Samsung bd-d5500

berni1979

New member
regulacja głośności

witam. Mam pytanie do posiadaczy bd d5300 czy jest jakaś możliwość regulacji głośności na tym odtwarzaczu? niestety na pilocie nie ma żadnych przycisków natomiast może jest komuś znany jakiś inny sposób.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
witam. Mam pytanie do posiadaczy bd d5300 czy jest jakaś możliwość regulacji głośności na tym odtwarzaczu? niestety na pilocie nie ma żadnych przycisków natomiast może jest komuś znany jakiś inny sposób.
Nie ma, a widziałeś kiedyś w jakimkolwiek odtwarzaczu bd, czy dvd regulację głośności? Przecież nie są one wyposażone we wzmacniacze.
 

berni1979

New member
Tak widziałem, miała ją nawet stara manta dvd. bd 5500 też ma pilota z regulacją głośności natomiast nie wiem czy ona dotyczy odtwarzacza czy tv, nieważne. Chciałem zapytać dziękuję za odpwiedź
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Tak widziałem, miała ją nawet stara manta dvd. bd 5500 też ma pilota z regulacją głośności natomiast nie wiem czy ona dotyczy odtwarzacza czy tv, nieważne. Chciałem zapytać dziękuję za odpwiedź

Faktycznie zapomniałem moja manta też miała regulację głośności.
Podejrzewam że w BD D5500 przyciski głośności służą do obsługi TV. A z tego co wyczytałem w instrukcji to pilot obsługuje także telewizory innych producentów, po wpisaniu odpowiedniego kodu.
 

tewje

New member
Faktycznie zapomniałem moja manta też miała regulację głośności.
Podejrzewam że w BD D5500 przyciski głośności służą do obsługi TV. A z tego co wyczytałem w instrukcji to pilot obsługuje także telewizory innych producentów, po wpisaniu odpowiedniego kodu.

Dokładnie tak jest. Mam LCD Samsunga więc bez wpisywania kodów mogę w podstawowym zakresie obsługiwać TV. Natomiast regulacja głośności w Mantach była chyba związana z analogowymi wyjściami audio, do których można było podpiąć byle zestaw głośników - ja na początku miałem podłączony zestaw 5.1 Creative'a bez pilota bezprzewodowego. I wtedy regulacja w Mancie była jak znalazł. Pozdrawiam!

P.S. BTW ciekawe ilu z nas zaczynało swoją przygodę z cyfrowym obrazem od Manty? :D
 

wiwo

New member
Panowie a jak u was jest z dźwiękiem AC3 bo u mnie wyskakuje komunikat "Nieobsługiwany tryb audio". Film jak już odpali to mam tylko wizje bez dźwięku a czasami bywa tak że nawet i filmu nie zacznie odtwarzać. Jak w ustawieniach dźwięku przełączę na PCM to do amplitunera wysyła mi dźwięk tylko stereo i wszystkie filmy są odtwarzane nawet te które przy wcześniejszych ustawieniach nie odpaliły. Proszę o jakieś sugestie co z tym fantem zrobić?
 

CopperPeaker

New member
Myślałem że o tym to już raczej nie trzeba wspominać, przecież to podstawowa zasada.

No ja nie wiem czy to takie oczywiste, do tej pory każdy odtwarzacz DVD, który posiadałem czytał każde napisy, niezależnie od tego jaką miały nazwę. To jest dla mnie nowa sytuacja. Może po prostu zawsze mieliście jakieś ruskie odtwarzacze, dlatego tego nie znacie.
 

tewje

New member
No ja nie wiem czy to takie oczywiste, do tej pory każdy odtwarzacz DVD, który posiadałem czytał każde napisy, niezależnie od tego jaką miały nazwę. To jest dla mnie nowa sytuacja. Może po prostu zawsze mieliście jakieś ruskie odtwarzacze, dlatego tego nie znacie.

Hmmm... A cóż to za firmowe odtwarzacze posiadałeś? Pochwal się, bo ja tylko ruskie miałem. A teraz koreański... Kolega udzielił ci wyczerpującej odpowiedzi chociaż temat był już wielokrotnie wałkowany na tym forum. Dlatego TO oczywiste. Wypadałoby podziękować zamiast robić kąśliwe uwagi...
 
Ostatnia edycja:

CopperPeaker

New member
Każdy dobry odtwarzacz DVD czyta napisy .txt nazwane obojętnie jak. Dlatego dziwiło mnie to, że plik tekstowy musi być zatytułowany tak samo jak plik z filmem. To tyle. Było trzeba od razu napisać, że tak jest.
 

wiwo

New member
AC3 to podstawowy format, jest praktycznie na każdej płycie DVD i BD...
We wszystkich filmach tak masz ? o_O
Niemal że na każdej płycie ale też po podłączeniu do komputera przewodem LAN jak i po podłączeniu do USB. Czasami jakiś tam film odpali ale bez dźwięku. Dziwnw jest to że gdy w ustawieniach dźwięku ustawię PCM to każdy film odtwarza tylko że z dźwiękiem stereo. Dzwoniłem do serwisu gostek kazał zadzwonić w poniedziałek to da konkretną odpowiedz bo najpierw musi coś tam posprawdzać .A jak z dźwiękiem AC3 u pozostałych użytkowników tego samsunga?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
W moim, tyle że w modelu 5300 dźwięk działa na każdym ustawieniu, aktualnie mam ustawione "bitstream" na cyfrowym wyjściu i jak w filmie jest ścieżka AC3 5.1 to ampli automatycznie rozpoznaje jako DD.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Każda zwykła Manta czyta napisy o nazwie innej niż film. Najwyraźniej na Blu-Ray jeszcze do tego nie doszli.

Tylko że w mancie masz podgląd plików tekstowych i jeżeli film i napisy mają różną nazwę to musisz je ręcznie wczytać, tak przynajmniej było w mojej.
A odnośnie twojego poprzedniego postu "Każdy dobry odtwarzacz DVD..." Manta nie jest dobrym odtwarzaczem, to ze czyta większość formatów nie robi z niego dobrego odtwarzacza. Jakość obrazu była tragiczna, a do tego usb 1.1 było za wolne do oglądania większości filmów.
 

majes1

New member
Witam,

Pisze z zapytaniem, czy odtwarzacz BD-D5500
- ma wbudowaną karte wifi? Wg strony samsunga i paru aukcji z alledrogo ma, proszę o potwierdzenie.

Jeżeli tak to czy ta karta jest w standardzie N (150,300)?
Jeżeli nie to proszę o podanie najblizszego modelu tego odtwarzacza który posiada wbudowane wifi.

- przetwarza strumień danych na takiej samej zasadzie jak np D7000/8000?
Czyli NIE transkoduje za pomocą komputera filmu (PS3 Media Serwer / Wild Media Server, etc...) i przesyła do TV gotowego obrazu, tylko odbiera strumień danych (jak z pendrive, hdd) i tak jak w D7000/8000 (AllShare) przetwarza go samodzielnie w tym wypadku odtwarzacz?

Są to dla mnie niezmiernie ważne informację, więc bardzo proszę o odpowiedz na nurtujące mnie pytania.

Dodam ze miałem kilka dni temu TV Samsung UE40D7000, czytał pięknie wszystko, miód normalnie, żadnych przycinek, napisy kozak, jednak matryca tego TV to jakieś nieporozumienie i śmiech na sali, dać za TV 4300zł i żeby był tak masakryczny clouding, na lewej i prawej krawędzi obraz wpadał we fiolet, w ogóle wyglądało jakby TV nie trzymał kątów obrazu w ogóle. Białe place na środku TV, masakra. Oddałem i nabyłem Sony KDL-40LX900, jednak przez brak opcji dekodowania plików filmowych przez TV obciążany jest bardzo mocno komputer oraz sieć z których lecą dane, wspomniane wcześniej transkodowanie.

Dla zainteresowanych zdjęcia mogę przesłać na pw.

Ten Odtwarzacz mógłby być kompromisem, pomiędzy multimedialnością Samsunga a świetnym obrazem Sony.

Błagam o pomoc!

Pozdrawiam
Adrian
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam,

Pisze z zapytaniem, czy odtwarzacz BD-D5500
- ma wbudowaną karte wifi? Wg strony samsunga i paru aukcji z alledrogo ma, proszę o potwierdzenie.

Jeżeli tak to czy ta karta jest w standardzie N (150,300)?
Jeżeli nie to proszę o podanie najblizszego modelu tego odtwarzacza który posiada wbudowane wifi.

- przetwarza strumień danych na takiej samej zasadzie jak np D7000/8000?
Czyli NIE transkoduje za pomocą komputera filmu (PS3 Media Serwer / Wild Media Server, etc...) i przesyła do TV gotowego obrazu, tylko odbiera strumień danych (jak z pendrive, hdd) i tak jak w D7000/8000 (AllShare) przetwarza go samodzielnie w tym wypadku odtwarzacz?

Są to dla mnie niezmiernie ważne informację, więc bardzo proszę o odpowiedz na nurtujące mnie pytania.

Dodam ze miałem kilka dni temu TV Samsung UE40D7000, czytał pięknie wszystko, miód normalnie, żadnych przycinek, napisy kozak, jednak matryca tego TV to jakieś nieporozumienie i śmiech na sali, dać za TV 4300zł i żeby był tak masakryczny clouding, na lewej i prawej krawędzi obraz wpadał we fiolet, w ogóle wyglądało jakby TV nie trzymał kątów obrazu w ogóle. Białe place na środku TV, masakra. Oddałem i nabyłem Sony KDL-40LX900, jednak przez brak opcji dekodowania plików filmowych przez TV obciążany jest bardzo mocno komputer oraz sieć z których lecą dane, wspomniane wcześniej transkodowanie.

Dla zainteresowanych zdjęcia mogę przesłać na pw.

Ten Odtwarzacz mógłby być kompromisem, pomiędzy multimedialnością Samsunga a świetnym obrazem Sony.

Błagam o pomoc!

Pozdrawiam
Adrian

Nie ma wbudowanej karty wifi, trzeba dokupić adapter samsunga WIS09ABGN, lub podłączyć kablem do routera. Model D6900 ma wbudowany wlan.
Każdy odtwarzacz BD samsunga odtwarza filmy tak jak telewizor, nie musisz transkodować materiału, po prostu podłączasz pena, hdd, lub odtwarzasz przez serwer dlna.
Dodam tylko że modele BD-D5300 i BD-D5500(tu nie potwierdzone) mają problemy z odtwarzaniem dźwięku DTS w filmach mkv. Nie wiem jak się będzie zachowywał model D6900, ale radze na to zwrócić uwagę.
 

obcypl

New member
Hmm... DTS i DTS - a jak jest z MKV z DTS HD:MA? Okraja do DTS core i dopiero wypuszcza, czy też w bitstream wypuści całe dobrodziejstwo?
Rozumiem, że przycina przy dekodowaniu DTS ale chyba dla bitstream nie powinno być dodatkowego obciążenia i przycięć?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Hmm... DTS i DTS - a jak jest z MKV z DTS HD:MA? Okraja do DTS core i dopiero wypuszcza, czy też w bitstream wypuści całe dobrodziejstwo?
Rozumiem, że przycina przy dekodowaniu DTS ale chyba dla bitstream nie powinno być dodatkowego obciążenia i przycięć?

Nie spotkałem się póki co z plikiem mkv z dźwiękiem DTS HD:MA, w instrukcji nie ma także wzmianki o tym formacie audio dla plików mkv. Jedno mogę powiedzieć na pewno, nie ważne jak jest ustawione audio w odtwarzaczu PCM, bitstream, kodowanie do dts czy DD, zawsze przycina dźwięk.
 

ciunki

New member
Witam.Mam BD LG 660. D 5500 może mojemu sznurowadła wiązać.Lg nie odtwarza tylko płyt chodnikowych.Mam bardzo dużo filmów mkv hd i nie zdarzyło się jeszcze,żeby czegoś nie odtworzył. Kumpel ma właśnie D 5500 i masakra większość moich filmów albo nie widzi albo brak dźwięku. Ni polecam. Mina mojego kumpla tragiczna.Pozdrawiam.
 
Do góry