Samsung LE40F71B + komputer

Hotest

New member
Witam

Poki co TV ten mam podlaczony do komputera z grafika 8800GTX. Od poczatku kiedy go zakupilem byl podlaczony kablem analogowym (SUB-D 15 pin) i wszytsko dzialalo OK. Rozdzialka 1920x1080 (1080p w ustawieniach karty graficznej). Wpadlem na pomysl ze byc moze delikatnie poprawi sie jakos obrazu dzieki kablowi DVI-HDMI (w koncu jest to sygnal cyfrowy a nie analogowy jak w przypadku poprzedniego kabla).

No i wielkie rozczarowanie i problem.

1. Rozczarowanie - obraz jest znacznie gorszy niz przez zlacze analogowe - nie naturalny

2. Pulipt jest obciety z kazdej strony - bez znaczenia jaka jest rozdzielczosc probowalem wszytskie dostepne tryby i nic nie pomoglo. Gora i dol sa sciete (nie widac paska narzedzi), tak samo jak i boki - po prawej stronie jezeli umiescisz kosz w dolnym rogu to go nie bedzie widac, zarowno jak i pierwszego rzedu ikon po lewej stronie.

Czy ktos z Was spotkal sie juz z takim problemem? Moze jakies pomysly?


PS

Przesiadlem sie z plazmy na LCD bo skusila mnie rozdzielczosc ktora chcialem wykorzystac w grach - a Full HD w plazmie po pierwsze dla mnie bylo za duze i za drogie jezeli chcialem sie kierowac zdrowym rozsadkiem. Z mojego punktu widzenia jakosci obrazu LCD jest daleko za Plazma. Wszytsko wyglada gorzej - nawet obraz z komputera - ktory powinein byc lepszy na LCD.
 

xux84

New member
Hotest napisał:
No i wielkie rozczarowanie i problem.

1. Rozczarowanie - obraz jest znacznie gorszy niz przez zlacze analogowe - nie naturalny

2. Pulipt jest obciety z kazdej strony - bez znaczenia jaka jest rozdzielczosc probowalem wszytskie dostepne tryby i nic nie pomoglo. Gora i dol sa sciete (nie widac paska narzedzi), tak samo jak i boki - po prawej stronie jezeli umiescisz kosz w dolnym rogu to go nie bedzie widac, zarowno jak i pierwszego rzedu ikon po lewej stronie.

Czy ktos z Was spotkal sie juz z takim problemem? Moze jakies pomysly?
Na zagranicznych forach można przeczytać ze samsung rozsyla update firmware'u, ktory dodaje tryb justscan, dajacy mapowanie 1:1 przy sygnale hdmi z pc
 

majmaj

New member
kurde jedno wielkie gów** z tymi samsungami i PC -- HDMI ;/ powinni cosz tym zrobic bo nie po to błace tyle kasy, chce sobie podłaczycsamsunga R po HDMI a tu KICHA ;/
 

makisiaki

New member
Wybaczcie ale nie wiem czy mam doczynienia z gawędzierzami czy wyjątkowymi gadżeciarzami.

W Samsungach do PC służy wejście PC. W instrukcji jest napisane, że komputer nie działa prawidłowo przez HDMI. Obraz poprzez D-sub jest idealny i nawet jakby HDMI na PC działało nie byłoby różnicy ale oczywiście wszyscy pisaliby, że jakość dużo lepsza. Nie rozumiem ludzi, któzy podniecają się czymś tylko dlatego, że ma w dopisie cyfrowe a nie analogowe.

Co tu "wieszać psy" że coś czegoś nie ma jak jest to zupełnie zbędne. Ale oczywiście maniak (lub forumowy gawędziarz) z góry wie że wejście PC jest bee bo tylko HDMI. Czy ktoś z Was widział różniecę ???

Sorry jeżeli kogoś uraziłem.
 

bor@s

New member
makisiaki napisał:
Wybaczcie ale nie wiem czy mam doczynienia z gawędzierzami czy wyjątkowymi gadżeciarzami.

W Samsungach do PC służy wejście PC. W instrukcji jest napisane, że komputer nie działa prawidłowo przez HDMI. Obraz poprzez D-sub jest idealny i nawet jakby HDMI na PC działało nie byłoby różnicy ale oczywiście wszyscy pisaliby, że jakość dużo lepsza. Nie rozumiem ludzi, któzy podniecają się czymś tylko dlatego, że ma w dopisie cyfrowe a nie analogowe.

Co tu "wieszać psy" że coś czegoś nie ma jak jest to zupełnie zbędne. Ale oczywiście maniak (lub forumowy gawędziarz) z góry wie że wejście PC jest bee bo tylko HDMI. Czy ktoś z Was widział różniecę ???

Sorry jeżeli kogoś uraziłem.

tylko co jeśli ktoś będzie miał w komputerze HDDVD z HDCP i będzie chciał odtworzyć film, to co wtedy?
 

makisiaki

New member
Trudno mi sobie wyobrazić aby HDDVD z HDCP nie można było odtworzyć na zwykłym monitorze komputerowym. Za chwile będzie malutki programik, który pozwoli na odtwarzanie i kopiowanie. Jeszcze nie widziałem masowego zabezpieczenia którego nie da rady złamać. Zanim ktokolwiek z nas kupi takie urządzenie wszystko będzie chodzić.
A na razie to nawet nie wiadomo czy to aby na 100% nie będzie chodzić.
 

makisiaki

New member
majmaj napisał:
slepy widzi róznice pomiedzy VGA -- to to samo co component prawda?
prosze fotki z samsunga
1 to component
2 to HDMI
ja róznice wodze :cool:
http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/artykuly/fototest/samungR71/337.jpg
http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/artykuly/fototest/samungR71/341.jpg

ok i co mi z tego Twojego programiku co zlamie HDCP skoro samsung wogóle nie potrafi sobie poradzic z PC po HDMI - prawda ze w instr.pisze ze nie wolno tak podłaczyc :(

Trochę się nie rozumiemy.
1.- Mówiłem o różnicy między wejściem PC a HDMI (temat dotyczy komputera - więc po co takie porównanie nieba to chleba)

2.- No tak nie działa bo działa tylko rzez wejście PC czyli kabel D-SUB (znowu pretensje do garbatego, że ma dzieci proste) i tutaj ten programik
 

majmaj

New member
"1.- Mówiłem o różnicy między wejściem PC a HDMI (temat dotyczy komputera - więc po co takie porównanie nieba to chleba)"

i dlatego zapytałem czy VGA -- (to wlasnie wejscie PC) mozna porównac do component?
po prostu co daje lepszy obraz component czy VGA


co do HDCP masz racje pomyliłem sie, przyznaje racje. Z;e zrozumiale toco napisales, Tobie chodzi o programik który złamie zabezpieczenia HDCPna orginalnych plytach
 
Ostatnia edycja:

makisiaki

New member
majmaj napisał:
"1.- Mówiłem o różnicy między wejściem PC a HDMI (temat dotyczy komputera - więc po co takie porównanie nieba to chleba)"

i dlatego zapytałem czy VGA -- (to wlasnie wejscie PC) mozna porównac do component?
po prostu co daje lepszy obraz component czy VGA
Ile osób tyle opinii.
Dla mnie obraz po VGA w moim Samsungu jest idealny (połączenie LE3272B z Gigabyte 7900GS dobrym kablem - rozdzielczość komputera 1366x768. Tuner PhilipsaHD mam podłączony przez component bo tak jest lepiej niż przez HDMI. Tego nie da rady porównać ale jest naprawdę super.

Jestem praktykiem. To co piszę testowałem sam. Jak zdobędę kartę graficzną z wyjściem HDMI będę mógł powiedzieć, czy Samsung na 100% nie idzie poprzez HDMI (a nie poprzez DVI-HDMI) no i wtedy jakość też będzie można porównać. Czyjeś testy foto (wszystkie) są obarczone zbyt dużym błędem.

A te playery HDDVD do komputera za małe pieniądze będą i tak segmentu low-end aby jakąkolwiek różnicę w połączeniu można było zobaczyć :)
 

majmaj

New member
masz ustawiona rozdzelczosc pulpitu 1366x768 ??
dobry kabel? jaki to dla Pana? bo bede mial juz jakies podstawy jak bede kupowal
 

makisiaki

New member
majmaj napisał:
masz ustawiona rozdzelczosc pulpitu 1366x768 ??
Oczywiście tylko taka rozdzielczość zachowuje właściwe proporcje i jest tzw. "dedykowaną". Jak ktoś chce to oczywiście może być 1024x768 ale to trochę spłaszczone. Tak więc "High Definition w pełni" :)

P.S. wszystkie kable połączeniowe do sprzętu mam PROFIGOLDA
 
Ostatnia edycja:

makisiaki

New member
Jasne 1360x768 (sprawdziłem bo chyba faktycznie utrwaliłem dwie 6) a kabelek PROFIGOLD. Używam kable tylko tej firmy - mam component, svga, optyczny, coaxial, hdmi, zwykłe 2x chinch. Firma jest high, ale cena niestety też ... :-(
 

BoDeX

New member
Witaj.

Sprawdź czy masz w menu TV w zakładce PICTURE , pozycję SIZE ( 2 od góry ) i czy możesz w niej ustawić opcję JUST SCAN !

Jeśli nie , to masz stare firmware i możesz je upgradować ( servis , samodzielnie )

Aby znaleźć instrukcję , kabel , program do upgradu i plik główny , to
wpisz w wyszukiwarkę słowo JUST SCAN na sąsiednim forum HD i postępuj zgodnie z instrukcją !

Nowy soft zapewni Ci pełną obsługę 1080 x 1920 p na każdym wejściu , a
dodatkowo na HDMI uzyskasz pixel maping 1:1 i masz po problemie !

Nie ma za co :)


Pzdr.
 

majmaj

New member
tzn ze HDMI z PC bedze juz ok ?


"Nowy soft zapewni Ci pełną obsługę Nowy soft zapewni Ci pełną obsługę 1080 x 1920 p na każdym wejściu , a
dodatkowo na HDMI uzyskasz pixel maping 1:1 i masz po problemie ! "


mozesz jasniej :p ja sie nei snam za bardzo na TV a tym bardziej nie rozumiem tych rozdzelczosci po co mi 1080 x 1920 skoro mój TV ma tylko 1366 x 768
 
Ostatnia edycja:

majmaj

New member
BoDeX napisał:
Witaj.

Sprawdź czy masz w menu TV w zakładce PICTURE , pozycję SIZE ( 2 od góry ) i czy możesz w niej ustawić opcję JUST SCAN !

Jeśli nie , to masz stare firmware i możesz je upgradować ( servis , samodzielnie )

Aby znaleźć instrukcję , kabel , program do upgradu i plik główny , to
wpisz w wyszukiwarkę słowo JUST SCAN na sąsiednim forum HD i postępuj zgodnie z instrukcją !

Nowy soft zapewni Ci pełną obsługę 1080 x 1920 p na każdym wejściu , a
dodatkowo na HDMI uzyskasz pixel maping 1:1 i masz po problemie !

Nie ma za co :)


Pzdr.


a czy to na pewno pomaga? i jakie sa róznice? brak problemów DVI ---HDMI? bo wszyscy mówia ze obcina obraz, zła jakosc... idt
sprawdzałes to?
pozdrawiam
 

Hotest

New member
makisiaki napisał:
Wybaczcie ale nie wiem czy mam doczynienia z gawędzierzami czy wyjątkowymi gadżeciarzami.

Co tu "wieszać psy" że coś czegoś nie ma jak jest to zupełnie zbędne. Ale oczywiście maniak (lub forumowy gawędziarz) z góry wie że wejście PC jest bee bo tylko HDMI. Czy ktoś z Was widział różniecę ???

.
Dla informacji roznica pomidzy DVI a SUB-D jest widoczna na monitorach szczegolnie jezeli zwrocisz uwage na szczegoliki oraz rowniez jezeli chodzi o obraz ruchomy. Wiec nie wiem czy to gadzeciarstwo czy nie.

Ponownie dla informacji - kabel DVI - HDMI kupilem zeby zobaczyc czy bedzie rowniez widoczna roznica na TV a poki co nie moge tego sprawdzic po obraz jest przeskalowany.



Dziekuje za uwage
 
Ostatnia edycja:
Do góry