sAMSUNG LE32A656 VS SHARP LC-32X20E

Ogr

New member
Bez reklam
Witam, prosze o porównanie tych modeli ,co według was lepiej kupic głownie pod konsole.Prosił mnie dobry kolega o umieszczenie tego posta,wybrał te dwa modele i tego bedzie sie trzymac heh, Ja mocno skłaniam sie w strone Sharpa .Widziałem te modele w media i obraz sharpa o wiele bardziej mi wpadł w oko;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale do czego ?

Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi tylko i wylącznie o konsole to moze byc np Samsung A656 a jesli o konsole i sygnał np SD to Sharp badź Toshiba...
 

Ogr

New member
Bez reklam
Ok,przepytałem kolesia więc odległośc ogladania i grania zmienna ,czyli jak gra to siada blisko :) Uparł sie na 32 i inna wielkośc nie wchodzi w gre .Kupi cyfre ,filmy z kompa. W sumie mało wymagajacy pyta tylko który z tych modeli jest lepszy ?Obawa przed widocznym smuzeniem w czasie gry!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
powiem Ci że do samych gier wybierałbym szybszy model Sharpa 32X20:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23842

Dynamiczne sceny i zero kłopotów z szumami . Widać że matryca i procesory spokojnie dają sobie radę z płynnością ruchu.
4d54d9708ebff8b6med.jpg
 

bzyq

Member
Ten sam problem co kolega Ogr

Co wybrać????? Tv będzie podłączony do cyfrowego polsatu przez HDMI, służyć bedzie tylko do oglądania, żadna konsola nie będzie podpinana. Odległośc od Tv w moim pokoju wynosi ok 3m. Prosze o radę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26408 - przeczytaj naprawdę warto.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14271&page=5
Ja wybrałbym Sharpa - a przy Twoich warunkach będzie super.
No nie - skóra też jest czysta. A obraz przy dobrym sygnale wyjatkowej urody :)
p1070263iq4.jpg



Ciężko nam po porażce w pierwszym mecz na ME w piłce nożnej - z Niemcami ale podoba mi się , że selekcjoner broni drużyny. A jeszcze bardziej że nikt nie próbuje grać mądrzejszego od niego.
p1070125gk3.jpg


Czas na współpracę z grami. I tu nie ma żadnych niespodzianek i sensacji - jest poprostu super i tyle.
p1070098ik0.jpg

Cały test z porównaniami Panasonica- TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthr...433#post213433
 

helper

New member
Popatrzcie na zużycie prądu:

LE32A656 180W (na stronie internetowej) 200W (na karcie produktowej)
LC32X20E 136W

Jak komuś nie robi różnicy zużycie prądu o 1/3 :D
 

konrado0905

New member
a ktory z tych??

Sharp 37X20E vs. Sony 32X4000 vs. Sony 32D3000

cenowo podobnie. zastosowanie to konsolka (PS3, Xbox 360), PC (filmy HD), Blu-Ray i moze N-ka. Co byscie polecili?

PS: kiki, nie masz innych gier do testowania tylko Sega Rally??
 

SinNameOn

New member
helper napisał:
Jest to chyba jedyny model, który po skalibrowaniu "oszczędza" ponad 50% energii :D

Samsung powinien w takim razie zafundować kalibrowanie Wszystkim kupującym serie: 451, 551 i 656 :D

nie mieści się w łebku? Mnie też trudno w to uwierzyć, ale mam szacunek dla tamtejszego opiniotwórcy i nie sądzę, żeby pisali bzdury.
 

helper

New member
SinNameOn napisał:
nie mieści się w łebku? Mnie też trudno w to uwierzyć, ale mam szacunek dla tamtejszego opiniotwórcy i nie sądzę, żeby pisali bzdury.

Rzeczywiście nie mieści mi się w łebku:-D

Gdyby parametr zużycia prądu po kalibracji miał istotne znaczenie, to poda wany byłby bez wyjątku przy wszystkich testach "tamtejszego opiniotwórcy". To pozwalałoby na rzetelne porównania. Tak nie jest.

Druga sprawa to fakt, że jeśli marketingowcy z Samsunga wiedzieliby, że telewizory "mają choćby najmniejszą szansę na taki pobór mocy", to byłoby o tym głośno w każdym spocie reklamowym. Tak nie jest.

Na koniec: Po angielsku - nie musi oznaczać obiektywnie i rzetelnie. Napisz, kolego, jak znajdziesz inne źródła potwierdzające ten parametr.
I nie bierz tego do siebie (i/lub łebka):-D
 

SinNameOn

New member
helper napisał:
Rzeczywiście nie mieści mi się w łebku:-D

Gdyby parametr zużycia prądu po kalibracji miał istotne znaczenie, to poda wany byłby bez wyjątku przy wszystkich testach "tamtejszego opiniotwórcy". To pozwalałoby na rzetelne porównania. Tak nie jest.
1)Gdyby ten parametr wogle mial jakies znaczenie to pewnie tak bylo. W tym przypadku tak dobry wynik jest wart wyróznienia (chocby tylko dla upierdliwych). Podejrzewam jednak, ze malo kto zwraca uwage na ten parametr (Ot syndrom SUV'a - wszyscy narzekają, że dużo pali, że dziura ozonowa...a sprzedaż wzrasta:) ). Generalnie naszym environementem to przejmujemy sie tylko na pokaz.

helper napisał:
Druga sprawa to fakt, że jeśli marketingowcy z Samsunga wiedzieliby, że telewizory "mają choćby najmniejszą szansę na taki pobór mocy", to byłoby o tym głośno w każdym spocie reklamowym. Tak nie jest.
Marketingowcy przy konstrukcji komunikatów i płaszczyzn eksploatacji tych komunikatów, kierują się badaniami i konkretami. Dam sobię głowę obciąć, że i w tym przypadku tak było...zwłaszcza, że patrz pkt.1

helper napisał:
Na koniec: Po angielsku - nie musi oznaczać obiektywnie i rzetelnie. Napisz, kolego, jak znajdziesz inne źródła potwierdzające ten parametr.
I nie bierz tego do siebie (i/lub łebka):-D
Obserwuję to forum i zaczynam rozumieć, ze wszystko co nie Sharp, Toshiba to samo zło, a jedynym dopuszczalnym wyjątkiem jest Sony (które, choć przereklamowane, w każdym innym miejscu na ziemi uchodzi za benchmark). Przydałoby się nieco wiecej obiektywnego spojrzenia na cały rynek, zwłaszcza, że duzo się na nim dzieje.
Peace'n'love ;)
 
Do góry