UE55KU6640 - podświetlenie LED

Arkadius3

New member
Witam. Wczoraj kupiłem w Saturnie UE55KU6640. W sklepie wszystko fajnie w ciągu dnia w domu też... przyszedł wieczór i się okazało że na czarnym ekranie widać klika diód od podświetlenia jakby nie było w linii tylko wysunięte przed matryce i świecą jasno. Pomaga próba odciągnięcia ramki obudowy do przodu ale tylko na sekundę. Clouding to minimalny sie spodziewałem ale takiego wycieku podświetlenia to nie. Oddać i brać serię 7000? czy reklamować? Czy taki urok nowych LED TV?

Foto niestety nie mogę dodać.
 

adam80

Member
Witam. Ja zakupiłem kilka dni temu 49KU6400 miałem identyczny problem, w dzień wszystko było OK, wieczorem paskudny wyciek światła z jednej diody na dole po prawej stronie, powodowało to również "duszki" świetlne na górze ekranu, próba odciągania obudowy również pomagała tylko na chwilę, użyłem trochę więcej siły co skutkowało odskoczeniem obudowy w tym miejscu o jakieś 1-2 milimetry - i tu niespodzianka, tak równo podświetlonej matrycy jeszcze nie miałem, a już miałem go pakować do odesłania, teraz jestem z tego telewizora bardzo zadowolony.
 

sodalit1990

New member
Jeśli telewizor reaguje na pukanie lub stukanie to jego dni są policzone.Kolega miał podobny przypadek z telewizorem LG.Po pewnym czasie czyli stukaniu w telewizor padła matryca.
 

adam80

Member
W moim przypadku nie chodzi o "pukanie" ten telewizor nie jest skręcany, no i w pudełku bardzo mocno był ściśnięty w styropianowych wkładach, trzeba też użyć sporo siły do wyciągnięcia go z pudła, teraz jest wszystko OK i żadne próby "manipulacji" w miejscu poprzedniego prześwietlenia nie powodują powrotu tej wady.
 

adam80

Member
Dokładnie tak, potwierdza to również fakt że teraz nawet jak lekko ścisnę w tym miejscu to problem nie powraca.
 
Ostatnia edycja:

rgomez

New member
Zgodnie z obietnicą - potwierdzam iż po powiedzmy to rozszczelnieniu/rozczepieniu obudowy problem z podświetleniem zniknął/prawie zniknął.
 
Do góry