samsung LE40A786 vs samsung LE 7000

prezy

New member
Bez reklam
1.Telewizora już do sklepu nie oddam bo pozrywałem wszystkie folie z niego ,więc go nie przyjmą .
2.Trochę posiedziałem nad ustawieniami i kolory już są lepsze ,lecz nadal mają pastelowy zafarb. Niestety co bym nie robił to czerń jest gorsza

ad1. Oddasz trochę wiary w sprzedawców, powiedz że Vi nie pasuje, że żona krzyczy czy coś w tym stylu i że z pewnością bierzesz coś innego wówczas jest szansa że sprzedawca się zgodzi.

ad2. Co za sygnał mu podajesz że masz taką "masakrę", może rzeczywiście masz cholera wadliwy model bo to wszystko jakieś dziwne.
 

pintr

New member
To nie tak że jest masakra.Ja go porównuje do mojego starego telewizora i w tym porównaniu stary wychodzi obronną ręką .Co do sygnału to jest to tv HD z CP z dekodera Ferguson( to samo było podawane na stary tv) oraz obraz BD z PS3 ( na BD obraz jest lepszy niż na starym tv ale nie ma jakiejś przepaści - chodzi o kolory i ostrość ,natomiast czerń jest zdecydowanie gorsza...niestety).Znowu bawiłem się ustawieniami i teraz popsułem obraz ,był już prawie akceptowalny....Czeka mnie długie przyzwyczajanie się do obrazu w tym tv.
 

zzabek

Member
To nie tak że jest masakra.Ja go porównuje do mojego starego telewizora i w tym porównaniu stary wychodzi obronną ręką .Co do sygnału to jest to tv HD z CP z dekodera Ferguson( to samo było podawane na stary tv) oraz obraz BD z PS3 ( na BD obraz jest lepszy niż na starym tv ale nie ma jakiejś przepaści - chodzi o kolory i ostrość ,natomiast czerń jest zdecydowanie gorsza...niestety).Znowu bawiłem się ustawieniami i teraz popsułem obraz ,był już prawie akceptowalny....Czeka mnie długie przyzwyczajanie się do obrazu w tym tv.
Ja nie wiem czy Ty płaczesz czy narzekasz?
Mam TV ES8000 z modułem aston 2.26 i kartą nc+ i obraz jest bajka.
Natomiast Twoja ''F'' powinna być jeszcze lepsza.
 

pintr

New member
A ja nie wiem czy ty czytać nie umiesz czy nie rozumiesz tego co czytasz. Napisałem konkretnie że obraz jest w porównaniu do mojego starego tv taki a nie inny i nie jest to żaden płacz ani narzekanie ,tylko przestroga dla innych żeby nie napalali się tak bardzo na nowsze tv bo niekoniecznie będą mieli lepiej.
 

prezy

New member
Bez reklam
Kolega ma rację, coś u Ciebie w tym Tv jest nie tak. Czeka Cię porządna kalibracja albo oddaj go bo się umęczysz na lata.
Na moje albo nie potrafisz dostosować parametrów obrazu albo masz wadliwy Tv - niestety wadliwe modele się zdarzają.
 

pintr

New member
Za jakieś 2 tyg jadę do kolegi ,ma taki sam tv ,wtedy skonfrontuje ,czy to mój tv jest jakiś felerny ,czy jednak nowe tv mają jednak gorszy obraz ,niż mój poprzedni tv.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Takie czasy.... Nowe tv często grają gorzej niż starsze, za to są bardziej naszpikowane multimediami.
 

pintr

New member
Niestety coraz bardziej irytuje mnie jakość czerni w tym TV .Obejrzałem kilka filmów z BD i jest lipa.Czerń jest szara ,świecąca ,a chcąc ją zwiększyć robi sie pozbawiona szczegółów ( i nadal szara). Mam ochotę wymienić ten tv na inny ,ale boje się że przez to że pozdejmowałem wszystkie folie ,w sklepie nie będą chcieli się zgodzić.Jak tu wierzyć w rozwój technologii ,kiedy zmieniając tv po 5-6 latach dostajemy gorszy obraz.
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
Niestety coraz bardziej irytuje mnie jakość czerni w tym TV .Obejrzałem kilka filmów z BD i jest lipa.Czerń jest szara ,świecąca ,a chcąc ją zwiększyć robi sie pozbawiona szczegółów ( i nadal szara). Mam ochotę wymienić ten tv na inny ,ale boje się że przez to że pozdejmowałem wszystkie folie ,w sklepie nie będą chcieli się zgodzić.Jak tu wierzyć w rozwój technologii ,kiedy zmieniając tv po 5-6 latach dostajemy gorszy obraz.

porownaj gdzies z takim samym modelem obraz np. w sklepie albo najlepiej u znajomych , albo jest wadliwy model , albo wybrales niewlasciwy tv ,albo ......:lol:
 

pintr

New member
albo....Samsung schodzi na psy i robi lipe a nie lepsze obrazowo telewizory .Także jeszcze raz jak ktoś ma tv jaki miałem ja wcześniej i chce go wymienić na w/w niech uważa bo jakość i głębia czerni w tym modelu jest gorsza
 

prezy

New member
Bez reklam
Niestety coraz bardziej irytuje mnie jakość czerni w tym TV .Obejrzałem kilka filmów z BD i jest lipa.Czerń jest szara ,świecąca ,

spróbuj zrobić tak:
Ustaw: poziom cerni HDMI - niski
Kontrast dynamiczny: wyłączone
Tonacja czerni: ciemna
Tryb standard albo film w zależności czy lubisz bardziej żywe kolory czy bardziej naturalne.
Pobaw się podświetleniem max 6 i jasnością max 45

Jeżeli to nie pomoże na 100% masz walnięty Tv. Nie wiem może masz inną matrycę albo Tv po naprawie.
Może kupiłeś okazyjnie.
Jeżeli Ci nadal nie pasuje to działaj prędko z wymianą
 

pintr

New member
Kupiłem nowy ,prosto ze sklepu,z oryginalnymi foliami .Ustawiając poziom czerni na niski ,traci się szczegóły w przedziale 0-16 i 235-255 ,jeśli nadajnik (np BD,PS3,dekoder sat) nie mają ustawień odnośnie czerni w zakresie 0-255 .Jak już wspominałem wcześniej ,przy takim ustawieniu na ciemnych scenach jest jednolita czarna plama bez żadnych szczegółów ,np na czarnym garniturze nie widać guzików klap kołnierza czy zagnieceń.Bawie sie już ustawieniami przeszło tydzień i stwierdzam że w tym telewizorze nie da sie ustawić tak głębokiej czerni jak na moim poprzedniku,chociażby ze względu na fakt ,że nie posiada on podświetlenia tylnego z możliwością przyciemniania,jak to było w modelu A 786. Jeśli będę miał możliwość wymiany na inny ,zrobie to ,jeśli nie ....trudno będę musiał sie do tego przyzwyczaić .Niemniej z głębi czerni jestem niezadowolony (oczekiwałem czegoś więcej po tym tv) .Nadmienie ot taka małą ciekawostkę że Panasonic 42E6E ma dużo lepsza czerń niż ten samsung.Także to chyba tyle w tym temacie ,zobaczę co powiedzą w sklepie na wymiane na inny .Jak pojadę do znajomego który ma taki sam tv to skonfrontuje ,czy jest tak samo czy tylko mój egzemplarz ma jakis feler.
 

pintr

New member
Witam ponownie. Byłem u znajomego i jego telewizor wyświetla obraz tak samo jak mój.Niestety ,ale wychodzi na to że ten typ tak ma i głębszej czerni już się z niego nie wyciśnie. Dodatkowo wkurzające jest w tym tv mrowienie (robi się ziarno ) obrazu w niektórych momentach ,kiedy wyświetla ciemne elementy obrazu( znika to jeśli włączy sie czysty cyfrowy obraz),w starym tv tego nie było .Podsumowując ,nowy TV nie jest lepszy pod względem obrazu i dalej będę twierdził że z tego zakupu jestem niezadowolony.
 

pintr

New member
Po kilku miesiącach spędzonych z tym tv mam go już dosyć.NIe wiem czy on jest zepsuty czy wszystkie modele tak mają.Już nie chodzi mi o jakość i głębię czerni ,ale teraz o skaczący i przycinający obraz.Na początku na niektórych kanałach z cyfrowego polsatu występowały szarpania obrazu w ruchu,ale zwalałem winę na to że raczej występowały one na kanałach sd , niestety, po dłuższym czasie nieużywania konsoli ps3 ,włączyłem sobie grę ,(god of war ) i co ...totalnie nie da się grać na tym tv obraz skacze i rozmywa się non stop ...do tego stopnie że granie staje się wkurzające ( na filmach BD tego nie zauważyłem) .Natomiast zauważyłem że ten tv nie radzi sobie z trybem 1920x1080 ale w trybie 60p , konsola PS3 wypuszcza mi taki sygnał i nie wiem ( może nie ma możliwości) gdzie zmienić na 50p . Włączyłem testowo dekoder sat w ten sam tryb 1920x1080,60p i tu również zaczeły się przycinki ruchomych obrazów.

Koledzy pomóżcie ,bo nie wiem czy w konsoli da się jakoś zmienić tryb wyświetlania na 50p , i czy może mam strzelony tv i trzeba go oddać do serwisu.
 
Do góry