Samsung d6900 vs panasonic gt30

Fella

New member
----- > pawelosinski

Chyba jesteś po prostu cięty na tego Samsunga d6900

Naprawdę mam wrażenie, że piszesz o innym TV niż ten który testowałem ja.

Mało tego profesjonalne recenzje na szanowanych stronach nie wspominają nic o złej obsłudze ruchu w tym modelu.
Żeby nie być gołosłownym podaje linki do recenzji (na wszelki wypadek przetłumaczone z translatora)

http://translate.google.com/translate?hl=pl&
prev=/search%3Fq%3Dav%2Bforum%26hl%3Dpl%26biw%3D1024%26bih%3D578%26prmd%3Divns&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://www.avforums.com/reviews/index.php

http://www.avforums.com/reviews/Sam...D-3D-Plasma-Television-Review_215/Review.html
(jednym z plusów jest obsługa ruchu) :)

Google Tłumacz

Google Tłumacz


Testowałem d6900 kilka dni i naprawę nie miałem się do czego przyczepić. Może jednak opinie są prawdziwe?

W przeciwieństwie do Panasoników z serii 30 (testowałem G30 i VT30) gdzie było - błąd 50Hz (nie do przyjęcia), wahania jasności (wkurzające na max), zielona plama na ekranie (nie do przyjęcia), w serii VT30 słaba jasność panelu (wkurzające podczas oglądnia w dzień), system IFC (pomaga ale robi teatrzyk - wkurzające), głośna praca telewizorów (irytujące w nocy)

Żeby nie było - nie mam tego Samsunga, ale bardzo mi się podobał (czekam na telewizory z serii VT50 i E)

Stojącym przed wyborem proponuje samemu popatrzeć na TV. Nie kupujcie w ciemno.

Pozdr.
Fella

P.S.
Telewizory równocześnie!!! testowane w domu, więc warunki super
 
Ostatnia edycja:

pawelosinski

New member
przemo73

TX-P50UT50 za kilkanaście dni ;-) cena około 250-300 ojro więcej jak ST30
a ma lepszą jasność, lepsze kolory, lepszą czerń, dlna, brak problemu plam, dużo mniejszy problem 50hz, opcje kalibracyjne jak GT30 dostępne z menu, opcję minimum dla IFC, jedyny minus to brak filtra (ma to znaczenie jedynie w jasnym pomieszczeniu, bo sam panel jest "czarniejszy")

ale jak rozważasz D8000 to wystarczy spokojnie na ST50 - a to już nie przelewki ;-) i do tego jak wygląda... piszą, że lepsza od vt30 (GT w Polsce ma nie być)

ja czekam na nowy egzemplarz ST30 - mają w drugim markecie w pudełeczku...
albo też pójdę w UT50 - zależy czy będzie się dało i jaka cena będzie
 
Ostatnia edycja:

pawelosinski

New member
fella

Cięty nie jestem, przedstawiam swoje subiektywne zdanie na jego temat i tyle... tv jest MOIM zdaniem przereklamowany i już...

Czytałem te same testy + trochę innych - dlatego kupiłem D6900 :)
Dlatego tez byłem sprawdzić po Waszych sugestiach inny egzemplarz i jeszcze jeden w innym sklepie... no sorry, nie wymyśliłem sobie tego wszystkiego ;-)
może mam za szybkie oczy :-D

A co do panasa - z powodów, o których piszesz właśnie idzie do wymiany ;-)
Też potwierdzam te wady, są mi znane, ale poza plamami i zbyt małą jasnością niezauważalne na moim egzemplarzu (bzyczenie ledwo słyszalne w całkowitej ciszy, IFC to błogosławieństwo dla filmów 23,976 i skaczących materiałów z telewizji, wahania jasności do wyeliminowania po małej edycji gammy w menu serwisowym)

Oczywiście koniecznie przed zakupem trzeba iść potestować samodzielnie - tylko nie na ustawieniach sklepowych :)
 

rodrigos

New member
pierwsza rada co do testowania w sklepie
sprzedawca niech przełączy z trybu sklepowego na normalny
inaczej test mozna sobie odpuscic
czym się rózni panas od samsunga?
po pierwsze ceną i większą możliwością ostawień i regulacji
ale po co to komu ciągle grzebać by znaleść super ustawienie?
błędy w skalowaniu?pierwsze słyszę, tyle różnego materiału się na nim naoglądałem żadnych bugów nie wyłapałem ,konkurencja to dla niego wysokie modele panasa ale płacić 2k wiecej za małą równicę w odbiorze to już przesada ,plus obsługa 3d jak brać to pod uwagę to samsung wypada lepiej i taniej ,to moja opinia i moje odczucia widzenia obrazu
każdy musi sam sobie to sprawdzić i potestowac zanim na coś się zdecyduje
jeden woli plazme drugi lcd tak samo i z markami tv ,a co do 3d według mnie tylko plazma i aktywne 3d bo ledy za bardzo po oczach dają na dłuższą metę
 

damaioshin

New member
Czekam na pojawienie się w sklepach 50st50, żeby obejrzeć go na żywo, ale teraz mam zagwostkę, może po prostu kupić Samsung PS60E550, 60 cali zawsze będzie lepsze niż 50 a cena porównywalna...
 

pawelosinski

New member
wczoraj widziałem 50st50; cena w saturnie 5400 heheheh
Maszyna jest dooooobra... czernie wymiatają, biel idealna (jest taka scena na demówce, na stacji kolejowej - kamera na peronie, widać wagony a spomiędzy wagonów a zadaszenia peronu włazi światło - obraz jest jak żywy - biel jaskrawa, ale nie oślepiająca, ciemne odcienie super naturalne, nie poszarzałe, a kolory nasycone, ale nie przesycone - to nie wygląda jak GT30 w nowej obudowie, to jest inna liga obrazu po prostu...
 
Ostatnia edycja:

andrzejo

New member
Ja już po bólu - 50gt30 stoi na półce i więcej nie czytam recenzji i porównań bo ostatnio to cały wolny czas temu poświęcałem. Mam tylko nadzieję, że się na nim nie zawiodę. Choć pierwsze wrażenie jest takie, że trzeba troszkę w ustawieniach pozmieniać.
 

andrzejo

New member
Może się czepiam, bo fakt niefortunnie mam go ustawionego na wprost okna i rolety okazuje się są zbyt rzadkie i przepuszczają dużo światła, ale po pierwsze jak bardzo jasny obraz to brzęczy, oraz co ważniejsze zauważalne jest nienaturalne delikatne klatkowanie- myślę, że trzeba doczytać i coś włączyć, coś wyłączyć i będzie ok. Co do obrazu to zgodnie z sugestiami obniżyłem parametry i trochę go będę docierał. Jednak po ustawieniu parametrów troszkę w górę to naprawdę robi się miód obraz- widać,że ma potencjał!
 

andrzejo

New member
Jeszcze jedna sprawa - czy to normalne, że po włączeniu dekodera podpiętego po hdmi nie przełącza automatycznie na to źródło?
 

pawelosinski

New member
Jeśli dekoder nie obsługuje HDMI-CEC to nie przełączy Ci się TV niestety...
Jedyne co można wybrać to jakie źródło ma się włączyć po włączeniu TV - trzeba wejść w menu hotelowe :p wybierasz tam jakie źródło i z jaką głośnością ma się ustawić po włączeniu TV (w menu użytkownika jest tylko tv/av i jak najpierw włączysz telepator a potem dekoder to może być za późno i telepator zostanie na tv)

Ja też na razie "docieram" i zapuszczam kiedy się da kolorowe slajdy, a GT na pewno ma jeszcze większy potencjał - potrafi zaświecić, szczególnie w trybie THX :)

plam czy pasków zielonych nie macie po włączeniu całego ekranu w bieli albo w szarym?

GT30 to teraz na prawdę super oferta... ale jakbym kupował w tej chwili to nie wiem czy bym potrafił wziąć GT30 zamiast ST50 heheheh
 

ph88

New member
GT30 to teraz na prawdę super oferta... ale jakbym kupował w tej chwili to nie wiem czy bym potrafił wziąć GT30 zamiast ST50 heheheh

Ciężko było, ale musiałem to sobie jakoś wytłumaczyć :) Cena 50ST50 jest trochę wysoka... Tylko różnica w cenie to ok 1100zł przy najlepszej ofercie 50ST50 jaką znalazłem w sieci. Jeśli do tego doliczyć okulary dodawane do GT30 warte ok 300zł i np. wbudowany tuner satelitarny w GT30 (powiedzmy, że nie muszę kupować tunera - 100zł), to mamy już 1500zł :)
Fakt, może obraz "trochę" lub "bardziej trochę" lepszy w ST50, ale chyba nie ma sensu przepłacać. Sens kupienia ST50 będzie wtedy, gdy nie będzie można kupić GT30 i cena się unormuje. Biorąc pod uwagę opóźnienia w premierze nowych modeli i inne rzeczy, to trzeba będzie sobie na tą super cenę jeszcze trochę poczekać... Ja już czekać nie chciałem :)
 

pawelosinski

New member
Tak to sobie tłumacz heheheheh
Tylko jak chcesz spać spokojnie, to nie idź nigdzie oglądać ST50 ;-)

A tak na serio: racja, pewnie po namyśle (czyt. opinii żony :D ) i przespaniu się z tym dylematem zrobiłbym tak samo ;-) ponad tysiak piechotą nie chodzi, a to w końcu tylko telewizor :)

Tak czy inaczej gratuluję zakupu i oby służył :)

pzdr
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Proponuje pisać na temat tzn porównywania Panasonica do samsunga a nie rozpisywać się nie na temat o Panasonicu,niepotrzebnie spamujecie tylko, temat zawiera konkrety porównawcze i na ten temat piszcie.
 

Fankis

New member
witam.panowie tez jestem na zakupie nowego tv(sprzedaje ex 720 46 cali)i ide w plazme 50 calową...co proponujecie??gt30,ut50,czy ten samsung? rzadko oglądam w dzień,tv przeznaczony do ps3,filmy,euro 2012!:)..czyli sport..pokój 4 m na 4 m 2 okna,w dzień oświetlony,odległośc od tv 3,5 metra..budżet 900-max 1000 euro..mieszkam w niemczech i znalazłem taki model st33 jeszcze za 980 ojro...pomóżcie
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
witam.panowie tez jestem na zakupie nowego tv(sprzedaje ex 720 46 cali)i ide w plazme 50 calową...co proponujecie??gt30,ut50,czy ten samsung? rzadko oglądam w dzień,tv przeznaczony do ps3,filmy,euro 2012!:)..czyli sport..pokój 4 m na 4 m 2 okna,w dzień oświetlony,odległośc od tv 3,5 metra..budżet 900-max 1000 euro..mieszkam w niemczech i znalazłem taki model st33 jeszcze za 980 ojro...pomóżcie

Poczekaj na testy nowych samsungow,wtedy bedzie mozna konkretnie wybrac,lada dzien powinny byc w necie
 

Fankis

New member
a jakie modele masz na mysli??PS51E6500ES i Samsung PS51D6900 ?? kompletnie nie znam sie na Samsungach..zawsze Sony i Sony no i od tygodnia czytam o Panasoniku...jak na Samsungu to na jakich modelach??
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
a jakie modele masz na mysli??PS51E6500ES i Samsung PS51D6900 ?? kompletnie nie znam sie na Samsungach..zawsze Sony i Sony no i od tygodnia czytam o Panasoniku...jak na Samsungu to na jakich modelach??
Sa juz przyklejone nowe tematy o samsungach z tanszych to E550 i E6500 zalezy ile chcesz wydac,czekamy na test E550 bo mial byc .
 
Do góry