samsung LE40A786 vs samsung LE 7000

pintr

New member
samsung LE40A786 vs samsung LE F 7000

Witam.
Chciałem wymienić mój tv ( model w tytule) na samsunga seri f7000.
Moje pytanie brzmi czy oprócz 3 d i smart tv ,obraz z w/w będzie lepszy ,czy może niekoniecznie.Oglądając go w sklepie cięzko jest stwierdzić czy warto zmieniać. Tv w sklepach są źle poustawiane , jest w nich dużo światła i ciężko ocenić jakośc wyświetlanego obrazu.Chodzi mi tylko i wyłącznie o jakość obrazu ,Czy jakość czerni będzie przynajmniej na podobnym poziomie ,czy może jednak się pogorszy ze względu na podświetlenie edge led ?( tv plazmowy odpada ,więc dziękuję za propozycję tej technologii) .
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Tak będzie lepszy niż Twój A786 nie tylko w jakości obrazu ale to będzie masakryczny przeskok jeśli chodzi o funkcjonalność telewiozra
 

pintr

New member
No właśnie do końca nie jestem pewien co do tego masakrycznego przeskoku jakości,jeśli chodzi o obraz.Co do funkcjonalności to na pewno na plus .Obawiam się tylko czerni i tego podświetlenia edge led.....Przy okazji zapytam jakie są różnice w obrazie między samsungiem f 7000 a f 8000 ,czy warto dokładać do tego drugiego?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
pisałem "masakrycznego" jw stosunku do funkcjonalności, czerń kontrast też jest lepsza problemem mogą być tylko wąskie kąty patrzenia
 

pintr

New member
Myślę że kąty nie będą problemem bo z reguły siedzę na wprost tv. Czyli według ciebie nie pogorszę sobie czerni tym modelem? Niestety w sklepie jest ciężko to stwierdzić ,a porównać obok siebie nie mam jak ( chodzi mi o mój stary tv). A co odnośnie różnic między f 7000 a f 8000.
 

pintr

New member
A jak to wszystko przekłada się na obraz ,bo na papierze wygląda super a jak jest w rzeczywistości?? Czy obraz będzie lepszy ,będzie miał większy kontrast i czy czerń będzie lepsza. Oglądałem obok siebie oba modele i jak dla mnie różnicy nie było .Tyle że widziałem je w sklepie a nie w warunkach domowych.Myślę że z tych wszystkich polepszaczy obrazu i tak bym nie korzystał ( typu kontrast dynamiczny itp) na dodatek w serii 8000 są jakieś problemy przy włączeniu któregoś ulepszacza i obraz potrafi się niekontrolowanie ściemniać i rozjaśniać.
 

tdx

New member
Bez reklam
są jakieś problemy przy włączeniu któregoś ulepszacza i obraz potrafi się niekontrolowanie ściemniać i rozjaśniać.

Jak się nie potrafi ustawić TV to takie problemy występują w każdym modelu z dynamicznym kontrastem...

Co do Twojego TV. F8 ma lepszą płynność lepszy kontrast lepszą czerń natomiast tak jak napisałem to nie jest kosmiczny skok na miarę oprogramowania w tym TV

Jak chcesz taki skok przeżyć to polecam zamiast F8 kupić KE55S9C :)
 

pintr

New member
Hehe .....musiałbym chyba skok na bank zrobić żeby taki kupić:).
A tak na poważnie nikt nie wymieniał podobnego tv do mojego na model 7000 lub 8000 .Chciałbym poznać opinie kogoś kto miał bezpośrednie porównanie u siebie w domu ,pomogło by mi to w podjęciu decyzji .Ale i tak dziękuje za dotychczasową pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
Dokładnie Tak ja ostatnio "klientowi wymieniałem A656 na F7 i spokojnie było widać różnice na plus...

Zawsze możesz zamówić TV do domu podłączysz porównasz jak to nie będzie to to odesłać w diabły ;D
 

pintr

New member
A 656 z tego co pamiętam nie miał strefowego podświetlenia led,był na zwykłej świetlówce,a mój a 786 tak. Dlatego tak się dopytuję o tą czerń .Ja mieszkam w Belgii i jedyny sprawdzony sklep internetowy gdzie mógłbym kupić w/w tv nie posiada modeli 7/8000 .z innych nie bardzo chciałbym korzystać bo ich po prostu nie znam,zresztą jakbym kupował to i tak w stacjonarnym w którym zawsze kupuje AV bo mam tam rabat 20 %.
 

tdx

New member
Bez reklam
wiesz... w najgorszym wypadku bierzesz swoją 40 pod pachę i ogień do sklepu :D

Nie przyszedł Mahomet do góry, to przyjdzie góra do Mahometa :)
 

pintr

New member
Raczej dziwnie bym wyglądał wnosząc tv do sklepu a nie go wynosząc :) a tak na serio to komu by się chciało dźwigać to do sklepu i z powrotem....?
 

pintr

New member
No i kupiłem samsunga 55f8000 i jest dużo gorzej niż miałem ,niestety moje obawy co do czerni wyświetlanej przez ten tv potwierdziły sie i jest ona dużo gorsza od mojego poprzedniego tv. Sam obraz też nie wygląda lepiej ,ani odwzorowanie kolorów ,ani płynność wyświetlania ,są one prawie identyczne,z przewagą na plus dla mojego starego tv .Na dodatek mam wrażenie że twarze ludzi zrobiły się jakby pomalowane jakimś podkładem i są bez wyrazu ( nie wiem jak to opisać ...ale twarz zlewa się w jedną całość ) próbowałem róznych ustawień ,włączałem i wyłączałem poprawiacze typu czerń kinowa ,kontrast dynamiczny ,redukcja mpeg itp.niestety niewiele to pomaga. Także jeśli ktoś zastanawia się czy wymieniając stary tv taki jak miałem ja na serie f 8000 samsunga poprawi sobie jakość obrazu ,to niestety ale nie ,wręcz pogorszy sobie.Zyskuje sie tylko tyle że jest 3d ,większy rozmiar i smart .Ja niestety jestem niezadowolony z zakupu.*** Aha i dodam że sortowanie kanałów z modułu CI+ polsatu to jest jakiś dramat, wruciłem do oglądania przez dekoder.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie każdemu Samsung spełni oczekiwania.
Samsung wymaga kalibracji obowiązkowo.
 

tdx

New member
Bez reklam
skoro TV nie spełnia Twoim wymaganiom to faktycznie lepiej go oddać i kupić oleda lub VT60 (czerń, kontrast kąty >>ale szykuj się na inne problemy)

Niestety tak teraz wygląda postęp to co jest tanie (procki/moc obliczeniowa >> przyśpiesza masakryczne) a jakość obrazu robi krok w tył.

Tak zadecydował statystyczny kupiec chce mieć więcej za mniej.

To żadna demagogia pisze jako posiadacz amoleda + tv z serii 32B650 40D7000 46F6500 i 40F6650 (mój 32B650 kosztował tyle co 46F6500)

Twój 40" TV kosztował pomiędzy 4 a 4,7K prawda?
 
Ostatnia edycja:

pintr

New member
Jak już pisałem plazma nie dla mnie a za oleda z niepewną długością życia tyle płacić to lekka przesada.Telewizora już do sklepu nie oddam bo pozrywałem wszystkie folie z niego ,więc go nie przyjmą .Trochę posiedziałem nad ustawieniami i kolory już są lepsze ,lecz nadal mają pastelowy zafarb. Niestety co bym nie robił to czerń jest gorsza niz w starym tv,albo świeci na szaro ,albo jest jednolita ciemna plama bez szczegułów. Co do upłynniacza ruchu twierdze nadal że w starym tv był niemal identyczny.W nowym może i jest więcej opcji ustawień ,ale co z tego skoro generują tylko błedy w wyświetlaniu obrazu,objawiające sie przy wyższych ustawieniach zacinaniem się na chwilę obrazu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry