Samsung BD-P1500

daimon

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego odtwarzacza ze względu na jego atrakcyjną cenę, jednak jak jest z AVCHD? Czyta z tym nowym firmware czy nie?
 

madwolf

New member
Trochę nie rozumiem Waszych problemów...
Kupiłem ostatnio ten odtwarzacz i czyta mi zarówno divx'y jak i płyty z AVCHD nagrane z kamery HD. Tzn DVD AVCHD, nie posiadam nagrywarki blu-ray. Pamiętajcie tylko, że AVCHD muszą być 1920x1080. Filmy .mkv ściągnięte z internetu są często trochę niższej rozdzielczości i z tym już ten odtwarzacz ma problemy. Ale z wpełni zgodnym ze standardem AVCHD 1920x1080 działa idealnie.

Pozdrawiam
 

krzychu125p

New member
Czy ktoś potwierdzi lub zaprzeczy na 100% czy samsung BD 1500 posiada jakikolwiek z dekoderów dźwięku hd? Nie mówie tu o DTS HD ale chociaż coś z DD HD, bo w internecie nie ma jednoznaczności.
I pyt nr 2: czy posiada progresivescan?
 

madwolf

New member
Ma Dolby TrueHD, no i Dolby Digital Plus. Dts-hd póki co chyba nie (choć nie jestem pewien co wnosi ostatni firmware), ale może się pojawi z jakąś aktualizacją.
 

krzychu125p

New member
Madwolf
Czy z wyciągnieciem zdekodowanego dźwięku przez hdmi nie ma kłopotu(mówie o DD true hd i DD plus)?
no i dopytam się jeszcze raz:) czy ten BD usuwa przeplot?
 
Ostatnia edycja:

Gibi75

New member
DVD a Blu ray

Witam. Mam od niedawna ten odtwarzacz ale razem z nim pojawil mi sie problem do konca mi niezrowumialy, a mianowicie wrzucam film na plycie DVD no i zaczynam ogladac i okazuje sie ze na amplitunerze jest dzwiek DD ex no i fajnie ale z glosu mam tylko jakas muzyczke zero dialogow. Wiec wchodze w ustawienia BluRaya i robie Augio Setup ---> Digital Output ---> PCM tutaj mam DD ex ale brak dialogow
Bitstream (Re-encode) tutaj mam dialogi ale brak DD
Bitstream (Audiophile) to samo co wyzej.

Na plytach DVD z koncertami nie ma problemu wszystko gra mam dzwiek DD. Naprawde nie wiem co juz mam robic zeby to uzyskac takze na filmach...

Dodam jeszcze ze odtwarzacz mam podlaczony do amplitunera Onkyo TX-SR 701 E
 
Ostatnia edycja:

kudlaty71

New member
Bd-live

Mam tego Samsunga BD-1500 z nowym softem. Czyta nagrywane BD-R. sieć działa ale mam problem z BL-LIVE. Przy wejściu z menu płyty jest komunikat o nie skonfigurowanej sieci. Sieć mi działa do zrobiłem update softu. Czy ktoś ogarnął ten temat ?:hmm:
 

kudlaty71

New member
Nowy soft jest na stronie producenta.

xxx.samsung.com/pl/consumer/detail/support.do?group=mp3audiovideo&type=blu_ray&subtype=blu_raydiscplayers&model_nm=BD-P1500&disp_nm=BD-P1500&language=&cate_type=all&dType=D&mType=FM&vType=&prd_ia_cd=03020100&model_cd=BD-P1500/EDC&menu=download
 

wolvier

New member
Mam możliwość kupienia go okazyjnie (bez pilota niestety) i pytanko, jak wygląda odtwarzanie divxów po aktualizacji firmware'u (czy odtwarza xvidy? i jak to wyglądu przy upscalingu do 1080i?) oraz jak z napisami? -możliwość powiększania czcionki?, zmiana koloru? czyta txt czy srt itp?
Gdzieś komuś udało się użyć USB i Ethernetu do puszczania plików (google i archiwum wspominają "firmware only")

Sprzęt będzie podłączony do Panasonica TH-42PV8.
Najpierw zastanawiałem się na Pioneer'em DV 410, ale skoro ten wpadł to czy się go da wykorzystać (głównie divx, blu-ray rzadko).
 

box42

New member
Witam!

Mam taki problem wgrałem najnowszy firmware 2.5 i tną mi się teraz filmy divx, wczesniej tego nie było.
Czy ktoś z forumowiczów posiada firmware 2.4 i czy jest możliwość wgrania z wersji 2.5 na 2.4 ?
 

0kili0

New member
A mi sprzęt przestał czytać oryginalne DVD. Mam najnowszy firmware 1.5, płyty bD czyta bez zarzutu.
Moim problemem jest to, że zgubiłem paragon ;/
 

markiz

New member
Witam mam problem wgrywałem soft 2.4 i teraz odtwarzacz jest martwy (włącza się i nic nie pokazuje) nic nie można zrobić. Czy istnieje jakiś domowy sposób zresetowania i powrót do ustawień fabrycznych ? :(.Może ktoś zna jakiś inny sposób. W najgorszym razie myślę,że mogła mi paść płyta.Proszę o jakiekolwiek wskazówki.:sad:
 

sspike

New member
jest nowa aktualizacja 2.6 ze stycznia. Niestety tylko poprawia odtwarzania niektórych filmowych. Na .mkv nie ma co liczyć chyba że ktoś zrobi modfirmwer
 
Do góry