Samsung HT-TXQ100 - opinie

danielp7

New member
Cześć
Zastanawiam się na kupnem zestawu kina domowego Samsung HT-TXQ100 - pasowałby mi do LCD LE32R72B. Czy zna ktoś ten sprzęt i może mi pomóc podjąć decyzję lub polecić coś innego w cenie ok. 2000 zł.
Z góry dziękuję za info.
Pozdrawiam
 

iqpablo

New member
ja ostatnio chcialem sie dowiedziec czegos o xq100 ale admini skasowali moj post nie wiedziec czemu!!!!!!!! dziwna rzecz.

ale i tak kupilem sobie ten model dzisiaj wlasnie za 1999. rozni sie tylko tym od txq100 ze nie ma tylnych glosnikow na stojakach. wlasnie przed chila skonzylem go podlaczac i testowac. dla mnie jest ok. tylko jeszcze musze w przyszlym tygodniu podlaczyc lcd do niego i wtedy powiem jaki jest obraz przez hdmi, bo teraz mam podlaczone przez chincha do starego thomsona.

na chwile obecna moge powiedziec ze dzwiek jest ok (dla mnie przynajmniej). juz zcrakowalem go i mam region free. na razie wszystko dziala jak dla mnie w porzadeczku.

jak macie jakies konkretne pytania to pytajcie to wam odpowiem.
 

iqpablo

New member
tomon napisał:
Witam.Też ciekawi mnie ten zestaw.Jak sobie radzi z divixami(jaka czcionka i jakie pliki tekstowe czyta)?

divxy czyta ok nie ma problemow nwet z przewijaniem w ta i spowrotem. niestety nie powiem nic na temat czytania napisow do divxow bo nie posiadam takowych.

fajna sprawa jest usb do ktorego mozemy podlaczyc rozniste urzadzonka (playery, hdd na usb, stikery) i odtwarzac divxy mp3 czy tez jpgi

pod koniec przyszlego tygodnia powiem jak sie ma sprawa z hdmi
 

tomon

New member
czekam w takim razie na twoje testy.Gdybyś jednak miał możliwość przetestowania divxa z txt byłbym wdzięczny.
 

iqpablo

New member
no to juz mam lcd i musze powiedziec ze obraz po hdmi jest zarabiasty.

jedyna wada byl fakt ze moj egzemplarz dvd byl jakis walniety nie czytal wszystkiego i hdmi mu nie dzialalo, ale poszedlem do sklepu i wymienilem jednostke centralna na inna i teraz juz wszystko czyta jak sie patrzy. polecam!! dzwiek jest ok obraz zabojczy (moze tez dlatego ze widziany na philipsie 7411), zdjecia tez extra wygladaja.

jedynym minusem tego samsunga jest brak rds w radiu.

zostalo mi tylko sprawdzenie napisow do filmow ale do tego musze cos skombinowac bo nie posiadam dixow z napisami.
 

iqpablo

New member
no ja wprawdzie z duzo fimow nie sprawdzilem na nim, jakies 10 moze, i do tego kilka plytek dvd nagrywanych osobiscie (ale nie kopie dvd tylko prywatne filmy) i wszystko lykal. mysle ze to moze byc taki problem jak z tym moim, ktory wymienilem na inny model i teraz wszystko dziala. ja osobiscie jestem zadowolony :D dla mnie bomba :D:D:D:D:D
 

tomon

New member
Witam. Czy w tym zestawie nie można zlikwidować "skaczących kreseczek" które po kilku sekundach zastępują czas wyświetlanego filmu?W instrukcji nic o tym "bajerze" nie pisze.Jeśli kogoś interesuje jak ten zestaw radzi sobie z divxami to powiem że dobrze.Czcionka oczywiście mogła by być lepsza ale nie jest tragicznie.Czyta mdvd,tm player,srt(sprawdzałem).Pliki mam ponazywane różnie choć w instrukcji pisze że mają mieć tę samą nazwę.Ogólnie jestem zadowolony z zestawu obraz po hdmi bardzo dobry.
 

tomon

New member
Witam. Czy w tym zestawie nie można zlikwidować "skaczących kreseczek" które po kilku sekundach zastępują czas wyświetlanego filmu?W instrukcji nic o tym "bajerze" nie pisze.Jeśli kogoś interesuje jak ten zestaw radzi sobie z divxami to powiem że dobrze.Czcionka oczywiście mogła by być lepsza ale nie jest tragicznie.Czyta mdvd,tm player,srt(sprawdzałem).Pliki mam ponazywane różnie choć w instrukcji pisze że mają mieć tę samą nazwę.Ogólnie jestem zadowolony z zestawu obraz po hdmi bardzo dobry.
 

brattanek

New member
Kupiłem ten zestaw. I jestem zawiedziony. Nie czyta mi połowy płyt. Kochany komunikat PLAY PROHIBITED, PLEASE CHECK DISC. Mysze je przegrać zorbić region patch, remove POUs w DVD Decrypter i dopiero wtedy działają. Co do DIVX śmigają ale nie ma polskich znaków zamiast nich jest _ np. skąd wygląda sk_d. Szukałem jakieś opcji na multi region ale ten sposób nie działa.
1. Remove Disc from Tray.
2. Switch Off Player
3. Wait 30 Seconds, Then Reconnect Mains.
4. Turn On player with Remote Control. Wait for player to Finish Loading and Display 'No Disc'.
5. Press Enter on Remote Control. (There will be No On-Screen Response.)
6. Press 8, 4, 2, 6, 9 on the remote. (There will be No On-screen Response.)
7. Press Enter on the Remote Control. Player will Automatically Turn Off.
8. Turn Player On.
9. Open Tray
10.Close tray.
11.Turn Player Off then On Again.
12.Player is Now Region Free.
Udało komuś się zrobić mulit region/free region?
 

kzms23

New member
Ja również zastanawiam się nad kupnem XQ-100 ale mam jedno pytanie, czy do tego zestawiku można podłączyć komputerek tj. nie obraz (bo ten mi chula znakomicie po podłączeniu komuperka do Samsunga LE 40 N - powiem więcej moim zdaniem jest lepszy obraz na TV niż na monitorze Samsung 173p plus) tylko dzwięk. Ostatnio znajomy pokazał mi wyjście w mojej płycie tak zwane coaxialne natomiast nie wiem czy będzie gdzie to w czepić właśnie w tym kinie ??
Z góry dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czas płynie i zmieniają się technologie.
Oczywiście nowe kina czytają znacznie więcej i grają znacznie lepiej niż plastikowe kino Samsunga , aczkolwiek ładnie skrojone estetycznie.
Ale do tego kina dokup dvd Kora - za 130 zł które czyta wszystko i masz kłopot z głowy.
 

kzms23

New member
Problemem nie jest nie odtwarzanie przez kino filmów (bo obraz idzie z kompa) problemem jest dzwięk, ponieważ tak jak pisałem z kompa mam wyjście coaxialne a w kinie jest wejście optyczne. Jedyny pomysł jaki mi przyszedł do głowy to kupno takiej karty:
http://www.allegro.pl/item198851749_zewnetrzna_sound_blaster_surround_5_1_usb_warszaw.html

Pytanie tylko jak ona będzie działał w połączniu z moją kartą wewnętrzna (też SB). Chyba że to się podłancza do czego innego.
 

casper_72

New member
iqpablo napisał:
ja ostatnio chcialem sie dowiedziec czegos o xq100 ale admini skasowali moj post nie wiedziec czemu!!!!!!!! dziwna rzecz.

ale i tak kupilem sobie ten model dzisiaj wlasnie za 1999. rozni sie tylko tym od txq100 ze nie ma tylnych glosnikow na stojakach. wlasnie przed chila skonzylem go podlaczac i testowac. dla mnie jest ok. tylko jeszcze musze w przyszlym tygodniu podlaczyc lcd do niego i wtedy powiem jaki jest obraz przez hdmi, bo teraz mam podlaczone przez chincha do starego thomsona.

na chwile obecna moge powiedziec ze dzwiek jest ok (dla mnie przynajmniej). juz zcrakowalem go i mam region free. na razie wszystko dziala jak dla mnie w porzadeczku.

jak macie jakies konkretne pytania to pytajcie to wam odpowiem.

Witam jakis czas temu zakupilem sobie kino samsunga ht-txq100 i ku mojemu zdziwieniu nie czyta polskich zankow tj. ą,ę,ć,ł itd. Zadzwonilem do serwisu samsunga i powiedzieli, ze on nie bedzie czytal bo na chwile obecna nie ma takiego firmware. Probowalem wczesniej cos sciagnac ze strony samsunga ale firmware mial inna nazwe niz ten ktory mam w swoim dvd.
Moze ktos cos z tym podzialal?Niech ktos pomoze...
 

brattanek

New member
casper_72 napisał:
Witam jakis czas temu zakupilem sobie kino samsunga ht-txq100 i ku mojemu zdziwieniu nie czyta polskich zankow tj. ą,ę,ć,ł itd. Zadzwonilem do serwisu samsunga i powiedzieli, ze on nie bedzie czytal bo na chwile obecna nie ma takiego firmware. Probowalem wczesniej cos sciagnac ze strony samsunga ale firmware mial inna nazwe niz ten ktory mam w swoim dvd.
Moze ktos cos z tym podzialal?Niech ktos pomoze...
Mam to samo ą,ś,ć itp. są wyświetlane jako _ _ i bierze jescze litere sąsiednią, ale ja osobiście otwieram notatnik z napisami, potem CTRL+H i zamieniam ą na a i śmiga :). Ale moje kino czasem przycina filmy :/ dvd jak i divx, poztym czasem wydaje dziwny dziwęk jakby w sordku coś zrzytało i miało zaraz się urwać :/ narazie działa ale będe musiał z nim do serwisu zawitać :/. Osobiście narazie żałuje, że kupiłem to kino jest więcej problemów i kombinowania niż radości z ogladania.
 

wamar

New member
HT-TXQ100 firmware update

Witam Wszystkich,

Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami z HT-TXQ100 bo przeszukałem cały net i takich właśnie informacji mi brakowało przed przeprowadzeniem aktualizacji firmware'u, który poprawia pewne niedoskonałości.

1. HT-TXQ100 w Polsce jest/było sprzedawane w 2 wersjach płyty głównej:
a) rozpoznawalnej po firmware'ze typu PDAHDMSX.ROM
b) rozpoznawalnej po firmware'ze typu QPNITCXX.ROM

2. Na stronie WWW samsunga jest udostępniony niby nowy firmware, ale tylko w wersji a)

3. Próba wgrania firmware’u dla wersji a) do urządzenia w wersji b) poprzez zmianę nazwy pliku z PDAHDMSX.ROM na QPNITCXX.ROM kończy się uśmierceniem urządzenia i wizytą w autoryzowanym serwisie w celu reanimacji przez zewnętrzne przeprogramowanie kości EPROM !!!

4. Znalazłem jedynie na niemieckiej stronce samsunga cały pakiet firmware'ów do Samsung'ów HT. Jedynie tam był dostępny firmware QPNITCXX.ROM (nie miałem okazji już go przetestować)

5. Najnowszy firmware podobno rozwiązuje problem z polskimi znakami w napisach do Divx ( objawiający się wyświetlaniem znaku _ w miejscu polskich znaków)

6. Przez to, że SAMSUNG na stronie do firmwaru nie umieścił 2 wersji plików do modelu HT-TXQ100, utwierdził mnie w przekonaniu, że PDAHDMSX.ROM (zazwyczaj nazwa pliku odzwierciedla wersje firmware a nie jego TYP) jest prawidłowym firmwarem do HT-TXQ100 a jedynie trzeba zmienić nazwę pliku aby został prawidłowo wczytany. [FONT='Verdana','sans-serif']NIESTETY TAK NIE JEST, TAKA OPERACJA KOŃCZY SIĘ WIZYTĄ W SERWISIE !!![/font] ponieważ urządzenie przeprowadza flashowanie jedynie sprawdzając nazwę pliku firmware'u, więc nie ma żadnych więcej zabezpieczeń przed wgraniem nieprawidłowego softu.

7. Aby sprawdzić którą wersję masz płyty i który jest odpowiedni firmware do niej, należy sprawdzić informację o firmware w swoim odtwarzaczu poprzez:
a) włączenia urządzenia
b) naciśnięcie OPEN/CLOSE
c) naciśnięcie MENU w pilocie
d) naciśnięcie po kolei klawiszy 8, 9, 5

P.S. Mam nadzieję, że te informacje pozwolą na uniknięcie takich problemów jak ja miałem z Samsungiem HT-TXQ100 mojego brata ciotecznego, który musiał wylądować w serwisie. Dezinformacja ze strony SAMSUNGA w tym temacie jest straszna więc warto to najpierw wiedzieć.

Pozdrawiam,
WaMaR
 
Do góry