SAMSUNG LE46C750 46" Full HD 3D Ready LCD TV potrzebuje opini.

shosiu

New member
Mam pytanie do posiadaczy wersji 46-calowej: czy u was czarny też robi się pod kątem fioletowy? U mnie wystarczy nawet niewielkie odchylenie, aby czarny przechodził we fiolet - purpurę. Nie wiedzieć czemu efekt ten zwiększa się po włączeniu 3D. Uprzedzając pytania, mam wersję SQ01 (niby ta najlepsza). Jest to strasznie irytujące.
 

jarkoswawa

New member
Przy oglądaniu filmów przez usb można ustawić polskie znaki w napisach.Opcje i kodowanie europa środkowa.

Teraz mam problem z internet tv.
Czy szukac w necie nowszych wersji czy tv niech sam sobie updata zrobi mam2.340 -5.1.00266
Oczywiscie polska nie moze korzystac z darmowego explore 3D??
ww.samsung.com/us/appstore/app/G00000090055

ipla bedzie dostepna w październiku?
 
Ostatnia edycja:

daral7

New member
Wczoraj kupiłem 46C750 w MM (promocja bez wat) no i okulary były free . Wcześniej miałem mniejszego starszego brata 40F86 BD. Oj technika poszła do przodu, a na pewno dopracowano tzw. 100/200Hz . Co do techniki 3D to za namową kolegi z forum obejrzałem film HOME 1080p. Po prostu bajka. Kupując ten tv kompletnie nie brałem pod uwagę 3D, ale ten film zrobił na mnie takie wrażenie jak pierwszy przekaz HD z dekodera N parę lat temu. Jest taki moment gdy góry wystają z ekranu choć większość scen dzieje się w głąb telewizora. Zresztą tego się nie da opowiedzieć to trzeba zobaczyć. Jedynym mankamentem jest tylko nagrywarka bo nie nagrywa prawidłowo fonii. Mam nadzieję że samsung to szybko rozwiąże bo przez to też nie działa time shifting. Cieszy mnie to, że wewnętrzny odtwarzacz radzi sobie z filmami MKV i polskimi znakami w txt, oraz wspiera format NTFS co nie ogranicza wielkości plików. Jedynie czego nie sprawdzałem to co się dzieje na spdif podczas odtwarzania filmu np w DD DTS, mam nadzieję że jest tam pełen strumień a nie tylko format 2.0


jak go ustawiles ? napisz co i jak ? ja jestem zielony masz go podłączonego do dekodera hd np cyfry ?
 

jabbaa

New member
Używam dekoder Telewizji N i odtwarzacza TVIX M 7000A Jeśli chodzi o ustawienia to używam Standard : kontrast 85 , jasność 44, Nasycenie 45, ostrość 80. Co do ustawień zaawansowanych : Kontrast dyn Max ,tonacja czerni: ciemna, przestrzeń kol oryginalna . Podświetlenie eco od 9 - 12 w zależności od czujnika światła. Po tygodniu eksploatacji wyskoczyły subpixele - 2 martwe i jeden na stałe świecący. Oby po miesiącu nie zrobiła się szachownica. Nadal mam nierozwiązany problem z nagrywaniem na pena - brak fonii . Kolo na infolinii samsunga mógłby opylać marchewkę bo jak zadałem mu kilka pytań to generalnie bredził od rzeczy.
 

jarkoswawa

New member
Dalsza cześć mojej przygody z samsungiem i 3d

Po jakimś czasie zdecydowałem się na kupno bluraya ,który obsługuje 3d.Dla samsunga mamy tylko jeden model obsługujący bluray3d BD-C6900.Stwierdziłem ze nie ma co szukać innych firm jeszcze się okaże ze coś nie będzie kompatybilne.Wydałem na niego 1000zl.Później okazało się ,że trzeba dokupić kabel hdmi bo bluray posiadał tylko zwykle chincze lol.Wkurzyłem się bo kolejny wydatek.Oczywiście pan w sklepie chciał mi wcisnąć kable za 230 zl i to 1.3!!.Na szczęście ktoś pisał wcześniej że do przesyłania sygnału trzeba kabel 1.4 bo tylko on pozwala na przesyłanie 2 obrazów w full HD.
Dalsze zakupy spędziłem w mm .Filmów 3d niestety nie było wiec postanowiłem kupić avatara za 100zl i kable hdmi .I tutaj znowu mi wciska kable za 230 zl pozłacane końcówki i nie ma nawet napisane że 1.4. Ale dopytałem czy są tańsze pokazał mi za 160 zl super wtyczki i jest 1.4xD.Pokazał mi również kolejne kable za 70zł 1.4 bez złotych końcówek bez super ekranowania.
Po zakupach 1170 zl i tv 3900 w sumie 5070zl żeby miec 3d tak jak wkinie.

Co do konfiguracji mamy 4 wtyczki hdmi i maja one rożne opcje ja podpiąłem pod arc(cos tam ze zwrotnym sygnałem).Uznałem że najlepsze. nastepnie trzeba ustawiac ekran od nowa bo ma standardowe ustawienia(od rodzaju oprazu po motion plus i głebie 3d).....Następnie połączyłem się z netem zgrał sobie soft i drugi internet tvxD.....I znowu sie zresetowały opcje wiec poustawiałem znowu

Co do 3d.........Niestety to nie to_O ile obraz jest bardzo ładny to głębia wynosi 5-10cm.....Juz zwykły film home w wersji 9gb był lepszy...a avatar z 40gb ma...
Motion plus oczywiscie w scenach robionych komputerowo powodował ze było sztucznie...wiec go wyłączylem.......

Sam film w 2d bardzo ładnie wygląda i przyjemnie się ogląda.Dodatkowo jeśli macie kino domowe można podłączyć sobie 5.1 albo 7.1 .Rożnica jest masakryczna!!!Dźwięk jest bardzo naturalny i przestrzenny daje to bardzo fajne efekty.Wcześniej miałem podłączone do samego tv i nie było to tak fajne.AA i najlepiej właczyc sobie lektor angielski i napisy....bo ten język miał największe wsparcie.

kolejne podejście i chyba ostatnie będzie zakup filmu bluray 3d których jak na lekarstwo...W sklepach internetowych mamy po 3 -4 tytuły które są żałosne.Bardzo popularny w samsungach jest film potwory vs obcy ale uwaga!!! Nie kupować wersji zwykłej bluray.Koniecznie musi być dopisek bluray 3d
Bo jest napisane ze niby 3d ale to są dodatki w scenach i to anaglif jeszcze.jedynie w sprzedaży widziałem zestawy 2 pary okularów i film.Tam jest b3d niestety nie sprzedają samego filmu
 
Ostatnia edycja:

Duzeer

New member
Widzę że temat umarł więc go wskrzeszę.

Myślę, że większość potencjalnych wątpliwości została rozwiana, zatem postaram się z pomocą posiadaczy owego tv ugryź temat z innej strony.

A więc, jak prezentuje się ten tv z punktu widzenia gracza ?? Jak wyglądają gry w 2D. Jak wyglądają gry 3D i wreszcie jak wygląda konwersja klasycznych gier do 3D za pomocą opcji jaką dostarczył producent (nie pamiętam dokładnej nazwy).

Z góry dziękuje ;)
 

pdv

New member
Witam wszystkich.
Ostatnio dostalem swoj 46" egzemplarz i musze powiedziec ze sie nie zawiodlem ani troche, wiecej, moge powiedziec ze jestem bardzo zadowolony. TV zamowilem w promocji z odtwarzaczem Samsunga BDC5900XEE + 8 filmow blu-ray + 4 filmy 3D + 3 pary okularow i to wszystko za 12.990 koron norweskich czyli w przeliczeniu na zlotowki jakies 6.500. Filmy w 3D naprawde fajnie sie prezentuja i kazdy ktory mial przyjemnosc taki zobaczyc byl mile zaskoczony, sprawa ma sie tak samo odnosnie gier w 3D. Polecam niezdecydowanym.

Co do konwersji filmow z 2D do 3D to tylko w blu-ray. Odnosnie konwersji gier moge powiedziec ze nie ma to zadnego sensu, obrazy nie nakladaja sie na siebie tak jak powinny.
 
Ostatnia edycja:

davidov26

New member
a ja mam pytanko jak wlaczyc txt w tym tv gdzies tu czytalem ,ze jak ma sie podlaczony dekoder HD przez HDMI to txt trzeba wlanczac z dekodera i tak tez mialem na poprzednim tv SAMSUNG LE40B650 a teraz kupilem LE46C750 3D i wlasnie go testuje .Txt mi nie dziala mi z tv i z dekodera ARIVA 100E HD tez .Jak wlaczyc txt na tym tv ,jest to wogole mozliwe ? pomozcie bo telegazeta jest dla mnie waza i przydatna
z gory dziekuje
 

cureman

Active member
Bez reklam
Widzę że temat umarł więc go wskrzeszę.

Myślę, że większość potencjalnych wątpliwości została rozwiana, zatem postaram się z pomocą posiadaczy owego tv ugryź temat z innej strony.

A więc, jak prezentuje się ten tv z punktu widzenia gracza ?? Jak wyglądają gry w 2D. Jak wyglądają gry 3D i wreszcie jak wygląda konwersja klasycznych gier do 3D za pomocą opcji jaką dostarczył producent (nie pamiętam dokładnej nazwy).

Z góry dziękuje ;)

Jako ze bylem posiadaczem (nadal stoi w domu jeszcze go nie zabrano do zwrotu) C55 7700 3D posiadam PS3 i Xboxa 360 .Gry na PS3 wygladaja zyleta ,obraz czysty i soczysty .Gry 3D testowalem tylko Avatara na PS3 i Motormstorm: Pacific Rift efekty naprawde ciekawe same gry nabraly glebi mnie glowa nie bolala.Co do 2D na 3D to jest to ciekawe na chwile obraz po zmianie z 2D na 3D nabiera NIBY glebi ale oczy i glowa zaczyna bolec po 30 minutach (w prawdziwym 3d tego nie bylo efektu zmeczenia ).Niestety posiadalem juz troche LEDow i nie jest to dla mnie dobra technologia (w 3 tv wyskoczyly mi martwe piksele )nierowne podswietlenie obrazu ,slabe katy itd.Gdy rozmawialem z kolega to smial sie ze to jest jakas sciema ze mi tyle razy wyskoczyly piksele.powiedzialem mu niech odpali menu cyfrowego polsatu i ustawi menu na jednolite ciemne tlo i znalazl dwa piksele.Mysle ze wielu uzytkownikow nawet nie jest swiadoma z ich posiadania.Gdy sa martwe piksele malutkie i niewidoczne na obrazie to nie ma problemu ale mi wyskoczyly 4 martwe na srodku ekranu dwa (widoczne z daleka) i dwa po bokach .Pomimo tych wad obraz w grach i tv jest bardzo dobry.
 

miszczu113

New member
Jako ze bylem posiadaczem (nadal stoi w domu jeszcze go nie zabrano do zwrotu) C55 7700 3D posiadam PS3 i Xboxa 360 .Gry na PS3 wygladaja zyleta ,obraz czysty i soczysty .Gry 3D testowalem tylko Avatara na PS3 i Motormstorm: Pacific Rift efekty naprawde ciekawe same gry nabraly glebi mnie glowa nie bolala.Co do 2D na 3D to jest to ciekawe na chwile obraz po zmianie z 2D na 3D nabiera NIBY glebi ale oczy i glowa zaczyna bolec po 30 minutach (w prawdziwym 3d tego nie bylo efektu zmeczenia ).Niestety posiadalem juz troche LEDow i nie jest to dla mnie dobra technologia (w 3 tv wyskoczyly mi martwe piksele )nierowne podswietlenie obrazu ,slabe katy itd.Gdy rozmawialem z kolega to smial sie ze to jest jakas sciema ze mi tyle razy wyskoczyly piksele.powiedzialem mu niech odpali menu cyfrowego polsatu i ustawi menu na jednolite ciemne tlo i znalazl dwa piksele.Mysle ze wielu uzytkownikow nawet nie jest swiadoma z ich posiadania.Gdy sa martwe piksele malutkie i niewidoczne na obrazie to nie ma problemu ale mi wyskoczyly 4 martwe na srodku ekranu dwa (widoczne z daleka) i dwa po bokach .Pomimo tych wad obraz w grach i tv jest bardzo dobry.


Jeśli LED nie odpowiada alternatywą jest samsung c750 jednak największy to chyba 46". Mnie osobiście efekt 2d do 3d trochę rozczarował jednak zwykłe 3d wygląda lepiej niż oczekiwałem.
 

safrankowicz

New member
witam , zamierzam kupic le46C750, jak jest w koncu z okularami? są czy ich nie ma? :) w opisach tego tv piszą ze do sciany przykreca sie tylko na uchwycie z 2 srubami, wie ktoś jak to z tym uchwytem jest? jest jakis specjalnie dedykowany do tych tv?
Pozrawiam
 

leone1

New member
Mam Samsunga 3D LE-40 C750

Rewelacja, co prawda przeszedłem z dosyć wysłużonego 32" Funaia. U mnie chodzi jak należy wszystko, nagrywanie na przenośnym dysku, łączenie się (ad hoc) z laptopem oraz internetem, mam modem Huawei 169 w Erze... Na laptopie zainstalowałem sobie wirtualny router, a w tv włożyłem kartę bezprzewodową D-Link DWA 140, trochę to kosztowało główkowania, ale ten cały kombajn chodzi!!! ...i to uważam najniższym z możliwych kosztów.
 

leone1

New member
Nie wiem jak w LE46, w moim LE40 (C750) były...Trzeba kupować tv w sklepie, gdzie gwarancje daje Samsung Polska, to b. ważne, bo wiele sklepów, głównie internetowych , ale nie tylko ściągają Samsungi z Zachodu, kusząc ceną ,ale nie ma gwarancji w Polsce, kto nie wierzy niech wejdzie na stronę Samsunga w zakładki gwarancje...a telewizorek polecam zdecydowanie.
 

jarkoswawa

New member
Okulary 3d powinny być z telewizorem.Jest na pudełku ,że do zestawu dołączone okulary. Jednakże wiele sklepów nie wie ,że okulary są w zestawie albo je wyjmują:).Więc trzeba uważać.Po pół roku od zakupy tv staniał o 600zl.Jestem z niego bardzo zadowolony jakościowo cały czas zachwyca mnie.
Nie dawno ogarnąłem z internetu filmy 3d Side by side.Jest parę stron gdzie możemy ściągnąć za darmo przerobione filmy:).3D wygląda bardzo dobrze dużo lepiej niż w home.Np w resident evil afterlife shurikany wbijają się nam w twarz xD.Takich scen z głębia Totalną jest jednak mało.
Co do konfiguracji ważne jest żebyście wcisnęli opcje poprawa obrazu 3d!!. Zwiększa ona dużo bardziej głębie przy SbS.
Jednakże stwierdzam ,że samo 3d w tv przestało mnie jarać.Jest to meczące upierdliwe i nudzi się szybko.Taki bajerek ,żeby pochwalić się znajomym 3d w domu:).Fajne efekty są przy siedzeniu od tv 1-2metry.A 46 cali to za mało na 3d.

Największe zalety tv:
-Piękna jakość za rozsądna cenę(każdy mój znajomy był zachwycony jakością obrazu)
-Internet tv .Nie spodziewałem się ,że przyda się tak bardzo. Przykładowo moja matka nie korzysta w ogolę z komputera natomiast jeśli chce gdzieś pojechać nie wie jak dojechać to odpala sobie google maps i ma piękna mapę 40 calowa.Przyjechali kiedyś do nas znajomi i np pokazywali nam trasę wycieczek po Egipcie które piramidy zwiedzili gdzie mieszkali i co warto zwiedzić:)

Youtube przydaje się najbardziej dla dziecka któremu puszczane są ulubione bajki (nie posiadamy kablówkixd)

Radio super sprawa

Kino jakie filmy gdzie i co graja

Onet.pl onet sport

To widgety z których się korzysta

--No i obsługa usb. Ściągam film wkładam usb i oglądam sobie bez konieczności targania komputera do salonu:)

Najmniej w tv opłaca się
-motion plus
-3d

Wiec tak naprawdę gdybym teraz kupował tv to kopiłbym sobie c650 a zaoszczędzona kasę przeznaczył na zestaw 7.1


Co do montażu na ścianę to wszystkie kable z tylu bardzo się będą wyginać a przykręcany jest chyba od dołu wyjmuje się podstawkę na której stoi wkłada się zaślepkę i jakoś przykręca xD na solidne to mi to nie wygląda.Ale specem od tego nie jestem.Niech się ktoś wypowie kto przykręcał
 
Ostatnia edycja:

klosz007

New member
Ja jestem posiadaczem tego TV od paru dni. Przeskok technologiczny w stosunku do mojego poprzedniego 3,5 letniego LE46M87BDX - kosmiczny pod każdym względem a telewizor kupiony za 1/2 ceny tamtego...
Na razie się z nim zapoznaję i jestem super zadowolony - wreszcie mogę odbierać cyfrowo z mojej osiedlowej kablówki (DVB-C/MPEG4). Na pewno na razie mam problem z odtwarzaniem napisów przy streamowaniu filmów MKV po DLNA - nie ma polskich liter :(
Okulary 3D - były w komplecie (te z bateryjką litową) ale trzeba uważać bo nie wszyscy sprzedawcy je dołączają.
 
Do góry