Samsung bd-d5500

pawelll

Member
Wydaje kasę na bubel bo każdy(tak mi się wydaje)nowy sprzęt odtwarza starszy format pliku.Teraz pozostaje mi zostawić stare DVD tylko do VCD.Boleje nad tym faktem a moja córcia jeszcze bardziej.

Gdybyś sięgnął do informacji z czasów kiedy wchodziły DVD to dowiedziałbyś się, że odtwarzanie VCD nie było nigdy "obowiązkowe" w DVD. VCD nie był nigdy żadnym oficjalnym standardem i co do zasady ma status niewiele wyższy niż divx, tyle że były czasy że ktos zaczął wydawać filmy na VCD żeby można było je oglądać na komputerach bez napędów DVD.
VCD już dawno umarło, i jedyne co Ci pozostało to zrzucić to wszystko do divxów na płyty DVD.
 

goabroad

New member
Nie mąć proszę. Prześledź cały wątek zanim komuś odpowiesz. Otóż Samsung BD-D5500 czyta zewnętrzne dyski twarde. Mało tego - dyski sformatowane w NTFS. Dlaczego ma to znaczenie? Otóż można na taki dysk wrzucić pliki typu matroska (.mkv) nawet kilkunastogigabajtowe i odtworzyć przez blu-raya. To nie wszystko... BD-D5500 dekoduje DTS w plikach matroska. Twój TV to potrafi? Mój mój nie. LCD odtwarza tylko sam obraz. Dźwięku w DTS "niet".


Ad. 3 Pliki 1080p z DTS potrafią się przyciąć (mikrosekundowe ale jadnak zauważalne). Mało tego. Dźwięk, co jakiś czas potrafi się rozjechać z obrazem. Pomaga pauza i wszystko wraca do normy. Da się spokojnie i w miarę bezboleśnie oglądać. Tylko, że jest to lekko wkurzające. Nie wiem czy jest to wina transferów z dysku (USB 2.0) czy elektroniki w blu-rayu. Pozdrawiam!

Witam,
Uboższy brat BD-D5500 - model d5100 również ma problemy z dźwiękiem DTS (sprawdzone na filmie 720p kontener: mkv, format: AVC, kodek: V_MPEG4/ISO/AVC puszczanym z płyty). Co jakiś czas są przycinki dźwięku i problemy z przewijaniem takiego filmu - po zakończeniu przewijania czy próbie 'wskoczenia' w konkretną minutę film startuje od początku. Kodowanie filmu przy użyciu narzędzia XMedia Recode.

Czy ktoś się orientuje jak na tym tle wypadają odtwarzacze BR filmy LG (BD550 lub BD660)? Czy lepiej radzą sobie z obsługą dźwięku DTS w mkv?
 

jaspa

New member
Nie mąć proszę. Prześledź cały wątek zanim komuś odpowiesz. Otóż Samsung BD-D5500 czyta zewnętrzne dyski twarde. Mało tego - dyski sformatowane w NTFS. Dlaczego ma to znaczenie? Otóż można na taki dysk wrzucić pliki typu matroska (.mkv) nawet kilkunastogigabajtowe i odtworzyć przez blu-raya. To nie wszystko... BD-D5500 dekoduje DTS w plikach matroska. Twój TV to potrafi? Mój mój nie. LCD odtwarza tylko sam obraz. Dźwięku w DTS "niet".


No to co za telewizor masz, że nie czyta dts-u? Odradzam zakup Samsunga BDD5500 no chyba, że będziecie korzystać tylko z płyt Blu-ray. Sprawdzałem płyty Blu-ray 3D czyta obraz ok, dźwięk można wysłać do amplitunera bez dekodowania i tam zdekodować. Pliki avi czyta, mkv nieliczne czyta (posiadam duży zbiór różnych plików) m2ts, ts i inne niestety nie czyta. Youtube HD nie chodzi. Dla mnie zakup tego odtwarzacza to wyrzucenie kasy w błoto.
 

tewje

New member
No to co za telewizor masz, że nie czyta dts-u? Odradzam zakup Samsunga BDD5500 no chyba, że będziecie korzystać tylko z płyt Blu-ray. Sprawdzałem płyty Blu-ray 3D czyta obraz ok, dźwięk można wysłać do amplitunera bez dekodowania i tam zdekodować. Pliki avi czyta, mkv nieliczne czyta (posiadam duży zbiór różnych plików) m2ts, ts i inne niestety nie czyta. Youtube HD nie chodzi. Dla mnie zakup tego odtwarzacza to wyrzucenie kasy w błoto.

Samsung LE40B651... i wszystko jasne. Dekoduje DD5.1, w przypadku .mkv z DTS wyskakuje komunikat "nie obsługiwany format audio".

Co do odtwarzania .mkv przez BD-5500 to przeczytał mi do tej pory wszystkie, które mu załadowałem. A temat kłopotów z tymi, które nie chcą się odtwarzać był już wielokrotnie wałkowany na tym forum. I z tego, co się orientuję to nie tylko problem tego odtwarzacza...

Gdybyś sięgnął do informacji z czasów kiedy wchodziły DVD to dowiedziałbyś się, że odtwarzanie VCD nie było nigdy "obowiązkowe" w DVD. VCD nie był nigdy żadnym oficjalnym standardem i co do zasady ma status niewiele wyższy niż divx, tyle że były czasy że ktos zaczął wydawać filmy na VCD żeby można było je oglądać na komputerach bez napędów DVD.
VCD już dawno umarło, i jedyne co Ci pozostało to zrzucić to wszystko do divxów na płyty DVD.

Ta odpowiedź chyba wiele wyjaśnia... Dopóki będzie panować "wolna amerykanka" na polu kodowania materiału w .mkv, dopóty będą problemy z jego odtwarzaniem. Pamiętam jak zakupiłem pierwszą Mantę i cieszyłem się z możliwości odtwarzania DIVX. A to, że niektóre nie szły... Es tut mir Leid (jak mawiają nasi zachodni sąsiedzi).
 
Ostatnia edycja:

maku2

New member
Problem z odtwarzeniem oryginalnych płyt BD

Witam,

na wstępie chciałbym wszystkich powitać ;)

Mam do Was pytanie. Posiadam samsunga BD-D5550 z najnowszym dostępnym firmwarem (upgradowałem go online) i mam problem z odtwarzaniem niektórych oryginalnych płyt Blue-ray.

Kupiłem córce kilka bajek na BD. W dwóch tytułach (dzwoneczek oraz wall-e) filmy się uruchamiają, mogę wybrać język i obejrzeć dostępne reklamówiki innych tytułów, jednak jak chcę dostać się do docelowego menu płyty to na wyświetlaczu odtwarzacza pojawiają się same zera, oraz mam czarny ekran. Na początku myślałem, że może odtwarzacz ładuje płytę (jest taki komunikat, że ładowanie płyty może zająć do 3 minut) jednak zostawiłem odtwarzacz w takim stanie przez 10 minut i nic się nie działo. Spróbowałem odpalic fimy za pomocą PS3 i działają OK, więc można wyeliminować problem z nośniekiem. Płyty są fabrycznie nowe, pierwszy raz je odpalałem u siebie w odtwarzaczu.

Wiecie może gdzie leży problem ?

Ps

Inne tytuły jak Cars, Madagaskar 2, Król Lew 3D itp... działają OK.
 

mietka

New member
Rozwiązaniem może być konwersja do innego formatu np. divxa itp.
VCD to mpeg1.
Możesz też spróbować zgrać na dysk jedną z płyt i zmienić rozszerzenie filmu na .mpg i wtedy sprawdzić czy da się odtworzyć taki plik w odtwarzaczu np. z pendrive'a. Jeśli pójdzie to wadą będzie brak menu.
Dzięki za porady ale to inaczej rozwiązałem bez żadnej konwersji po prostu odtworzyłem to z lapka po dlna a napisałem ten post bo byłem całkowicie zaskoczony takim stanem rzeczy
 

marektbg

New member
Mam pytanie - jest jakiś tańszy zamiennik adaptera WiFi Samsunga, który działa z BD-D5500?
Czy karta firmy HAMA WIFI USB 300 Mbps daje rade?
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pojawiła się nowa ciekawa pozycja do pobrania w Smart Hub w moim BD-D5500. Chodzi o aplikacje TVN Player :) Brawo Samsung !!!
 

tewje

New member
A jaka jest obecnie najnowsza wersja softu do BD5500 bo ja mam o końcówce 16.

To mój ostatni soft: 2011/12/16_001020. Pobieram przez LAN. Nie wiem czy na stronce jest jakiś nowszy.

@ pkonrad - Gratuluję refleksu! ;)

BTW Moja żonka właśnie ogląda kolejny odcinek "Przepisu na życie" na tvn player... :D
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czy zdarzyło się może komuś, że po uruchomieniu aplikacji Smart Hub pojawia się komunikat ze aplikacja wymaga aktualizacji i po chwili kasuje pozycje które ostatnio były dogrywane. U mnie właśnie tak się dzieje i usuwają mi się aplikacje m.in: TVN Player, AOL HD, Onet.TV, AccuWeather, Animal Farm. Nawet jak zainstaluje je ponownie to problem pojawia się ponownie. Wersje firmware w odtwarzaczu mam najnowszą, ale działo mi się tak już na wcześniejszych wersjach firmware.

Z góry dzięki za info.
 
Ostatnia edycja:

jkl777

Member
MKV z DTS przez PC Share Manager

Witam,

Jak jest z odtwarzaniem mkv z DTS udostepnionych poprzez SAMSUNG PC Share Manager? Da sie zmieniac sciezke audio i napisy wbudowane w kontener?
 

ojtamtu

New member
Witam
ostatnio kupilem wlasnie bd-5500 wszystko spoko ale zdziwiłem sie jak podlączylem pendrive 16gb z filmem mkv colombiana i nie widzial napisów ktore mialy ta sama nazwe co film ktos wie o co chodzi ? :)
pls help
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam,

Jak jest z odtwarzaniem mkv z DTS udostepnionych poprzez SAMSUNG PC Share Manager? Da sie zmieniac sciezke audio i napisy wbudowane w kontener?
Da się zmieniać ścieżkę audio. Nasze odtwarzacze, tak jak telewizory samsunga nie obsługują napisów wbudowanych w kontener mkv, musi być osobny plik z napisami i można tylko zmieniać ich wielkość.

Napisz proszę czy model 5500 cierpi na tą samą przypadłość co 5300 i 5100, czy filmy z dźwiękiem DTS puszczone z pena się zacinają.http://www.hdtv.com.pl/forum/newreply.php?do=newreply&p=733158

Witam
ostatnio kupilem wlasnie bd-5500 wszystko spoko ale zdziwiłem sie jak podlączylem pendrive 16gb z filmem mkv colombiana i nie widzial napisów ktore mialy ta sama nazwe co film ktos wie o co chodzi ? :)
pls help
Napisy muszą być w pliku srt, lub txt w formacie microDVD(czyli klatkowym). Jeżeli korzystasz z napiprojekt, to w najnowszej wersji można ustawić żeby pobierał napisy w formacie microDVD. Od kiedy to ustawiłem u siebie,nie musiałem jeszcze ani razu konwertować napisów
 

AtroJ

Member
Jak wygląda współpraca pilota od BD-D5500 z innymi tv? Wg instrukcji zes tr.20 kody powinny działać - ma ktoś jakieś doświadczenia co można zrobić a czego nie choć byłoby bardzo przydatne?
Mam sharp le830 i zastanawiam się czy pilotem od bd będę mógł obsługiwać podstawowe funkcje tv, zwłaszcza czy OK i strzałki działają tak samo jak w sharpie?
 

CopperPeaker

New member
Napisy w formacie .txt

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy odtwarzacz ten czyta napisy w formacie .txt? Jeśli tak to chciałbym uzyskać informację jak je odpalić? Próbowałem i nic z tego. Jak klikam na pilocie 'Subtitles' to pojawia się okienko 'Niedostępny'. Bardzo proszę o pomoc.
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy odtwarzacz ten czyta napisy w formacie .txt? Jeśli tak to chciałbym uzyskać informację jak je odpalić? Próbowałem i nic z tego. Jak klikam na pilocie 'Subtitles' to pojawia się okienko 'Niedostępny'. Bardzo proszę o pomoc.
Napisów nie odpala się przyciskiem "subtitles" tylko po uruchomieniu filmu wciskamy "TOOLS", "Język napisów" zmieniamy na włączone, dodatkowo w ustawieniach napisów zmień kodowanie na europę środkową, żeby wyświetlały się polskie znaki. Ażeby już w ogóle nie mieć problemów z napisami przeczytaj co napisałem dwa posty wyżej.
 

CopperPeaker

New member
Napisy .txt

Kombinowałem już dzisiaj trochę i udało mi się odpalić napisy i tylko wtedy, gdy ich nazwa jest identyczna jak nazwa filmu. Wtedy nie trzeba nic robić i przy włączaniu filmy napisy same się ładują. Jeśli jednak plik tekstowy ma inną nazwę niż film, odtwarzacz w ogóle ich nie widzi, jakby ich w ogóle nie było. Również tak macie?
 

pedro_78

New member
Bez reklam
Kombinowałem już dzisiaj trochę i udało mi się odpalić napisy i tylko wtedy, gdy ich nazwa jest identyczna jak nazwa filmu. Wtedy nie trzeba nic robić i przy włączaniu filmy napisy same się ładują. Jeśli jednak plik tekstowy ma inną nazwę niż film, odtwarzacz w ogóle ich nie widzi, jakby ich w ogóle nie było. Również tak macie?
Myślałem że o tym to już raczej nie trzeba wspominać, przecież to podstawowa zasada.
 
Do góry