Samsung d6900 vs panasonic gt30

pawelosinski

New member
nie może tylko na pewno ;-) a jeśli nie wadliwy, to po prostu wypalony... 2500 godzin na ciągle powtarzanych obrazkach reklamowych w markecie... wygląda to tak jakby niektóre części panelu były "zużyte" bardziej niż inne... i na jasnym te obszary są zbyt zielone, a na czarnym są podświetlone - wygląda to bardzo podobnie jak czarny na krawędziowym ledzie... nie że środek jest zbyt różowy, tylko boki zbyt zielone... pecha mam po prostu... ehhhh... jak nie urok to sraczka... jadę dziś, pogadam - coś może uda się zrobić z tym...
gdyby nie to - obraz jest na prawdę super ;-) szczególnie jak się pogrzebie w serwisowym men w ustawieniu kolorów i ciut przestawi gammę i temperaturę w trybie kinowym ;-) szarości przestają pulsować (znana bolączka panasów "30") i głębsze odcienie blisko czarnego + jaśniejsza, czystsza biel... poezja ;-)
 

ph88

New member
teoretycznie kupiłeś model, który źle wyświetla obraz, więc powinni Ci go wymienić... wiedziałeś kupując go, że ma 2500 godzin pracy?
ja już się nie mogę doczekać, żeby kupić 50gt30 lub 50st50, to czekanie na ceny nowych modeli trwa wieki...
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
nie może tylko na pewno ;-) a jeśli nie wadliwy, to po prostu wypalony... 2500 godzin na ciągle powtarzanych obrazkach reklamowych w markecie... wygląda to tak jakby niektóre części panelu były "zużyte" bardziej niż inne... i na jasnym te obszary są zbyt zielone, a na czarnym są podświetlone - wygląda to bardzo podobnie jak czarny na krawędziowym ledzie... nie że środek jest zbyt różowy, tylko boki zbyt zielone... pecha mam po prostu... ehhhh... jak nie urok to sraczka... jadę dziś, pogadam - coś może uda się zrobić z tym...
gdyby nie to - obraz jest na prawdę super ;-) szczególnie jak się pogrzebie w serwisowym men w ustawieniu kolorów i ciut przestawi gammę i temperaturę w trybie kinowym ;-) szarości przestają pulsować (znana bolączka panasów "30") i głębsze odcienie blisko czarnego + jaśniejsza, czystsza biel... poezja ;-)

to tak jak by TV był używany przez dobry rok! Może go wymień? Ile zapłaciłeś to powystawowy oddaj go i wymień na inny lub zarządaj rabatu (duużego) ;)

Jak ci nie ujawnili że powystawowy i 2500h wyświetlone masz prawo do reklamacji i wymiany!!!!

Towar nie pełno wartościowy (nie jest nowy!!!) :shock:
 

pawelosinski

New member
tak jak pisałem - wiedziałem, że z wystawki, ale sprzedawca powiedział mi, że sam go wieszał trochę ponad tydzień temu więc jest prawie jak nowy...
o czasie pracy dowiedziałem się w domu - 270 włączeń i 2500h - czyli generalnie 2/3 roku po 11h pracy codziennie...

najgorsze, że nie mają już ani drugiego ST30 ani GT30... nie bardzo jest na co wymienić, a nie chcę się pałować z reklamacjami...
sam "przebieg" w sumie by mi nie przeszkadzał jakby obraz był OK.

Zapuściłem na 1,5h kolorowe plansze i jest lepiej z plamami - są widoczne ale mniej nasycone... dziś na noc zapuszczę biały pasek

co gorsze - zauważyłem, że te jaśniejsze obszary czarnego pokrywające się z zielonym po bokach to po prostu powidoki! 3 minuty pulpitu komputera, potem załączam film, zatrzymuję na czarnym i mogę z bliska czytać podpisy ikon i rozpoznawać symbole... ale tylko po bokach ekranu, tam gdize jest zielonkawo na białym, na środku gdzie jest normalnie (ciut różowawo) żadnych powidoków nie ma... tak jakby boki były dużo bardziej wrażliwe na powstawanie powidoków nie trwałych...

denerwujące to jest, bo z kanapy (3m) wygląda na niebiesko/szary obszar na czarnym...
 

don111

Banned
to raczej już wypalenia... wymień za dopłatą na ST50 albo niech oddają pieniądze, bo ten przypadek to jawne oszustwo
 

Fella

New member
-----> pawelosinski

A może wymień na nowy ten egzemplarz, bo Twój na 100% używany i zdecydowanie coś jest z nim nie tak... Możesz próbować go reanimować, kiedyś PRAWIE zlikwidowałem powidok po 7-9 dniowym puszczaniu paska non- stop. I tak troszeczkę zostało....

Ewentualnie pomyśl o powrocie do d6900, bo na serio - lista problemów tej plazmy jest duuuuużo krótsza niż przypadłości nękające Panasonicki z serii 30.

Inne wyjście to czekać na tegoroczne modele poczekać na pierwsze testy i opinie użytkowników i tak "w koło Macieju"! ;-)


Pozdr.
Fella
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
spójrz na moje porównanie - co prawda z ST30, ale dla GT będzie tylko lepiej (dla tego drugiego)

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/67551-ps51d6900-48.html
post 474

Po wymianie D6900 na ST30 dopiero po dokładnym potestowaniu w domu zauważyłem, że mam po bokach zielone plamy, a środek ekranu jest różowy - widać szczególnie na bardzo jasnych obrazach :( :( :( na czarnym tle boczne obszary zielone są szare zamiast czarne... a TV ma 2500 godzin nastukane (sprzedawca mówił, że trochę ponad tydzień temu go na ścianę powiesił...) Jako że nie mają drugiego zapuszczę na parę godzin plansze kolorowe i jeśli się nie wyrównają te plamy to chyba powrócę do 6900 i jednak oswoję się z judderem... był mniej denerwujący jak kolorowanka...

Jeśli wolisz obraz naturalny, ale mocno kontrastowy i z dobrą białą, jasną bielą, mocno ostry i wyraźny i zależy Ci na multimediach - weź D6900
Jeśli preferujesz łagodny, filmowy, troszkę rozmyty i nieostry obraz i chcesz używać upłynniacza ruchu aby pozbyć się

juddera, często oglądasz kanały SD - weź GT30, uprzednio KONIECZNIE dokładnie sprawdzając, czy nie ma plam



A widzisz a dopiero co w innym temacie zachwycales sie ST30 po wymianie z samsunga ;)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
...............

Jeśli wolisz obraz naturalny, ale mocno kontrastowy i z dobrą białą, jasną bielą, mocno ostry i wyraźny i zależy Ci na multimediach - weź D6900
Jeśli preferujesz łagodny, filmowy, troszkę rozmyty i nieostry obraz i chcesz używać upłynniacza ruchu aby pozbyć się juddera, często oglądasz kanały SD - weź GT30, uprzednio KONIECZNIE dokładnie sprawdzając, czy nie ma plam

Nie ma naturalnego mocno kontrastowego obrazu - mocno kontrastowy z jasną bielą z naturalnym się wykluczają definitywnie.

Jak ktoś lubi obraz "jak w sklepie" niech sobie kupi LED Samsunga lub jeszcze lepjej Sharpa istna żyletka i do tego nierówno podświetlona do tego tryb dynamic znajomi padną z wrażenia a tówjj okulista będzie szczęśliwy.... :razz:
 

pawelosinski

New member
sorry za brak pl znakow-pisze z telefonu

odpowiem wszystkim bez cytowania, bo z telefonu...
zapuscilem na noc kolorowe slajdy RGB ze zmiana co 30sek. - na czystej bialej planszy bez zmian, ale przy normalnym ogladaniu praktycznie juz nie ma sladu. na czarnym jednak widac dalej jasniejsze pola niestety.
te jasniejsze pola robia sie duzo mocniej cieple niz reszta panelu na full czarnym. co jeszcze zauwazylem - na tych jasnych polach powidoki powstaja w ciagu zaledwie kilku sekund i to one "swieca"
, szybko znikaja ale co z tego... na srodku ekranu kilkanascis minut nie zostawia sladu...
zapuszcze jescze pasek na kilkanascie godzin, jesli sa glosy ze tydzien non stop to moje kilka godzin to smiech ;-)

co do obrazu - dalej sie zachwycam i jesli nie te plamy (szczegolnie te jasne na czarnym) to po malej poprawce gammy jest niedrgajace, plynne miodzioooo ;-) kolorki mozna ustawic, i nawet jakby samsung mial IFC to chyba jednak wybralbym panasonicowa czern zamiast ostrosci samsunga...

moze zle ujalem to co pisalem o naturalnosci... w d6900 chodzilo mi o to, ze daje naturalny obraz, ale potrafi tez zaswiecic jesli trzeba i ogolnie obraz jest jakby bardziej wyrazny ;-) moze byc chyba ostry i naturalny jednoczesnie, nie mam na mysli przesyconych kolorow, przerysowanych krawedzi i zarowy non stop ;-) 6900 wiecej wyciaga z sygnalu z enki z kanalow hd (720p i 1080i), na st30 widad ze to sygnal hd, ale ostrosci troche brakuje, podciagniecie jej w menu robi krzaki na krawedziach ruchomych obiektow, a slabo poprawia ogolna ostrosc.

dzis nawet bylem popatrzec pod katem powrotu do 6900 - st30 stojacy obok 6900 - nie wroce... zauwazylem tez ze w sklepie na zoltych tlach obrazu reklamowego (media expert) wszystkie bez wyjatku 30-ki maja po bokach lekkie wpadajace w zielen odcienie zoltego... moze ten typ tak ma...

polecam popatrzec wlasnie w ME na ich reklamach co samsungi robia z przesuwajacymi sie napisami, a jak to robia panasoniki

niestety nie maja juz tam gdzie bralem 50st30, a zwrotu kasy nie bedzie bo to raty... moze uda sie zalatwic, zeby z drugiego saturna przywiezli, bo tam jest, a jak nie to reklamacja na niezgodnosc towaru mi zostaje... nie ma tez zadnej innej 50-ki 3D w podobnych cenach... jedynie 42st i gt - ale pewnie podobnie przechodzone... st50 to nie mojapolka cenowa niestety, ale w tescie hdtv.co.uk juz pisali o zoltej poswiacie na srodku panelu... a czern lepsza jak vt30 ;-)

bede informowal co i jak ;-)
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
.............dzis nawet bylem popatrzec pod katem powrotu do 6900 - st30 stojacy obok 6900 - nie wroce... zauwazylem tez ze w sklepie na zoltych tlach obrazu reklamowego (media expert) wszystkie bez wyjatku 30-ki maja po bokach lekkie wpadajace w zielen odcienie zoltego... moze ten typ tak ma...

polecam popatrzec wlasnie w ME na ich reklamach co samsungi robia z przesuwajacymi sie napisami, a jak to robia panasoniki

niestety nie maja juz tam gdzie bralem 50st30, a zwrotu kasy nie bedzie bo to raty... moze uda sie zalatwic, zeby z drugiego saturna przywiezli, bo tam jest, a jak nie to reklamacja na niezgodnosc towaru mi zostaje... nie ma tez zadnej innej 50-ki 3D w podobnych cenach... jedynie 42st i gt - ale pewnie podobnie przechodzone... st50 to nie mojapolka cenowa niestety, ale w tescie hdtv.co.uk juz pisali o zoltej poswiacie na srodku panelu... a czern lepsza jak vt30 ;-)

bede informowal co i jak ;-)
jak się dogadasz na wymianę TV to sprawdź najpierw koniecznie w menu, serwisowym przebieg tego ST co by się nie okazało że 5000h wyświeconych na wystawie, plazmy samsunga to jeszcze nie to (jak by były super to by kosztowały więcej od panasowych bo to biznes jest...) a odtwarzacz medialny można sobie dokupić za 150 zł jak ktoś nie chce korzystać z laptopa...
 

pawelosinski

New member
Spoko, drugi raz tego błędu nie popełnię...

Popatrzcie na 4 zdjęcia: odrobinę je podrasowałem (tylko kontrast i jasność), bo robione telefonem i nie było prawie nic widać...

obraz full-CZARNY (przełączony na nieaktywne hdmi):


obraz full biały:


i ten sam film (intro sherlock holmes), z tego samego źródła (laptop):
na panasonicu:


na wyświetlaczu laptopa:


A ze świeżynek - F1 z polsatu HD na n-ce:
- ST30: nawet bez IFC obraz super płynny i wyraźny, zwłaszcza jak bolidy "zjeżdżają w bok z ekranu" a kamera patrzy na wprost
- D6900: jak miałem go wcześniej oglądałem wyścigi DTM też z jakiegoś kanału HD na ence, to przy takich ujęciach nie dało się rozpoznać marek pojazdów... możliwe, że sygnał o innych parametrach, ale czy na pewno? i co mnie to obchodzi z resztą - ma wyświetlać dobrze :)
 

don111

Banned
A ze świeżynek - F1 z polsatu HD na n-ce:
- ST30: nawet bez IFC obraz super płynny i wyraźny, zwłaszcza jak bolidy "zjeżdżają w bok z ekranu" a kamera patrzy na wprost
- D6900: jak miałem go wcześniej oglądałem wyścigi DTM też z jakiegoś kanału HD na ence, to przy takich ujęciach nie dało się rozpoznać marek pojazdów... możliwe, że sygnał o innych parametrach, ale czy na pewno? i co mnie to obchodzi z resztą - ma wyświetlać dobrze :)
pewnie jak zwykle chodzi o nieszczęsny problem 50hz
 

pawelosinski

New member
pewnie jak zwykle chodzi o nieszczęsny problem 50hz

Pewnie tak...

Byłem w saturnie - mają mi skołować nowego ST30 z drugiego marketu albo od panasonica jesli jeszcze ma, bo wprowadzają już serię 50 - powiedziałem, że mogę poczekać, zależy mi bardziej na dobrym TV jak na czasie ;-)

Dodatkowe info d6900 vs. st30
Jeszcze dla pewności zapuściłem w saturnie film z divx'a na d6900 - pod kątem "a może jednak samsung..." - właśnie sherlocka ;-) bo jest w dobrej wersji (bdrip 720x400 1,6 giga) - skalowanie d6900 to w porównaniu do panasa jakaś porażka - męczyłem ten film w domu na st30 parę dni i wiedziałem jak powinien wyglądać - d6900 pokazał go jakby to był jakiś rmvb niskiej jakości... i oczywiście szarpany (23fps)
to utwierdziło mnie w przekonaniu, że choćby nie wiem co - zostaję przy panasonicu

jestem pewien, że każdy kto wziąłby te 2 tv do domu do porównania zostawiłby sobie panasa, o gt nawet nie wspominając... (no pod warunkiem, że nie trafił na plamistą wersję 30-ki ;-) )
 

pawelosinski

New member
Chodzi o przeliczanie materiału nakręconego w 24 klatkach na sekundę (standard) na częstotliwość odświeżania telewizorów tak, aby obraz był płynny i miał odpowiednią "prędkość" w USA (60Hz) oraz w Europie (50Hz).
Plazmy natywnie pracują w 60Hz i stąd niektóre mają problem z wyświetlaniem sygnału europejskiego 50Hz. Sygnał najpierw był przeliczany z 24fps na 50Hz i teraz znów musi być przeliczany z 50 na 60 (lub wielokrotność) - niektóre plazmy nie radzą sobie z tym i szarpią obraz (judder), a jak dostaną sygnał 30fps (60fps) to nie muszą nic przeliczać i odtwarzają płynnie (np. D6900 z n-ki ma 50hz i szarpie, a z xboxa na grach 60Hz - miodzioooo, 23,976fps też trochę przycina, bo nie jest przeliczalne na 60Hz, a samsung nie ma upłynniacza, dodam że panas z wyłączonym IFC też trochę skacze, ale wyraźnie mniej jak samsung)

polecam link:
Technologie: Dlaczego filmy na DVD są krótsze niż w kinie? : NVISION.pl
i potem po prawej 4 kolejne punkty spisu treści
 

przemo73

New member
Bez reklam
Dziękuję za odpowiedź. Dość mocno zacząłem się zastanawiać nad d6900 w sensie, że go nie kupię.
Czy możesz przy okazji swoim wprawnym okiem sprawdzić model PS51D8000 pod względem tej przypadłości?
 

pawelosinski

New member
Jest dokładnie tak samo... np.:
tło: Samsung 64D8000 judder - Cinema Smooth ON/OF 24Hz vs 60Hz - YouTube
napisy nad głowami postaci: Samsung - PS51D8000 - Judder Issue - YouTube

Co gorsze również cierpi na to tegoroczna linia modelowa E samsunga; seria 6 i niżej na pewno bo widziałem (jak wyżej to nie wiem)

fachowego oka to nie mam ;-) amatorskie, ale czułe hehe

Ja byłem bardzo za D6900, naczytałem się ochów i achów, pierwsze wrażenie - no cuuuud nie telewizor i to za taką kasę... Polecił bym go każdemu w ciemno... Na pięści bym poszedł żeby go bronić ;-) Świetne multimedia i design po kilku dniach schodzą na dalszy plan... iiiii ZONK! co z tego że odtworzysz na nim filmy z netu, z dysku, po dlna - jak suma sumarum ciężko się je ogląda, co z tego, że ma explore 3D, które tak klatkuje, że po kilku minutach masz dość i lektor jest angielski...)
Kanały SD z n-ki były paskudne - ale myślałem, że to po prostu ekran 51 FullHD cali i lepiej się nie da... kolejny błąd...

Ja już zszedłem na ziemię ;-) Możesz powtarzać moje błędy albo ich uniknąć ;-)

Pisałem to wszystko o D6900 przez ostatnie kilka dni, bo w zasadzie znalazłem tylko 1 negatywnie oceniającą go opinię na jakimś ceneo czy skąpcu i doszedłem do wniosku, że cała reszta nie może się mylić...
Nie wiem, czy nasz naród jest tak ślepy :-D, czy po prostu nikt nie przyzna się do błędu, że kupił zły tv i jako że go ma to zachwala gdzie się da jaki to on nie jest za.....sty...

Wystarczy wziąć pena z ciemnym filmem (początek matrix'a) i z jakimś materiałem SD i tym:
Zippyshare.com - Test płynności - Captain.America.avi (fragment jak kamera leci po twarzach żołnierzy)
i wio do sklepu: najpierw na d6900 a potem na panasie serii 30 bez i z IFC.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Więc cały mój misterny plan poszedł w pi... nechy!
Znowu jestem w punkcie wyjścia. Nie wiem co kupić!!!
Znowu jestem :fool:
 
Do góry