Samsung HMX20C

DarekL

New member
Już znam decyzje serwisu Samsunga w związku z paskami które były w mojej kamerze serwis stwierdził że kamera nadaje się do wymiany ze względu na wadę fabryczną , teraz czekam na decyzje Samsunga i na nową kamerę.
 

macbat

New member
Ja decyzję serwisu co do mojej kamery i zakłóceń-pasów poznałem dzisiaj. Kamera ze sklepu, w którym ją oddałem na gwarancję najpierw trafiła do serwisu w Bydgoszczy, który przekazał ją do Warszawy do serwisu na Białostocką. Dzisiaj kamera wróciła do sklepu, otwieramy pudełko, karta gwarancyjna i wpis...
"sprawna".
Uznali więc, że działa ok.
Za radą DarkaL (dzięki) zrobiłem bardzo dokładny opis usterki, dograłem jeszcze filmiki, na których dobrze widać zakłócenia (wcześniej też mieli film w pamięci kamery - nie wiem czy ktoś się nim w ogóle w serwisie zainteresował) i zaznaczyłem, że w kamerze są nagrania obrazujące usterkę.
Do tego informacja, że porównywałem nagrania z innych kamer hmx20c i na nich nie było pasów, wobec czego nie zgadzam się z decyzją serwisu.
No nic - poczekam znowu z miesiąc prawie i zobaczymy co tym razem. Na razie mam trochę zepsuty humor.
 

DarekL

New member
Witam wszystkich zainteresowanych tematem tej kamery, tak jak wcześniej napisałem serwis stwierdził że kamera nadaje się do wymiany ponieważ te pasy to wada fabryczna więc udałem się do sklepu po nową kamerę i po tygodniu zadzwonili żeby przyjść po odbiór na miejscu okazało się że ta kamera którą miałem odebrać tez ma tą sama wadę i znowu czekałem tydzień czasu poszedłem do sklepu i na miejscu stwierdziłem że jest ok. ale niestety w domu okazało się ze pasy występują rzadziej ale są dalej. Zadzwoniłem do sklepu i miły pan powiedział że musi zadzwonić do kierownika i zapytać co z tym zrobić, nadmienię tylko że kasy nie mogą mi oddać ponieważ kamerę kupiłem na raty mija kolejny tydzień nikt się nie odezwał to ja zadzwoniłem i powiedzieli mi że musze udać się do serwisu bo gwarancja jest już podbita. Minęły dwa miesiące od kupna a ja dalej mam niesprawną kamerę i nie wiem co z tym robić może coś doradzicie.
Pozdrawiam.
 

macbat

New member
No to niezłe szopki się dzieją.
Moja kamera po drugim wysłaniu do serwisu i bardzo szczegółowym opisaniu problemu czeka teraz ponoć na części zamienne (sprowadzają z magazynu z Holandii). Grunt, że tym razem serwis uznał, że kamera posiada wadę. Jeśli nie uda im się naprawić w jakimś tam terminie, to wymiana. Więc też czekam bez sprzętu...
 

zatyk

New member
firmware sc-hmx20c na vp-hmx20c?

witam, czy ktoś z szanownych forumowiczów zastanawiał się na taką podmianą firmware'u albo próbował to zrobić (ewentualnie z jakim skutkiem).
trochę obejrzałem te FW i teoretycznie vp powinna go przyjąć i kręcić 1080p w 30 fps (a nie w 25p) a 1080i w 60 (a nie w 50 fps). chętnie kręcił 1080 30p bo 25p to miom zdaniem trochę za mało.
 

grizzly29

New member
To ja podziękuję za tą kamerę. Do momentu przeczytania informacji o niej na tym forum byłem zdecydowany na ten model. Wysokie noty na camcorderinfo, niska cena, ładny design, dużo bajerów.

Co z tego jesli narażam się na posiadanie bubla który będzie więcej nocował w serwisie niż był wykorzystywany przeze mnie.

Niniejszym bardzo Wam dziękuję za pomoc w dokonaniu wyboru - wlasnie zakupiłem Panasonic HDC-SD9. Moze jest nieco droższa (i może nawet brzydsza) ale o czymś takim jak o tym Samsungu nigdzie na jej temat nie czytałem. A Panom z Szajsunga polecam wzięcie na poważnie takich forów jak to.
 

macbat

New member
Zdaje się, że moja przygoda z Samsungiem hmx20c dobiega końca. Po 30 dniach oczekiwania na części serwis stwierdził, że nie da się naprawić kamery (było to 27 marca), dzisiaj (9 kwietnia) sklep, w którym kamerę kupowałem i oddawałem na gwarancję dostał informację, że mam otrzymać zwrot pieniędzy.
Tzn. możliwa jest wymiana sprzętu na nowy, tyle, że z tym jest problem - w kilku oddziałach (sklepach tej sieci) mają ten sam problem z tymi kamerami - zakłócenia w postaci pasów (w Słupsku, Koszalinie, zdaje się też w Mogilnie i Krakowie) - tak przynajmniej poinformował mnie sprzedawca i dlatego chcą oddać kasę.
Mimo wszystko jestem wkurzony, bo kamerę kupowałem 19 stycznia za 1499 zł, w tej chwili każdy sam może sobie sprawdzić co za to mogę kupić.... A prawo nie przewiduje rekompensaty za wzrost cen - kasy dostanę dokładnie tyle ile za kamerę zapłaciłem.
Oczywiście mogę poprosić sklep o taki sam model kamery, tylko mocno się zastanawiam czy na pewno dalej się w to pchać. Co do tych wadliwych kamer w Słupsku to na pewno jest prawda, bo kolega DarekL opisywał ten sam problem z kilkoma egzemplarzami, a kupował w tej samej sieci co ja.
Więc pewnie pozostanie wzięcie kasy z powrotem i czekanie aż ceny spadną... w tej chwili mam inne wydatki i nie jestem w stanie dokładać do kamery (nawet ten model hmx20c ma obecnie cenę co najmniej 2 tys. zł)
 

leszekza

New member
Dzięki macbat za info. Kurczę, o mało nie kupiłem tej kamery. Przeraża mnie fakt, że będzie leżała w serwisie. Niedawno kupiłem aparat, który po kilku dniach pojechał do serwisu i czekam na niego już 3 tygodnie. Czyli pozostaje zakup HDC-SD9? Czy w cenie 2000 kupię coś przyzwoitego HD?

Pzdr
Lechu
 

macbat

New member
Najgorsze, że w chwili obecnej to trzeba wydać sporo ponad 2000 zł na coś klasy hmx20c.
A w sumie ten samsung bardzo mi odpowiada(ł), poza tą wadą fabryczną to dla domowych zastosowań uważam go za bardzo dobry wybór.
Zresztą spędziłem trochę czasu w internecie na szukaniu podobnego problemu z tymi samsungami i w zasadzie tylko na tym forum ja i kolega DarekL opisujemy swoje przygody z uszkodzonymi kamerami.
Sporo osób sobie hmx20c chwali, więc to nie jest tak, że wszystkie są padnięte jak leci.
Tyle tylko, że sklep, w którym kupowałem nie chce się już chyba bawić w wymiany tylko zwrócić mi kasę i mieć to z głowy.
Mi to do końca nie odpowiada jak już napisałem ze względu na to, że dostanę 1499 zł i w zasadzie z tą kasą nic nie zrobię teraz. I mam dylemat czy nie postawić się i zażądać nowej, sprawnej kamery ze sklepu (na decyzji od Samsunga jest napisane: albo wymiana na nowy sprzęt pozbawiony wad, albo zwrot pieniędzy).
 

leszekza

New member
@macbat chyba powinienes zawalczyc o nowy sprzet. Niech go sciagaja. Dlaczego masz tracic. A jak nie sklep to moze niech Samsung Ci wymieni. Ciekawe co na to Rzecznik Praw Konsumenta. A może jednak zaryzykuję z Samsungiem? :)

Pzdr
Lechu
 

DarekL

New member
Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Nie pisałem nic na temat mojej kamery bo po prostu nie miałem na to czasu i tak jak u kolegi u mnie była taka sytuacja walczyłem z tym tematem dwa miesiące ale u mnie był większy problem bo brałem kamerę w kredycie a jak wiadomo w takim przypadku kasy oddać nie można. Jakoś udało się anulować kredyt i oddali mi 2 wpłacone raty, ale również nie jestem zadowolony z zaistniałej sytuacji bo w zasadzie byłem zadowolony z tego sprzętu. Teraz zacząłem już rozważać kupno aparatu cyfrowego z możliwością nagrywania filmów np. Canon SX200 jest też Panasonic TZ7 , jest też ciekawy Sony HX1 ten ma dźwięk stereo ale na temat tego brak jeszcze opinii użytkowników i te karty pamięci w sprzęcie sony trochę mnie denerwują. Rozpisałem się niepotrzebnie na temat aparatów cyfrowych i myślę ze ten temat w innym dziale a może na innym forum.
 

grizzly29

New member
No to jeśli tak samsung napisał to tym bardziej walcz z nimi - za 1500 pln cięzko bedzie Ci teraz znaleźć cokolwiek z HD.

Na początek postrasz ich tym:

www niekupuje pl/wp-content/uploads/2008/12/pozew-w-postepowaniu-uproszczonym1.doc

i zgłoś się do Rzecznika Praw Konsumenta - moja baba ze 3-4 razy wygrała sprawy o awarię butów poprzez Rzecznika
 

sleeva

New member
Z moim modelem jest problem z akumulatorem. Kamera po prostu z dnia na dzień przestała ładować. Na kablu działa normalnie, akumulator "milczy". Zamiennik nieoryginalny nie działa również. Z tym tylko, że podobno akumulatory w hmx20c mają specjalne elektroniczne coś i zamienniki nie mają prawa działać. Mam nadzieję, że serwisowy zakup nowego akumulatora przyniesie poprawę. Na nieszczęście gwara nie podbita a sklep internetowy przestał istnieć. Shit happens.

Bawił się ktoś może w wymianę firmware? Skąd wziąć i jak zupdatować?
 
Do góry