny producent matryc i okularków = SAMSUNG.
Podobnie jak plazma nikt tego nie kupował. Straszne ...

Boze gdyby ktos zechcial kupowac te Samsungi, to co by to bylo?!?
Nie bylby najwiekszym producentem telewizorow na swiecie, ale chyba we wszechswiecie, a z pewnoscia sam przeskoczylby siebie.
Logika bywa okrutna.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek .
Musisz brac zycie bardziej pogodnie. Czerpac z niego co dobre.
W zaistnialej sytacji (tzn zanim 3D wroci do telewizorow) powinies skorzystac z sytuacji i wprowadzic w domu zmiany Masz w koncu PRETEKST aby zaistalowac PROJEKTOR (jest 3D i ma sens) !!! ;)

Kolego pisałem już o tym pewnie nie czytałeś, u mnie raz że warunki jakie mam w salonie na to nie pozwalają (dużo okien plus powiedzmy około 40-50% salon otwarty na jadalnie), a dwa moja żona nie za bardzo do tego tematu podchodzi w taki sposób jak ja... więc projektora nie będzie, a nawet jakby był to u mnie dałoby się oglądać wyłącznie nocą, a to nie wchodzi w grę bo ja oglądam dosyć głośno i pomimo, że w domu mieszkam to nie da się tego połączyć.. była nawet firma u mnie i chciana pokazać żonie jak to by było ale na projektorze od Sonego (ten sam model co ma nasz KOlega Bipo) to co u mnie było na ekranie, a to co można zobaczyć na zdjęciach u niego to tak jakby Opla chcieć porównać do Mercedesa ... nie ubliżając nikomu kto ma Opla ..Masakra obraz jednym słowem..
a z życia korzystam dlatego do kina podchodzę bardzo z duża rezerwą i bardzo lajtowo.. że tak powiem.. 3d mnie zirytowało bo czuję się w jakiś sposób oszukany i tyle.. Pozdro.

Ludzie ogarnijcie się. Jeden producent się wycofuje a wy w spazmy jakby świat się walił. Inni przejmą pałeczkę i może część przejrzy na oczy, że to co mieli wcale nie było takie "och i ach". To LG i kitajce produkują matryce i to oni zadecydują kiedy uśmiercić 3D, gdy postanowią to klienci. Płyta gramofonowa nadal ma się dobrze, magnetowidy znowu są w sprzedaży, więc to od was a nie szajsunga zależy czy będą tv 3D.

Oby tak było, bo ja słyszałem ale to są nie potwierdzone przez jakiś odpowiednią osobę czy też czasopismo że Sony od przyszłego roku również myśli o rezygnacji 3d ... tylko tak jak napisałem nikt tego nie potwierdził - może to plotki... ale wiesz jak to jest jak jeden zacznie to inni... oby nie.. bo myślę że jednak jest trochę ludzi co lubi 3d...
 
Ostatnia edycja:

kuba378

Active member
Mam Samsunga UE55F6770 od jakiś 3 lat. W komplecie były dwie pary okularów 3D i nawet ich nie odpakowałem i chyba już nie odpakuje ;) hehehe

Zostawie je dla wnuków :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam tak samo.
Od pierwszego dnia ukazania się 3D pisałem że zdrowie jest ważniejsze .
Teraz cZas na HDR
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki nie chciałbym przytaczać co mi powiedziałeś odnośnie 3d na AS jak pokazywałeś pierwsze materiały w 3d - koncert U2 - kojarzysz? Wtedy też pokazywałeś kalibracje na Sharpie..
I słyszałem co mówiłeś ludziom którzy zaglądali do tego pokoju... i nie słyszałem żebyś wtedy tak o zdrowiu mówił ... mało tego jeśli ktoś ogląda z rozsądkiem to nie ma to wpływu na oczy - zapytaj się dobrego okulisty.. dużo gorsze jest siedzenie przy kompie po 10 godzin dziennie tak jak wiele osób w dzisiejszych czasach robi ... niż obejrzenie 2 godzinnego seansu np. raz czy dwa razy w tygodniu... i Nikt nikomu nie karze na siłę oglądać - jak ktoś chce to ogląda jak ktoś nie chce nie ogląda .... okulary i tak każdy sam kupuje od zeszłego roku to ile kosztuje samo 3d w tv - myślę że mniej od badziewnych gadżetów które wiele osób nie używa, a które są w tv.. A Samsung ma iść w gogle wirtualne które raz że kosztują, a dwa to co one niby na oczy to sam miód ..
Wszystko kwestia gustu... co kto lubi ale nie powinno się zabierać czegoś co już jest i na co ludzie wydali pieniądze swoje.. a tak jest w tym wypadku jeśli cała reszta zrobi tak samo...a tak jak napisałem nikt nikomu nie karze oglądać i kupować okularów.. Wielu z nas też płaci za badziewne gadżety w tv, a z których nie korzystamy.. takie życie ...
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Powstaje pytanie:
czy to klęska 3D czy tylko aktywnego 3D ?
Zobaczymy czy LG będzie w 2016 oferować TV z pasywną wersją na matrycach UHD.
 

collider

New member
Bez reklam
Kiki nie chciałbym przytaczać co mi powiedziałeś odnośnie 3d na AS jak pokazywałeś pierwsze materiały w 3d - koncert U2 - kojarzysz? Wtedy też pokazywałeś kalibracje na Sharpie..
I słyszałem co mówiłeś ludziom którzy zaglądali do tego pokoju... i nie słyszałem żebyś wtedy tak o zdrowiu mówił ... mało tego jeśli ktoś ogląda z rozsądkiem to nie ma to wpływu na oczy - zapytaj się dobrego okulisty.. dużo gorsze jest siedzenie przy kompie po 10 godzin dziennie tak jak wiele osób w dzisiejszych czasach robi ... niż obejrzenie 2 godzinnego seansu np. raz czy dwa razy w tygodniu... i Nikt nikomu nie karze na siłę oglądać - jak ktoś chce to ogląda jak ktoś nie chce nie ogląda .... okulary i tak każdy sam kupuje od zeszłego roku to ile kosztuje samo 3d w tv - myślę że mniej od badziewnych gadżetów które wiele osób nie używa, a które są w tv.. A Samsung ma iść w gogle wirtualne które raz że kosztują, a dwa to co one niby na oczy to sam miód ..
Wszystko kwestia gustu... co kto lubi ale nie powinno się zabierać czegoś co już jest i na co ludzie wydali pieniądze swoje.. a tak jest w tym wypadku jeśli cała reszta zrobi tak samo...a tak jak napisałem nikt nikomu nie karze oglądać i kupować okularów.. Wielu z nas też płaci za badziewne gadżety w tv, a z których nie korzystamy.. takie życie ...

W pelni sie zgadzam a do tego dodam, ze jeszcze niedawno tu na tym forum o HDR pisano, ze wypala oczy a tu nagle zmiana frontu.

Sa tez inne glosy na temat wplywu 3D na zdrowie:
http://antyweb.pl/ogladanie-filmow-w-3d-wplywa-dobrze-na-nasz-mozg/
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W pelni sie zgadzam a do tego dodam, ze jeszcze niedawno tu na tym forum o HDR pisano, ze wypala oczy a tu nagle zmiana frontu.

Sa tez inne glosy na temat wplywu 3D na zdrowie:
Oglądanie filmów w 3D wpływa dobrze na nasz mózg - AntyWeb

Miałem przyjemność (już kiedyś o tym pisałem) rozmawiać z pewnym bardzo dobrym okulistą, który pracuje w Niemczech - przynajmniej wtedy tam pracował i rozmawialiśmy i o 3d i o 4k i ile jest w stanie nasze oko zobaczyć więcej w takim obrazie jeśli nie będziemy mieli odpowiedniego tv (rozmiar) w stosunku do odległości.. zauważ że kiedy 4k wchodziło pewne osoby pisały że jakość jest mega w stosunku do tego co oferuje FHD ale mało kto pisał już o zachowaniu odległości.. wierzyć można we wszystko - pytanie czy chcemy i czy chcemy żeby nam bajki opowiadano..
Fajny artykuł jest na pewnym forum i jasno wynika, że w tym roku nawet nie powinno się kupić odtwarzacza 4k (chyba że ktoś ma kasę i chce wydać ją...) bo same firmy mają problem jaki to ma być ten końcowy HDR i czy kiedyś dojdziemy do tego końca.. i może się tak zdarzyć że jak w tym roku kupisz odtwarzacz 4k to w przyszłym roku i tak nie obejrzysz na nim filmów z HDR.. jedna wielka niewiadoma..
Sam HDR jak ktoś ogląda w ciemnościach że tak powiem to masakra jak dla mnie bo strasznie wali po oczach i to jak to oddziaływuje na oczy a 3d to - śmiech na sali...
I tak jak napisałem po 8-10 godzin dziennie siedzenie przed naszymi monitorami w pracy ma gorszy skutek niż oglądanie jednego czy dwóch filmów w 3d nawet w tygodniu... to co ten okulista mówił to fakt, że on jako ojciec i okulista nigdy nie dałby dziecku oglądać poniżej 4-5 roku życia... i ja również..
Powstaje pytanie:
czy to klęska 3D czy tylko aktywnego 3D ?
Zobaczymy czy LG będzie w 2016 oferować TV z pasywną wersją na matrycach UHD.

Na razie Sony w tym roku ma mieć 3d - pytanie czy w przyszłym roku tez będzie i czy np w tym roku SP dalej filmy będzie robić w 3d po to żeby np w przyszłym roku napisać że wychodzą z 3d - ale myślisz, że ktoś wystąpi do Sony z zapytaniem o te sprawę ??? Wątpię..
 

TenKolesM

New member
Wielu moich znajomych uważa, że te nowe technologie nie są wogóle zauważalne przez człowieka a jedynie są tematem marketingowym.
 

last_ninja

New member
Coś mi się wydaje, że pasywne 3D pozostanie (LG, Panasonic). To 4K jest "stworzone" dla pasywnego 3D: widzimy piękne FHD w 3D. Natomiast, migawkowe 3D mnie męczy (obraz przyciemniony, efekt 3D nie jest tak "przyjemny" dla oka, ale to subiektywna ocena) i zawsze wolałem pasywne. Na moim Panasonicu DT60, 3D jest bardzo dobrze realizowane - takie sceny jak lądowanie na Księżycu w Transformers 3, przeskok przez przewrócone drzewo w Meridzie Walecznej, czy przelot nad Londynem w Opowieści Wigilijnej dają niezapomniane wrażenia. Poza tym, zauważyłem, że TV o wiele lepiej sobie radzi z 3D OU niż w 3D SBS (mniej poszarpanych krawędzi), ale jeszcze nie miałem tego samego filmu w SBS i OU, aby to zweryfikować. Generalnie, filmy 3D w OU są wyświetlane bardzo poprawnie w pasywnej technologi 3D.
Co do SAMSUNGA... a niech kończą z tych ich 3D. Może powrócą za jakiś czas w technologii pasywnej w TV 4K, albo tak jak TOSHIBA ze 3 lata temu - z TV z 3D niewymagające specjalnych okularów... I znów będzie ciekawie :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko na tej Toshibie nie dało się tego 3d oglądać wiec może lepiej niech będą okulary :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Już chyba się domyślam skąd się wziął pewien wpis odnośnie ala "szkodliwości" 3d ...
Philips też oficjalnie ogłosił że nie wspiera 3d w modelach z 2016 roku...
także Ci którzy są zainteresowani tv z tego roku, a maja filmy w 3d to mogą spakować i dla swoich przyszłych wnuków przeznaczyć... tylko kto tym ludziom odda kasę za filmy 3d..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Rezygnacja z 3D w telewizorach powinna wiazac sie z obnizka cen. Jezeli nie to nie rozumiem sensu pozbawienia tv tego gadzetu.
 

MisterJ

New member
Ciekawe jakie teraz brednie będą wciskać ci biedni pracownicy elektromarketów*, żeby sprzedać przepłacone nowości jeleniom :D 4K na ekranie wielkości 40" (oglądane chyba na wyciągnięcie ręki) czy "MUSISZ mieć SmartTV nawet poniżej 32" bo bez tego to nie telewizor" :D


*co piszę jako ex-pracownik takiego (w zasadzie takich, bo nie jednego) elektromarketu :D
 
Do góry