Samsung LE40F71B + komputer

Hotest

New member
majmaj napisał:
ja sie nei snam za bardzo na TV a tym bardziej nie rozumiem tych rozdzelczosci po co mi 1080 x 1920 skoro mój TV ma tylko 1366 x 768

To bylo skierowane do mnie bo pytalem o rozdzielosc 1080p

Tak czy inaczej dzieki - sprobuje
 

BoDeX

New member
majmaj napisał:
a czy to na pewno pomaga? i jakie sa róznice? brak problemów DVI ---HDMI? bo wszyscy mówia ze obcina obraz, zła jakosc... idt


Nowe firmware likwiduje problem z OVERSCANEM ( obcinanie) , aktywuje na każdym wejściu 1080p , a ponadto na HDMI stosuje pixel maping 1:1
( wyświetla CAŁY pulpit - pixel w pixel ) Tak - będziesz mógł dowolnie
podłączyć kompa i nie będzie problemu . Nie rób tego sam - zadzwoń do Samsunga !

Pzdr.
 

Hotest

New member
BoDeX napisał:
Aby znaleźć instrukcję , kabel , program do upgradu i plik główny , to
wpisz w wyszukiwarkę słowo JUST SCAN na sąsiednim forum HD i postępuj zgodnie z instrukcją !

.

Sorki za lamerstwo ale sie nie doszukalem - czy moge poprosic o linka do forum na Priva. Thx
 

majmaj

New member
BoDeX napisał:
Nowe firmware likwiduje problem z OVERSCANEM (obcinanie) , aktywuje na każdym wejściu 1080p , a ponadto na HDMIstosuje pixel maping 1:1
( wyświetla CAŁY pulpit - pixel w pixel ) Tak - będziesz mógł dowolnie
podłączyć kompa i nie będzie problemu . Nie rób tego sam - zadzwoń do Samsunga !

Pzdr.


"na każdym wejściu 1080p" -- przez VGA nie da sie wysłac tak wysokiejrozdzielczosci bo bedze kompresowana-- tak pisali to prawda?
 

Hotest

New member
No i po TV :(

Po 10 dniach uzytkowania TV poszedl z dymem :(

Wyglada jak by padla synchronizacja lub cos takiego...

Mozna zobaczyc objaw na zalaczonych zdjeciach....
 

Attachments

  • Picture 008_1.JPG
    Picture 008_1.JPG
    26,8 KB · Wyś: 201
  • Picture 009_1.JPG
    Picture 009_1.JPG
    35,6 KB · Wyś: 175

Hotest

New member
Jako ze TV mam w sypialni w nocy skonczylem ogladac film, polozylem sie spac. Rano wstalem zlapalem za pilota bo chcialem wiadomosci posluchac co sie w naszym wspanialym kraju dzieje i zobaczylem to co mozna zobaczyc na zdjeciach.

Nie wiem jakim cudem i dlaczego to sie stalo...
 

Hotest

New member
Tak juz zadzwonilem do firmy gdzie kupilem zeby sobie przyjechali go odebrac i niech mi przywioza nowy albo kase bo nie zgadzam sie na naprawe (10 dni popracowal). Niestety sobota jest wiec nie ma managera zeby podjal decyzje.

Szczerze mowiac nie wchodzilem do menu serwisowego. Po pierwsze nie wiem jak to zrobic ;) a po drugie nie sadze zeby cos to pomoglo jako ze nawet na kazdym wejsciu nawet bez zrodla zrywa obraz.

Pozdrawiam
 

siwy_pl

New member
BoDeX napisał:
Nowe firmware likwiduje problem z OVERSCANEM ( obcinanie) , aktywuje na każdym wejściu 1080p , a ponadto na HDMI stosuje pixel maping 1:1
( wyświetla CAŁY pulpit - pixel w pixel ) Tak - będziesz mógł dowolnie
podłączyć kompa i nie będzie problemu . Nie rób tego sam - zadzwoń do Samsunga !

Pzdr.

chcialem sie dowiedziec czy ten upgrade fimware jest tylko do model F czy ogolnie dla wszystkich .Bo mam zamiar kupic model N - ( LE32N71B) i zastanawiam sie czy po upgradzie tez bedzie mi PC chodzic po HDMI

p.s na oficjalnie stronce samsunga nie ma wogole dzialu firmware :/
 

FanBojPS3

New member
Hotest.
Ladnie ten lcd sie prezetntowal przez te 10 dni?
Masz kablowke ,czy cyfre czy jeszcze cos innego?Jesli kablowke to czy ladny byl obraz?Zamierzam kupic tego samsunga i jestem ciekawy jak sie prezentuje.Polecilbys go komus?
 

Hotest

New member
FanBojPS3:

Do TV byl podlaczony komputer i cyfra. Jakos z komputera rewelacja. Cyfra niczego sobie. Na dzien dzisiejszy moge powiedziec ze smialo polecil bym ten model jezeli ktos ma zamiar podlaczac go do komputera. Jezeli nie - wybral bym plazme.
 

MariNap

New member
Hotest napisał:
Witam

Poki co TV ten mam podlaczony do komputera z grafika 8800GTX. Od poczatku kiedy go zakupilem byl podlaczony kablem analogowym (SUB-D 15 pin) i wszytsko dzialalo OK. Rozdzialka 1920x1080 (1080p w ustawieniach karty graficznej). Wpadlem na pomysl ze byc moze delikatnie poprawi sie jakos obrazu dzieki kablowi DVI-HDMI (w koncu jest to sygnal cyfrowy a nie analogowy jak w przypadku poprzedniego kabla).
No dokładnie mam to samo, dlatego trafiłem na to forum. :p Najpierw leciałem po PCI VGA (D-SUB) i wsio sie automatycznie ładnie dostroiło ale myśle sprawdzimy jak jest na cyfrze DVI/HDMI, zakupiłem kabel a tu pixele nie trafiają w matryce i nie ma opcji adjust dla wejścia HDMI.

Ale zassałem już nowy firmware. :) Sprawdziłem schemat kabla serwisowego, odkopałem już w szafce jakiś stary kabel COM i zaraz go polutuje z mini jackiem wg. schematu. Zastanawiam sie tylko czy flashując EEPROM nie strace gwarancji ale to legalny firmware wypuszczony przez Samsunga więc chyba wszystko ok.

Mam jeszcze jedno pytanie, tyle tu mowy o menu serwisowych a ktoś wie jak do niego wejść? Każdy sie tylko pyta czy byłeś w MS a nikt nie napisze jak je wywołać. :p

Aha no i zastanawiam sie czy Samsung LE40F71B to to samo co LE40F71BXIXEH bo u mnie z boku na obudowie jako MODEL CODE jest ten dłuższy kod i zastanawiam sie czy to to samo i w necie ktos nie dopisał ostatnich 5 liter. Bo jak sflashuje nie tym softem co trzeba to tv już mi nie wstanie. Ktoś wie czy można tym Flasherem zrobić najpierw backup obecnego firmwareu?
 

bor@s

New member
MariNap napisał:
Bo jak sflashuje nie tym softem co trzeba to tv już mi nie wstanie.
:shock:

no stary, ja kiedyś dvd spieprzyłem, a robiłem zgodnie z zaleceniami producenta. No cóż, masz jaja, życzę powodzenia :blagam:
 

MariNap

New member
bor@s napisał:
:shock:

no stary, ja kiedyś dvd spieprzyłem, a robiłem zgodnie z zaleceniami producenta. No cóż, masz jaja, życzę powodzenia :blagam:
No to już wracam i pisze z nowo sflashowanego TV! :) Na uspokojenie twoje i wszystkich czytających oznajmiam, że po załadowaniu nowego firmware podanego przez "afrik71" wcześniej na tym forum mój TV wstał i działa z nową opcją over scan pixel mapping 1:1. :) Zachęcam do tego wszystkich posiadaczy tego modelu (LE40F71B) gdyż jakość jest troche lepsza. :) Poprawiła sie ostrość oraz barwy. Nie jest to kamień milowy gdyż po analogu PC VGA nie było źle ale różnice dostrzegam bez wątpienia. :) Z resztą nic dziwnego bo dla pełnego HD 1920x1080 w starym kablu VGA już nie starcza pasma dla pełnego przeniesienia takiej rozdzielczości, w końcu kiedy był projektowany to 640x480 było szczytem. ;)
 

VAMET

New member
Witam uprzejmie

BoDeX napisał:
Aby znaleźć instrukcję , kabel , program do upgradu i plik główny , to
wpisz w wyszukiwarkę słowo JUST SCAN na sąsiednim forum HD i postępuj zgodnie z instrukcją !

Na sąsiednim forum, czyli gdzie?
Jak w ogóle sprawdzic firmware w TV?
Skąd można pobrac firmware nowy?

Z poważaniem
 
Do góry