Samsung ht bd 1255

jarecki77

New member
porlock napisał:
Faktycznie .. zasugerowalem sie instrukcją, podlaczylem kieszeń USB i czytan ntfs-a i obsluguje dyski podzielone na wiele partycji.

Co nie rozwiazuje mojego problemu z tym ze jak sie odtwarza mkv z plyty dvd to sie pokazują smieci na ekranie. plis niech ktos to sprawdzi.

nagralem film na dvd np saw V w mkv - przewija sie wszystko bardzo ladnie
 

misza123

New member
Slygado napisał:
tylko kogo piszącego w temacie o kinie domowym obchodzi co czyta Twój telewizorek:D

moim zdaniem, jezeli chodzi o soft samsunga, to chyba jest tak, ze czy do kina, czy do tv soft powinien byc podobny.
tj. jezeli tv czyta ntfs, to i kina domowe i blureje tez powinny czytac. jedna firma, jedni programisci...
niestety widac, ze jest inaczej
 

porlock

New member
jarecki77 napisał:
nagralem film na dvd np saw V w mkv - przewija sie wszystko bardzo ladnie

No tak bo mi tez sie przewija, chodzi o to zeby poogladac kilka minut tak z 15 i zobaczyc czy nie wyskakują jakies krzaki.. jak przy tv satelitarnej przy burzy.
 

jarecki77

New member
porlock napisał:
No tak bo mi tez sie przewija, chodzi o to zeby poogladac kilka minut tak z 15 i zobaczyc czy nie wyskakują jakies krzaki.. jak przy tv satelitarnej przy burzy.

U mnie wszystko ładnie wygląda i żadne krzaki sie nie pokazują. Po wczorajszej rozmowie z porlock'iem ustalilismy ze na chwile obecna sa dwa softy na nasze odtwarzacze.
Ja mam wersje bev2.06_090914_xef a kolega porlock ma wersje bev2.06_090916. Może niech ktoś kto ma wersje bev2.06_090916 sprawdzi jak jest z tym przewijaniem w streamingu i krzakami podczas odtwarzana z płyty.

 

porlock

New member
Sprawa chyba rozwiazana, mam uwalony odtwarzacz :x , dzis zasadzilem orginalny film na BD i jest tak samo, artefakty, pixeloza itd. jutro ide do serwisu.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
No dobra, rozumiem że z testu tego kina nic nie wypali, bo te "10 dni" mineło już chyba 2 m-ce temu :) To może spytam tak - czy oglądając filmy blu ray i dvd z tego kina macie włączoną czy nie funkcje "dynamic compression" w ustawieniach dźwięku i dsp na pilocie? No i ogólnie - jakie macie ustawienia?
 

porlock

New member
Mam info z serwisu ze będą wymieniać mi czytnik.. co nie rozwiąże problemu ze zrywaniem mkv przy pc streamingu. Stąd ponawiam moje pytanie, czy u was tez tak sie zdaza ?
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Ponownie proszę o podpowiedź - jak u was z ustawieniami "dynamic compression" i "dsp" ? Bo ja mam to wyłączone i szczerze mówiąc jak to włącze to nie słyszę specjalnie większej różnicy w dźwięku. Więc jak to z tym jest?
 

jarecki77

New member
sebastianlinert napisał:
Ponownie proszę o podpowiedź - jak u was z ustawieniami "dynamic compression" i "dsp" ? Bo ja mam to wyłączone i szczerze mówiąc jak to włącze to nie słyszę specjalnie większej różnicy w dźwięku. Więc jak to z tym jest?
U mnie też są wyłączone. Jeśli włączysz DSP to nie ma takiego skoku podczas głośnych akcji. Wszystko jest w jednym tonie. U mnie przydaje się jak dziecko śpi. :)
 

DIABLO73

New member
Witam............proszę o pomoc , chciałbym zrobic aktualizacje softu w Samsungu1255 Blu Rey, nie wiem co wpisac żeby sie połaczyl Blu Rey z internetem Vectry mam 2Mb?.........mam kłopot co wpisac w polu-Getaway ping i primery dns i secondery dns..........bo nie mam zielonego pojecia........z góry wielkie dzieki! PoZDro!
 

jarecki77

New member
DIABLO73 napisał:
Witam............proszę o pomoc , chciałbym zrobic aktualizacje softu w Samsungu1255 Blu Rey, nie wiem co wpisac żeby sie połaczyl Blu Rey z internetem Vectry mam 2Mb?.........mam kłopot co wpisac w polu-Getaway ping i primery dns i secondery dns..........bo nie mam zielonego pojecia........z góry wielkie dzieki! PoZDro!

Kolego to zależy czy masz router w domu czy łączysz się przez ich modem.
Najlepiej ściągnij sobie aktualizacje ze strony samsunga i zrób upgrade przez USB lub z płyty. Wszystko ładnie opisane na stronie.
 

DIABLO73

New member
Nie mam routera............idzie moze w tym nowym sofcie odtwarzac pliki mkv??? i jak mam podłaczyc kopa pod te kino domowe??? z góry dzieki:blagam:
 

jarecki77

New member
DIABLO73 napisał:
Nie mam routera............idzie moze w tym nowym sofcie odtwarzac pliki mkv??? i jak mam podłaczyc kopa pod te kino domowe??? z góry dzieki:blagam:

Niestety nie znam danych od Twojego providera i specyfiki podłączania internetu od nich.
Tak w nowym sofcie można odtwarzać pliki mkv.
Aby podłączyć to kino do kompa musisz sobie zbudować jakąś sieć w domu. Najlepiej zaopatrz się w router lub switch.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
jarecki77 napisał:
U mnie też są wyłączone. Jeśli włączysz DSP to nie ma takiego skoku podczas głośnych akcji. Wszystko jest w jednym tonie. U mnie przydaje się jak dziecko śpi. :)
No dobra, a jak u Ciebie wygląda sprawa "dynamic compression" ?
 

jarecki77

New member
sebastianlinert napisał:
No dobra, a jak u Ciebie wygląda sprawa "dynamic compression" ?

U mnie OFF

Dynamic Compression (Kompresja dynamiczna)
Ta opcja jest aktywna tylko wtedy, gdy wykryty zostanie sygnał Dolby
Digital.
On: Podczas odtwarzania ścieżki dźwiękowej filmów z małą
głośnością lub przez małe głośniki system może zastosować
odpowiednią korektę zakresu dynamiki w celu
wyraźniejszego odtwarzania cichych partii i uniknięcia zbyt
głośnego odtwarzania dramatycznych scen.
Off: Ścieżka dźwiękowa filmu będzie odtwarzana z
zachowaniem pełnego zakresu dynamiki.
 

krzysiob

New member
Witajcie to mój pierwszy post.
Chcę te kino Samsunga sobie sprawić, ale nurtuje mnie to R na końcu w modelach... Przeczytałem cały wątek i niby piszecie, że to wszystko jedno - informacja od pracownika Samsunga... a ja znalazłem takie coś:
"Model HT-BD1255R zwiększa rozdzielczość zwykłych DVD do rozdzielczości 1080p/1080i/720p, umożliwiający użytkownikowi doświadczenie jakości obrazu i dźwięku niespotykanej w zwykłych odtwarzaczach DVD"

Czy bez R też to robi?

Pozdrawiam
 

jarecki77

New member
krzysiob napisał:
Witajcie to mój pierwszy post.
Chcę te kino Samsunga sobie sprawić, ale nurtuje mnie to R na końcu w modelach... Przeczytałem cały wątek i niby piszecie, że to wszystko jedno - informacja od pracownika Samsunga... a ja znalazłem takie coś:
"Model HT-BD1255R zwiększa rozdzielczość zwykłych DVD do rozdzielczości 1080p/1080i/720p, umożliwiający użytkownikowi doświadczenie jakości obrazu i dźwięku niespotykanej w zwykłych odtwarzaczach DVD"

Czy bez R też to robi?

Pozdrawiam

Odpowiedź: TAK
 
Do góry