Samsung C6000 i Internet@TV

enjoy_dm

New member
Witam,

Zakupilem TV LED UE40C6000. Model ten nie posiada funkcji Internet(malpa)TV. Chcialbym sie zorientowac czy jest mozliwosc wlaczenia tej funkcji w modelu C6000? oraz czy adapter WiFi w stosunku do polaczenia LAN pozowli tylko na komunikacje bezprzewodowa czy tez moze za jego pomoca mozna korzystac z funkcji Internet(malpa)TV?

Dzieki za odpowiedz!
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Z tego co mi wiadomo to nie ma w tym modelu możliwości uzyskania internet@tv. Kupując Blu Ray Samsung uzyskasz internet@tv , nie jestem tylko pewny czy obsługują tę funkcje odtwarzacze najnowsze z 2010r. , czy wszystkie modele Samsunga.
 

enjoy_dm

New member
Dzieki diana za odpowiedz!

Wyslalem rowniez maila do Samsunga i ponizej odpowiedz:

"W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:
Telewizor o modelu UE40C6000 nie ma możliwości skonfigurowaniafunkcji
Internet@TV i przeglądania serwisów internetowych. Moduł WIS09ABGN
będzie kompatybilny z tym modelem telewizora i za jego pośrednictwem
będzie można korzystać z funkcji DLNA."


Z kolei gdzies na forach wyczytalem ze funkcja Internet(malpa)TV jest w tym modelu zablokowana i wystarczy wejsc w menu serwisowe i wpisac np model UE40C6500 a wowczas odblokuje sie ona. Ile w tym prawdy nie wiem bo nawet nie mam pojecia jak odpalic menu serwisowe :) Jezeli ktos testowal prosze o info. Z gory Dzieki !
 

edekzelian

New member
no niestety nie mam jeszcze c6000, wciaz sie zastanawiam miedzy c650 a c6000:)

Podobno zmiana modelu nie zaszkodzi, wiec moglby ktos obczaic czy c6000 zmieniony na c6500 daje odblokowanie internet@tv
 

edekzelian

New member
no to bądź odważnym i zmien:)
w innym wątku na tym forum pisali, ze zmiana modelu nie szkodzi, gorzej ze zmianami innych funkcji w menu serwisowym...
Przyczyń się, aby swiat nabral nowych kolorow :)
 

matyja

Member
w watku, do ktorego link znajduje sie ponizej, pewien uzytkownik eksperymentuje ze swoim C630..., w celu uruchomienia internetu w telewizorze...

jako, ze znam sie troche na programowaniu, to uwazam, ze wgranie obcego firmware raczej na pewno nie przyniesie oczekiwanych efektow - jak wiemy telewizory moga sie roznic byle pierdola (chociazby wielkoscia eprooma) i tak mozna sobie uwalic tv... jedyna bezpieczna (?) mozliwoscia dodania internetu w tv bez internetu bylby modyfikowany firmware przez znawcow...

link do tematu, o ktorym wspominam (post #463):
Kod:
avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/601553-samsung-service-menu-research-16.html

tak zapytam jeszcze z ciekawosci, bo jestem na etapie kupna tv - czy jest sens dawac ok. 800 zł wiecej za dostep do internetu? Mam dylemat miedzy UE55C6000, a UE55C6500... Czy nie lepiej np. dolozyc troche i nie kupic laptopa, albo nie zlozyc sobie mini-pc w obudowie ITX?
 

paszis

New member
da się da

Tyle ze trzeba pamiętać ze tylko model Włoski c6000RP ma taki firmware i płytę jak 6500 ,7000 i 8000
samsung.com/it/consumer/tv-audio-video/tv/led-tv/UE40C6000RPXZT/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support#
Robi się to identycznie jak odblokowywanie PVR (i dopiero po zapisaniu na usb configuracji jest aktywna zmiana modelu typu TV)

Swój 40C6710 zmieniałem na c7770 i skype zaczęło działać ,ale obraz stał się gorszy, wróciłem do oryg,a sprawą skype już się zajęli na SamyGO

Dużo ważnych opcji można odblokować ,np odblokowałem typ kraju na Italię(inny standard z EU_only na EU_ITALY) )i guida+ i inne cuda zaczęły mi wreszcie działać i znalazł 245kanałów tv (naziemnych cyfrowych) , teraz trzeba jeszcze podłączyć antenę sat,(TV ma dekoder S, S2).
 
Ostatnia edycja:
Do góry