Samsung BD-P1500

mayer80

New member
No to jak z tymi divxami na Samsung BD-P1500 ??

Proszę o pomoc bo zgupiałem.
Jak jest naprawdę z divxami i polską czcionką na odtwarzaczu Samsung BD-P1500 ? Producent podaje na stronie że nie czyta divx. Na allegro sprzedają i ....czyta. Zadzwoniłem do paru sklepów internetowych - każą mi sprawdzić na stronie producenta. Kontaktowałem się z dużą hurtownią komputerową w Wa-wawie która podaje informacje że czyta divx bez problemów ale jednocześnie stwierdzili że opis na stronie producenta jest wiążący więc nie biorą za nieścisłości odpowiedzialności. Dla własnego spokoju ściągnąłem więc instrukcję obsługi Samsunga BD-P1500 i............. i w instrukcji są ustawienia do divxa i jest napisane jak wół że potrafi odtworzyć filmy z roższeżeniami avi, itd..... Jak jest naprawdę?? HELP!!!
Czy RJ45 i USB w tym modelu służą jedynie do aktualizacji softu i czy da się z nimi zrobić coś więcej?
 

Dj. Gargamel

New member
- czyta avi divxy z polskimi napisami (pierwsze modele nie czytaly ale ten ktory ja juz kupilem w mm juz czytal, w razie czego mozna upgrejdowac) rozbieznosci ze nie czyta biora sie stad ze dla usa mozliwosc czytania divxow jest zablokowana

- usb i lan tylko do aktualizacji firmware (i bd live po ethernecie)

- nie czyta mkv

111kris napisał:
Janusz - napisz w którym MM P1500 jest dostępny w takiej cenie? Sprawdzałem w Poznaniu i niestety cena to 749 zł. Chętnie bym kupił za 499 zł.
np w Lublinie
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
Witam
Proszę o sprawdzenie czy przy nowych oprogramowaniach czyta BDMV i AVCHD /sprawdzałem w MM i nie poszło nic z w/w opcji / Jak by tak miało być to sprzęt nadaje się do kosza.

Pozdrawiam
 

davemaster

New member
Pomocy!!!

Zdaję się na Wasze doświadczenie - sam już nie mam siły... Mam BD-P1500 i połączyłem go kablem optycznym z kinem Samsunga HT X 715. Za nic w świecie nie mogę uzyskać dźwięku przez kino - czy z płyt Blu-ray, czy z DVD czy ze zwykłych CD-Audio. Może Wy coś podpowiecie?
 

padzero

New member
samsung br 1500 po uaktualnieniu czyta divix i polska czcionkę trzeba w ustawieniach zmienić divix subtitle na central wtedy bedzie czytał polskie znaki:grin:
 

abcaa

New member
Przed zakupem sprzętu należy zabrać ze sobą nagraną płytkę BDMV, AVCHD i sprawdzić na miejscu. Po sprawdzeniu jesteś pewny że wydałeś pieniądze właściwie. Nie można liczyć na to że odtwarzacz za 500zł będzie czytał wszystko, jest to nie możliwe. Przestrzegam przed zakupem tego badziewia.

Pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
Przed zakupem sprzętu należy zabrać ze sobą nagraną płytkę BDMV, AVCHD i sprawdzić na miejscu. Po sprawdzeniu jesteś pewny że wydałeś pieniądze właściwie. Nie można liczyć na to że odtwarzacz za 500zł będzie czytał wszystko, jest to nie możliwe. Przestrzegam przed zakupem tego badziewia.

Pozdrawiam
Po co pisać takie głupoty. Odtwarzacze BR jak wcześniej DVD mają to do siebie, że im tańszy i bardziej badziewiast to więcej odtwarza. Tania chińszczyzna odtwarza wszystko, drogie maszyny z reguły odtwarzają tylko oryginalne płyty, taka reguła jest od wielu lat.
 

abcaa

New member
janusz napisał:
Po co pisać takie głupoty. Odtwarzacze BR jak wcześniej DVD mają to do siebie, że im tańszy i bardziej badziewiast to więcej odtwarza. Tania chińszczyzna odtwarza wszystko, drogie maszyny z reguły odtwarzają tylko oryginalne płyty, taka reguła jest od wielu lat.

Chyba zle odczytałeś moje intencje, polecam dobrą radę jak należy zrobić zakup aby nie wywalić kasy w błoto. A z tego sprzętu nie wyciągniesz już nic, więc drodzy koledzy kto kupił niech płacze. No i właśnie to ten model jest przystosowany do odczytu oryginału!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!I nic więcej. A teraz sobie wyobraz że nagrałeś film swoją kamerą i zrobiłeś autoring w programach do obróbki i co?????????????????????????????????? ten sprzęt nie czyta i nie będzie czytał płytek nagranych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tak więc kolego twój post jest bez sęsu, nie wprowadzasz nic nowego a wręcz jest bardzo mylny dla osób które by chciały zakupić coś ciekawego. Wiele osób kupuje sprzęt po to aby czytał wszystko a zwłaszcza płytki BD-R i AVCHD nagrane na płytkach DVD / a nie totolotek/
i wiele jest pytań o to. Dla osób które wiedzą o co chodzi TEN SPRZĘT NIE CZYTA BD-R I O TO TUTAJ CHODZI.
 

abcaa

New member
janusz napisał:
Po co pisać takie głupoty. Odtwarzacze BR jak wcześniej DVD mają to do siebie, że im tańszy i bardziej badziewiast to więcej odtwarza. Tania chińszczyzna odtwarza wszystko, drogie maszyny z reguły odtwarzają tylko oryginalne płyty, taka reguła jest od wielu lat.




Jak odczyta BD-R kolego to stawiam transporter gorzały.


No i się wypowiedz i poleć sprzęt wszystkim a oni cię wyśmieją.


ŻENADA
 

mare37

Banned
po co kupowac 1500? no chyba ze ktos ciuła kase i mu żal każdego 20 zeta i dziwie sie ,bo jak kogos stac na plyty bluray to chyba warto najpierw kupic w miare dobry sprzet..kupcie 2500 przynajmniej dla jakosci bd oraz dvd..malina heheh
 

abcaa

New member
mare37 napisał:
po co kupowac 1500? no chyba ze ktos ciuła kase i mu żal każdego 20 zeta i dziwie sie ,bo jak kogos stac na plyty bluray to chyba warto najpierw kupic w miare dobry sprzet..kupcie 2500 przynajmniej dla jakosci bd oraz dvd..malina heheh

Masz racje w 100%. Polecam zakup PS3 sprzęt który czyta wszystko co się rusza, a na dodatek dobra zabawa a tak poza tym to dodatkowy komputer.
Samsung 1500 ma za zadanie czytać tylko oryginał i nic więcej.
Pamiętamy jak weszły DVD, w pierwszej kolejności czytały oryginał DVD, następne wersje DVD-R, daleko pózniej DVD+R i RW. Ta prosta wersja Samsunga jest tego przykładem, kto kupił potem wymieni / zawsze się trafi nie douczony / Sory nie chcę urazić nikogo kto zakupił ten sprzęt, jest to wersja bardzo uboga / dla porównania dobry sprzęt DVD kosztuje w granicach 1500 zł,/ a ten Samsung o Jezu aż mi się nie chce pisać.

Pozdrawiam
 

ejdiaj

New member
abcaa napisał:
Samsung 1500 ma za zadanie czytać tylko oryginał i nic więcej.
Pozdrawiam

hehe
pewnie nie widziałes tego sprzetu na oczy i sie mądrujesz. Nie jestem zboczeńcem jakości obrazu jak co nie którzy, że zamiast oglądać film to tylko szukają czego się tu czepić. Model ten b.dobrze radzi sobie z oryginalnymi płytami dvd jak i z nagrywanymi dvd+/-r.
Ja osobiście otrzymałem ten odtwarzacz do telewizora i jest wsztstko jak należy na 100Hz i FullHD
 

abcaa

New member
ejdiaj napisał:
hehe
pewnie nie widziałes tego sprzetu na oczy i sie mądrujesz. Nie jestem zboczeńcem jakości obrazu jak co nie którzy, że zamiast oglądać film to tylko szukają czego się tu czepić. Model ten b.dobrze radzi sobie z oryginalnymi płytami dvd jak i z nagrywanymi dvd+/-r.
Ja osobiście otrzymałem ten odtwarzacz do telewizora i jest wsztstko jak należy na 100Hz i FullHD

Wyrwałeś się jak Filip z konopii, wyraznie mowa że nie czyta BD-R i BDMV
a nie DVD-R/+ bo to przeszłość i nie po to kupuje się odtwarzacz BR.
 

111kris

New member
Brak obrazu po HDMI - wada fabryczna modelu?

Zamiast kupić odtwarzacz DVD do zestawu, który zmontowałem (Onkyo 606 i głośniki Kef) Skusiłem się na P1500 (promocje w MM) - cenowo wyszło podobnie a zawsze to Blu-ray. Niestety powoli zaczynam żałować. Po miesiącu sporadycznego użytkowania odtwarzacz przestał przesyłać obraz po hdmi (podpięty do TV przez Onkyo). Wizyta w serwisie (na szczęście na miejsu więc po tygodniu miałem go w domu), gdzie zgodnie z adnotacją dokonano "naprawy bloku dvd". Mniejsza, co naprawiali ważne, że działa ... niestety 5 dni (na 3 filmie ponownie zaliczył zgon obrazu po hdni - component oczywiście działa, dźwięk po hdmi również). Czeka znów mnie wizyta w serwisie ale to już po świętach. Zaczynałem już podejrzewać, że to może Onkyo sieje jakieś spustoszenie w odtwarzaczu - lecz podpięty również tuner sat Ferguson działa normalnie. Patrząc na aukcje na allegro i widząc tam te przepastne ilości pojawiających się P1500 z niedziałającym hdmi podejrzewam, że ten odtwarzacz jest wadliwie zaprojektowany i wykonany albo jedynie pewne partie napędów. Ewentualnie ja mam takiego pecha.
Czy ktoś z kolegów, który ma podpięty P1500 do Onkyo, miał podobne problemy?
 
Ostatnia edycja:

Witold54

New member
link do upgrade firmware

Witam !
Może któryś z kolegów wrzuciłby link do up BD-P1500. Próba zciągnięcia zipa ze strony producenta po raz trzeci zakończyła się niepowodzeniem.

Dzięki za pomoc:eek:k:
 

Witold54

New member
dalej z DivX w BD-P1500

Mam pytanie do użytkowników tego modelu. W instrukcji przeczytałem ,że odtwarza on format DivX. Niestety nie udała mi się ta sztuczka. Okazało się to tylko pustym zapisem. W poprzednich jednak postach wyczytałem ,że konieczne jest update firmware. Na stronie Samsunga podają aktualizację 2.4.
W moim odtwarzaczu jest informacja o danych systemu:
S/W: 080708.01_050708_1XEF
Region: B/2 (BD/DVD)
Ponieważ nie mam podpiętego internetu chciałbym aktualizować ewentualnie z pamięci zewnętrznej za pośrednictwem portu USB( odtwarzacz je posiada).
W tym celu zciągnąłem plik 090416_01_BDP1500_XEF_USB.zip do komputera.
Domyślam się,ze plik należy wypakować do Pendrive i po podłączeniu do odtwarzacza aktualizować.Chyba jest to możliwe!!!!
Lecz zanim to uczynię chciałbym się upewnić, czy ta aktualizacja wprowadza możliwość czytania DivX i czy mój sposób podejścia do tej sprawy jest właściwy.Z góry dziękuję za wsparcie
 
Do góry