Samsung ht bd 1255

jarecki77

New member
Może coś w nim było nie tak na początku, a teraz go poprawili?

Może już dzisiaj będę miał swoje HT-BD1250 to przetestuję w weekend wszystkie opcje.
Ciekawe z jaką wersją softu będzie...

:)

PS.
Czy mógłby ktoś mi określić jak długie kable są dane do tylnich głośników ?
Nie wiem czy mi starczą naokoło pokoju, bo przez środek nie mam zamiaru ich puszczać.
;)

rozmiar softu jest taki sam więc sądze ze nie było żadnych zmian
 

pajczer

New member
No i jak tam koledzy? Co z tym softem 2.12 ? Ma ktoś i jak się sprawuje ?

Ja póki co używam 2.06 i powiem że nie narzekam. Najważniejsze że chodzą pliki MKV w rozdz. 720 lub 1080 z dźwiękiem w DTS. Póki co nie zauważyłem żadnych problemów więc nie wiem co wnosi nowy soft.

Przy okazji pytanie. Dlaczego na niektórych kanałach z dekodera N mimo kodowania w DOLBY DIGITAL mam możliwość ustawiania funkcji PRO LOGIC II na niektórych po wciśnięciu przycisku MODE nic się nie zmienia. Rozumiem że nie powinny być dostępne opcie Pro Logic II w momencie kodowanie DOLBY lub DTS ale czy w jakiś sposób mogę sobie jeszcze ten dźwięk wyregulować?

Pozdrawiam
 

dzordz1

New member
Ja sobie ostatnio zainstalowałem soft 2.12 i zauważyłem poprawę w odtwarzaniu filmów DivX po sieci z kompa. Wcześniej przy sofcie 2.06 raz na jakiś czas film się zawieszał i trzeba było go włączyć od nowa. Teraz tego nie widzę. Dodam że komputer jest w sieci WiFi.
 

juliano2

New member
Ktoś dokonał aktualizacji z softu 1.0 do tego nowego 2.12? Bo nie wiem czy wykonywać aktualizację czy jeszcze poczekać. Nie chce sobie zablokować kina na "LOAD".
 

juliano2

New member
czyli dokonałeś aktualizacji z wersji 1.0 do 2.12 i działa wszystko ok? nie ma obaw o zablokowaniu kina? czy może dokonałeś aktualizacji z wersji 2.06?
 

juliano2

New member
A czy ktoś dokonał aktualizacji z softu 1.0 do tego nowego 2.12?
Wiem, że wcześniej były problemy z blokowaniem odtwarzacza ("LOAD") po dokonaniu aktualizacji do softu 2.06 i nie wiem czy po aktualizacji z 1.0 do 2.12 ten sam problem występuje czy już zostało to naprawione i bez obaw można atkualizować.
Jaka metoda akutalizacji jest najpewniejsza, najbezpieczniejsza : usb czy cd?
 

_Arek__

New member
Problem z MKV

Jak wybieram do odpalenia film MKV 17GB to kino się zawiesza i pozostaje jedynie przejść do innego trybu odtwarzania albo wyłączyć.
Czy ma ktoś taki sam problem?
Wgrałem sobie soft 2.12 ale nic to nie dało :-?
 

Mikel_GTC

New member
A ja mam pytanie z innej beczki; Chciałbym to kino podłaczyć do tv (mam plazme, też Samsunga PS50B550) w taki sposób, aby nie tylko dźwięk z odtwarzacza (czyli BLuray, DVD) wychodził na głośniki od kina, ale też dźwięk stacji TV z mojej kablówki. W tej chwili mam dekoder mojej kablówki podłączony przez EURO-EURO to TV (dekoder nie ma HDMI), a kino przez HDMI-HDMI to TV. Widzę, że mój TV ma 2 wyjścia audio - optyczne i aux (coś jakby 2xcinch). Chciałbym połączyć optykiem wyjście optyczne z TV do wejścia w kinie tak, aby puścić dźwięk z tv do kina.

Mam jednak jedną zagadkę - w instrukcji kina na s.28 jest informacja odnośnie optycznego złącza: "ten system obsługuje tylko dźwięk DTS i dźwięk cyfrowy Dolby. Dźwięk MPEG, który jest ciągłym strumieniem bitów nie jest obsługiwany". Nie rozumiem o co chodzi :niewiem: Czy to znaczy, że dźwięk z kablówki nie pójdzie z tv do kina przez wyjście optyczne? Wolałbym to wiedzieć zanim kupie sobie jakiś dobry kabelek...
 

jarecki77

New member
A ja mam pytanie z innej beczki; Chciałbym to kino podłaczyć do tv (mam plazme, też Samsunga PS50B550) w taki sposób, aby nie tylko dźwięk z odtwarzacza (czyli BLuray, DVD) wychodził na głośniki od kina, ale też dźwięk stacji TV z mojej kablówki. W tej chwili mam dekoder mojej kablówki podłączony przez EURO-EURO to TV (dekoder nie ma HDMI), a kino przez HDMI-HDMI to TV. Widzę, że mój TV ma 2 wyjścia audio - optyczne i aux (coś jakby 2xcinch). Chciałbym połączyć optykiem wyjście optyczne z TV do wejścia w kinie tak, aby puścić dźwięk z tv do kina.

Mam jednak jedną zagadkę - w instrukcji kina na s.28 jest informacja odnośnie optycznego złącza: "ten system obsługuje tylko dźwięk DTS i dźwięk cyfrowy Dolby. Dźwięk MPEG, który jest ciągłym strumieniem bitów nie jest obsługiwany". Nie rozumiem o co chodzi :niewiem: Czy to znaczy, że dźwięk z kablówki nie pójdzie z tv do kina przez wyjście optyczne? Wolałbym to wiedzieć zanim kupie sobie jakiś dobry kabelek...

Powinno iść bez problemu. Mam plazmę PS50B850 połączoną kablem optycznym z kinem i dźwięk z TV naziemnej działa w porządku.
 

humo

New member
Witam Wszystkich
Czy ktoś by mi mógł podpowiedział jak połączyć kino do PC .Dokładnie chodzi mi o to że mam 2 kompy jeden wykrywa mi na auto po wifi a drugiego nam po lan i nie chce mi go wykryć co trzeba wpisać w opcji manual , to znaczy się IP wiem ale dalej czy wpisać folder czy nazwę kompa ( gdzie to szukac jak on się nazywa ) bo dalej to chyba nazwa użytkownika i hasło kompa .Sorry że taka łopatologia ale nie za mocny jestem w te klocki.
Dzięki za góry za pomoc
 

humo

New member
Witam Wszystkich
Czy ktoś by mi mógł podpowiedział jak połączyć kino do PC .Dokładnie chodzi mi o to że mam 2 kompy jeden wykrywa mi na auto po wifi a drugiego nam po lan i nie chce mi go wykryć co trzeba wpisać w opcji manual , to znaczy się IP wiem ale dalej czy wpisać folder czy nazwę kompa ( gdzie to szukac jak on się nazywa ) bo dalej to chyba nazwa użytkownika i hasło kompa .Sorry że taka łopatologia ale nie za mocny jestem w te klocki.
Dzięki za góry za pomoc

Witam
ok poradziłem sobie na kompie nie miałem udostępnionego żadnego folderu dlatego nie chciało mnie połączyć a walczyłem 3 dni .
 

_Arek__

New member
Jest już nowa wersja softu 2.13.

NIE ŚCIĄGAJCIE TEGO BADZIEWIA !!!
:evil:
Pliki MKV które odpalałem na 2.12 wyłączają się po kilku sekundach !
Nawet MKV 3.6GB !
______
Mała poprawka:

Po zmianie softu pliki MKV wyłączało mi po kilku sekundach, ale po kilkakrotnym restarcie wróciło wszystko do normy tylko długo się "zastanawiał" zanim odpalił film (nawet zwykły DVDRIP .avi). I znów zacząłem odpalać te pliki. Niestety Przy niektórych filmach przy dźwięku DTS nadal są stopki. Zastanawiam się więc po co wprowadzają nowy soft jak nic to nie daje.

Nie wiem czy nowy soft ma coś z tym wspólnego, ale po tych moich przygodach podczas odtwarzania filmu MKV nagle rozłączyło dysk podpięty pod USB (320GB - NTFS) z którego leciał film i już nie udało mi się go "odpalić". Ani kino, ani żaden z dwóch kompów nie odpalił już dysku więc jestem wk... :evil: bo nie wiem czy uda mi się jakoś odzyskać ważne dane z tego dysku.
 
Ostatnia edycja:

Mikel_GTC

New member
Powinno iść bez problemu. Mam plazmę PS50B850 połączoną kablem optycznym z kinem i dźwięk z TV naziemnej działa w porządku.

OK dzięki, ale kupiłem jednak 2xRCA ;-). Mam za to inny problem z podłączaniem dysku na USB. Mam dysk przenośny Toshiby 320GB sformatowany na NTFS, z jedną tylko partycją i czasem jak podłączę dysk do kina to go widzi a czasem nie. Bywa, że muszę kilka raz spróbować zanim "zatrybi". Jak podłączę dysk przez tv Samsunga nie mam takiego problemu. Dodam, że jak dysk nie zatrybi to słychać z niego tylko takie ciche cykanie, jak kino go wykryje to tego nie słychać. Dziwna sprawa. Aha moja wersja softu to 2.06.
 

jarecki77

New member
OK dzięki, ale kupiłem jednak 2xRCA ;-). Mam za to inny problem z podłączaniem dysku na USB. Mam dysk przenośny Toshiby 320GB sformatowany na NTFS, z jedną tylko partycją i czasem jak podłączę dysk do kina to go widzi a czasem nie. Bywa, że muszę kilka raz spróbować zanim "zatrybi". Jak podłączę dysk przez tv Samsunga nie mam takiego problemu. Dodam, że jak dysk nie zatrybi to słychać z niego tylko takie ciche cykanie, jak kino go wykryje to tego nie słychać. Dziwna sprawa. Aha moja wersja softu to 2.06.

Miałem kiedyś podobnie. Do niedawna miałem soft 2.12 i tego problemu nie było. Od wczoraj mam 2.13 ale jeszcze nie zdążyłem go porządnie przetestować. Może warto było by uaktualnić. Jeśli nie chcesz ryzykować najnowszą wersją wgraj najpierw 2.12 przeklej.pl - bev2 12 091029 htbd12xx xef .zip. Wrzucaj i ściągaj filmy, muzykę, obrazki i inne pliki z przeklej.pl
 

Mikel_GTC

New member
Miałem kiedyś podobnie. Do niedawna miałem soft 2.12 i tego problemu nie było. Od wczoraj mam 2.13 ale jeszcze nie zdążyłem go porządnie przetestować. Może warto było by uaktualnić. Jeśli nie chcesz ryzykować najnowszą wersją wgraj najpierw 2.12 przeklej.pl - bev2 12 091029 htbd12xx xef .zip. Wrzucaj i ściągaj filmy, muzykę, obrazki i inne pliki z przeklej.pl
Niestety zmiana softu nie pomogła problem pozostał. Szukałem na zachodnich stronach ale nie znalazłem opisu problemu podobnego do mojego :-(
 

jarecki77

New member
Zauważyłem znaczącą poprawę w nowym sofcie. Filmy mkv które wcześniej się zawieszały zaraz na starcie lub był komunikat "format not supported" teraz działają :)
 
Do góry