Samsung BD-D6900

sluuurp

New member
Ale, to nic nie da ponieważ takie zacięcia są też na obu odtwarzaczach bez anteny. Antena to tylko dodatek. Zacięcia są również na planszy po wciśnięciu menu w ogóle bez anteny. Również takie przycięcia obrazu zdarzają się na Smart Hub-ie
Ja zaktualizowałem soft od razu po zakupie i nie powiem, czy może przyczyną być zły soft, ale podejrzewam, że tak skoro wada jest identyczna na obu, a u Ciebie na starym sofcie jest dobrze.
Miałem przed nimi odtwarzacz LG i raz tez dali soft uwalający WiFi. Po dość długim oczekiwaniu puścili nowy soft i WiFi powróciło do normy. Na szczęście po kablu szło OK.
Reasumując jest to dość dziwna sprawa. Mało osób pewnie z tego forum na ten sprzęt, a w sklepie tego nie sprawdzę. Wymaga to obserwacji, bo zdarza się, że włącza się dobrze od razu za pierwszym razem, więc serwis też miał by problem i musi trochę się pobawić. Czekam na nowy soft i gdy nic to nie pomoże zaniosę do serwisu Samsunga dwa egzemplarze, chodź chciał bym tego uniknąć. Zadzwonię do Samsunga jak zdobędę jakiś rzetelny numer telefonu, może coś wiedzą.
Jeszcze jedna sprawa, uwaga na gniazdo optyczne, jest słabej jakości. Zatrzask na światłowód ma jakąś wadę, można ułamać i wtedy kabel światłowodowy siedzi w gnieździe dość luźno i może się wysunąć. Mi się to zdarzyło, ale naprawiłem.
 
Ostatnia edycja:

sam650

New member
[...] Zacięcia są również na planszy po wciśnięciu menu w ogóle bez anteny. [...]

To zmienia postać rzeczy. Czyli wynika z tego, że problem jest raczej z wyświetlaniem (lub wydajnością) a nie z odbiorem. W takim razie mam jeszcze jeden pomysł: wykonać przywrócenie ustawień fabrycznych (konfiguracja / Zeruj, str. 48 podręcznika). Można przy tym spróbować wyeliminować wszelkie potencjalne przyczyny zewnętrzne, tj.: wyjąć płytę z napędu, odłączyć dysk USB, wyjąć moduł CI, odłączyć kabel LAN, odłączyć antenę, podłączyć TV pod inne wyjście itp.

Są takie czasy, że producenci testują oprogramowanie na klientach. Ale coś nie chce mi się wierzyć, że to wina firmware, ponieważ wiem, że inni aktualizowali do 1006.0 i nie zgłaszali problemów. Byćmoże nie zauważyli (jeszcze). Fakt, że w Polsce trudno znaleźć wielu użytkowników takiego odtwarzacza. Ale są jeszcze fora międzynarodowe. Dużo dał by filmik na youtube, na którym byłoby widać te objawy.

P.S. Wracając do poprzedniego tematu, właśnie w tej sytuacji mógłby się przydać zapis logu z tego portu szeregowego RS232, co wspominałem. Może coś by się dało wyczytać. Chociaż to wcale nie jest pewne i wymaga grzebania w środku urządzenia.
 

sluuurp

New member
Jeszcze nie napisałem, że mankament zupełnie przestaje istnieć jak wyjmę i włożę kabel HDMI, lub zmienię źródło pilotem np. na odbiornik sat. i wrócę ponownie na odtwarzacz.
Po wyjęciu anteny DVB-T problem występuje znacznie rzadziej. Na telewizorze Samsung UE46D6500 również mankament występuje sporadycznie, oczywiście po wyjęciu anteny i wpięciu w telewizor.
Nie używam żadnych dodatków typu twardy dysk, moduł CI itp. To wszystko mam w telewizorze, więc w odtwarzaczu nie stosuję.
Dysk mam w dekoderze UPC i drugi w TNK-HD po USB. Internet idzie po WiFi, a nie po kabelku do odtwarzacza.
Tak jak pisałem próbowałem różnych kabli HDMI, mam trzy telewizory LCD, podłączałem do każdego, przełączałem na różne wejścia.
Tak jak pisałem wyżej po wyjęciu anteny problem się zmniejszył.
Jeszcze się pobawię, tylko tak naprawdę już nie ma co kombinować. Praktycznie wszystko sprawdziłem.
Postaram się nakręcić filmik i wrzucić na YouTube jak będzie ten objaw.
 
Ostatnia edycja:

savage79

New member
Witam, mam pytanie odnoścnie tego odtwarzacza. Aby nagrywać na dysku zewnętrznym treść z tunera DVB-T czy DVB-T należy sformatować dysk. Pytanie jest następujące: czy po takim formatowaniu ten dysk jest widoczny w komputerze i można nagrać na nim jakieś filmy w DIVX tak aby można je było odtworzyć na Samsungu ?? Mam nadzieję, że tak bo w innym przypadku należałoby mieć dwa dyski lub dysk sieciowy. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

jakis

New member
BD-D6900 formatuje dysk w swoim formacie. W kompie nie zobaczysz, przynajmniej moim bo mi komp krzyczy że partycja niesformatowana i chce formata robić. Ja zrobiłem to tak, że założyłem na dysku 2 partycje.Jedną NTFS pod avi, mkv itp a drugą sformatowałem bluerayem. Odtwarzacz widzi obie jako dwa oddzielne dyski podpięte pod jedyne usb.
 

savage79

New member
Dzięki za informację. Mam jeszcze jedno pytanie: czy ten odtwarzacz czyta pliki muzyczne flac. W instrukcji obsługi brak informacji o obsłudze tego formatu ale w recenzjach tego odtwarzacza przeczytałem, że obsługuje takie pliki. Jeżeli odtwarza to super i będę musiał już "tylko" przekonać żonę do zakupu :). Z góry dzięki za pomoc.
 

bartusvu

New member
Witam, mam pytanie do użytkowników tego modelu - czy podczas oglądania filmów DVD macie efekt klatkowania obrazu? Pytam bo kupiłem go wczoraj z UE55D8000 i strasznie mnie to denerwuje (na zwykłym odtwarzaczu DVD tego nie ma). Wersja softu jest najnowsza i w TV i BD.

Podczas uruchamiania zawsze wyświetla komunikat, że kabel antenowy nie jest podłączony bądź jest słaby sygnał - czy jest możliwość wyłączenia tego aby automatycznie uruchamiał film? (mam kablówke i jak kabel podłączyłem to było to samo i nie potrafił wyszukać żadnego kanału telewizyjnego)

Pytanie dodatkowe: czy to cudo odtwarza może pliki ISO?

Pozdrawiam
 

sornat

Member
a jak z odtwarzaniem mkv w tym modelu??? nizsze modele maja duze problemy z plikami 1080p i dziwekiem DTS - jak jest w tym modelu??? ktos sprawdzal???
 

jakis

New member
Dzięki za informację. Mam jeszcze jedno pytanie: czy ten odtwarzacz czyta pliki muzyczne flac. W instrukcji obsługi brak informacji o obsłudze tego formatu ale w recenzjach tego odtwarzacza przeczytałem, że obsługuje takie pliki. Jeżeli odtwarza to super i będę musiał już "tylko" przekonać żonę do zakupu :). Z góry dzięki za pomoc.

Ściągnąłem coś w tym formacie (FLAC),wrzuciłem na dysk. Katalog widzi niestety plików już nie. Wyciągam wniosek, że nie odtwarza przynajmniej tego co ściągnąłem.
Zaznaczam nie jestem fachowcem od muzyki i wykonałem podstawowe czynności jak przy mp3. Wgrałem i chciałem odtworzyć.
Co do przekonania żony, polecam, wygodne sterowanie pilotem od blueraya zarówno tegoż blueraya jak też leciwej już plazmy LG, odbiór dvb-t naprawdę na dobrym poziomie, zaznaczam że dla mnie, czyli laika, oglądającego i szukającego w tym co ogląda treści, a nie pikseli. Smart TV, jak dla mnie bomba. Z polskich widgetów najbardziej popularne "vody" telewizyjne, a więc jeśli żonka lubuje się w polskich produkcjach to dla niej raj na ziemi. Zagraniczne filmy na iplexie też poogląda.
Super współpracuje z dyskiem sieciowym po LANie, ale musiałem z samym dyskiem powalczyć wgrywając nowego twonkyserwera. Po uggrade jest ok włącznie z czytaniem napisów i mkv.
Co przeszkadza? Jedna głowica więc albo nagrywamy albo oglądamy, nie da się przełączyć bez zerwania nagrania. Dotyczy zarówno tv jak też odtwarzania z dysku.
Ja traktuje ten sprzęt przejściowo, jako uzupełnienie starego telewizora sypialnianego w nowe technologie, więc zamiast wywalać parę tys. na nowy telewizor mam "niu-technik" za 800 PLN.
Jeśli są jakieś pytania to czekam, ale proszę nie spodziewać się parominutowej reakcji :).
 
Ostatnia edycja:

exciter555

New member
pytanie

witam wszystkich posiadaczy owego samsunga. Mam dwa pytania na ktore nie moge znalezc odpowiedzi. Jakie sa ustawienia uzytkownika jesli chodzi o obraz podczas odtwarzania filmu czyli NARZEDZIA->USTAWIENIA OBRAZU->Uzytkownika ............? .Mozna ustawic tam tylko ostrosc i redukcje szumow czy tez np. kolory, jasnosc, kontrast itp.? A drugie pytanie to czy obraz z niego jest ostry , chodzi mi o plyty blu ray 3d. Bede wdzieczny za odpowiedzi. Dodam ze zastanawiam sie nad tym modelem i nad Samsung bd-d6500. Wiem ze d6900 ma tuner i mozna tez nagrywac kanaly ale to akurat jest mi zbedne, za to ma on konwersje z 2d do 3d , ktorego d6500 nie ma (chociaz ze w specyfikacjach mowia ze jest). Chce go podpiac pod projektor. Pozdrawiam serdecznie...
 

jakis

New member
W trakcie odtwarzania w ustawieniach obrazu masz dwie pozycje.
Tryb- do przełączania między trybami np. użytkownika, kino itp., oraz ustawienia zaawansowane gdzie masz jasność, kontrast,kolor, odcień itp.
Co do pytania drugiego nie pomogę bo nie mam ekranu 3d, a jakość odtwarzania 2 D dla mnie jest wystarczająca, tyle że ja nie jestem miarodajnym źródłem bo oglądam filmy a nie ekran :).
 

golubiak

New member
własnie go kupiłem i nie narzekam póki co czyta wszystkie formaty i płyty oraz najważniejsze dla mnie ze można podpiąć dysk NTFS
 

sornat

Member
własnie go kupiłem i nie narzekam póki co czyta wszystkie formaty i płyty oraz najważniejsze dla mnie ze można podpiąć dysk NTFS

czy ma te same problemy co nizsze modele przy odtwarzaniu mkv??? czyli z plikami 1080p miewa problemy, pliki powyzej 4GB z plyty tez no i jesli sciezka dzwiekowa jest z dts-em to sa przeskoki... ???

zalezy mi na tych rzeczach - potrzebuje w miare uniwersalny BD z SMART TV - a myslalem o nizszych modelach ale sa z nimi problemy...
 

zajac

New member
Dzisiaj widziałem ten odtwarzacz w MM i sprzedawca mi go mega zachwalał - aktualnie jest dostępny w cenie 729 zł co na tle internetowych sklepów nie wypada najgorzej.
Wybaczcie "lamerskie" pytanie ale nie znalazłem na nie wprost odpowiedzi. Jak działa to urządzenie z WiFi? Mam w domu skonfigurowaną sieć bezprzewodową i w niej kilka komputerów. Czy można jakoś łatwo puścić film z komputera bez konieczności podłączania kabla do blu-raya? Czy filmy nie "przycinają" podczas takiej projekcji?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

m4rcin-3k

New member
odtwarzacz fajny daje rade z mkv 1080p o różnych długościach z DTS, ale niestety rozpoznaje zabezpieczenia Cinavia :x co już nie jest fajne
 

Adamo169

New member
Da się filmy chodzą normalnie po wifi wszystko zależy od prędkości naszego łącza internetowego oraz od wielkości danych jaką ma zawartość film jedyne co zaobserwowałem to nie da się wczytać napisów jak oglądamy film po wifi. Może kolejny soft to poprawi. Co jeszcze zauważyłem to że nie czyta wszystkich plików np MPEG-TS Video File (.m2ts) blu ray nie widzi tego pliku a tv Samsung go normalnie odtwarza więc pozostaje czekać na aktualizacje może to poprawią
 

Belze

New member
słuchajcie - mam problem z odtworzeniem filmów poprzez dlna (serwer serviio) z napisami. nie czyta napisów (o takiej samej nazwie jak film) ani w txt ani w srt. czy trzeba wtopic w mkv?

edit: ach i dopiero przeczytałem post sprzed 4h. czyli przez wifi nie przeczyta napisów, a przez lan tak? trochę dziwnie..
 

Belze

New member
słuchajcie - mam problem z odtworzeniem filmów poprzez dlna (serwer serviio) z napisami. nie czyta napisów (o takiej samej nazwie jak film) ani w txt ani w srt. czy trzeba wtopic w mkv?

edit: ach i dopiero przeczytałem post sprzed 4h. czyli przez wifi nie przeczyta napisów, a przez lan tak? trochę dziwnie..

Ok sam sobie odpowiadam.
Okazuje się, że wczoraj nie dopatrzyłem jak pymplayer mi przekonwertował napisy, nazwa się nie zgadzała.
Samsung czyta napisy w formacie SRT, również przez wifi.
 

g_aniolek

New member
Witam,

Od niedawna mam ten odtwarzacz, wszystko super, kupiliśmy malutką antenę i odbiera mi 21 kanałów.

Ale mam problem z TVN Player - po wybraniu konkretnego odcinka aplikacja zawiesza się i trzeba zrestartować odtwarzacz. Inne aplikacje chodzą bez zarzutu.

Czy inni też mają taki problem? Co z tym zrobić?
 
Do góry