SAMSUNG LE46C750 46" Full HD 3D Ready LCD TV potrzebuje opini.

safrankowicz

New member
mam pytanie, mam w domu router i dzieki wifi internet chodzi mi w laptopie i komórce, czy ten telewizor tez mam wifi? jak nie to w jaki sposób połączyć sie można z internetem? jezeli przewodowo to jak, jezeli bezprzewodowo to jak? coś muszę dokupić w związku z działaniem internetu do tego tv? wdzieczny bede za wyjesnienie. Pozdrawiam.
 

q124

New member
witam. moze ktos sie zna lepiej na tv. mam pytanie co do tv z 3d
SONY KDL40NX713U 40" LED BACKLIT 3D TV jestem zaineresowany tym sprzetem ale nie wiem czy bedzie spelnial moje oczekiwania co do ps3. jesli ktos zna sie a moze i ma i sprawdzil tv prosze o kontakt. nie wiem na jakie parametry zwracac uwage.
 

carllito

New member
mam pytanie, mam w domu router i dzieki wifi internet chodzi mi w laptopie i komórce, czy ten telewizor tez mam wifi? jak nie to w jaki sposób połączyć sie można z internetem? jezeli przewodowo to jak, jezeli bezprzewodowo to jak? coś muszę dokupić w związku z działaniem internetu do tego tv? wdzieczny bede za wyjesnienie. Pozdrawiam.
ja podlaczylem access pointa do tv i smiga jak nalezy


ja dzisiaj zrobilem podobnie. mam glowna siec wireless, antena na dachu.pozniej jest accespoint, pozniej kablem do accespointa wi-fi z funkcja router (4xrj45) dziele tym na dwa pokoje kablem, i mam siec wireless z niego na dom. Do Tv samsung 750 podlaczylem accespointa tplinka 501. Najpierw na laptopie skonfigurowalem polaczenie, w moim przypadku dhcp automatycznie i IP, WPA2 zabezpieczenie. Ogolnie mam tu dobrze namieszane ale radze siebie . Podlaczylem AP kablem do TV i smiga az milo. Nie bylem pewny czy accespoint bedzie dzialal prawidlowo podpiety do tv a ty mile rozczarowanie.
text z innego mojego postu :bober:
 

jarkoswawa

New member
Ja jestem posiadaczem tego TV od paru dni. Przeskok technologiczny w stosunku do mojego poprzedniego 3,5 letniego LE46M87BDX - kosmiczny pod każdym względem a telewizor kupiony za 1/2 ceny tamtego...
Na razie się z nim zapoznaję i jestem super zadowolony - wreszcie mogę odbierać cyfrowo z mojej osiedlowej kablówki (DVB-C/MPEG4). Na pewno na razie mam problem z odtwarzaniem napisów przy streamowaniu filmów MKV po DLNA - nie ma polskich liter :(
Okulary 3D - były w komplecie (te z bateryjką litową) ale trzeba uważać bo nie wszyscy sprzedawcy je dołączają.
Polskie litery mamy grzebiąc w ustawieniach napisy kodowanie europejskie


na kartonie jest informacja o oklularach 3d, jesli nic nie pisza o nich to napewno ich nie dostaniesz
W mediamax24 o okularach dowiedzieli się otwierając pudełko xD(sprawdzaliśmy czy sprzęt jest w porządku)

mam pytanie, mam w domu router i dzieki wifi internet chodzi mi w laptopie i komórce, czy ten telewizor tez mam wifi? jak nie to w jaki sposób połączyć sie można z internetem? jezeli przewodowo to jak, jezeli bezprzewodowo to jak? coś muszę dokupić w związku z działaniem internetu do tego tv? wdzieczny bede za wyjesnienie. Pozdrawiam.

Najprościej podłączyć tv do routera:) kablem z erojtkami. Możliwe że kupując przenośne wifi podpinane pod usb w tv tez można.Możesz też kupic odtwarzacz Samsunga 3d który ma wifi i ma internet tvxD.Ja posiadam dwa Internet tv.Ale korzystam z tego w tv.


czy do oglądania filmów 3d trzeba odtwarzacz jakis? czy obojetnie z jakiego nośnika bedzie mozna film obejrzec?

Prawdziwe 3d najlepszej jakości można uzyskać mając.Tv który obsługuje 3d , odtwarzacz bluray który obsługuje płyty Bluray3d ,Film bluray3d których jest bardzo mało (czytać dokładnie czy cały film jest zrobiony czy tylko 1/24 filmu w 3d....i nie dać się wrobić na 3d anaglif.. i potrzebujemy kabla Hdmi 1.4 bo tylko on jest w stanie przesłać dwa obrazy w full rozdzielczości.

3d można tez uzyskać podpinając cokolwiek pod usb .U mnie to będzie przenośny dysk. Możemy oglądać filmy SBS które można pobrać xD One maja największa glebie( z tych darmowych).Można tez oglądać filmy blurayrip itp . Głębia i jakość 3d będzie zależeć od konkretnych scen oraz od jakości obrazu. ładne efekty będą przy filmach przyrodniczych np Home:)

Przeróbka 3d zwykłych programów tvn ,komputera podczas grania odradzam.Brzydkie i męczące

Naprawdę odradzam zabawę 3d. Obejrzysz parę filmów i ci się znudzi .Do 3d potrzebna jest niestety dużżżżży ekran.Zdecydowanie wole iść na film do kina 3d niż oglądać to w domu.



witam. moze ktos sie zna lepiej na tv. mam pytanie co do tv z 3d
SONY KDL40NX713U 40" LED BACKLIT 3D TV jestem zaineresowany tym sprzetem ale nie wiem czy bedzie spelnial moje oczekiwania co do ps3. jesli ktos zna sie a moze i ma i sprawdzil tv prosze o kontakt. nie wiem na jakie parametry zwracac uwage.


Wielkim specem się nie czuje. Ale Porównaj sobie co twój tv posiada a co ma tv o którym mowa w tym temacie...ja szybko zrezygnowałem z sony bravia kiedy zobaczyłem co oferuje samsung za tą samą cenę.Czy led jest konieczny do ps3?? Z tego co wiem to tv maja większa cenę i lepszy kontrast. W mojej opinii technologia led nie wiele rożni się jakością od zwykłych le nowej generacji.Jest to chwyt marketingowy żeby zwiększyć pułap cen.... Chodząc po media market i widząc telewizory po 6k led stwierdzam ,że mój samsung za 3800 (teraz mniej) ma równie piękna jakość i lepszej nie potrzeba zwykłemu kowalskiemu.
 
Ostatnia edycja:

safrankowicz

New member
dzisiaj zamowilem tv, w piatek albo w poniedzialek ma przywieść kurier, mam pytanie, czy sam wezme pudło z tv i wniose po schoach (2 piętro) czy bezwarunkowo trzeba 2 osoby? :hmm:
 

janodjana

New member
dzisiaj zamowilem tv, w piatek albo w poniedzialek ma przywieść kurier, mam pytanie, czy sam wezme pudło z tv i wniose po schoach (2 piętro) czy bezwarunkowo trzeba 2 osoby? :hmm:

raczej nie bardzo sam wniesiesz karton jest zamocowany tasmami do palety i jest to spory rozmiar i cię:grin:żar ale jak mi dowiózł kurier to pomógł mi wnieś i czekał az otworze karton chyba był ciekawy wiec poprosisz kuriera na bank ci pomoze
 

safrankowicz

New member
sciagnelem pare filmow 3d z neta i mam pytanie, jak ogladam je z usb, to co mam wlaczyc na tv? 2d na 3d ? czy obrazy obok siebie ? czy nic nie musze włączac?
 

safrankowicz

New member
tv mam juz troche i jestem zadowolony, tylko pytanie jak to jest z tymi herzami? jak przełączam programy to pokazuje mi przez chwile napis z rozdzielczością i 50Hz, czyli tv jest 50hz?
 

Blejd

New member
Tez wlasnie mam zamiar kupic ten tv , mialem wlasnie zalozyc topic o tym tv z kilkoma pytaniami , ale przeczytaniu tego topa chyba juz nie musze :) upewnilem sie tylko ze dokonalem dobrego wyboru , aktualnie ten tv mozna juz kupic za 3500zl z dostawa i okularami 3d w zestawie :)
 

Blejd

New member
Ja mam pytanie mam zwykly odtwarzacz Blu-ray lg czy filmy blu-ray 3d na tym odtwarzaczu w polaczeniu z tym samsungiem 3d beda sie poprawnie odtwarzaly ?? bo widze ze na rynku pojawily sie jakies odtwarzacze blu-ray 3d i sa zdeka drogie ... czy musze dokupywa odtwarzacz nowy ??
 

pulsedriver

New member
jesli chcesz ogladac filmy w 3d to oczywiscie , ze musisz dokupic player ktory odtwarza format 3d a co do twojego starego odtwarzacza to filmy 3d beda poprostu nie do ogladania.
 

crimson-pirate

New member
Witam
mam jedno pytanie odnosnie tego TV lub 650 . Jak spraawuja sie gry na PS3/PC ? konrketnie czy jest efekt smuzenia ? czy to 100hz dziala takze w grach np. na ps3 gdzie jest 60hz ? i przede wszsytkim jak wyglada sprawa z INPUT LAGiem ? na angielskiej stronce autor testu napisal ze lag jest 40ms. Jak to wyglada w praktyce, dodam ze dotychczach nie mam zadnego tv, a posiadam jedynie wiedze teoretyczna. Oczywiscie gram na monitorach wielu , akturlanie samsung 24FH gdzie lagu zadnego nie widze :)
 

pulsedriver

New member
swego czasu mialem ten tv , nie wiem jak innym , ale mnie jakos nie przeszkadzal ten input lag, byc moze lag nie jest az taki straszny jak sie o nim mowi.jesli chodzi o gry to nie bylo jakis szczegolnych uchybien, oczywiscie crosstalk byl zauwazalny, ale z tego co wiem jest to cos co praktycznie w wiekszym lub mniejszym stopniu dotyczy kazdego tv.powod dla ktorego pozbylem sie tego tv to gniazda HDMI,poprostu co pewien czas przestawaly dzialac i po pewnym czasie ponownie zaczynaly. w serwisie powiedziano mi , ze jest to wina wadliwego oprogramowania. na oficjalnej stronie samsunga czesto pojawiaja sie laty do tego modelu , ale niestety dzialaja dosc krotko po czym problem powraca, nie wiem jak jest teraz byc moze prz okazji kolejnej laty problem przestal istniec.
 

dlpocyg

New member
Czy ktoś ma może doświadczenie i wie jak uruchomić w tym modelu nagrywanie programów tv dzięki Personal Video Recorder Ready. Podobno jest wbudowany

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

pulsedriver

New member
nie wiem czy mowimy o tym samym , ale jak ja uzywalem funkcji nagrywania to bylo raczej proste , po pirwsze nalezy zaopatrzyc sie w pamiec zewnetrzna jak np. usb stick lub inny external hdd, a potem to juz tylko jeden przycisk na pilocie i to wszystko.
 

dlpocyg

New member
nie wiem czy mowimy o tym samym , ale jak ja uzywalem funkcji nagrywania to bylo raczej proste , po pirwsze nalezy zaopatrzyc sie w pamiec zewnetrzna jak np. usb stick lub inny external hdd, a potem to juz tylko jeden przycisk na pilocie i to wszystko.
ale u mnie to niestety nie działa. Czy to może być kwestia wielkości pamięci zewn.?
 

pulsedriver

New member
o ile sobie przypominam to w instrukcji byla podana minimalna pamiec , czyli w twoim przypadku moze to byc wlasnie ten problem ,i nastepna sprawa to nosnik musi byc sformatowany
 

arur

New member
Czy warto kupic ten telewizor czy moze lepiej dolozyc naprzylad do 4,5 tys i kupic cos innego? u mnie max 50" choc 46" tez moze byc. 70% filmy reszta to telewizja N lub konsola. Chcialbym 3D i nie upieram sie czy plazma czy led. Moze ktos napisac mniej wiecej jaka jest roznica w poborze enegrii miedzy plazma a ledem?

Jakies propozycje?


Pozdrawia arur
 
Do góry