Samsung KU6400/6450/6470

gmario

New member
Mam 3 pytania do użytkowników tej serii.
Oglądałem w sklepach 49KU6450 i 49KU6470 i mam wrażenie, że kąty widzenia w tych TV są dużo lepsze niż w innych budżetowych matrycach VA. Czy potwierdza się to w normalnym codziennym, domowym korzystaniu z tego TV?
Niestety potrzebuje TV i na wprost i z boku po kątem. Wiem, że IPS ma lepsze boki bo teraz wisi zastępczo w tym miejscu LG ale po obejrzeniu wczoraj w sklepie LG 49UH6507 "mam mocny niedosyt jasności i kolorów (szczególnie bieli)" w tym TV.

Drugie pytanie jak wygląda na Waszych Samsungach piłka nożna. Da się to oglądać czy katastrofa totalna?

Ostatnie pytanie. Czy ktoś z Was korzysta z filmów po sieci (z własnego serwera) - jak z odtwarzaniem?
 
Ostatnia edycja:

Smykoo

New member
Piłka nożna na 60hz nie będzie tak wyglądała jak na 120hz. Ale upłynniacze trochę pomagają. Kąty widzenia we wszystkuch va są słabe, ale nadrabiają kontrastem. Zresztą tv ogląda się prawie w 100% na wprost.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że da się oglądać.
Ile masz max kasy ?
Jaki masz dokładnie teraz telewizor ?
Jaka odległość od ekranu ?
 

Smykoo

New member
Innej serii 120hz. Oczywiście, że się da i widziałem mecz na KU6000. Może bez szału, ale dało się bez problemu oglądać. Dla wielkie fana sportu to jednak 120hz.
 

adam80

Member
Mam 49KU6400 kontrast rewelacja, kąty były dla mnie sporym zaskoczeniem, jest nie gorzej niż na mojej poprzedniej Toshibie IPS 100Hz, w samsungu nie występuje srebrzenie pod kątem, jak na IPS. Nie jestem fanem piłki, ale oczywiście sprawdzałem i uważam że jest dobrze, i to na wyłączonych upłynniaczach, nie mam cloudingu, ani bandingu - który na toshibie mimo pełnego podświetlenia był na meczach bardzo widoczny, jednego jestem pewny, nigdy już nie kupię TV na matrycy IPS. W 49KU6400 jest ponoć matryca SVA, może to dlatego kąty oglądania są dobre ?
 

Smykoo

New member
Upłynniacze Samsunga są świetne. Ja też za ips podziękuję. Wolę mieć gorsze kąty i piękny obraz na wprost.
 

gmario

New member
Dzięki adam80. Też obstawiam ,że to efekt SVA. Ktoś, coś jeszcze podrzuci o plikach sieciowych z serwera?
 

gmario

New member
Nabyte i przyjechane...49KU6400
Pierwsze wrażenia.
Wykonanie słabe (wiem klasa budżet) - plastik ramki jakiś taki "miękkawy" pewnie ma to związek z tym, że ta ramka jest zaciskowa a nie skręcana (w LG LF652 lepiej to wyglądało....). Podstawka jeszcze gorzej ... pod malowaniem widać drobne dziurki, poszczególne fragmenty podstawki źle spasowane - lekko odstają. No ale telewizor ma wisieć więc nie ma to znaczenia....
Kolejny zonk. Dystanse są ale śrub już nie ma - pewnie to nie kłopot ale śruby mają być M8x43 lub 45. W marketach są 40 lub 50. Dużo by Samsunga nie kosztowało jakby dorzucał te śruby.
Obraz
Pierwsze przerażenie clouding, że chol.... + plus mocniejsze podświetlenia w kilku punktach dolnej i górnej krawędzi ramki Spróbuje wrzucić zdjęcia choć nie oddają do końca jak jest (na zdjęciach lepiej niż w rzeczywistości). Po chwili zabawy udało się trochę poprawić - podświetlanie do 5 a jasność do 42. Niestety przy wyłączaniu TV oraz przy wchodzeniu do Spotify na chwilę zmienia podświetlenie i jest to znowu widoczne. Śmieszne jest to, że od momentu jak kupowałem pierwszy TV lcd z 9 lat temu w temacie cloudingu nic się nie zmieniło.
Teraz szybko
Obraz TV z NC+ dobry, kolory dobre, kąty poziome nie rozczarowałem się - jest dobrze. Gorzej jest z kątami pionowymi ale wiadomo to SVA.
Sport
Można oglądać. Wczoraj Altetico-Real, biegają kopią nie smuży. Może można się dopatrzyć jakiejś różnicy do 100hz ale .....z tym trzeba było się liczyć i tragedii nie ma.
Pilot i Menu
Zaskoczenie - mały pewnie nieporęczny, nie prawda po chwili używania bardzo ok, mała ilość klawiszy nie przeszkadza, menu czytelne i łatwe do poruszania.
Po testuję jeszcze kwestie sieciowe, przyzwyczaję się do wielkości i zobaczę co będzie choć żona krzywi się już na samo wspomnienie o oddaniu :)

Pytanie do Adamo80. Jakie masz ustawienia obrazu? Coś znalazłeś w necie?

http://images.tinypic.pl/i/00899/0egdn5ogbgam.jpg
http://pics.tinypic.pl/i/00899/sqwqxpzdulyb.jpg
 
Ostatnia edycja:

gmario

New member
Dzięki - przetestuje, szczególnie te na Film bo jakoś ten tryb odpuściłem (kolorystyka mi nie podpasiła hehe).
Drugie zdjęcie jest wykonane na zjechanym podświetleniu do 5 i jasności 42. W prawym górnym rogu jeszcze trochę zostało chmurki - zdjęcie tego nie oddaje.
 

vanishHD

New member
Odpuściłeś najlepszy fabryczny tryb !!!

Producenci w trybach Film / Kino (zależnie od marki) i podobnych podają kolory najbardziej zbliżone do ideału. Kalibrując TV zazwyczaj punktem wyjścia są ww. tryby.

Ja nie wyobrażam sobie nocnych seansów w innym trybie (są zbyt jasne dla mnie).
 

adam80

Member
gmario napisał: Pytanie do Adamo80. Jakie masz ustawienia obrazu?
W dzień używam trybu standard z ustawieniami:
kontrast 80
jasność 40
podświetlenie 9
obraz cyfrowy: auto
automotion: auto
kontr. dynamiczny: średni
tonacja kolorów standard.
Co do podświetlenia matrycy to po zakupie było nieciekawie, tu opisałem mój przypadek: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/132295-ue55ku6640-podswietlenie-led.html Teraz mam ideał, aż trudno uwierzyć że to edge led. edit: tryb film: wyłączony, na włączonym szarpało obrazem, zwłaszcza paskami z informacjami np. na TVN24, chodzi o tryb film w opcjach zawansowanych ustawień obrazu, a nie o tryb wyboru obrazu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry