Samsung HMX20C

kurek1990

New member
no ja tez nie mam tv hd mam 32 cale kineskopowy , co bedę musiał zrobić by obejrzec to na moim telewizorze? Przekonwertowac tak na inny format na komputerze?
 

macbat

New member
1. Możesz nagrania oglądać bezpośrednio z kamery podłączonej do tv przez wejście s-video (odpowiedni kabelek jest w zestawie z kamerą)
2. Wrzucasz nagrania na kompa i z niego przez wyjście tv oglądasz na telewizorze
3. Przerabiasz materiał do formatu mpeg2 i robisz normalną płytę dvd (z kamerą dostajesz oprogramowanie)
4. Wypalasz pliki nagrane przez kamerę bez przeróbek na płytę dvd lub blu-ray - tu musisz mieć odtwarzacz stacjonarny który łyknie format z kamery samsunga (mp4 h.264) i do którego można podłączyć zwykły tv kineskopowy (nie jestem tego pewien, ale odtwarzacze blu-ray samsunga chyba tak mają)
 

kurek1990

New member
mozesz wrzucic gdzies swoje filmiki np. na youtube przynajmniej z 20 sekund byle w dobrej jakosci

- jak się sprawuje przy słabym świetle , a jak na dworze?
- ile się mieści materiału na pamieci 8 GB ?
- czy dobrze słychać nagrany dzwięk?
 

DarekL

New member
Witam wszystkich na forum, długo już czytam i dzięki temu forum kupiłem TV Panasonic TH-50PV8P i kamerę która jest opisana w tym temacie. Kupiłem tą kamerę Samsunga po bardzo długim zastanawianiu się , a wybrałem ten model ze względu na cenę i możliwości i w zasadzie jestem zadowolony oprócz małego drobiazgu - kamera już jest w serwisie Samsunga. Uszkodzenie polegało na tym że przy sztucznym oświetleniu na ciemnym tle miałem poziome pasy, na początku myślałem że coś nie tak ustawiam ale okazało się że jednak nie, w sklepie powiedzieli mi że nie ma możliwości wymiany tak więc zaniosłem do serwisu i czekam na rezultaty o których postaram się tu napisać.
Do kurek1990 - materiał z tej kamerki świetnie obrabia się w PINNACLE 12 ja tak do testów robiłem w ten sposób materiał nagrany w HD (który można trzymać na dysku i trzymać go na leprze czasy jak będziesz miał lepszy sprzęt) robisz film dodajesz napisy przejścia menu itp.. Potem nagrywasz to wszystko jako standard DVD i możesz to oglądać na każdym odtwarzaczu . Krótki filmik 14 min. Komputer obrabiał przez 25 min łącznie z zapisem na płytę.
W porównaniu z poprzednia kamerą którą miałem Canon minidv MVX2i to nagrywanie przy jednej żarówce halogenowe 50W rewelacja w zasadzie nie widać żadnej “kaszy” a czas nagrania na 8gb to 85-90 min
 
Ostatnia edycja:

macbat

New member
A możesz mi napisać, czy na początku też odniosłeś takie wrażenie, że otwieranie osłony obiektywu jest dosyć głośne i nieprzyjemne dla ucha?
 

DarekL

New member
Zamykanie i otwieranie osłony obiektywu ma podobny dźwięk i nie jest ani głośny ani nie jest nieprzyjemny dla ucha

Te pasy które opisałeś mi w wiadomości prywatnej to jest dokładnie to samo co u mnie to jest jakaś wada fabryczna, może inni użytkownicy tych kamer też się na ten temat wypowiedzą to będziemy mieli pewność. Jak tylko będę miał jakąś informacje z serwisu to od razu tu napisze.
 
Ostatnia edycja:

macbat

New member
Jeśli chodzi o poziome pasy - to takie i u mnie występują.
Zauważyłem je kiedy zacząłem próby nagrywania przy naprawdę słabym świetle.
Poziome zakłócenia, ("przelatujące" przez ekran) widoczne zwłaszcza na ekranie lcd kamery - występują przy słabym oświetleniu zwłaszcza na ciemnych fragmentach obrazu. Na nagranym materiale są już mniej widoczne niż na lcd kamery, ale są.
Co ciekawe - przy tych samych warunkach oświetlenia czasami zanikają.
A więc czekamy na info z serwisu.
 
Ostatnia edycja:

trainiart

New member
Pasy VP-HMX20C

Sprawdziłem 3 dostępne mi kamery VP-HMX20C i takiego efektu nie zauważyłem w żadnej z nich. Proszę wykonać test przy oświetleniu jakiegoś obiektu zwykłą świecą ustawioną w odległości około 12 cm od obiektu (to daje oświetlenie obiektu na poziomie około 10 luksów, o ile dobrze pamiętam). Chodzi mi o wyeliminowanie wpływu częstotliwości (interferencji) zasilania innych źródeł światła (np. ekran telewizora, świetlówka - 50Hz, liczba klatek kamery 50 lub 25).
 

DarekL

New member
wziąłem pod uwagę też to że telewizor lub świetlówka może dawać efekt interferencji, w trakcie robienie testów była włączona żarówka energooszczędna ale wydaje mi się że nie powinno być takiego efektu ponieważ w tej chwili większość oświetlenia w pomieszczeniach to różnego rodzaju świetlówki i inne kamery nie mają takich objawów i w związku z tym prosił bym kolegę “trainiart” żebyś zrobił test przy właśnie takim oświetleniu.
 

macbat

New member
Teraz ładuję aku, wieczorem zrobię test ze świecą.
Tyle, że te zakłócenia mam nawet w pomieszczeniu gdzie nie było tv, ani włączonego sztucznego oświetlenia.
To wygląda tak, że jak jest słabe oświetlenie to już na ekranie lcd kamery widać "przelatujące" z góry na dół (lub odwrotnie) pasy zakłóceń, coś w tym stylu jakby na tv podłączonym do anteny naziemnej pojawiły się jakieś zakłócenia.
 

trainiart

New member
cd. paski

Proszę jeszcze wykluczyć jako przyczynę to, przed czym przestrzega instrukcja kamery:

"...• Jeżeli funkcja wzmocnienia LCD włączona jest przy słabym oświetleniu, na ekranie LCD mogą występować paski. Nie oznacza to awarii...."
 

macbat

New member
no na ekranie lcd to jeszcze by uszło (chociaż wzmocnienia nie włączałem), ale te zakłócenia też się nagrywają, może po nagraniu nie są tak wybitnie widoczne jak na lcd kamery, ale są.
 

trainiart

New member
Ponieważ (jak wcześniej zaznaczyłem) nie spotkałem się z takimi zakłóceniami, chcę usunąć jeszcze jedno teoretyczne, potencjalne ich źródło - zakłócenia od pól elektromagnetycznych.
Czy w pobliżu nie występują silne żródła tych pól. np. stacja bazowa GSM itp.?
Czy zakłócenia występują również w innych odległych (o conajmniej 100m ) miejscach?
 

zelek11

New member
Dobrze, że o tym piszecie...

Zamierzałem kupić tę kamerę, ale informacja ta na razie mnie powstrzymuje. Czekam na dalszy rozwój sytuacji i mam nadzieję, że problem się wyjaśni.
 

macbat

New member
A więc tak:
pasy są widoczne w trybie stby, czyli nie musi być włączone nagrywanie aby widać je było na lcd kamery. Nagrywają się jednak, czyli musi te zakłócenia zbierać matryca.
Występują niezależnie od ustawionej rozdzielczości nagrywania: HD 1080p 25, 1080i 50 czy też SD.
W domu mam sieć po wifi, ale wyłączyłem wszystkie urządzenia bezprzewodowe i bez zmian, czyli wifi na to nie wpływa.
Owszem, z okien widać nadajnik GSM, ale np. użycie komórki (rozmowa) blisko kamery nie powoduje żadnych zmian w tych pasach - nie ma ich więcej czy mniej.
Pasy najbardziej widoczne są po całkowitym zasłonięciu obiektywu.
Im więcej światła, tym mniej widoczne.

W tej chwili z powodu grypy nie mogę się przemieścić poza dom, ale skoro rozmowa bliska przez komórkę nie ma na to wpływu to i chyba nadajnik GSM też na te zakłócenia nie działa.
 

krzys140

New member
Mam pytanie dotyczące kamery. Jestem nowym użytkownikiem i nie znam się na takich sprzętach więc może zadam głupie pytanie ale:
1. Mam tv lcd samsunga obsługujący rosdzielczość hd ready , czy będę mógł podłączyć tą kamerę bezpośrednio do takiego tv i oglądać nagrania???:confused:
 

raf44

New member
Obejrzałem zamieszczone sample i w SD brak tych poziomych pasków przy ostrzeniu natomiast w HD tragedia. Niestety jak szybko się napaliłem na tą kamerkę równie szybko się do niej zniechęciłem bo obraz niestety nie powala. Szczególnie ten indoor w słabszym oświetleniu. Nie widzę specjalnej róznicy ze starą Sony Pc100e. Może tak wygląda na kompie a na tv o wiele lepiej?
 

trainiart

New member
Low light a paski.

Od mojej ostatniej wypowiedzi minęło trochę czasu. W międzyczasie od poniedziałku miałem do dyspozycji 3 kamery VP-HMX20C i próbowałem "wymusić" (polami różnych urządzeń) zakłócenia nagrania paskami przy b.słabym oświetleniu. Niestety nie udało mi się (byłem święcie przekonany, że nie może to być wina kamery - teraz nie mogę jednak takiej przyczyny wykluczyć). Dla pokazania przykładu normalnej pracy kamery "otworzyłem" na pewien czas dostęp do jednego z testów low light tej kamery sprzed 4 m-cy. Najpierw na białej planszy ustalono oświetlenie 1 luxa (!), a następnie podmieniono planszę na testową nie zmieniając parametrów oświetlenia.

http://vimeo.com/1820288
 
Ostatnia edycja:

raf44

New member
Może mi ktoś z użytkowników HMX-20 powiedzieć czy ten brak stabilizatora optycznego bardzo doskwiera przy korzystaniu z max połowy zoomu?
I jak to jest z tym filmowaniem w złych warunkach oświetleniowych, czy przy trzech żarówkach energooszczednych 9W nagranie wypadnie ok?

Proszę o informację bo kamerka jest mi potrzebna na czwartek i muszę w poniedziałek się zdecydować: Samsung HMX-20 czy Panasonic HDC-sd5.

A jest mi potrzebna do filmowania dziecka, urodziny, bale itp.

Nie ukrywam że na korzyść samsunga przemawia cena i prostota obsługi a i jeszcze ranking camerainfo, a panasonic to panasonic trochę chyba więcej funkcji, ois....
Z góry dziękuję za wszelkie porady

pozdrawiam
 
Do góry