Samsung ht bd 1255

olek1980

New member
Skalowanie

Ja mam pytanie do użytkowników HT-BD12XX. Czy podczas odtwarzania plików mkv 720p i proporcjach 2.39,2.35.2.4 pojawia się nie dopasowanie proporcji tz. obraz jest wyświetlany jako 4/3 (czyli zniekształcony). Na 20 filmów 720p jeden był wyświetlany prawidłowo . Filmy w 1080p są jak najbardziej poprawnie wyświetlane.
 

jarecki77

New member
Nowy soft jest na stronie. Sprawdzał już ktoś ??

Zrobiłem upgrade
Jak narazie wszystko działa tak jak poprzednio nie zauwazylem innych zmian - moze poprawili stabilnosc bo niekiedy mial zwiechy.
Jak ktoś zauważy jakies zmiany to dajcie znac - bo narazie nie wiadomo co ten nowy soft wnosi
 
Ostatnia edycja:

DIABLO73

New member
Witam........proszę o pomoc? Nagrałem sobie na plytke DVD film mkv 720p w jednym pliku jest wszystko czyli audio-lektor PL Dolby Digital , DTS ENG, i napisy PL ...... Jak oglądam film z audio -Lektor PL Dolby Digital to obraz i dżwięk jest super.........a jak przełączam na - DTS ENG i chce napisy pl to obraz i dżwięk szarpie, zacina nie idzie oglądać , a napisy są niedostępne....... o co w tym chodzi? nie mam pojęcia?


Proszę o radę:( i proszę pisać czy ktoś już miał takie problemy jak ja :shock: z góry dzięki! PoZDro!
 

jarecki77

New member
DIABLO73 napisał:
Witam........proszę o pomoc? Nagrałem sobie na plytke DVD film mkv 720p w jednym pliku jest wszystko czyli audio-lektor PL Dolby Digital , DTS ENG, i napisy PL ...... Jak oglądam film z audio -Lektor PL Dolby Digital to obraz i dżwięk jest super.........a jak przełączam na - DTS ENG i chce napisy pl to obraz i dżwięk szarpie, zacina nie idzie oglądać , a napisy są niedostępne....... o co w tym chodzi? nie mam pojęcia?


Proszę o radę:( i proszę pisać czy ktoś już miał takie problemy jak ja :shock: z góry dzięki! PoZDro!

Miałem ten sam problem, też mi cielo gdy w pliku byly np 2 sciezki jezykowe. Niestety film skasowalem od razu. Testowales moze na nowym sofcie czy jeszcze na starym ? Po drugie napisy do mkv musisz miec np w formacie SMI wtedy odtwarza bez problemow.
 

DIABLO73

New member
Ale dlaczego się tak dzieje? że na drugiej scieżce dżwiękowej tnie zacina,szarpie ? musi być jakaś przyczyna ,moze w sofcie ;)
Ja mam jeszcze soft 2.06...........własnie teraz pacze że jest 2.12 Nowy:eek:ale co on bedzie wnosił nowego......szukam w necie ale nie mogę znaleść jakiś wiadomości.........
 

jarecki77

New member
DIABLO73 napisał:
Ale dlaczego się tak dzieje? że na drugiej scieżce dżwiękowej tnie zacina,szarpie ? musi być jakaś przyczyna ,moze w sofcie ;)
Ja mam jeszcze soft 2.06...........własnie teraz pacze że jest 2.12 Nowy:eek:ale co on bedzie wnosił nowego......szukam w necie ale nie mogę znaleść jakiś wiadomości.........

Zrob upgrade i sprawdz. oczywiscie podziel sie wynikami :) Ja niestety nie mam juz tego filmu zeby sprawdzic.
 

malina76

New member
Witam,

Mam problem z obsługą z YouTube w bd 1250. Po zalogowaniu się przy każdej próbie wyszukiwania treści wyskakuje mi komunkiat: "Please try again later" i tak od 2 dni ( czyli od momentu zainstalowania nowego softu).

Na infolinii samsung nie potrafili mi pomóc :(

Czy ktoś się spotkał z takim problemem i go rozwiązał? Proszę o pomoc.

P.S.
sieć jest podpięta poprzez router i test sieci w odtwarzaczu pokazuje,że wszystko jest OK.
 

DIABLO73

New member
jarecki77 napisał:
Zrob upgrade i sprawdz. oczywiscie podziel sie wynikami :) Ja niestety nie mam juz tego filmu zeby sprawdzic.


Witam....zrobiłem nowy soft 2.12......i na 2 sciezce ENG DTS dalej jest to samo tnie ,zacina :cry:a na POL wszystko Super chodzi :cool: dziwna sytuacja,czemu sie tak dzieje???

Aha a co do tego nowego softu to po wgraniu nie widze róznicy, co ten soft nowy zmienil? Jak ktoś wie niech pisze........PoZDro!
 

wig

New member
Witam,
Wczoraj wgrałem do mojego kina nowy soft (ver 2.06) i mam takie spostrzeżenia:

podłączyłem przez usb zewnętrzny dysk (sformatowany w formacie NTFS)
  • pliki mkv odtwarza poprawnie tylko jesli maja stosunkowo maly rozmiar (np. seriale, odpaliłem jeden odcinek dextera w 720p i wyglądało b fajnie). Jak odpaliłem Transformers 2 w 1080p, DTS (plik mkv zajmuje prawie 11 GB) to strasznie ciął się obraz a w głośnikach miałem niekiedy trzaski --> odniosłem wrażenie, jakby procesor nie wyrabiał. Taka sama sytuacja, gdy odtworzyłem Gorączkę (12,6 GB) w 1080p i DTS. Ale w momencie gdy przełączyłem dźwięk z DTS na komentarz reżyserski w DD to obraz przestał sie ciąć, więc wygląda to na winę DTS'u. Ale z kolei jak odpaliłem Quantum of Solace (8,74 GB) w 1080p i DTS to obraz był idealnie płynny nawet przy najdynamiczniejszych scenach... Niestety nie mam aż tyle filmów w mkv żeby dokładniej się temu przyjrzeć ale na chwilę obecną to wygląda, że tną się mkv >10 GB z DTS…
  • większość filmów które miałem w wersji 720p odtwarzał w formacie 4:3 a nie 16:9 jak powinien
  • jeśli w katalogu z filmem są napisy w formacie txt, to kino zawiesza się przy próbie włączenia filmu. Przy napisach w formacie smi odtwarza normalnie.
  • strasznie irytujące jest to, że napisy odtwarzane są jedynie jako biały tekst (bez żadnego cieniowania, ciemnej obramówki etc.), co często powoduje, że czytanie jest bardzo uciążliwe.
Podsumowując, chyba zostanę przy obecnej formie oglądania filmów mkv, czyli podłączanie kompa bezpośrednio pod tv przez hdmi... szkoda mi tylko tego dźwięku w dts... ale za to komfort oglądania o niebo lepszy

Zastanawiam się jeszcze czy problem nie leży w moim dysku, czy ktoś z was próbował podłączać pendrive’a z filmem full hd z dts i miał podobne problemy przy odtwarzaniu?
 

olek1980

New member
Ja mam problem jak pisałem wcześniej z plikami 720p. Czyli odtwarza w 4:3 a nie w 16:9. Natomiast pliki fullhd 1080p odtwarza bez najmniejszego problemu nawet pliki o rozmiarze powyżej 12 GB (czym większe tym lepiej ponieważ kompresja jest mniejsza lecz większy transfer danych). Odtwarzam z dysku zewnętrznego 2,5" na usb ,który ma dobre transfery (do 30 MB), więc może wina zacinania leży w ograniczonym transferze tanich pendrivów.
 

wig

New member
olek1980 napisał:
Ja mam problem jak pisałem wcześniej z plikami 720p. Czyli odtwarza w 4:3 a nie w 16:9. Natomiast pliki fullhd 1080p odtwarza bez najmniejszego problemu nawet pliki o rozmiarze powyżej 12 GB (czym większe tym lepiej ponieważ kompresja jest mniejsza lecz większy transfer danych). Odtwarzam z dysku zewnętrznego 2,5" na usb ,który ma dobre transfery (do 30 MB), więc może wina zacinania leży w ograniczonym transferze tanich pendrivów.
no ja tez korzystam z dysku zew 2,5". Predkosci transferu mam takie: min. 20,4MB/s, max 33,2, a średnio 31,1 MB/s... ale podkreslam jeszcze raz, ze problem z przycinaniem filmow wystepuje tylko w momencie gdy dzwiek jest w DTS...
 

elemik

New member
Witam,
Posiadam kino domowe HT-BD1255.
Zauwazylem, ogladajac koncerty (filmow nie posiadam) na BD, ze jest minimalny asynchron pomiedzy video i audio. Video jakby o ulamek sekundy jest szybsze niz audio.Niby nic takiego, ale bez problemu widac, ze asynchron jest.
Ogladajac filmy DVD na tym samym sprzecie asynchronu nie zauwazylem, ale za to w ciemnych scenach, czasami pojawiaja sie niebieskie, migajace piksele.
Czy to kwestia ustawien (asynchron w BD / niebieskie piksele w DVD) ,czy tez cos nie tak jest z odtwarzaczem?

zaznaczam, ze plyty BD i DVD mam oryginalne, wiec nie ma mowy o asynchronie spowodowanym zla kompresja podczas ripowania etc.

please help
 

malina76

New member
niepoprane odtwarzanie plików HDD

Witam,

Od kilku dni prowadzę korespondencję z samsungiem w sprawie różnych problemów z BD125x.

Wczoraj otrzymałem informację, że Samsung gwarantuje poprawne odtwarzanie filmów z PC Shareing, USB do pojemności 4 Gb/s. Więc pliki o większej pojemności mogą działać niepoprawnie (brak możliwości przewijania, etc.)
 

elemik

New member
elemik napisał:
Witam,
Posiadam kino domowe HT-BD1255.
Zauwazylem, ogladajac koncerty (filmow nie posiadam) na BD, ze jest minimalny asynchron pomiedzy video i audio. Video jakby o ulamek sekundy jest szybsze niz audio.Niby nic takiego, ale bez problemu widac, ze asynchron jest.

po ustawieniu w BD AV synchronu z defaultowego 50 msec na 0 msec, problem asynchronu zniknal.
Pozostaja jeszcze kwestia niebieskich pikseli podczas ogladania DVD (a o dzisiaj po upgradzie firmware'u takze You Tube) w momencie, gdy sa 'ciemne sceny'. Nie wiem jednak czy to kwestia ustawien BD,czy samego TV, Samsung LC32R82
 

JemioloSeba

New member
Witam.
Mam pytanie troszke z innej beczki. Chcialem kupic ten zestaw ale stwierdzilem, ze nie ma sesu skoro juz mam odtwarzacz BD (ps3). Czy istnieje odpowiednik tego kina tylko, ze z DVD co oczywiscie zredukuje cene? Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdro
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy po podlaczeniu tego zestawu z tv samsung b650 wystarczy mi jeden pilot czy nadal bede musial uzywac dwa?
 
Ostatnia edycja:

body123

New member
Witam użytkowników ht bd 1255.Planuję na święta zakup tego zestawu i próbuje znaleźć na tym forum opinie użytkowników co do jakości odtwarzanego dźwięku.W instrukcji na stronie Samsunga nie ma nic wspomniane o możliwości regulacj tonów niskich i wysokich.Mam pytanie czy jest taka możliwość ,czy trzeba być zdanym na ustawienia fabryczne typu rock ,classic itp.Jaka jest jakość tego sprzętu odnośnie płyt muzycznych CD.Również proszę o opinię jak odtwarza oryginalne płyty DVD oraz BR ,pytam o to ponieważ czytając forum wszyscy piszą o problemach z filmami ściąganymi i nagrywanymi a brak jest wypowiedzi co do oryginałów.Chodzi mi o to czy występują zawieszki lub problemy z dźwiękiem.Za odpowiedzi z góry dziękuję.
 

jarecki77

New member
body123 napisał:
Witam użytkowników ht bd 1255.Planuję na święta zakup tego zestawu i próbuje znaleźć na tym forum opinie użytkowników co do jakości odtwarzanego dźwięku.W instrukcji na stronie Samsunga nie ma nic wspomniane o możliwości regulacj tonów niskich i wysokich.Mam pytanie czy jest taka możliwość ,czy trzeba być zdanym na ustawienia fabryczne typu rock ,classic itp.Jaka jest jakość tego sprzętu odnośnie płyt muzycznych CD.Również proszę o opinię jak odtwarza oryginalne płyty DVD oraz BR ,pytam o to ponieważ czytając forum wszyscy piszą o problemach z filmami ściąganymi i nagrywanymi a brak jest wypowiedzi co do oryginałów.Chodzi mi o to czy występują zawieszki lub problemy z dźwiękiem.Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Niestety nie ma regulacji tonów niskich lub wysokich jest balance itp...
Jeśli chodzi o filmy DVD lub BR to nie ma najmniejszego problemu. Wszystkie płyty które miałem bez problemu odtwarzałem a dzwięk DTS-HD Master Audio - rewelacja!!!
 

body123

New member
Dzięki Jarecki77 za odpowiedź

Mam jeszcze takie pytania czy głośniki przednie i tylne są dokładnie takie same oraz jaki jest ich rzeczywisty rozmiar , chodzi mi o szerokość bo wymiary podawane na stronie producenta moim zdaniem są zawyżone chyba że podają rozmiar samej podstawki.Wiem że może najprościej by było udać się do sklepu ale niestety nie bardzo mam obecnie na to czas a zakupu chcę dokonać przez internet bo taniej.Może to głupie jest o co pytam ale wcześniej posiadałem kino Sony lecz w związku ze zmianą telewizora na Samsung chcę dopasować sprzęt również pod kątem stylizacji , jednak stylizacja nie może przekreślić jakości za rozsądną cenę .Ponawiam swoje pytanie co do jakości dźwięku kolumn jeśli chodzi o odtwarzanie tradycyjnych CD.Podejrzewam że tak jak napisał Jaro77 jakość HD jest wyśmienita lecz ja posiadam trochę płyt CD i nie chciał bym się rozczarować w odsłuchu że brakuje np. środka lub wysokich a dźwięk jest płaski bez dynamiki.Nie nastawiam się na to że sprzęt będzie dorównywał górnej półce HI-FI ale wydaje mi się że za 2300zł powinien mieć przyzwoite parametry .
 
Do góry