Samsung BD-P1000

Chuppa

New member
to ja już niewiem wyczytałem gdzieśtu na forum że to wina filmów przerabiaja jest z normalncyh taśm i widać wiecej szczegolow i w hd widac ziarno a nie bedzie go widac jak na filmach nakręconych kamerami HD.

i to jest chyba właśnie to, bo w Menu dvd i w menu filmach mam super jakość0 ziarna, bo jest komputerowo zrobione a nie przerabiana z zwyklej tasmy.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Te jak to piszesz "zwykłe" taśmy mają taką jakość, że jeszcze filmy za 10 lat w ultrahiperhdtv będą właśnie robione z nich.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Chuppa napisał:
to ja już niewiem wyczytałem gdzieśtu na forum że to wina filmów przerabiaja jest z normalncyh taśm i widać wiecej szczegolow i w hd widac ziarno a nie bedzie go widac jak na filmach nakręconych kamerami HD.

i to jest chyba właśnie to, bo w Menu dvd i w menu filmach mam super jakość0 ziarna, bo jest komputerowo zrobione a nie przerabiana z zwyklej tasmy.


Mam kilka filmów w tym ten nieszczęsny SWAT
Żaden nie pokazuje ziarna (W Swacie na początku są sekwencje CELOWO stylizowane na "obraz z plazmy" ale to tylko kilkanaście sekund


Taśma celuloidowa ma taką rozdzielczość, że nie osiągnie jej za Twojegi i mojego życia żaden cyfrowy nośnik. Nie piszę że nigdy, ale troche to potrwa.
:hmm:


Byłem u trzech znajomych ( z BD-P1000) i ani na Samsungu, ani na Sony oraz na Panasonic Plazma NIE MA NIKT ziarna :p

Idź do serwisu, jezeli masz to coś na gwarancji :krol:
 
Ostatnia edycja:

iqpablo

New member
ja mam ten odtwarzacz juz od miesiaca prawie i jak ogladalem swata i inne bluraye to nie mialem zadnego ziarna. obraz zyleta.
 

iqpablo

New member
Gucio50 napisał:
Dzisiaj wgrałem ze Strony www.samsung.com.pl nowy firmware

Wszystko poszło O.K. ale .... :p


"Przestało" czytać obrazy jpg oraz mp3-ki z kart pamięci :confused:

wlasnie wlozylem moja karte sd do p1000 (aktualizacje zrobilem juz chyba z 2 tygpdnie temu) i karta dziala normalnie, tzn odtwarza jpgi (tylko chyba jakosc troche grosza niz przedtem.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
iqpablo napisał:
wlasnie wlozylem moja karte sd do p1000 (aktualizacje zrobilem juz chyba z 2 tygpdnie temu) i karta dziala normalnie, tzn odtwarza jpgi (tylko chyba jakosc troche grosza niz przedtem.


Mnie przestały działać MemoryStick-i :( to jest "prawe gniazdko"* pamieci Flash




* Prawa ręka to ta na której nie nosi się zegarka ;)
 

iqpablo

New member
Gucio50 napisał:
Mnie przestały działać MemoryStick-i :( to jest "prawe gniazdko"* pamieci Flash




* Prawa ręka to ta na której nie nosi się zegarka ;)

karte sd tez sie wklada do prawego gniazda. moze jestes wasc lewus i dlatego masz problem. :)
 

Chuppa

New member
ale lipa z tym ziarnem jest każdy film ma ziarno , jedyny co niema jest to film Animowany i tak jakość jest boska , nie ma ziarna w menu w filmach i napisach, szkdoa ze przerabiaja te filmy z normalnych taśm zawsze to ziarno :(
 

Jussi

New member
Bez reklam
Chuppa lec do serwisu ze sprzetem. Nie po to czlowiek kupuje nowy sprzet, ktory powinien porazic twoje oczy jakoscia, zeby sie okazalo ze kicha sie robi na ekranie. Jesli inni uzytkownicy nie maja tego niechcianego efektu to znaczy ze cos u Ciebie jest nie tak. Zasuwaj do serwisu bo od tego tam sa, a najlepiej sprawdz u kogos swoj sprzet, jesli bedzie ok to znaczy ze wina telewizora. Co do kabla to nie wydaje mi sie aby to byla jego wina, sygnal cyfrowy to cyfrowy... ale to tez w sumie nie problem aby sprawdzic. Nie odbieraj sobie radosci z ogladania HD.

Pozdrawiam
 

zolw1

New member
Witam,
Rozwiązaniem jest wymiana kabla na lepszy lub jesli to nie pomoże... wymiana telewizora :( Wiem co piszę gdyż tak samo jak kolega chuppa mam ziarno na SWAT czy Planet Earth odtwarzanych z BD-P1000 gdyż... mój TV to też LG... (42PC51), sprawdzilem na Panasie 42PV60 i duuuuzo mniej ziarna (wazna rzecz tez kabel HDMI - na Alphardzie np. wiecej ziarna niz Tech+Link...)
Pozdrawiam :mrgreen:
 

Gucio50

New member
Bez reklam
zolw1 napisał:
Witam,
Rozwiązaniem jest wymiana kabla na lepszy lub jesli to nie pomoże... wymiana telewizora :( Wiem co piszę gdyż tak samo jak kolega chuppa mam ziarno na SWAT czy Planet Earth odtwarzanych z BD-P1000 gdyż... mój TV to też LG... (42PC51), sprawdzilem na Panasie 42PV60 i duuuuzo mniej ziarna (wazna rzecz tez kabel HDMI - na Alphardzie np. wiecej ziarna niz Tech+Link...)
Pozdrawiam :mrgreen:

To też masz walniety Tv.
Jak Tv jest OK i odtwarzacz jest OK to pokazują ( u mnie ) na kablch HDMI za 12 zł z Allegro bez żadnego ziarna, czego wszystkim zyczę,

Myśle jednak, ze piszesz co myslisz.
 

zolw1

New member
Mozliwe, pisze co sam zaobserwowalem... No to trafiles na dobry kabel, u mnie na dołączonym do Ferusona HD kablu HDMI obraz byl jak przez prześcieradło ;)
TV i tak bede wymieniac na Full HD wiec chetnie oddam LG ze 3x do serwisu ;) Chociaz nie wydaje mi sie aby była to do końca win TV - obraz na C+ HD czy NGC HD jest bez zarzutu... Już sam nie wiem :hmm:
 

czl1

New member
wszystko OK

Super odtwarzacz BD-P1000. Idealnie wspołpracuje z TV SOMY z FULL HD 1080p. Odtwarzane na nim dyski blu-ray to rewelacja. Filmy DVD skalowane do rozdzielczości 1080p też znacznie zyzskują na jakości... Na razie oglądałem dostarczoną płytę z koncertem jazzowym. Żadnego ziarna, rewelacja i tyle....
 

Chuppa

New member
Gucio napisał:
"Byłem u trzech znajomych ( z BD-P1000) i ani na Samsungu, ani na Sony oraz na Panasonic Plazma NIE MA NIKT ziarna"

iqpablo napisał:
"ja mam ten odtwarzacz juz od miesiaca prawie i jak ogladalem swata i inne bluraye to nie mialem zadnego ziarna. obraz zyleta."

czyl1 napisał:
"...Żadnego ziarna, rewelacja i tyle...."

Wracam do gry :) znaczy do walki z ziarnem.

zolw1 napisał:
"A ja proponuje wymienić kabel HDMI na np. tech+link"

"Rozwiązaniem jest wymiana kabla na lepszy lub jesli to nie pomoże... wymiana telewizora...mój TV to też LG... (42PC51), sprawdzilem na Panasie 42PV60 i duuuuzo mniej ziarna (wazna rzecz tez kabel HDMI - na Alphardzie np. wiecej ziarna niz Tech+Link...)"

Więc co postaram się zrobić:
1. Wgranie nowego softu ver. 1.3 ISO_BDP1000_XEU_071015_01_WEBSITE.iso
2. Ustawienia TV
3. Fotki z ziarnem
4. Podłączenie odtwarzacza pod inny TV.
5. Zmiana Kabla

Jak narazie...
1. Wgrałem nowy soft ver 1.3 odtwarzacz działa soft się wgrał poprawnie :krol:
2. Zmiana ustawień TV zawiodła :( ziarno jest cały czas.
3. Fotki zrobie jutro jak wyjdą to wstawie wam linki
4. Z podłączeniem gdzieś indziej będzie problem bo nikt z moich znajomych nie ma TV lcd.
5. Zobacze co to za kabel mi dali, ale i tak pewnie zmienie na ten Tech+Link

Czy ktoś wgrał nowy soft? wiecie jakie powinny być zmiany?

Są fotki ale nie wiem czy zobaczycie bardzo słabo na tych fotkach to widać, jeszcze obraz zatrzymany. Jak się oglada film to strasznie widać ziarno aparat niechciał tego wyłapać, jak patrze na te fotki to raczej jakies kreski wyszły niż ziarno.

 
Ostatnia edycja:
Do góry