Samsung J6200, 6250, 6270 różnice

piotroldz

New member
Ja wczoraj pierwszy raz uruchomiłem. Pierwsze wrażenie mimo wszystko nie było jakieś negatywne. Miałem plazmę budżetową dotychczas i spodziewałem się że kolory będą ninaturalnie jaskrawe w tym samsung. Po pierwszym uruchomieniu jest wręcz przeciwnie. Brakuje trochę nasycenia. U mnie z podświetleniem nie ma raczej problemu, ale będę to sprawdzał jeszcze na testowych tapetach. Ostateczną ocenę wystawię po kalibracji. Na pierwszy rzut dam ustawienia takie jak wyżej w linku na jakiejś stronie. Zobaczę jaki będzie efekt na takich ustawieniach. Być może zrobię jeszcze profesjonalną kalibrację.
Patrząc z drugiej strony to za te pieniądze otrzymujemy 65 cali z matrycą 120hz. Nie wiem rafał ile dałeś za swój. Mi się udało za nieco ponad 4 kupić więc też cudów nie wymagam. Mozna by się zastanawiać czy KDL 65W855C nie byłby lepszy ale też pewności nie ma, jest większe ryzyko cloudingu słyszałem. Nawet w tych droższych wersjach sonego jest problem z podświetleniem jak sprawdzałem. Poza tym do 65W855C trzeba by było dopłacić 1500zł.
 

Rafal8

Member
Mi się udało kupić za 3900, Sony był o 1100 droższy. Jak za cene i jakość nie jest źle. Tylko niby półka ta samą tv bo seria 6 to jednak straszy obraz ma ładniejszy. Na tych ustawieniach obraz jest jak dla mnie za ciemny brak szczegółów w ciemnych scenach.
 

piotroldz

New member
Tzn mówisz o tych ustawieniach z linku co podałem ??
Jeżeli sony masz możliwość za 5 to jest to też super cena. Kwestia czy zagra na tyle lepiej by było warto to dopłacać. Jeżeli w ogóle zagra lepiej. Ja nie wiem nie porównywałem tyle tylko co z opini wyczytałem
 

Rafal8

Member
W sumie jakby był ktoś zainteresowany to mogę go odsprzedać za 3900 i gratis daje ubezpieczenia na 5lat do niego.
 

Malix7

Member
na 60" raczej nikt nie narzekał a już drugi użytkownik na forum co nie jest zadowolony z 65" może tam jest jakaś lipna matryca?
 

piotroldz

New member
Wydaje mi się że ta sama matryca porównywałem obok siebie i 60 i 65 nie widziałem różnic, kwestia kalibracji.
Jak dla mnie musi być włączone amp użtkownika z wyłączonym podświetleniem led (reszta ustawień jak ze strony z linka). Zupełnie inaczej wygląda obraz na takich ustawieniach
 

Malix7

Member
Jak lubisz mocne kolory to daj kolor na 60 ja w starych Samsungach zawsze zjeżdżałem z kolorami a w nowym musiałem dać na 60 i teraz mi bardziej pasuję :)
 

piotroldz

New member
Nie wręcz przeciwnie, nie lubię mocnych kolorów (przyzwyczajenie z plazmy :) Te ustawienia mi w zupełności wystarczają Jak dla mnie tv gra dobrze, nie ma cloudingu, nie ma pikseli martwych a po kalibracji mam nadzieje że będzie jeszcze lepiej. Koledze jak coś nie odpowiada to w 65 calach pozostaje mu soniak do którego będzie musiał dopłacić 1,5k. Tylko też można będzie stwierdzić jak się w domu odpali i jakoś poustawia czy zagra lepiej
 

Rafal8

Member
Z testów wynika że kalibracja dużo daje i odwzorowanie barw jest jeszcze lepsze

Do kolorów nie mam uwag tak jak pisałem nie jest znowu tak źle za tą kasę. Na pewno nie ma wad typu clouding czy banding no i podświetlenie jest też równomierne. Jak widzę wątek w Sony o tym dużo droższym mdelu to mi się słabo robi. W tym tv kontrast jest jaki jest i się tego nie przeskoczy co nie znaczy że jest źle czy tragicznie.
 

piotroldz

New member
Dany poczytaj w tym wątku wszystko jest. A czy zadziała to nie wiem w 50 jest już inna matryca chyba więc może być różnie

Jak widzę wątek w Sony o tym dużo droższym mdelu to mi się słabo robi
Rafał co masz na myśli tak pisząc, słabe opinie ??
 

piotroldz

New member
Wychodzi na to że model 6240 ma inną matrycę niż 6250. W 6250 jest prawdopodobnie to co w 65j6200 czyli matryca AUO. Tez jest to matryca 120hz jednakże inna niż dają w soniaczach (przynajmniej ma inne oznaczenie). W soniaczach są matryce AMVA czyli teoretycznie większe kąty i lepsze kolory.
Np. sony 65W855 matryca AMVA3 T650HVN12.3
Natomiast 65j6200 (czyli prawdopodobnie 65j6250) T650HVN05.1

Ciekawe jakby zestawił te dwa telewizory obok siebie aby można było porównać..
 
Do góry